PDA

Επιστροφή στο Forum : προβλημα με το downloading σκεψεις να φυγω απο την wind



christopheroeo
13-02-14, 14:20
εχω κουραστει με την wind κουραστηκα να περνω καθε 3 και λιγο τηλεφωνο στην εξ.πελατων για καποιο νεο προβλημα.. το νεο προβλημα ειναι ενω συνχρονιζομαι στα Upload: 1018 Kbps. Download: 12919 Kbps. Noise Margin 10.5 dB 9.0 dB Attenuation 14.1 dB 21.5 dB

το downloading εειναι αθλιο δοκιμασα να κατεβασω σε nvidia σε κατι αρχεια τεστ που εχει ο οτε , πηρα τηλ και την wind και μου ειπαν να κατεβασω απο ενα δικο τους site και εκει αθλια τα πραγματα το downloading ειναι απο 100 εως 570 , μου ειπαν τα κλασικα μηπως να δοκιμασω χωρις φιλτρο μηπως φταει το φιλτρο , ε δεν αλαξε κατι τελος παντων μια καινουρια βλαβη δηλωθηκε παλι...

ειμαι πραγματικα απογοητευμενος εκει που παω να χαρω και να πω οτι ολα ειναι ενταξει κατι καινουριο θα συμβει...



σκεφτομαι να αλαξω παροχο αλλα η το τελος ενεργοποιησης ειναι 83 ευρω .ΔΕΝ υπαρχει περιπτωση να πληρωσω αυτα τα λεφτα γιατι δεν ειχα της υπηρεσιες που επρεπε να εχω , και ολο τεχνικα προβληματα εχει η γραμμη μου. πως θα μπορουσα να κινηθω για να γλυτωσω τα 83 ευρω? και τον τελευτεο λογαριασμο της wind? να κανω καταγγελιες σε ΕΕΤΤ ΙΝΚΑ , είχε κανεις παρομοιο θεμα??? βρηκε το δικιο του??

οτι υπηρεσια πληρωνω θελω να την εχω , αλλιως δεν θελω να πληρωνω.

psylos
13-02-14, 16:35
Αν κατεβασεις απο server ATI/nVidia με download manager δεν τερματιζει η γραμμη σου; Λογικα θα επρεπε να πιανεις στη συγκεκριμενη περιπτωση περιπου 1,2MB/s με βαση το συγχρονισμο σου. Δοκιμασε αν θες με αλλο ρουτερ αν εχεις προχειρο, ή δανεισου ενα απο καποιον για 5 λεπτα περιπου να δεις πως ανταποκρινεται εκεινο. Μπορει να τα επαιξε το ρουτερ και να σου βγαζει τετοιες επιδοσεις..

Επισης τις μετρησεις που λες τις εκανες φανταζομαι μεσω ethernet, ετσι; Γιατι διαφορετικα μπορεις να χανεις ταχτητα και λογω κακου σηματος WiFi.

christopheroeo
13-02-14, 17:14
Αν κατεβασεις απο server ATI/nVidia με download manager δεν τερματιζει η γραμμη σου; Λογικα θα επρεπε να πιανεις στη συγκεκριμενη περιπτωση περιπου 1,2MB/s με βαση το συγχρονισμο σου. Δοκιμασε αν θες με αλλο ρουτερ αν εχεις προχειρο, ή δανεισου ενα απο καποιον για 5 λεπτα περιπου να δεις πως ανταποκρινεται εκεινο. Μπορει να τα επαιξε το ρουτερ και να σου βγαζει τετοιες επιδοσεις..

Επισης τις μετρησεις που λες τις εκανες φανταζομαι μεσω ethernet, ετσι; Γιατι διαφορετικα μπορεις να χανεις ταχτητα και λογω κακου σηματος WiFi.

