PDA

Επιστροφή στο Forum : απο wind σε forthnet πριν κλεισω χρονο



adok13
11-02-14, 17:50
θελω να κανω αιτηση για forthnet 3play.στη wind κλεινω χρονο 20 απριλιου.ξερει καποιος τι προστιμο πληρωνω γιατι στο site που εψαξα δεν βρηκα κατι.ρπισης τι πρεπει να κανω;παω και κανω αιτηση κανονικα στη forthnet ή πρωτα διακοπη στη wind και μετα αιτηση στη forthnet;

pluss
11-02-14, 17:52
Κοίτα εδώ (http://www.wind.gr/gr/wind/faq/faq/?filter=34).

adok13
11-02-14, 17:57
σευαχαριστω πολυ.πληρωνω και τελος απενεργοποιησης οπως στην on;
και επισης μηπως ξερεις τι πρεπει να κανω;κατευθειαν αιτηση sth forthnet ή πρωτα διακοπη στη wind;
αν κανω αιτηση στη forthnet η ημερομηνια μετραει απο τη στιγμη που γινει η ενεργοποιηση στην forthnet και οχι η αιτηση.ετσι δεν ειναι;

nyannaco
11-02-14, 18:01
Το τέλος πρόωρης διακοπής δεν ξέρω πόσο είναι, δεν το βρήκα εύκολα στο site τους. Κάνε ένα τηλέφωνο και ρώτα, αν δεν ξέρει κάποιος να σου πει εδώ.Απαντήθηκε.
Για το διαδικαστικό, κάνεις απλά αίτηση στο νέο πάροχο, και τις διαδικασίες με τον τωρινό τις δρομολογεί εκείνος. Δεν χρειάζεται να κάνεις εσύ διακοπή στη Wind.

pluss
11-02-14, 18:05
σευαχαριστω πολυ.πληρωνω και τελος απενεργοποιησης οπως στην on;
και επισης μηπως ξερεις τι πρεπει να κανω;κατευθειαν αιτηση sth forthnet ή πρωτα διακοπη στη wind;
αν κανω αιτηση στη forthnet η ημερομηνια μετραει απο τη στιγμη που γινει η ενεργοποιηση στην forthnet και οχι η αιτηση.ετσι δεν ειναι;Όπως είπε και ο nyannaco, κάνεις την αίτηση κατευθείαν στη Forthnet.
Η ημερομηνία μετράει από τη στιγμή της ενεργοποίησης στη Forthnet.

nicolaos
11-02-14, 18:14
κάνεις αίτηση στον νέο παροχο με τη προυποθεση να σου ενεργοποίηση τη γραμμή στις 20 Απριλίου για να μη φας το πέναλτι από τη Wind

nyannaco
11-02-14, 18:19
κάνεις αίτηση στον νέο παροχο με τη προυποθεση να σου ενεργοποίηση τη γραμμή στις 20 Απριλίου για να μη φας το πέναλτι από τη WindΔεν θα εμπιστευόμουν τον πάροχο γι'αυτό (για να μην παρεξηγηθώ, όχι το συγκεκριμένο, κανένα). Πιο καλά να κάνεις την αίτησή σου αρχές Απριλίου για να είσαι σίγουρος.

adok13
11-02-14, 20:26
μεχρι να περασει η τηλεφωνια στην forthnet θα μου χρεωνουν μονο τη nova;

Nikiforos
11-02-14, 21:07
θελω να κανω αιτηση για forthnet 3play.στη wind κλεινω χρονο 20 απριλιου.ξερει καποιος τι προστιμο πληρωνω γιατι στο site που εψαξα δεν βρηκα κατι.ρπισης τι πρεπει να κανω;παω και κανω αιτηση κανονικα στη forthnet ή πρωτα διακοπη στη wind και μετα αιτηση στη forthnet;

