PDA

Επιστροφή στο Forum : απατη ΟΤΕ - μαρκετινγκ



atlandis
30-01-14, 16:50
από τον ΟΤΕ στα κεντρικά, το τμήμα μάρκετινγκ τους, έχουν καταντήσει χειρότεροι από αυτούς των άλλων εταιριών που κοροϊδεύουν τον κόσμο. Πήραν τηλέφωνο πριν 2 μήνες, μας είπαν ότι επειδή πληρώνουμε πολλά, μας έχουν ένα νέο πακέτο προσφορά με λιγότερα λεφτά και ανανέωση συμβολαίου, πληρώναμε 104 ευρω και τώρα μας το έκαναν 130. Πήραμε τηλέφωνο στον πρώτο λογαριασμό και το καταγγείλαμε, μας είπαν οτι ο προτος λογαριασμός θα ειναι 130 για εκκαθάριση και μετά θα ειναι πιο λιγα... Ήρθε προχθές ο νέος παλι 130. Στέλνω τωρα καταγγελία στον ΕΕΤΤ και μετα τον πιθανότερο, το συζητάμε, φεύγουμε από ΟΤΕ και παμε αλλού.

Μακριά απο το μαρκετινγκ που παίρνουν τηλέφωνα του 11888, ειναι απατεώνες. Να μην δέχεστε το παραμικρό, εμας μας εξαπάτησαν.

christopheroeo
30-01-14, 19:39
από τον ΟΤΕ στα κεντρικά, το τμήμα μάρκετινγκ τους, έχουν καταντήσει χειρότεροι από αυτούς των άλλων εταιριών που κοροϊδεύουν τον κόσμο. Πήραν τηλέφωνο πριν 2 μήνες, μας είπαν ότι επειδή πληρώνουμε πολλά, μας έχουν ένα νέο πακέτο προσφορά με λιγότερα λεφτά και ανανέωση συμβολαίου, πληρώναμε 104 ευρω και τώρα μας το έκαναν 130. Πήραμε τηλέφωνο στον πρώτο λογαριασμό και το καταγγείλαμε, μας είπαν οτι ο προτος λογαριασμός θα ειναι 130 για εκκαθάριση και μετά θα ειναι πιο λιγα... Ήρθε προχθές ο νέος παλι 130. Στέλνω τωρα καταγγελία στον ΕΕΤΤ και μετα τον πιθανότερο, το συζητάμε, φεύγουμε από ΟΤΕ και παμε αλλού.


Μακριά απο το μαρκετινγκ που παίρνουν τηλέφωνα του 11888, ειναι απατεώνες. Να μην δέχεστε το παραμικρό, εμας μας εξαπάτησαν.

δεν νομιζω να ειναι θεμα του ΕΕΤΤ εαν αλλα συμφωνησατε και αλλα πληρωνεις... http://www.inka.gr/ ινστιτουτο καταταναλωτη εδω πρεπει να κανεις καταγγελια.

atlandis
31-01-14, 01:50
έχει ιδική φόρμα ο ΕΕΤΤ για καταγγελίες, εναντίον εταιριών τηλεπικοινωνιών. Και από την στιγμή που μας εξαπάτησαν, φεύγουν καταγγελία και στο ινκα και στο εεττ. Κοίτα την φόρμα παρακάτω... Θα τους στείλω και λογαριασμούς 4ον μηνών να δουν...
http://www.apps.eett.gr/complaints/Complaint.seam

bmwe30
31-01-14, 12:18
Παίζει να έχεις μπερδευτεί με τα λεγόμενα αναδρομικά και επιστροφικά. Ουσιαστικά είναι λόγω της προπληρωμής 2μηνών και της επιστροφής του ποσού συν την προκαταβολική χρέωση του νέου πακέτου. Όπως και να έχεις δες πρώτα την περίοδο χρήσης του λογαριασμού (όχι το πότε εκδόθηκε) καθώς και τον αναλυτικό σου.

Όπως και να έχει από την στιγμή που ανανέωσες στον πρώτο λογαριασμό πρέπει να σου ήρθε μαζί με τον λογαριασμό και ένα ευχαριστήριο για την ανανέωση που αναφέρει σχεδόν αναλυτικά το κόστος του νέου πακέτου.

Είναι λίγο μπέρδεμα οι χρεώσεις στον ΟΤΕ μετά από αλλαγή πακέτου ειδικά αν είναι σε κάποιο ακριβότερο. Έτσι ήρθε και σε εμένα προχτές (από DP24ECO isdn σε DP24απεριόριστα plus isdn) και κόντεψα να πάθω εγκεφαλικό. Παίρνω τηλ 13888 για να υπαναχωρήσω από το πακέτο, μου εξήγησε ο agent τι ακριβώς συμβαίνει με τα αναδρομικά και επιστροφικά, έβαλα κάτω τις τιμές που μου είχε πει το ίδιο το 13888 είδα αυτά που χρέωναν (προσθέτοντας το ΦΠΑ γιατί στο λογαριασμό απλά σου δίνει ένα σύνολο του ΦΠΑ ενώ στο πακέτο αναφέρεται η καθαρή αξία) και περιμένω τον επόμενο. Ταυτόχρονα έκανα αίτηση και για μηνιαίο λογαριασμό με ανάλυση κλήσεων, αν γίνει καμιά κασκαρίκα ΠΑΛΙ φεύγω έστω και με ποινή.