ναι μεσω ethernet συνδεομαι , εχω κλειστα τορρεντ κτλπ μπορει οντως να ειναι και το ρουτερ του εκανα reset το επαναφερα στης deufault ρυθμισεις του. και παλι δεν ειδα διαφορα οσο παει και χειροτερευει κατεβαζω απο nvidia κτλπ που ανεφερα με 100 150 ΚΒ/S

Απο την wind με πηραν και μου ειπαν οτι αυξηθηκε η ταχυτητα μου, και οντως ειμαι συνχρονισμενος τωρα Upload: 1021 Kbps. Download: 14647 Kbps. διαφορα ομως στο downloading δεν ειδα τους ειπα και οσο παει χειροτερευει θα το δουνε μου ειπαν..

το noise margin στο downloading ειναι 6.0 τωρα χαμηλο δεν ειναι???

δευτερο ρουτερακι δεν εχω , για να δοκιμασω ειχα γκαμα και τα πουλησα και δεν κρατησα ουτε ενα δευτερο για καβατζα μλκια μου :/ αλλα ξερω δεν βγαζουν προβληματα τα ρουτερ

psylos
13-02-14, 17:43
Μια χαρα μπορει να βγαλει προβλημα το ρουτερ, κυριως αν ειναι απο τα "μη ποιοτικα" που δινουν οι παροχοι. Αν εχεις καποιο φιλο, γειτονα κλπ παρε το ρουτερ του για 5 λεπτα και κανε το τεστ με το κατεβασμα αρχειου απο nVidia. Μονο ετσι θα μπορεσεις να αποκλεισεις οτι δεν ειναι δικο σου θεμα, για να αρχισεις να βριζεις για τη γραμμη ελευθερα... (φανταζομαι εχεις δοκιμασει τα κλασικα που λενε ολοι οι παροχοι φιλτρα καλωδια πριζες κλπ κλπ κλπ)

Λογικα απο τη wind σου εριξαν το snr στο 6 για να κλειδωσεις πιο ψηλα.

christopheroeo
13-02-14, 17:52
Μια χαρα μπορει να βγαλει προβλημα το ρουτερ, κυριως αν ειναι απο τα "μη ποιοτικα" που δινουν οι παροχοι. Αν εχεις καποιο φιλο, γειτονα κλπ παρε το ρουτερ του για 5 λεπτα και κανε το τεστ με το κατεβασμα αρχειου απο nVidia. Μονο ετσι θα μπορεσεις να αποκλεισεις οτι δεν ειναι δικο σου θεμα, για να αρχισεις να βριζεις για τη γραμμη ελευθερα... (φανταζομαι εχεις δοκιμασει τα κλασικα που λενε ολοι οι παροχοι φιλτρα καλωδια πριζες κλπ κλπ κλπ)

Λογικα απο τη wind σου εριξαν το snr στο 6 για να κλειδωσεις πιο ψηλα.

ναι τα εχω ολα οπως πρεπει, εγω ξερω οσο πιο χαμηλο το margin τοσο χειροτερα μπορει να κανω και λαθος. πρεπει να βρω ρουτερακι για να σιγουρευτω

οτι δεν ειναι απο το router το θεμα.

dionisis1925
13-02-14, 18:30
Το χαμηλό SNR ανεβάζει την ταχύτητα απλά μπορεί να έχεις θέμα με αποσυνδέσεις,να "μπουκώνει" η γραμμή σου.

christopheroeo
14-02-14, 02:05
το περιεργο ειναι οτι σε nvdia που κατεβαζω ειμαι στα 200 250 τωρα και σε τορρεντ που κατεβαζα πριν 900αριζα :x

psylos
14-02-14, 14:13
Εμένα συνεχίζει να μου θυμιζει για θεμα ρουτερ που δεν μπορει να σηκωσει τη 1 σύνδεση σε μεγαλη ταχυτητα, ενω τις πολλες μπορει να τις σηκωσει. Αν θες κατεβασε ξανα απο nVidia, αλλα κατεβασε στον firefox το DownThemAll και κατεβασε το αρχειο με το plug in για να κατεβασει το αρχειο με παραλληλες συνδεσεις και να δεις που θα τερματισει.

