PDA

Επιστροφή στο Forum : Ποιος ενδιαφερεται για ιδιοκτητο στον Χολαργό;



civil
26-02-07, 21:34
Καλησπέρα
Απο σημερα ο Χολαργός ειναι .... on στο ιδιοκτητο της Forthnet.
Ποιός ενδιαφερεται να κανει αιτηση και τί ειδους?
1 Bill (Share LLU),2 play (full LLU), 2 play SoHo?

Προσωπικα με βλεπω να κανω συντομα αιτηση για το 1 Bill share και οταν δω τι γινεται με το full θα ισως παω εκει, αν δεν υπαρξει καποια τρομερη προσφορα απο άλλον παροχο.
Παρακαλώ τις γνώμες σας.
:)

geobest99
26-02-07, 21:43
Καλησπέρα
Απο σημερα ο Χολαργός ειναι .... on στο ιδιοκτητο της Forthnet.
Ποιός ενδιαφερεται να κανει αιτηση και τί ειδους?
1 Bill (Share LLU),2 play (full LLU), 2 play SoHo?

Προσωπικα με βλεπω να κανω συντομα αιτηση για το 1 Bill share και οταν δω τι γινεται με το full θα ισως παω εκει, αν δεν υπαρξει καποια τρομερη προσφορα απο άλλον παροχο.
Παρακαλώ τις γνώμες σας.
:)

Καλησπέρα φίλε ,

ή γνώμη μου είναι να προχωρήσης , βλέπω ότι το νερό μπήκε στο αυλάκη και περπατάει πλέον.Φυσικά η επιλογή είναι δική σου , αλλά εγώ ψυφίζω "κανε".

Φιλικα
Γιώργος

amorealex
26-02-07, 21:50
Θα περιμένω μέχρι το καλοκαίρι να λήξει το Conn-X και βλέπουμε.
Δεν θέλω να κάνω άλλη βιαστική κίνηση. Την πάτησα μια φορά με τους αλήτες της Tellas.
Τώρα θα περιμένω μέχρι να κατασταλάξουν τα πράγματα.

wizardsl
27-02-07, 02:05
Εγώ δυστυχώς ανανέωσα την 6μηνη 2048 την προηγούμενη βδομάδα που πήγα για λίγο στην Ελλάδα και μόλις σήμερα είδα ότι πλέον παρέχουν 4mb. :/ Αν το ήξερα, θα έκανα αίτηση για ιδιόκτητο.

antonis_wrx
27-02-07, 02:54
κ εγώ χολαργό είμαι αλλά σκέφτομαι να περιμένω λίγο ακόμα πριν κάνω αίτηση για 2play να δω πως θα πάνε οι ενεργοποιήσεις από ταχύτητα πόσο καιρό μένεις όντως χωρίς dsl κλπ.
@wizardsl: δεν υπάρχει πρόβλημα που ανανέωσες την συνδρομή, από την forthnet μου είπαν ότι θα αφαιρεθεί η διαφορά.

civil
27-02-07, 10:12
κ εγώ χολαργό είμαι αλλά σκέφτομαι να περιμένω λίγο ακόμα πριν κάνω αίτηση για 2play να δω πως θα πάνε οι ενεργοποιήσεις από ταχύτητα πόσο καιρό μένεις όντως χωρίς dsl κλπ.
@wizardsl: δεν υπάρχει πρόβλημα που ανανέωσες την συνδρομή, από την forthnet μου είπαν ότι θα αφαιρεθεί η διαφορά.

Μα ο Wizards εχει ΟΤΕΝΕΤ, δεν γινεται συμψηφισμός με αλλον παροχο.
:)

manoulamou
27-02-07, 10:31
Μπορει καποιος να εχει παραλληλα δυο παροχους
οχι μονο για adsl αλλα για σταθερη?
Δλδ να παρει ενα καλο πακετο απο την Forthnet (ή οποιον αλλο εναλλακτικο)
και να διατηρησει τον ΟΤΕ για κατι σαν backup σε ξεχωριστη γραμμη?




υγ
εχω τωρα δυο γραμμες τηλεφωνου, γι αυτο ρωταω...

civil
27-02-07, 10:37
Μπορει καποιος να εχει παραλληλα δυο παροχους
οχι μονο για adsl αλλα για σταθερη?
Δλδ να παρει ενα καλο πακετο απο την Forthnet (ή οποιον αλλο εναλλακτικο)
και να διατηρησει τον ΟΤΕ για κατι σαν backup σε ξεχωριστη γραμμη?




υγ
εχω τωρα δυο γραμμες τηλεφωνου, γι αυτο ρωταω...