Από το 11888 αποκλείεται να σε πήραν.

BTW πες λίγο τι είχες (αν θυμάσαι και την τιμή διμήνου) και τι πακέτο έβαλες μπας και μπορέσω να σου εξηγήσω.

Nikiforos
01-02-14, 13:17
Από το 13888 παίρνουν τηλέφωνα για προσφορές και πακέτα...

atlandis
02-02-14, 04:23
ναι μπερδεύτηκα με το 11888, 13888 είναι το σωστό, είμαι δυσλεκτικός... Έχω μεταφέρει επίσημες καταγγελίες και ζητάμε έλεγχο πλέον, 2 λογαριασμοί μας ήρθαν 127-125 από 104-102 που πληρώναμε. Μας είπαν ψέματα οτι θα πληρώναμε λιγότερα.

christopheroeo
02-02-14, 15:36
ναι μπερδεύτηκα με το 11888, 13888 είναι το σωστό, είμαι δυσλεκτικός... Έχω μεταφέρει επίσημες καταγγελίες και ζητάμε έλεγχο πλέον, 2 λογαριασμοί μας ήρθαν 127-125 από 104-102 που πληρώναμε. Μας είπαν ψέματα οτι θα πληρώναμε λιγότερα.

καλο θα ηταν πριν αρχισεις την καταγγελιες , να μιλησεις με τον ΟΤΕ και να τους πεις τι ακριβως γινεται για να βγει μια ακρη. εαν δεν βγει η ακρη τοτε κινησου ετσι οπως πρεπει.

AssVas
07-02-14, 16:58
τοτε κινησου ετσι οπως πρεπει.

Όπως δηλαδή ο Jagger ?

christopheroeo
07-02-14, 17:22
Όπως δηλαδή ο Jagger ?

τι εννοεις??

Catchphrase
07-02-14, 18:22
τι εννοεις??

Εννοεί αυτό (http://www.youtube.com/watch?v=iEPTlhBmwRg&feature=kp)

christopheroeo
07-02-14, 18:27
:rofl: ελιωσα. εμαθα και τον jagger!!

baskon
16-02-14, 09:38
Αν δε δει κάποιος το λογαριασμό δηλαδή τι έξτρα κλήσεις γίνονται δε μπορεί να βγάλει άκρη. Επίσης τι πακέτο είχες πριν και τι πακέτο σου έδωσαν.
Οντως πχ αν ειχες dpeconomy και μιλαγες και εξωτερικο , πενταψηφια κλπ θα σου ρχοταν 105 ευρώ. Αν σε εβαλαν σε απεριόριστα plus θα σου έρχεται 130 ευρώ κανοντας τα ιδία έξτρα τηλέφωνα.
Φυσικά υπάρχει το ενδεχόμενο απλα να αυξήσες τα έξτρα τηλέφωνα ( λογικά υπαρχουν για να σου έρχεται αυτό το ποσο). Σου ειπαν γιατί σου ήρθε δυο φορες τέτοιο ποσο; Αν όχι πάρε τηλ και πες του να στο αναλυσουν, σε σχέση με το τι πληρωμές πριν.

atlandis
25-02-14, 15:30
μετά από καταγγελία, μας πείρε ο ΟΤΕ τηλέφωνο και μας είπε ότι κάνει διερεύνηση στο θέμα. Μας κάλεσαν σήμερα, μετά από 10 ημέρες και μας έφεραν σε αυτό που ήμασταν πριν, και με επιστροφή χρημάτων. :) άρα χαρακτηρίζετε λήξαν το θέμα.

christopheroeo
25-02-14, 15:36
μετά από καταγγελία, μας πείρε ο ΟΤΕ τηλέφωνο και μας είπε ότι κάνει διερεύνηση στο θέμα. Μας κάλεσαν σήμερα, μετά από 10 ημέρες και μας έφεραν σε αυτό που ήμασταν πριν, και με επιστροφή χρημάτων. :) άρα χαρακτηρίζετε λήξαν το θέμα.


εκανες στο ΙΝΚΑ κατταγγελια? η στην ΕΕΤΤ?

beraic1
25-02-14, 16:22
Παρόμοια εμπειρία έχω με την Wind και με κάποιο "ελεύθερο συνεργάτη" της.

atlandis
25-02-14, 17:19
εκανες στο ΙΝΚΑ κατταγγελια? η στην ΕΕΤΤ?

Στην EETT

@ ADSLgr.com All rights reserved.