christopheroeo
14-02-14, 16:46
χωρις DownThemAll κατεβαζω με 55 με downthemall με 250 εκει γυρω αρα μαλλον ειναι το ρουτερ , περιμενω και την απαντηση της wind για να μην δωσω λεφτα για ρουτερ χωρις να ειμαι σιγουρος. εαν οντως ειναι θεμα του ρουτερ κακως τα πηρα αυτη την φορα με την wind ; p

- - - Updated - - -

μπορει να με βοηθησει καποιος ψανω να κανω update το firmware του ρουτερ αλλα δεν βρισκω τιποτα η εκδοση που εχω ειναι η 1.23.A

theopan
14-02-14, 18:14
χωρις DownThemAll κατεβαζω με 55 με downthemall με 250 εκει γυρω αρα μαλλον ειναι το ρουτερ , περιμενω και την απαντηση της wind για να μην δωσω λεφτα για ρουτερ χωρις να ειμαι σιγουρος. εαν οντως ειναι θεμα του ρουτερ κακως τα πηρα αυτη την φορα με την wind ; p


Νομίζω ότι δεν είναι θέμα router. Δε στέκει το επιχείρημα ούτε το "τεστ" του psylos. Στις πολλαπλές συνδέσεις έχουν πρόβλημα κάποια ρούτερ, ποτέ σχεδόν σε μια και μοναδική όσο "κακά" κι αν είναι. Θέμα γραμμής ή dslam το βλέπω. Επέμεινε να σου λύσει το πρόβλημα η Wind.

christopheroeo
14-02-14, 20:25
δεν ξερω θα δουμε τι φταει , αναμενω απαντηση πηρα σημερα να ενημερωσω το τι γινεται και πως κατεβαζω πιο γρηγορα απο τορρεντ απο οτι σε nvidia κτλπ , και με αρχισαν παλι στο να κατεβασουμε αρχεια απο το http://ftp.ntua.gr/pub/ βγαλε μπριζα βγαλε ρουτερ . μονο αυτο που τους ειπα δεν ακουσαν.. μου ηρθε και νεο μνμα στο κιν για νεα καταχωρηση βλαβης η χθεσινη εκλεισε δλδ ? οτι να ναι.

- - - Updated - - -

router πρεπει να ειναι γιατι απο την wind μου ειπαν δεν βρηκαν τιποτα απολυτος.

και θα μου κλεισουν ραντευου να περασει τεχνικος απο το σπιτι , και παω να χρεωθω 35 ευρω 1ον δεν εχω το ρουτερ της wind 2ον αμα φταει το δικο μου δεν μου διευκρινηστει ακριβως τι θα γινει? εγω τους ειπα οτι το πεταξα το ρουτερ τους επειδη δεν λειτουργουσε σωστα. ειχε περασει τεχνικος στο παρελθον και μου το ειχαν αλλαξει αλλα ουτε το δευτερο το εχω :/

christopheroeo
16-02-14, 22:30
δεν ειναι ουτε ρουτερ.... τωρα ειμαι απο ενα thomson v7 ουτε pc ειναι και με το smartphone τα ιδια χαλια εχω... τι καθομαι και εγω αλαζω ρουτερ.... αφου ξερω οτι ειναι μπουρδελ@ η γραμμη μου. θα αρχισω να μιλω πορτογαλικα μπας και συνενοηθω με την wind ..

christopheroeo
18-02-14, 12:47
p.s σημερα που ειναι να ερθει τεχνικος , εφτιαξε το downloaning? τυχαιο??? δεν νομιζω

nyannaco
18-02-14, 13:37
p.s σημερα που ειναι να ερθει τεχνικος , εφτιαξε το downloaning? τυχαιο??? δεν νομιζωΚαι μόλις φύγει θα ξαναχαλάσει :twisted:

christopheroeo
18-02-14, 14:40
ηδη αρχισε να πεφτει χαχα.

θα ηθελα να ευχαριστω δημοσια την wind που μου εδωσε την χαρα της ασχολιας και της ζωης... ειμουν ενα καταθλιπτικο ατομο

που δεν το ενδιεφερε τιποτα στην ζωη του...