Επειδη το ιδιο κανω τωρα αλλα εγω εχω ΟΤΕ, εκανα αιτηση στην 4net πριν να ληξει ο ΟΤΕ για τον απλο λογο, οτι αμα κανω μετα και αργησουν δεν θα μεινω χωρις υπηρεσιες μεχρι να με συνδεσουν? λενε οτι κανουν 15-20 εργασιμες μερες. Για να εισαι καλυμενος να μην πληρωσεις τελος αποσυνδεσης (αν και δεν θεωρειτε νομιμο αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα), υπαρχουν 2 λυσεις, λες στην 4νετ να ενεργοποιησει ποιο αργα, αλλα αν κανουν πατατα την πατησες και η 2η λυση ειναι να αφησεις απληρωτο λογαριασμο στη wind, οπως και εγω θα κανω με τον οτε, γιατι ετσι δεν δινουν την γραμμη και εισαι καλυμμενος. Οποτε καθυστερεις, επισης για να ενεργοποιηθει η γραμμη σου στην 4νετ πρεπει να κλειστει ραντεβου να ερθει σπιτι σου τεχνικος να συνδεσει internet και nova αλλιως δεν σε συνδεουν οποτε καθυστερεις αυτο το ραντεβου. Εγω εχω κανει αιτηση στις 31 του μηνα Ιανουαριου που ηρθε σπιτι κουριερ και υπεγραψα και απο τοτε ουτε τους ξανακουσα δεν ξερω τι κανουν....στην σελιδα τους λεει οτι δεν υπαρχει το νουμερο μου καταχωρημενο, αλλα δεν βιαζομαι γιατι κλεινω χρονο 4 Μαρτιου, μου ειπαν οτι τελος του μηνα κανω οτι θελω.


μεχρι να περασει η τηλεφωνια στην forthnet θα μου χρεωνουν μονο τη nova;

οχι μαζι πανε! αφου εμενα μου ειπαν οτι ερχεται τεχνικος βαζει το nova και το adsl router και επιτοπου σε συνδεουν! αρα ποιο πριν δεν εχεις κατι για να σε χρεωνουν.

sdikr
11-02-14, 21:12
σευαχαριστω πολυ.πληρωνω και τελος απενεργοποιησης οπως στην on;
και επισης μηπως ξερεις τι πρεπει να κανω;κατευθειαν αιτηση sth forthnet ή πρωτα διακοπη στη wind;
αν κανω αιτηση στη forthnet η ημερομηνια μετραει απο τη στιγμη που γινει η ενεργοποιηση στην forthnet και οχι η αιτηση.ετσι δεν ειναι;

Μετράει απο την στιγμή που θα λάβει την αίτηση ο δικός σου παροχος, οπότε θα πρέπει να περιμένεις

- - - Updated - - -


Επειδη το ιδιο κανω τωρα αλλα εγω εχω ΟΤΕ, εκανα αιτηση στην 4net πριν να ληξει ο ΟΤΕ για τον απλο λογο, οτι αμα κανω μετα και αργησουν δεν θα μεινω χωρις υπηρεσιες μεχρι να με συνδεσουν? λενε οτι κανουν 15-20 εργασιμες μερες. Για να εισαι καλυμενος να μην πληρωσεις τελος αποσυνδεσης (αν και δεν θεωρειτε νομιμο αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα), υπαρχουν 2 λυσεις, λες στην 4νετ να ενεργοποιησει ποιο αργα, αλλα αν κανουν πατατα την πατησες και η 2η λυση ειναι να αφησεις απληρωτο λογαριασμο στη wind, οπως και εγω θα κανω με τον οτε, γιατι ετσι δεν δινουν την γραμμη και εισαι καλυμμενος. Οποτε καθυστερεις, επισης για να ενεργοποιηθει η γραμμη σου στην 4νετ πρεπει να κλειστει ραντεβου να ερθει σπιτι σου τεχνικος να συνδεσει internet και nova αλλιως δεν σε συνδεουν οποτε καθυστερεις αυτο το ραντεβου. Εγω εχω κανει αιτηση στις 31 του μηνα Ιανουαριου που ηρθε σπιτι κουριερ και υπεγραψα και απο τοτε ουτε τους ξανακουσα δεν ξερω τι κανουν....στην σελιδα τους λεει οτι δεν υπαρχει το νουμερο μου καταχωρημενο, αλλα δεν βιαζομαι γιατι κλεινω χρονο 4 Μαρτιου.



οχι μαζι πανε! αφου εμενα μου ειπαν οτι ερχεται τεχνικος βαζει το nova και το adsl router και επιτοπου σε συνδεουν! αρα ποιο πριν δεν εχεις κατι για να σε χρεωνουν.

Αντέ πάλι με το δεν είναι νόμιμο!!
Μια χαρά είναι νόμιμο στο απαντήσανε και στο προηγούμενο νήμα

@ ADSLgr.com All rights reserved.