PDA

Επιστροφή στο Forum : Αλλαγη απο interleaved path σε fast path



manwlhs7
23-01-14, 08:37
Καλημερα!:)

Τωρα τελευταια μου εχει καρφωθει η ιδεα να αλλαξω τη γραμμη μου σε fast path.. Ξερω απο παλαιωτερο ποστ μου οτι εχω interleaved path, καθως επισης και εχω υψηλα ping οταν παιζω της ταξης του 95+ -110... εχω καποιες αποριες ομως σχετικα με αυτηω την αλλαγη...
1) η αλλαγη γινεται κατευθειαν? δηλαδη αν παρω το 13888 και μου πουνε "ναι οκ η αλλαγη εγινε:cool:" αμεσως οταν μπω σε ενα παιχνιδι το ping μου θα πεσει απο τα 100 στα 60-70???
2) διαβασα καπου λογω του fast path μπορει να πεσει η ταχυτητα μου.. αυτο ισχυει? και αν ναι σε ποσο μεγαλο βαθμο?
3)η γραμμη μου κατα καιρους αντιμετωπιζε καποια θεματα συγχρονισμου, ειχα αρκετες αποσυνδεσεις αλλα εδω και πανω απο ενα 6-7μηνο ειναι κομπλε στην max ταχητητα της και μαλιστα η ευθυνη ηταν του οτε..υπαρχει περιπτωση να εχω αποσυνδεσεις λογω του μειωμενου ελεγχου στα πακετα πληροφοριας του fast path σε σχεση με το interleaved path??
4) θα παρατηρησω καμια διαφορα στο gameplay (delay κτλ)? αξιζει τον κοπο???


σας ευχαριστω πολυ

Nikiforos
23-01-14, 13:16
καλημέρα! μέσα στην εβδομάδα έκαναν την δικια μου το αναποδο απο αυτο που θες! πηρα τηλ 13888 και το ειπα, μου εστειλαν μυνημα στο κινητο μετα απο 2 ωρες και ειχε γινει! εσυ τωρα αν παιζεις πολλα games ναι θα δεις διαφορες καλες, εγω σε καποιους servers ειχα δει κατω 20-30ms, αλλα μονο εκει εχει διαφορα, στο fastpath χανεις τουλαχιστον 2mbps-2,5mbps απο την ταχυτητα στο download!!!! εμενα επιανε 7,5 και τωρα εχω 10! επειδη εχω ξανακανει την αλλαγη αυτη παλι το ιδιο εκανε. Τι αξιζει περισσοτερο λοιπον? καλύτερo ping και λιγοτερο download ή το αναποδο? εγω το αλλαξα επειδη πλεον σπανια παιζω games στο pc λόγω ελειψης χρονου. Επισης σε interlaved ειναι ποιο σταθερη η γραμμή, δυστυχως οι αποσυνδεσεις μεγαλωνουν πολυ στο fast path αν δεν ειναι πολυ καλη η γραμμή σου! και εγω ειχα ενα θεματακι.

@ ADSLgr.com All rights reserved.