και μετα την γνωριμια μου με την wind εχω επιτελους ξανα ασχολιες! κινητοποιηθηκα ! η σχεση μας ειναι ανεκτιμιτη.. τους περνω καθημερινα τηλεφωνο και δηλωνω της βλαβες μου!!!! καμοια φορα μπορει να ειμαι εκνευρισμενος.. αλλα η εξ.πελατων με αγαπαει και με καθησυχαζει "ηρεμησε αγορι μου ολα θα πανε καλα θα δεις 1,4m/b downloading" ... ακουω απο την γλυκια φωνουλα της κ.α Κουλας... με στηριζουν πραγματικα και ουσιαστικα ! μου φτιαχνουν της παλιες βλαβλες και δημιουργουνται καινουριες!!!! αυτο γινεται για να μην μενω απραγος και με ποιασει καταθλιψη παλι..
εκει που δεν ειχα φιλους ερχονται συνεχια τεχνικοι στο σπιτι μου!!!

Γιατι οταν οι ανθρωποι προσπαθουν η wind προσπαθει περισσοτερο!!!

HackFreak
18-02-14, 14:43
ηδη αρχισε να πεφτει χαχα.

θα ηθελα να ευχαριστω δημοσια την wind που μου εδωσε την χαρα της ασχολιας και της ζωης... ειμουν ενα καταθλιπτικο ατομο

που δεν το ενδιεφερε τιποτα στην ζωη του...

και μετα την γνωριμια μου με την wind εχω επιτελους ξανα ασχολιες! κινητοποιηθηκα ! η σχεση μας ειναι ανεκτιμιτη.. τους περνω καθημερινα τηλεφωνο και δηλωνω της βλαβες μου!!!! καμοια φορα μπορει να ειμαι εκνευρισμενος.. αλλα η εξ.πελατων με αγαπαει και με καθησυχαζει "ηρεμησε αγορι μου ολα θα πανε καλα θα δεις 1,4m/b downloading" ... ακουω απο την γλυκια φωνουλα της κ.α Κουλας... με στηριζουν πραγματικα και ουσιαστικα ! μου φτιαχνουν της παλιες βλαβλες και δημιουργουνται καινουριες!!!! αυτο γινεται για να μην μενω απραγος και με ποιασει καταθλιψη παλι..
εκει που δεν ειχα φιλους ερχονται συνεχια τεχνικοι στο σπιτι μου!!!

Γιατι οταν οι ανθρωποι προσπαθουν η wind προσπαθει περισσοτερο!!!
Έγραψες, :rofl:

Atheros
18-02-14, 19:00
Λοιπόν Γατόνι,... η Ψύτα εεε Cyta σε περιμένει!με ανοιχτές τις αγκάλες!! Κορυφαία υπηρεσία χωρίς προβλήματα!!!Τη γουίντ άστην για τους άλλους...

ygouli
18-02-14, 23:15
Είμαι και εγώ στη Wind στο γραφείο, κολλητά στον ΟΤΕ Ερμού Θεσσαλονίκης (SNR 2,5) και όμως συγχρονίζω στα 17 mbps, πριν από 1-2 μήνες είχα δει και 20mbps, άρα ας αφήσουμε τα περί μπριζών, καλωδιώσεων, κλπ. Το speedtest.net μετράει 1,5 mbps down. Σήμερα δε το απόγευμα ήταν αδύνατο να ανοίξω τις περισσότερες σελίδες και χρειαζόμουν ιδιαίτερα την ηλεκτρονική συνταγογράφηση. Η τηλεφωνική βοήθεια πρόθυμη, χωρίς αναμονή, αλλά δεν ξέρει τι να κάνει! Τελικά πίσω στον ΟΤΕ; (είμαι και γείτονάς του!)

