PDA

Επιστροφή στο Forum : Mp3 απο το youtube



cool11
07-02-14, 14:33
Ηθελα να ρωτησω, αν πλεον το youtube, ειναι ενα ενδεδειγμενος τροπος να βρισκει κανεις, νομιμως υποθετω, τα mp3 του.
Κι αυτο, γιατι αν και ειναι υπηρεσια βιντεο, ουσιαστικα εχω δει σε αποτελεσματα στο google, να υπαρχουν πολλες online υπηρεσιες, που ουσιαστικα κανουν 'extract' το audio απο το video, δινοντας σου στο τελος ενα ηχητικο αρχειο.
Ενα ερωτημα βεβαια ειναι η ποιοτητα του ηχου. Νομιζω, οτι αναλογως το βιντεο, υπαρχουν διαφορες ποιοτητες.
Παντως, μπορει καποιος ειτε σε υπηρεσιες σαν το keepvid που κατεβαζει και το βιντεο του youtube αλλα και τον ηχου του κλιπ σε mp3, είτε με προγραμματα σαν το jdownloader, να εχει τα αρχεια στον υπολογιστη του.

Εσεις χρησιμοποιειτε το youtube γι'αυτη τη χρηση; Τι εχετε να πειτε για την ποιοτητα του ηχου; Πλεον ειναι ο ευκολοτερος τροπος αποκτησης μουσικης;

HackFreak
07-02-14, 14:43
Προσωπικά ότι μουσική ακούω την ακούω αποκλειστικά μέσω του youtube. Έχω πολύ καιρό να κατεβάσω κάτι locally αφού στην εποχή μας είσαι online σχεδόν συνέχεια οπότε δεν χρειάζεται, και αν κατεβάσω θα είναι μάλλον γιατί κάποιος μου ζήτησε το mp3, και κάτι mp3 που έχω στο κινητό έχω να τα αγγίξω εδώ και ένα χρόνο περίπου. Τα έχω μόνο σε περίπτωση που μείνω offline για κάποιο λόγο. Όσον αφορά την ποιότητα δεν είναι και η βέλτιστη αλλά είναι ικανοποιητική. Δεν νομίζω ότι έχει εν έτη 2014 πολύ νόημα να έχει κάποιος locally τα mp3 εφόσον είναι connected συνεχώς.

cool11
09-02-14, 23:54
Παλια ο ηχος στο youtube ηταν μετριος.
Τωρα βλεπω high quality (μαζι με το αναλογο hd video), και αναρωτιεμαι αν ετσι απλα κανεις ενα extract σε οτι θες και το εχεις στον δισκο σου!
Το locally δεν μπορει να πεθανει. Πχ στο αυτοκινητο αναγκαστικα ακους απο δικο σου μεσο.

cool11
11-02-14, 15:18
Κανεις δεν εχει ψαχτει με αυτο το θεμα;

satcur
11-02-14, 20:33
Εγώ χρησιμοποιώ χωρίς κανένα πρόβλημα το Free YouTube to MP3 Converter Version: 3.12.9 build 725
http://www.dvdvideosoft.com/products/dvd/Free-YouTube-to-MP3-Converter.htm

Πρόσεξε όμως στην εγκατάσταση μην έχει και τίποτα συνοδευτικά προγράμματα μαζί του ώστε να μην τα εγκαταστήσεις κι αυτά. Δεν θυμάμαι 100% αλλά για καλό και για κακό δώσε την δέουσα προσοχή στην διαδικασία της εγκατάστασης.

haris_216
11-02-14, 20:39
Παλια ο ηχος στο youtube ηταν μετριος.
Τωρα βλεπω high quality (μαζι με το αναλογο hd video), και αναρωτιεμαι αν ετσι απλα κανεις ενα extract σε οτι θες και το εχεις στον δισκο σου!
Το locally δεν μπορει να πεθανει. Πχ στο αυτοκινητο αναγκαστικα ακους απο δικο σου μεσο.

Ναι μπορεί (αν και έχω τις ενστάσεις μου αλλά για άλλους λόγους, καθαρά "ιδιοκτησιακούς". δηλαδή κατεβάζω γιατί απλά θέλω να το έχω και να το ακούω όταν θέλω, με τη σειρά που θέλω, κλπ).
Μοιραία και το αυτοκίνητο θα καταλήξει να είναι online συνέχεια. Είναι θέμα χρόνου κατά τη γνώμη μου

cool11
11-02-14, 22:24
Δεν νομιζεται οτι ο ηχος απο youtube, ειναι μια χαρα ως mp3 file απο μονος του; (για τα περισσοτερα clips που εχω δει)

Helix
11-02-14, 23:15
Η πιο εύκολη λύση είναι να εγκαταστήσεις στον Firefox κάποιο σχετικό plugin

tsioy
12-02-14, 10:32
Ή να κάνεις paste την url του βίντεο στο youtube εδώ (http://www.youtube-mp3.org/gr).

cool11
25-10-14, 17:32
Εξακολουθω να μην εχω απολυτως καταλαβει τι γινεται με το θεμα.
Εδω και χρονια μεν ο 'πολεμος' δισκογραφικων-διαδικτυου εχει κριθει υπερ του internet, αλλα πλεον δεν χρειαζεται καν να ψαξει κανεις για mp3?
Ολα ετοιμα στο πιατο?
Εγω παντως τα τελευταια ενα-δυο χρονια, δεν κανω πια καν search στο google για mp3 που θελω.
Ολα υπαρχουν πια ετοιμα στο youtube.
Πχ δειτε εδω
Σε ενα 'βιντεο' ανεβασε ο αλλος, σχεδον αμεσως μετα την κυκλοφορια τουμ ολο(ναι, ολο!) το album των pet shop boys!!!
http://www.youtube.com/watch?v=xq5Xherv7DU

Εχει γεμισει ο τοπος και με converters απο mp4 σε mp3, και πολλοι ειναι και δικτυακοι ελευθερα προσβασιμοι απο ολους, ολα μια χαρα.
Ευκολα, απλα, διχως κανενα προβλημα.

NoMoreDos
25-10-14, 17:53
Απλά για τα τυπικά,όχι ότι δεν κατέβασα και εγώ αλλά, 100% νόμιμο δεν είναι....αλλά δεν μπορούν να σε τιμωρήσουν για αυτό,υπάρχει μια λεπτή διαφορά.

@ ADSLgr.com All rights reserved.