PDA

Επιστροφή στο Forum : Ελληνικα στο Macosx



Mac4all
22-02-07, 14:28
καλημερα παιδες...θα θελα να ρωτησω αν χρησιμοποιει κανεις το hellomacosx (http://www.hello-macos.org/)(και να μου συγχωρεθει πιθανη παραλειψη προηγουμενης σχετικης ερωτησης) και αν ειναι ευχαριστημενος.Μεχρι στιγμης μου δουλευει μια χαρα και εχω ωραιοτατα ελληνικα μενου

Υγ:το παρον για οσους δεν το εχουν δοκιμασει ειναι προγραμματακι αλλαγης σε ελληνικα του περιβαλλοντος και του iLife με προυποθεση την επιλογη απο το system preferences>international σαν πρωτη γλωσσα τα ελληνικα (με drag n drop) και λειτουργει με 10.4.8

Flareman
22-02-07, 16:34
Το έβαλα για να δώσω Ελληνικό περιβάλλον στον πατέρα μου που δεν πολυπηγαίνει τα αγγλικά μενού:) Μέχρι στιγμής δε μου δημιουργεί πρόβλημα, εγώ στο δικό μου account παίζω με Αγγλικά βέβαια, με βολεύουν καλύτερα. Έχω παρατηρήσει βέβαια ένα δυο λαθάκια εδώ κι εκεί στις μεταφράσεις, και ορισμένα προγράμματα όπως το iCal και το QuickTime Player δεν έχουν μεταφραστεί ακόμα. Αλλά κατά τα άλλα όλα οκ:oneup:

Εμένα προσωπικά μπορεί να μη με πολυκαίει, αλλά τα παιδιά της ομάδας του Hello-MacOS έχουνε κάνει εξαιρετική δουλειά στον εξελληνισμό των μενού και των περισσοτέρων προγραμμάτων του Mac OS X, δίνοντας έτσι στην κοινότητα μία άριστη και δωρεάν λύση για όσους θέλουν πλήρως ελληνικό περιβάλλον, καθιστώντας έτσι εντελώς άχρηστο και σπατάλη χρημάτων το GRupdate της Rainbow.:lol:

mac_user
22-02-07, 18:11
Το έχω βάλει κι εγώ και δεν έχω διαπιστώσει κάποιο ιδαίτερο πρόβλημα.2-3 λαθάκια που εντόπισα θα διορθωθούν από την ομάδα του Hello στο επόμενο update.Εχουν κάνει εξαιρετική δουλειά πάντως και μπράβο για το κουράγιο και την υπομονή τους!
Ας ελπίσουμε και στο Leopard να υπάρξει η ανάλογη συνέχεια:oneup:

esykas
11-03-07, 22:54
εγώ το έβαλα σήμερα και μπορώ να πώ ότι είναι πολύ καλό και δέν μου παρουσιάζει κάποιο πρόβλημα ασυμβατότητας με τίποτα σελίδες κλπ.

Flareman
11-03-07, 23:23
Όπως γράφτηκε και σε άλλο thread, μετά την ενημέρωση του iTunes σε 7.1 με το Hello εγκατεστημένο και τα Ελληνικά ως γλώσσα περιβάλλοντος δεν ανοίγει. Διορθώσεις, είτε σβήνοντας το Greek.lproj αρχείο από το package του iTunes, είτε αλλάζοντας προσωρινά τη γλώσσα σε άλλη εκτός Ελληνικών.

Πιστεύω με τη διάθεση του 10.4.9 να το διορθώσουν:)

@ ADSLgr.com All rights reserved.