PDA

Επιστροφή στο Forum : Αρκετα Μεγαλο Ping στο Online Gaming ( League of Legends ) Και ειδικα σημερα.



PwNaGe
06-01-14, 22:40
Σταθερα 140-150 ping με οποιοδηποτε ρουτερ κι αν δοκιμασω , απειρα ρεσταρτς και με google dns.
https://support.leagueoflegends.com/entries/20749152-Server-IP-Addresses εδω ειναι oi ips για οποιον θελει να δοκιμασει.
Μενω νικαια . Το ιδιο ακριβως προβλημα φιλος απο καλλιθεα με forthnet.
To prob ειναι σε EUW kai EUNE σερβερς. Forthnet σοβαρεψου.

Gordito
06-01-14, 22:44
Ε και;

PwNaGe
06-01-14, 22:46
Συγχαρητηρια για το πιο αχρηστο ποστ της ημερας. Το παιχνιδι ειναι unplayable εκτος αν εισαι bronze ( που μαλλον εισαι ) . Εφοσον φιλοι με αλλες εταιριες δεν εχουν προβλημα καταλογιζω το προβλημα στην φορτηνετ. Επισης η Riot δεν εχει αναφερει τιποτα για προβλημα.

mertolin
07-01-14, 13:14
σιγουρέψου ότι έχεις κλειστά torrents και downloads . Επίσης αν έχεις ενεργό wi-fi πορεί να σε κλέβουν όποτε πρέπει να αλλάξεις τους κωδικούς .τσέκαρε τα αυτά που βλέπουμε .

djpar
07-01-14, 13:22
καλο λοιπον θα ηταν να παρεις την 4net ή μαλλον καλυτερα να ποσταρεις το ιδιο προβλημα στο support εδω μεσα μηπως και φταινε καπου για να το κοιταξουν.

mikroman
07-01-14, 13:31
δοκίμασε και ενσύρματα αν παίζεις ασύρματα. αν δεν βγάλεις άκρη με τα προηγούμενα πάρε τηλ την forthnet και πες να σε αλλάξουν σε fastpath

Chester
09-01-14, 13:19
Καλημέρα, παρόμοιο πρόβλημα με online games εδώ και αρκετές μέρες και τελικά πήρα και ζήτησα να μου ενεργοποιήσουν το fastpath.
Με tracert google.gr βλέπω αισθητά μειωμένο Ping αλλά το πρώτο hop το οποίο αν καταλαβαίνω καλά έχει να κάνει με το router (έχω το Thomson TG585 v8).

Ορίστε και το screenshot από το tracert :

133667

Λέτε να το αφήσω έτσι και να μην του δώσω σημασία;
Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

antonis556
12-01-14, 18:50
Καλημέρα, παρόμοιο πρόβλημα με online games εδώ και αρκετές μέρες και τελικά πήρα και ζήτησα να μου ενεργοποιήσουν το fastpath.
Με tracert google.gr βλέπω αισθητά μειωμένο Ping αλλά το πρώτο hop το οποίο αν καταλαβαίνω καλά έχει να κάνει με το router (έχω το Thomson TG585 v8).

Ορίστε και το screenshot από το tracert :

133667

Λέτε να το αφήσω έτσι και να μην του δώσω σημασία;
Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

Μην σε ανησυχεί, είναι bug του thomson !

- - - Updated - - -


Σταθερα 140-150 ping με οποιοδηποτε ρουτερ κι αν δοκιμασω , απειρα ρεσταρτς και με google dns.
https://support.leagueoflegends.com/entries/20749152-Server-IP-Addresses εδω ειναι oi ips για οποιον θελει να δοκιμασει.
Μενω νικαια . Το ιδιο ακριβως προβλημα φιλος απο καλλιθεα με forthnet.
To prob ειναι σε EUW kai EUNE σερβερς. Forthnet σοβαρεψου.

Επειδή δεν έχω account στο lol, αν θες δώσε ενδεικτικά IP, να κάνουμε δοκιμές, για να δούμε τι παίζει.

stratoss
12-01-14, 20:44
Να αναφέρω οτι και στην περιοχή του Βόλου που είμαι εγω μετα την Πρωτοχρονιά ενω ειχα 70-80 Ping τωρα εχω σταθερα 140-150 στο Medal of honour σε ενα συγκεκριμένο σερβερ που επαιζα.Κατι εγινε αλλα δεν ξέρω τι.

giorg
13-01-14, 20:45
Παίζει να είναι και θέμα του server, ειδικά αν δεν έχεις παρατηρήσει αντίστοιχη συμπεριφορά σε άλλες αποκρίσεις.

kinakias
14-01-14, 15:08
Να αναφέρω οτι και στην περιοχή του Βόλου που είμαι εγω μετα την Πρωτοχρονιά ενω ειχα 70-80 Ping τωρα εχω σταθερα 140-150 στο Medal of honour σε ενα συγκεκριμένο σερβερ που επαιζα.Κατι εγινε αλλα δεν ξέρω τι.

Γεια χαρά καταρχήν,
παίζει όντως να είναι θέμα του server, αν έχεις κάποιον γνωστό που παίζει στον ίδιο server ρώτα τον αν του έχει παρουσιαστεί το ίδιο θέμα.
Επίσης αφού ασχολήσε με gaming άλλαξε την γραμμή σου σε fastpath, αν δεν το έχεις κάνει.

@ ADSLgr.com All rights reserved.