PDA

Επιστροφή στο Forum : Καταγγελία σε ΙΚΑ και Εφορία για μη δηλωθέν εισόδημα και παράνομη είσπραξη ΕΚΑΣ



fairytale
11-02-14, 15:35
Καλησπέρα θέλω να κάνω μια ερώτηση. Ξέρω πως δεν είναι σωστό αυτό που θέλω να κάνω αλλά σωστό δεν είναι και οι πολίτες να παρανομούν εις βάρος του δημόσιου χρήματος και να εκμεταλλεύονται ΙΚΑ και εφορία. Όταν εγώ δουλεύω και είμαι σωστή απέναντι στο κράτος και στον εαυτό μου να υπάρχουν άτομα τα οποία δουλεύουν για 1300 ευρώ σε πανάκριβο εστιατόριο στη Γλυφάδα να τα έχουν όλα τζάμπα και να παίρνουν και ΕΚΑΣ σύνταξη θυγατέρας από μάνα που έχει πεθάνει γύρω στα 600 και ούτε να δηλώνουν οικόπεδο στο Ίλιον. Λοιπόν είναι όλα θέμα δικαιοσύνης όπως και πιστεύω λογικής. Το ίδιο θα κάνατε και εσείς αν γνωρίζατε την ύπαρξη τέτοιου ατόμου. Θέλω να μου πείτε στο ΙΚΑ πχ που πρέπει να απευθυνθώ για καταγγελίες παράνομης είσπραξης σύνταξης; Υπάρχει κάποιο τηλέφωνο; Πρέπει να πάω από εκεί και τί χαρτιά πρέπει να καταθέσω για να καταγγείλω το συγκεκριμένο άτομο; Ανώνυμα επώνυμα πώς; Το ίδιο ισχύει και για την καταγγελία στην εφορία όσον αφορά το οικόπεδο που δε δηλώνει ποτέ. Ευχαριστώ προκαταβολικά

nnn
11-02-14, 16:08
Επιθετικές και εκδικητικές συμπεριφορές δεν επιτρέπουμε στο forum.

@ ADSLgr.com All rights reserved.