psylos
19-02-14, 01:18
Το speedtest.net δεν προκειται ποτε να βγαλει το μεγιστο της γραμμης σου... Φανταζομαι 2,5db ειναι το attenutaion και οχι το snr... Γενικα για να βγαλεις το max της γραμμης σου με βαση το ποσο συγχρονιζει το ρουτερ ειναι να κατεβασεις απο καποιο μεγαλο server (βλ. nvidia, amd-ati κλπ). Για τις σελιδες που δεν ανοιγαν παιζει να φταινει και οι DNS της wind, αν και δεν γνωριζω αν υπηρχε καποιο τετοιο θεμα, καθως ημουν εκτος σπιτιου.

ygouli
19-02-14, 08:15
Έχεις δίκιο 2,5 είναι το att το SNR είναι 6. Θα δοκιμάσω και αύριο πάλι που θα είμαι στο Ιατρείο. Γενικά ένα χρόνο δεν είχα παράπονο από την Wind και μάλιστα ανανέωσα τον Δεκέμβριο για 2 χρόνια με 120 λεπτά σε σταθερά και 60 σε κινητά με 20 Ευρώ τον μήνα. Απλά οι εναλλακτικοί πάροχοι υποφέρουν από σταθερότητα. Τα ίδια συμβαίνουν και στη Forthnet που έχω στο σπίτι στην Τούμπα, όπου κάποια απογεύματα οι σελίδες σέρνονται αν και το modem είναι συγχρονισμένο κανονικά στα 13 mbps, εκεί με att 29,4 και SNR 6

theopan
19-02-14, 11:25
Η αδιάλειπτη παροχή internet έχει γίνει τόσο ζωτικής σημασίας πλέον για εσάς τους γιατρούς, που κανονικά όχι πάροχο των 20€/μήνα αλλά μισθωμένη γραμμή με sla θα πρέπει να έχετε. Οι πάροχοι θα πρέπει να ξυπνήσουν κάποια στιγμή και να βγάλουν ειδικά πακέτα για σας. Τυπικά δεν προορίζονται καν για τέτοια (επαγγελματική) χρήση τα υπάρχοντα.

christopheroeo
22-02-14, 13:02
Είμαι και εγώ στη Wind στο γραφείο, κολλητά στον ΟΤΕ Ερμού Θεσσαλονίκης (SNR 2,5) και όμως συγχρονίζω στα 17 mbps, πριν από 1-2 μήνες είχα δει και 20mbps, άρα ας αφήσουμε τα περί μπριζών, καλωδιώσεων, κλπ. Το speedtest.net μετράει 1,5 mbps down. Σήμερα δε το απόγευμα ήταν αδύνατο να ανοίξω τις περισσότερες σελίδες και χρειαζόμουν ιδιαίτερα την ηλεκτρονική συνταγογράφηση. Η τηλεφωνική βοήθεια πρόθυμη, χωρίς αναμονή, αλλά δεν ξέρει τι να κάνει! Τελικά πίσω στον ΟΤΕ; (είμαι και γείτονάς του!)

εγω δεν γυριζω παντως στο οτε ,πολλα τα λεφτα!!

ygouli
22-02-14, 20:37
Ως δια μαγείας την Πέμπτη ο συγχρονισμός ανέβηκε στα 19 και κάτι Mbps, οι σελίδες άνοιγαν κανονικά, αλλά το downloading είναι κάτι εντελώς ανεξάρτητο αφού μια δοκιμή στο speedtest.ftp.otenet.gr μου έδειξε 1,5Mb/sec Έχω την εντύπωση ότι με όλες αυτές τις μετακινήσεις "πληθυσμών" μεταξύ των εταιρειών τηλεφωνίας επηρεάζονται διάφοροι παράμετροι, λόγω της ανθρώπινης παρέμβασης.

christopheroeo
23-02-14, 14:54
και εγω βλεπω τωρα κατεβαζω πανω κατω με 800/kb 900/kb σε nvdia κτλπ σε torrents καμοια φορα παραπανω το θεμα ειναι οτι δεν τερματιζω και ειμαι κλειδωμενος στα 13,5

lex_luthor
24-02-14, 17:58
ηδη αρχισε να πεφτει χαχα.

θα ηθελα να ευχαριστω δημοσια την wind που μου εδωσε την χαρα της ασχολιας και της ζωης... ειμουν ενα καταθλιπτικο ατομο

που δεν το ενδιεφερε τιποτα στην ζωη του...