Αν εχεις 2 νουμερα, αυτα ειναι ανεξαρτητα και μπορεις να εχεις 2 παροχους ιντερνετ και 2 παροχους τηλεφωνιας, πχ 2play (Full LLU) στο ενα, με ΟΤΕ+ ΗοL(shared LLU) στο αλλο.
:)

spsomas
27-02-07, 13:53
κοίτα civil και εγώ Χολαργό μένω και λέω να κάνω το shared γιατί έτσι τουλάχιστον δεν θα κοπεί το τηλέφωνο ούτε το νετ. Για αργότερα που θα φτιάξουν τα πράγματα και θα είναι πιο γήγορες οι διαδικασίες θα βάλω το 2πλο.

nm96027
27-02-07, 14:26
κοίτα civil και εγώ Χολαργό μένω και λέω να κάνω το shared γιατί έτσι τουλάχιστον δεν θα κοπεί το τηλέφωνο ούτε το νετ. Για αργότερα που θα φτιάξουν τα πράγματα και θα είναι πιο γήγορες οι διαδικασίες θα βάλω το 2πλο.

Sorry, αλλα πως ΔΕΝ θα κοπει το νετ αν βαλεις shared LLU?

spsomas
27-02-07, 16:58
Θα κοπεί ε? Συγγνώμη δικό μου λάθος. Ο χρόνος είναι ίδιος και αν κάνεις αίτηση για το 2πλο? Αν είναι ίδιος τότε συμφέρει καλύτερα το 2πλο μιας που θα έχεις και τα τηλέφωνα δωρεάν :)

civil
27-02-07, 17:10
Ρωτησα για τον χρονο που θα διαρκεσει η διακοπη για το 1Bill-ιδιοκτητο και η κοπελα δεν ηξερε να μου πει "επειδη η υπηρεσια ειναι καινουργια".

nm96027
27-02-07, 17:32
Θα κοπεί ε? Συγγνώμη δικό μου λάθος. Ο χρόνος είναι ίδιος και αν κάνεις αίτηση για το 2πλο? Αν είναι ίδιος τότε συμφέρει καλύτερα το 2πλο μιας που θα έχεις και τα τηλέφωνα δωρεάν :)

Στις shared LLU κανει λιγοτερο χρόνο, αλλά ποτε δεν ξέρεις.

wizardsl
27-02-07, 21:57
Μα ο Wizards εχει ΟΤΕΝΕΤ, δεν γινεται συμψηφισμός με αλλον παροχο.
:)

Οχι forthnet έχω. Ξέχασα να κάνω ανανέωση του προφίλ. Μακάρι να γίνεται. :)

civil
27-02-07, 22:09
Οχι forthnet έχω. Ξέχασα να κάνω ανανέωση του προφίλ. Μακάρι να γίνεται. :)

Aν εχεις 1Βill με AΡΥΣ , το ρωτησα επανειλλημενως στο τηλεφωνο που τους εκανα, ναι γινεται.
:)

wizardsl
27-02-07, 22:55
Δεν έχω αλλά μου είπαν να κάνω αίτηση και θα γίνει συμψηφισμός. Επίσης μου είπαν πως δε θα έχω πρόσβαση για περίπου 3 εβδομάδες αλλά δε με πειράζει γιατί επιστρέφω στις 23 Μαρτίου, οπότε θα στείλω κάποιον από το σπίτι να κάνει την αίτηση.

Μιλάμε για adsl κι όχι για adsl2+ οπότε δε χρειάζεται επιπλέον εξοπλισμός, ετσι; Και οι κλήσεις θα συνεχίσουν να γίνονται μέσω ΟΤΕ; Sorry για τις πολλές ερωτήσεις. :p

civil
27-02-07, 23:34
Δεν έχω αλλά μου είπαν να κάνω αίτηση και θα γίνει συμψηφισμός. Επίσης μου είπαν πως δε θα έχω πρόσβαση για περίπου 3 εβδομάδες αλλά δε με πειράζει γιατί επιστρέφω στις 23 Μαρτίου, οπότε θα στείλω κάποιον από το σπίτι να κάνει την αίτηση.

Μιλάμε για adsl κι όχι για adsl2+ οπότε δε χρειάζεται επιπλέον εξοπλισμός, ετσι; Και οι κλήσεις θα συνεχίσουν να γίνονται μέσω ΟΤΕ; Sorry για τις πολλές ερωτήσεις. :p

Εξοπλισμός adsl , crypto modem (χωρις σχολιο.....)
Κλησεις ΟΤΕ κανονικα.
:)

wizardsl
28-02-07, 00:16
Ok ευχαριστώ.

civil
28-02-07, 18:13
Τελικα σημερα εκανα αιτηση για 1Bill shared LLU, δεν κρατηθηκα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.