PDA

Επιστροφή στο Forum : Αποστολή emails για ενημέρωση προιόντων



alexgk
21-01-14, 22:33
Ένας φίλος μου έχει μία επιχείρηση με αγροτικά προϊόντα και θέλει σε μαγαζιά του εξωτερικού να στείλει emails για τα προϊόντα που διαθέτει. Αν στέλνει από το gmail πολλά emails μαζί μπορεί το gmail να του κλείσει τον λογαριασμό;
Οι παραλήπτες των emails μπορούν να τα θεωρήσουν σαν spams και να έχει πρόβλημα ο φίλος μου;

8anos
22-01-14, 20:42
Μπορεί να στέλνει μεχρι 500 την ημέρα.
Κάποιοι πιθανόν να τα θεωρήσουν σπαμ, να δωσει την δυνατότητα σε οποιους δεν επιθυμούν να λαμβάνουν εμαιλ του να διαγραφούν απο τη λίστα του.
και τέλος να χρησιμοποιήσει το οπωσδήποτε το πεδίο bcc για να βάλει τις διευθύνσεις των αποδεκτών

alexgk
23-01-14, 19:33
Θάνο σε ευχαριστώ για τη βοήθεια. Στο google έχει ένα πεδίο που λέει "Προς". Το πεδίο bcc που βρίσκεται;

8anos
23-01-14, 21:35
κρυφή-ιδιαίτερη κοινοποιήση καπως έτσι πρέπει να είναι η ελληνική μετάφραση

134283

alexgk
25-01-14, 20:48
κρυφή-ιδιαίτερη κοινοποιήση καπως έτσι πρέπει να είναι η ελληνική μετάφραση

134283

Θανό συγνώμη για την καθυστερημένη ανταπόκριση. Έχει τρία πεδία. Το "Προς", το "Κοινοποίηση" και το "Κρυφή Κοινοποίηση". Τις διευθύνσεις σε ποιο από τα τρία πεδία να τις βάλει;

HackFreak
25-01-14, 21:41
Θανό συγνώμη για την καθυστερημένη ανταπόκριση. Έχει τρία πεδία. Το "Προς", το "Κοινοποίηση" και το "Κρυφή Κοινοποίηση". Τις διευθύνσεις σε ποιο από τα τρία πεδία να τις βάλει;

Κρυφή κοινοποιήση.

alexgk
27-01-14, 08:38
Ευχαριστώ πολύ :)

alexgk
08-05-14, 21:50
Είχα ανοίξει ένα θέμα πριν κανένα δίμηνο αλλά δεν το βρήκα. Έχω ένα φίλο που έχει είδη διατροφής και θέλει να στείλει ενημερωτικά emails σε επιχειρήσεις μέσω gmail. Υπάρχει κάποιος ιδιαίτερος τρόπος σύνταξης του μηνύματος ούτως ώστε να μην πάει το ενημερωτικό email στο φάκελο "Ανεπιθύμητα" του gmail ή όποιας υπηρεσίας email έχουν οι παραλήπτες;
Μου είχατε τότε απαντήσει πως μπορώ να στέλνω καθημερινώς 50 emails μέσω gmail. Αν το κάνω αυτό μπορεί η google να μου διακόψει το λογαριασμό;
Ευχαριστώ

8anos
08-05-14, 22:59
"σιγουρος" τρόπος για να μη παει στο σκουπιδοταχυδρομείο δεν υπάρχει, μια προτροπή να βάλουν οι παραλήπτες το εμαιλ αυτο στη λίστα επαφών θα μπορούσε να βοηθήσει και οχι πολλά λινκ στο εμαιλ.

μεχρι 500 ανα μέρα ποσα εμαιλ να στείλει; τοσους πολλούς υποψήφιους πελάτες έχει;

alexgk
09-05-14, 15:32
Σε ευχαριστώ Θάνο για την άμεση ανταπόκριση. Δε θα στέλνει και 500, αλλά βάλε καμιά 20αριά ενημερωτικά, βάλε και όσα θα στέλνει σε συνεργάτες, πελάτες, προμηθευτές, ε θα μαζεύονται αρκετά Απεσταλμένα emails.

8anos
09-05-14, 16:40
θα ελεγα να φτιαξει και ενα προφιλ στο linkedin (https://www.linkedin.com), ενας παλιος μου συμμαθητη, τον οποιο εχω επαφη στο λινκεδιν, και ο οποιος ασχολείται με εμπόριο κρασιού και ενα άλλο προϊον που δεν θυμάμαι, το χρησιμοποιεί για να ερθει σε επαφη με πιθανούς αγοραστές.
Τι προϊοντα εμπορευεται εαν επιτρέπεται;

teslafun
09-05-14, 16:44
Δες και το Mailchimp

alexgk
09-05-14, 21:59
Ασχολείται βασικά με κεφτεδάκια, γύρους, σουβλάκια κατεψυγμένα που αγοράζουν τα fast foods και θέλει να επεκταθεί και προς τα έξω. Δύσκολο μεν αλλά δεν έχει να χάσει και τίποτα. Ευχαριστώ και για τα sites θα τον ενημερώσω!

8anos
09-05-14, 22:17
καλή επιτυχία εύχομαι.
Παρατηρώ την κοινότητα των Αράβων στη πόλη που μένω, ειναι εκπληκτική η ποικιλία και η ποσότητα των τροφίμων που εισάγουν και πουλούν στα μαγαζία τους -αλλα και σε μεγάλα σουπερ μαρκετ- απο τις χώρες προέλευσης τους και οχι μόνο.
Η αλήθεια είναι οτι η κοινότητας τους ειναι πολυπληθής και μπορεί να στηρίξει μια τέτοια κίνηση.

alexgk
10-05-14, 22:26
Μακάρι Θάνο γιατί η εσωτερική αγορά πλέον περνάει μεγάλη κρίση. Σε ευχαριστώ για τη βοήθειά σου ;)

@ ADSLgr.com All rights reserved.