και μετα την γνωριμια μου με την wind εχω επιτελους ξανα ασχολιες! κινητοποιηθηκα ! η σχεση μας ειναι ανεκτιμιτη.. τους περνω καθημερινα τηλεφωνο και δηλωνω της βλαβες μου!!!! καμοια φορα μπορει να ειμαι εκνευρισμενος.. αλλα η εξ.πελατων με αγαπαει και με καθησυχαζει "ηρεμησε αγορι μου ολα θα πανε καλα θα δεις 1,4m/b downloading" ... ακουω απο την γλυκια φωνουλα της κ.α Κουλας... με στηριζουν πραγματικα και ουσιαστικα ! μου φτιαχνουν της παλιες βλαβλες και δημιουργουνται καινουριες!!!! αυτο γινεται για να μην μενω απραγος και με ποιασει καταθλιψη παλι..
εκει που δεν ειχα φιλους ερχονται συνεχια τεχνικοι στο σπιτι μου!!!

Γιατι οταν οι ανθρωποι προσπαθουν η wind προσπαθει περισσοτερο!!!

Χαχαχαχα! Αυτά είναι. Παρόλα αυτά δε θα σου συνιστούσα να φύγεις. Πέρα από το σασπένς ( :p ) το μόνο σίγουρο είναι ότι δε θα βρεις χαμηλότερες χρεώσεις. Επίσης κάνε θέμα και στη σελίδα τους στο FB. Ανταποκρίνονται εξαιρετικά άμεσα ;)

christopheroeo
24-02-14, 18:01
ενταξει μωρε τωρα εφτιαξε η κατασταση , και εχω αρχισει και στεναχωριεμαι παλι 5 6 μερες εχω να μιλησω με την εξ.πελατων : P

greenlord
03-03-14, 09:06
Καλησπέρα παιδιά.

Πριν από μερικές μέρες άλλαξα πάροχο και από ΟΝ πήγα σε Wind. Ήμουν 7 χρόνια στην ΟΝ και γενικά ήμουν πολύ ευχαριστημένος. Μένω Ελληνικό Αττικής και συγχρόνιζα περ΄΄ιπου στα 15 Μbp/s, παλαιότερα είχα πιάσει και 17 με 19db attenuation. Πολύ σταθερή η γραμμή, ζήτημα να είχα 10 με 15 αποσυνδέσεις σε αυτά τα 7 χρόνια. Έψαχνα για κάτι καλύτερο σε τιμή και πήγα στη wind. Eδω λοιπόν και μια βδομάδα άρχησαν τα προβλήματα.

Κατ' αρχην, συνεχίζω να συνδέομαι με το παλιό modem της ΟΝ, το Pirelli καθώς μου είπαν στη wind ότι δεν χρειάζεται να αλλάξω. Μόλις λοιπόν συνδέθηκα, παρατήρησα ότι ενώ πρίν το modem συγχρόνιζε στα 14-15 Mbp/s, τώρα συγχρόνιζε στα 11800 με SNR 9 και att. 18. Mίλησα με τη wind, έλεγξαν τη γραμμή, και από την επόμενη μέρα είχα πάλι 14 Μbp/s με SNR 6.

Παρατήρησα όμως πως οι σελίδες στον browser ανοίγουν κάπως πιο αργά, επίσης, ενω πρίν κατέβαζα torrent me 1,4 ΜΒ/s τώρα με το ζόρι πιάνω το 1. Παρόλα τα restart στο modem, που συγχρονίζει πλέoν σταθερά μεταξυ 14 και 15 Μbp/s, η ταχύτητα δε λέι να ανέβει. Δοκίμασα και στα site nvidia kai apple αλλά δεν ξεπέρασα και κει το 1,1. Επίσης τα pingtest που έκανα μου έβρισκαν ασυνήθιστα μεγάλο ping στα 90-100ms και με 1-2ms jitter ενώ πριν είχα 20-25 με μηδενικό jitter.

