PDA

Επιστροφή στο Forum : Επεξήγηση Σταδίων Αίτησης FORTHnet 2play



stellitsa1978
23-02-07, 23:59
Παιδιά θέλω τη βοηθειά σας .

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι σημαίνουν τα παρακάτω στάδια Αίτησης FORTHnet 2play και να μου πεί αν ξέρει τι απομένει για να ολοκληρωθεί η αίτηση και να ενεργοποιηθώ ?

Δέσμευση DDF Port
Διεκπεραίωση Αιτήσεων LLU
Επιλεξιμότητα Βρόγχου
Διεκπεραίωση Αιτήσεων Φορητότητας

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων
Στελλα

:hmm:

Υ.Γ.: αν έχουν ίδη αναφερθεί συνχωρέστε με αλλα είμαι νέα στο Forum.

karavagos
24-02-07, 00:30
Λογικά σχετικά σύντομα (αν δεν έγραφες και στο forum, θα είχες ήδη ενεργοποιηθεί :p ).

Περιοχή?

ΥΓ: Την επεξήγηση των σταδίων την αφήνω για αυτούς που θέλουν να μαντέψουν.

stellitsa1978
24-02-07, 00:39
ευχαριστώ πολύ για την άμμεση απάντηση αλλά μήμπως θα μπορούσες να με βοηθήσεις λίγο ακόμα σε παρακαλώ ??? :worthy:


Λογικά σχετικά σύντομα (αν δεν έγραφες και στο forum, θα είχες ήδη ενεργοποιηθεί :p ).

τι εννοείς σχετικά σύντομα ???


Περιοχή?

Καλλιθέα,Τζιτσιφιες χαμηλά στην Θησέως


ΥΓ: Την επεξήγηση των σταδίων την αφήνω για αυτούς που θέλουν να μαντέψουν.

μήμπως μπορείς να μου πείς τι είναι το κάθε στάδιο ? :oops:

πχ ο Ο.Τ.Ε. έχει πει Οκ στην αίτηση Φορητότητας ???

Υ.Γ.: δεν είμαι καλή στη μαντεία :p

karavagos
24-02-07, 01:38
Από την στιγμή που είναι επιλέξιμος ο βρόχος σου, είναι λίγο δύσκολο να υπάρξει πρόβλημα στην φορητότητα. Απλά αναμένεις να μάθεις την πιθανή ημερομηνία ενεργοποίησης.

1. Δεσμεύτηκε πόρτα για την γραμμή σου
2. Στάλθηκε αίτηση LLU στον ΟΤΕ
3. Απάντησε θετικά ο ΟΤΕ για την γραμμή σου
4. Στάλθηκε αίτηση φορητότητας μέσω της ΕΒΔΑΦ (Εθνική Βάση Δεδομένων Αναφοράς για τη Φορητότητα)

Την επόμενη εβδομάδα αναμένονται αρκετές ενεργοποιήσεις στην περιοχή σου. Όπως σου είπα και στην αρχή, αν δεν είχες γράψει τίποτα στο forum, θα ήσουν μέσα σε συτές (απλά αστειεύομαι στο τελευταίο...ή μήπως όχι? :p ). Τώρα θα αργήσεις λιγουλάκι :whistle:

Antonis21
24-02-07, 01:45
Ωραιος!!!:oneup:
Το τελευταιο βημα δεν το ηξερα..
Αντε να δουμε και εμεις στην Καλλθεα ποτε θα ενεργοποιηθουμε!!
Φιλε karavago το intrernet θα κοπει τελικα..?

stellitsa1978
24-02-07, 01:46
Από την στιγμή που είναι επιλέξιμος ο βρόχος σου, είναι λίγο δύσκολο να υπάρξει πρόβλημα στην φορητότητα. Απλά αναμένεις να μάθεις την πιθανή ημερομηνία ενεργοποίησης.

