PDA

Επιστροφή στο Forum : Λήξη συμβολαίου χωρίς ενημέρωση και κοροϊδία...



storm_xak
12-01-14, 18:08
Είμαι συνδρομητής της Forthnet για πάνω από 2 χρόνια...με 2 φορές ανανέωση συμβολαίου όπου με καλούσαν τηλεφωνικά και ανανέωνα στο πρόγραμμα μου (μόνο ίντερνετ και βασική τηλεφωνία), φέτος (Δεκέμβριο) δεν με ενημέρωσε κανείς για την λήξη του προφορικού συμβολαίου (τονίζω ότι ποτέ δεν ήρθε συμβόλαιο στα χέρια μου και τις 2 φορές που έκανα ανανέωση και ότι ποτέ δεν πήρα νέο εξοπλισμό-ρούτερ με την ανανέωση), πάντα προπλήρωνα για το έτος και ότι λογαριασμοί τηλεφώνου υπήρχαν πληρωνόταν στην ώρα τους. Το πρόβλημα μου είναι ότι σε επικοινωνία με την υποστήριξη της Forthnet μου ανέφεραν αρχικά ότι είναι λάθος που δεν με κάλεσαν για ανανέωση και ότι θα με πάρει τηλέφωνο το τμήμα προσφορών-συμβολαίων, κάτι που δεν έγινε όποτε ξανακάλεσα μετά από 2 μέρες όπου "θυμωμένα" η υπάλληλος μου ανέφερε ότι είναι δική μου καθαρά υπόθεση να ανανεώσω πριν λήξει (ασχέτως που εγώ τότε ήμουν φαντάρος και είχα βάλει άτομο να πληρώνει ότι έρχεται και που χωρίς καμία ενημέρωση θα το ξεχνούσα εννοείται) και τώρα πρέπει να προπληρώσω μου είπε το δίμηνο λογαριασμό που εκδόθηκε με τιμές τιμοκαταλόγου (26 ευρώ για ίντερνετ μόνο, που αναφορικά ξεκίνησε να τονίσω με 22mbps γιατί έχω 13,5 attenuation και τώρα πλέον με το ίδιο attenuation είμαι στα 12mbps, πιθανώς λόγο νέων συνδρομητών).
-Τελικώς ρωτάω τι μπορώ να κάνω και μου λέει ένα λεπτό να ρωτήσω!!
-Μετά λοιπόν από ένα λεπτό μου λέει δεν ισχύει στην περιοχή σας το παλιό σας πακέτο και ούτε το ισχύον πακέτο προπληρωμής και είναι 19,90 τον μήνα πλέον!
-Και απαντάω γιατί δεν ισχύει το πακέτο προπληρωμής στην περιοχή μου? τι εννοείται και γιατί 19,90 όταν στο δικτυακό σας τόπο αναφέρεται 17,90 χωρίς προπληρωμή?
-Ξανά ένα λεπτό μουσική για να ρωτήσει και μου λέει τελικά, λάθος δεν είναι ότι δεν ισχύει το πακέτο προπληρωμής στην περιοχή σας άλλα επειδή δεν ανανεώσατε πριν την λήξη του παλιού πακέτου που δεν ισχύει πλέον τώρα δεν γίνεται να πάρετε ξανά πακέτο προπληρωμής και είναι 19,90 τον μήνα.....!
-Απάντησα ότι θα παρακαλούσα να μου το στείλουν εγγράφως αυτό, μου είπε ότι θα ενημερώσει το αρμόδιο τμήμα να με καλέσει για αυτό που θέλω και τέλος.....γιατί από τότε (7 μέρες πριν), ούτε φωνή ούτε ακρόαση. Αν αυτό δεν έιναι κοροιδία τοτε τι είναι?
Ήδη σκέφτομαι να βάλω VDSL στην ίδια τιμή αφού υποστηρίζεται σε άλλον πάροχο, στα ίδια χρήματα αλλά επειδή είδα πολλά παιδιά να βρίσκουν άκρη μέσω του forthnet support εδώ, είπα να το δοκιμάσω.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Forthnet.Nova.Rep1
13-01-14, 00:03
Καλησπέρα storm_xak,

μπορείτε να μας στείλετε με pm ένα κινητό επικοινωνίας για να σας καλέσει ένας συνάδελφος και να βρούμε μαζί μια λύση στο θέμα που αντιμετωπίζεται;


ευχαριστούμε
Νίκος, Forthnet support

@ ADSLgr.com All rights reserved.