PDA

Επιστροφή στο Forum : 3 Λογαριασμοί και προβλήματα forthnet ή μήπως δωράκι?



NoYmErOs
20-02-07, 20:59
Έχω κάνει 3 αιτήσεις (gια διαφορετικά άτομα) στην 4νετ για 1Bill 2048 και ήρθε σε όλους ο λογαριασμός 70Ε το δίμηνο, αλλά σε μένα 50Ε… και άντε να αποδείξω ότι έγινε λάθος στους φίλους που με εμπιστεύτηκαν.

Κάποτε είχα ένα πακετάκι πριν 3 ίσως και 4 χρόνια (Adsl inbox) πέρασαν για συνδρομητή οπότε πήρα και μειωμένο λογαριασμό ?

Μήπως επειδή τους έβαλα της φωνές για την ασυνεννοησία τους να μου στείλουν τα μόντεμ, για να με καλοπιάσουν μου έκαναν ένα τέτοιο δώρο ?

Να επικοινωνήσω με την 4νετ ?(σκέφτομαι τα τυχόν αναδρομικά αργότερα)

Το site εξακολουθεί να πουλάει 35Ε την 2048 1 Bill…

Έχει συμβεί και σε κανέναν άλλον?



Μήπως να:whistle: κλέφτικα ή να κάνω τον :chinese :p

justmanos
20-02-07, 21:10
Δεν νομίζω η forthnet να σου έκανε τέτοιο δώρο..
Ή λάθος έγινε ή δεν έκανες όλες τις αιτήσεις ταυτόχρονα και οι προσφορές ήταν διαφορετικές..

NoYmErOs
20-02-07, 21:18
3 αιτήσεις, η 2 με διαφορά λεπτών και η άλλη την επομένη.

Οι 2 λογαριασμοί ενεργοποιήθηκαν μαζί και οι λογαριασμοί είναι ίδια μέρα έκδοση και εξόφληση και ο άλλος με διαφορά 2 ημερών.

Λες να έκανα μια πέρσι και μια φέτος και να έψαχνα το γιατί ?

Antonis21
21-02-07, 01:52
Τυχερε!!!:p
Μην το πεις ούτε του Παπά αλλα στον επόμενο λογαριασμό ίσως σε θυμηθουνε!!

NoYmErOs
23-02-07, 00:01
Δεν είναι τα 20Ε αντιθέτως αν πρόσεξες τι είπα πριν, ότι σκέφτομαι το ενδεχόμενο να τα συζητήσουν αναδρομικά , οπότε καλύτερα τώρα παρά μετά.

Το θέμα είναι όμως γιατί… ?

nitourn
23-02-07, 00:05
Και εγώ είχα έναν τέτοιο λογαριασμό για 1 bill 1024 και μου ήρθε μειωμένος.
Βεβαία στον λογαριασμό έκαναν προσθαφαιρέσεις προσαυξήσεις και τελικά έβγαινε μειωμένος.
Εγώ σαν καλός χριστιανός :p είπα να πάρω τηλ να μου εξηγήσουν αλλά περιμένα περίπου μισή ώρα στην αναμονή και το έκλεισα. Πλήρωσα το μειωμένο και τελείωσε εκεί το θέμα.
Πάντως αναδρόμικα στον επόμενο λογαριασμό δεν μου ζήτησαν.

grandstyle
23-02-07, 00:16
η φορθνετ ειχε ανεκαθεν προβλημα με το λογιστηριο της

Giama
24-02-07, 16:47
Μήπως πήραν οι άλλοι δύο modem και εσύ είπες πως δεν θέλεις modem οπότε και στο πίστωσαν ως επιστροφή 20 Ευρώ στο λογαριασμό σου;

(Δεν έχω την παραμικρή ιδέα, υποθέσεις κάνω)

kokoretsi
24-02-07, 22:18
Εγώ πάντως πληρώνω 25 ευρώ τον μήνα με modem :whistle: :whistle:


Έχω την προσφορά του Σεπτεμβρίου :p :p :p :)

carlitofj
26-02-07, 12:29
Εγω παλι εχω τραβηξει τα απειρα με τη forthnet.Εστειλα αιτηση για 2048/256 την περιοδο του που ισχυε η προσφορα των 117€ για 5 μηνες και 12μηνη δεσμευση με 25€το μηνα!Εστειλα λοιπον την αιτηση...Εγινε ενας πανικος στη forthnet μεχρι να ενεργοποιησουν τη γραμμη μου αλλα τελικα τα καταφεραν με πολυ προσπαθεια!Τεσπα για να μη τα πολυλογω πριν 3βδομαδες περιπου μου ηρθε μια αποδειξη με το τραγικο ποσο των 220€!!!WTF?Ποτε τα πληρωσα αυτα ρε παιδια?Παιρνω και εγω τηλ επειδη ειμαι και απο τους καλους ανθρωπους για να τους πω οτι εχει γινει καποιο λαθος και οτι δν εχω δωσει αυτα τα λεφτα!Μιλαμε λοιπον στο τηλ και μου λενε οτι θα το κοιταξουν και να μην ανησυχω αφου οι ημερομηνιες που εγραφε η αποδειξη οτι ισχυει η adsl δν προκειται να αλλαξουν!
Το πιο κουφο λοιπον της υποθεσης ομως ειναι εδω.1,5 βδομαδα αφου τους πηρα τηλ μου ερχεται ακριβως η ιδια αποδειξη για 2η φορα!Προσπαθησα να επικοινωνησω αλλα αφαντοι στη forthnet.Ετσι και εγω επειδη βαρεθηκα να τους ψαχνω και να μην τους βρισκω σταματησα τις προσπαθειες!Λετε να εκανα λαλακια?

aklpts
26-02-07, 15:16
Και εγω 1bill 2048 αοριστου εχω και πληρωνω 25 ευρω τον μηνα. Απο το σεπτεμβρη το εχω. Τοτε εληγε το εξαμηνο μου και τους ειπα οτι φευγω. Και ετσι μου εκαναν την προσφορα. Απο τοτε εχω πληρωσει ενα διμηνο μονο. Μετα εχω παρει 3 λογαριασμους που κυμαινονται απο 70 εωσ 85 ευρω ο καθενας. Ασχετα νουμερα δηλαδη. Τους βαζω γκαζια και καθε φορα μου λενε, "εχετε δικιο θα βγαλουμε πιστωτικο και στον επομενο λογαριασμο θα ειναι οπως εχουμε συμφωνησει" (50 ευρω το διμηνο δηλαδη). Ακομα δεν το εχουν καταφερει. Ζοριζονται εκει στο λογιστηριο. Ομως δεν εχουν διαθεση ουτε να αλλαξουν την συμφωνια ουτε να με κοροιδεψουν, αλλα ουτε και να με χρεωσουν αναδρομικα. Απλα ζοριζονται με τα νουμερα...

pakitis
03-03-07, 00:05
εγω παιδια εληγε η συνδεση μ 384/128 τον αυγουστο του 2006 κ ετσι εκανα ανανεωση κ αναβαθμιση στη 1024/256 με 25 ευρω το μηνα για ενα χρονο.αυτο ενεργοποιηθηκε μεσα σεπτεμβριου (για ενα μηνα σχεδον ειχα τσαμπα 384/128). η γραμμη φυσικα εγινε 2048 με τις αναβαθμησεις κ προσωπικα ειμαι πολυ οκ.μεχρι τωρα εχω πληρωσει για 6μηνες 150 ευρω. αυτα.τελη μαρτιου περιπου μ ερχεται ο επομενος.

@ ADSLgr.com All rights reserved.