1. Δεσμεύτηκε πόρτα για την γραμμή σου
2. Στάλθηκε αίτηση LLU στον ΟΤΕ
3. Απάντησε θετικά ο ΟΤΕ για την γραμμή σου
4. Στάλθηκε αίτηση φορητότητας μέσω της ΕΒΔΑΦ (Εθνική Βάση Δεδομένων Αναφοράς για τη Φορητότητα)

Την επόμενη εβδομάδα αναμένονται αρκετές ενεργοποιήσεις στην περιοχή σου. Όπως σου είπα και στην αρχή, αν δεν είχες γράψει τίποτα στο forum, θα ήσουν μέσα σε συτές (απλά αστειεύομαι στο τελευταίο...ή μήπως όχι? :p ). Τώρα θα αργήσεις λιγουλάκι :whistle:

Σε αυχαριστώ πολύ φίλε μου

:respekt: :respekt: :respekt: το karavagos

Υ.Γ.: η καημένη δεν εχω γράψει κάτι κακό , το πρώτο μου post εδώ ήταν η ερώτηση για το τί σημαίνουν τα στάδια αυτά

:cry: :cry: :cry:

karavagos
24-02-07, 02:25
Αντε να δουμε και εμεις στην Καλλθεα ποτε θα ενεργοποιηθουμε!!


Κοίτα, αν το πάρουμε στατιστικά, μπορείς να ελπίζεις για λίγο πριν τα Χριστούγεννα (αν και για την "Καλλθεα" αυτό παίζεται :p), σε αντίθεση με την stellitsa1978 που αν δεν ξαναγράψει άλλο μήνυμα, μπορεί να είναι έτοιμη την μεθεπόμενη εβδομάδα.:twisted:

Αν δεν το έχετε καταλάβει, τα μηνύματά σας καθορίζουν τις ημέρες μέχρι την ενεργοποίηση :p :rofl:

kudos
24-02-07, 19:37
Αν δεν το έχετε καταλάβει, τα μηνύματά σας καθορίζουν τις ημέρες μέχρι την ενεργοποίηση :p :rofl:

Προλαβαίνω να κάνω νέο account και να γλιτώσω 85+ μέρες πριν στείλω αίτηση δηλαδή!:whistle:
:worthy:Thanks για το info!

geobest99
24-02-07, 22:08
Κοίτα, αν το πάρουμε στατιστικά, μπορείς να ελπίζεις για λίγο πριν τα Χριστούγεννα (αν και για την "Καλλθεα" αυτό παίζεται :p), σε αντίθεση με την stellitsa1978 που αν δεν ξαναγράψει άλλο μήνυμα, μπορεί να είναι έτοιμη την μεθεπόμενη εβδομάδα.:twisted:

Αν δεν το έχετε καταλάβει, τα μηνύματά σας καθορίζουν τις ημέρες μέχρι την ενεργοποίηση :p :rofl:

να σε ρωτήσω , αν αρχίσουμε να γλύφουμε τη FORTHnet τότε λες να μας ενεργοποιήσουν πιο γρήγορα ??? :p :p :p :p :p

Αν ειναι τότε να κάνω καμια κατοσταριά Threads λέγοντας τα καλύτερα για τη FORTHnet ;) ;) ;) ;) ;)

:whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle:

spulse
24-02-07, 22:41
Stellitsa1978 καλά μου ακούγεται η πορεία της αίτησής σου.
Μήπως μπορεί να μου εξηγήσει και μένα κάποιος γιατί ,ενώ έχω κάνει αίτηση από 15/1 για full llu, στο broadband status μου δείχνει ακόμη την αίτηση για μετατροπή από 2 Mbit σε 1Mbit?Το ενημερώνουν ποτέ ή το έχουν για την μόστρα?

Antonis21
25-02-07, 01:48
Κοίτα, αν το πάρουμε στατιστικά, μπορείς να ελπίζεις για λίγο πριν τα Χριστούγεννα (αν και για την "Καλλθεα" αυτό παίζεται :p), σε αντίθεση με την stellitsa1978 που αν δεν ξαναγράψει άλλο μήνυμα, μπορεί να είναι έτοιμη την μεθεπόμενη εβδομάδα.:twisted:

Αν δεν το έχετε καταλάβει, τα μηνύματά σας καθορίζουν τις ημέρες μέχρι την ενεργοποίηση :p :rofl:

:lol: :lol: :lol:
Ωραια για να ξερω...

@ ADSLgr.com All rights reserved.