PDA

Επιστροφή στο Forum : πωληση στο εξωτερικο -paypal



vicky215
04-01-14, 20:58
Καλησπερα, μετα απο αγγελια μου στη χρυση ευκαιρια για την πωληση ενος πιανου μου εστειλε email ατομο απο αφγανισταν υποτιθεται στρατιωτικος προκειμενου να αγορασει το πιανο στην αμερικη και μου λεει πως θελει να πληρωσει με paypal. Εγω ασχετη μεν αλλα λιγακι μου μυριζει απατη - τι να κανω για να μην την πατησω?
Δεν εχω paypal...
Ποιοί κίνδυνοι υπαρχουν αν με πληρωσει μεσω paypal?
Καπου διαβασα πως δεν μπορω να μεταφερω τα χρηματα στο λογαριασμο μου και θα μεινουν στην πιστωτικη-ισχυει?
Θα μπορουσαν να παρουν πισω τα χρηματα?
Ευχαριστω εκ των προτερων...

nnn
04-01-14, 22:38
Αρνήσου την πώληση, απάτη είναι, μην ασχολείσαι περισσότερο.

stefp
05-01-14, 10:48
Αρνήσου την πώληση, απάτη είναι, μην ασχολείσαι περισσότερο.

όντως ακούγεται για απάτη, αλλά αν πληρώσει με paypal ο άλλος προκαταβολικά, δεν είσαι καλυμμένος ? πως θα στα πάρει πίσω ή τι άλλο μπορεί να σου κάνει? να πάρει το πιάνο π.χ. και μετά να διεκδικήσει και τα λεφτά πίσω?

vicky215
05-01-14, 12:56
Αρνηθηκα την πωληση οντως αποκλειεται να στεκει- διαβασα κι απο αλλου -μπορει να πει πως κατι δεν πηγε καλα και να παρει τα χρηματα και γενικα θα μπλεξω - γραφουν παντου να μην μπλεκουμε με paypal κι αποστασεις οταν προκειται για μεγαλα ποσα χρηματων. Ευχαριστω πολυ!

nnn
05-01-14, 13:25
όντως ακούγεται για απάτη, αλλά αν πληρώσει με paypal ο άλλος προκαταβολικά, δεν είσαι καλυμμένος ? πως θα στα πάρει πίσω ή τι άλλο μπορεί να σου κάνει? να πάρει το πιάνο π.χ. και μετά να διεκδικήσει και τα λεφτά πίσω?

Claim στο Paypal πως δεν παρέλαβε ποτέ και άντε ξεμπέρδεψε...

tonygr
06-01-14, 15:54
Θα ζητήσεις να σε πληρώσει με paypal αλλά μόνο από την επιλογή αποστολή χρημάτων σε γνωστό η φίλο.
Με αυτή την επιλογή δεν μπορεί να ακυρώσει την χρέωση του.

@ ADSLgr.com All rights reserved.