Μήπως πρέπει να αλλάξω modem? Η μήπως η wind περιορίζει την ταχύτητα μου κάπως?

nyannaco
03-03-14, 10:52
Φίλε μου, ό,τι πληρώνεις παίρνεις. Και πάλι καλά να λες.
Θα μάθεις να ζεις με αυτό, κι ελπίζω τουλάχιστον η διαφορά κόστους να το αξίζει.
Η αλλαγή modem πάντως δεν θα σε ωφελήσει.

dionisis1925
03-03-14, 13:03
Μια χαρα είσαι,εγώ με 28 att είμαι κλειδωμένος στα 10 mbps,όταν έριξα το snr στο 6 κλείδωνα στα 12 αλλά δεν το άντεχε η γραμμή μου οπότε το ανέβασα πάλι.

Η wind δεν σου περιορίζει την ταχύτητα,σου δίνει το max,μην συγκρίνεις τι είχες με την προηγούμενη εταιρεία.

blkik
03-03-14, 13:40
Όλα αυτά που αναφέρετε αν διαβάζατε παλιότερα θέματα έχουν αναφερθεί πάρα πολλές φορές στο topic τις Wind και από μένα τον ίδιο

Δυστυχώς παρόλο που περάσαν κάποια χρόνια τα πράγματα δεν άλλαξαν
Η Wind
α) Συνεχίζει να κόβει το dowloand ώστε να μην τερματίζει η γραμμή.
β) Τα κόλλημα σε browsing, youtube συνεχίζονται περιοδικα
γ) H κορυφαία εξυπηρέτηση επίπεδου συνεχίζει να δίνει τα ρέστα της

Η λύση είναι μια αλλάξτε εταιρεία. Σταματήστε να υπολογίζετε τα 2-3€ παραπάνω και σκεφτείτε την ψυχολογική σας υγεία.
Ο φίλος που έφυγε από την On έκανε μεγάλο λάθος. Δεν υπάρχει πιο εξυπηρετική και πιο σταθερή εταιρεία. Εγώ έφυγα από την Οn μόνο για να πάρω την προσφορά του Otetv αλλιώς δεν υπήρχε περίπτωση να φύγω


:respekt: για το post #15 μου θυμίζει δικά μου post παλιότερα στον νήμα της wind

to Pontiki
09-03-14, 01:03
Όλα αυτά που αναφέρετε αν διαβάζατε παλιότερα θέματα έχουν αναφερθεί πάρα πολλές φορές στο topic τις Wind και από μένα τον ίδιο

Δυστυχώς παρόλο που περάσαν κάποια χρόνια τα πράγματα δεν άλλαξαν
Η Wind
α) Συνεχίζει να κόβει το dowloand ώστε να μην τερματίζει η γραμμή.
β) Τα κόλλημα σε browsing, youtube συνεχίζονται περιοδικα
γ) H κορυφαία εξυπηρέτηση επίπεδου συνεχίζει να δίνει τα ρέστα της

Η λύση είναι μια αλλάξτε εταιρεία. Σταματήστε να υπολογίζετε τα 2-3€ παραπάνω και σκεφτείτε την ψυχολογική σας υγεία.
Ο φίλος που έφυγε από την On έκανε μεγάλο λάθος. Δεν υπάρχει πιο εξυπηρετική και πιο σταθερή εταιρεία. Εγώ έφυγα από την Οn μόνο για να πάρω την προσφορά του Otetv αλλιώς δεν υπήρχε περίπτωση να φύγω


:respekt: για το post #15 μου θυμίζει δικά μου post παλιότερα στον νήμα της wind

Θα συμφωνήσω σε όλα όσα λες! Πήρα και γω την απόφαση και έκανα αίτηση στη HOL, με μισή καρδιά βέβαια... Αν και εκεί τα πράγματα είναι όπως τα θυμάμαι από παλιά, μάλλον θα κοιτάξω προς δορυφορικό της Forthnet. Πλέον έγινε αρκετά προσιτό!

@ ADSLgr.com All rights reserved.