PDA

Επιστροφή στο Forum : Προσφορά απο το 13888



Σελίδες : [1] 2

Vitruvian78
23-02-14, 23:11
Η ξαδέλφη μου πριν λίγο καιρό είχε καλέσει τον ΟΤΕ για καποια καλύτερη προσφορά, της αρνήθηκαν, απείλησε οτι θα φύγει. Της είπανε οτι αν το κάνει θα χρεωθεί προστιμο 90€. Τελικά δεν εκανε καποια κίνηση, είπε να περιμένει ως το Μάιο που θα τελειωνε η δέσμευση. Την πήρανε πρόσφατα απο τον ΟΤΕ και της κανανε προσφορά αναβάθμισης της γραμμής σε 24 Mbps, απο 4 που ήταν, με απεριόριστες κλήσεις σε σταθερά και 300 λεπτά σε κινητά με 36€ για 12 μήνες. Μου έκανε εντύπωση! Εγώ που εχω κάνει τα χίλια δύο παράπονα και για την ταχύτητα και για την τιμη που πληρώνω, δεν μου εχει γινει καμια προσφορα. Στην ξαδέλφη μου έγινε χωρίς πολλα πολλα....δεν το καταλαβαινω αυτό!

Nikiforos
25-02-14, 11:29
Το τέλος αποσύνδεσης είναι 110 ευρώ οχι 90. Και σε εμένα έκαναν τα ίδια! δλδ δεν μου έδωσαν καλύτερη προσφορά, είπαν μόνο να περιμένω την ανανέωση να παω στις νέες τιμές δλδ στο 2μηνο που πληρωνα 86 ευρω!!!! να γίνει 73 σιγα τα λάχανα....προσφορά καμία!!! τώρα που έχω κάνει αίτηση σε 4net 3play θα δούμε...αυτά με τις προσφορές από το 13888 είναι καθαρά θέμα του κάθε υπαλλήλου δεν είναι επίσημες προσφορές δλδ. Η τιμή που είπαν παντως στην ξαδερφη σου δεν ειναι προσφορα! ειναι οι τιμες που εχουν τωρα στην σελιδα τους!!! τοσο παει....πριν ειχε 86 ευρω οσο πληρωνω εγω ακομα δλδ και εχω τα ιδια οπως αυτα που ειπες αλλα δεν πιανω ουτε 10mbps. Αλλα ειναι πολυ ακριβα σε σχεση με τους εναλλακτικους και παλι.
https://www.ote.gr/web/guest/sl/201376/doubleplay/home?lastLayoutId=18 και μην μπερδευομαστε γιατι εχει 6+6 μετα απο 6μηνες ειναι η ανεβασμένη τιμή. Απλά της ειπαν οτι θα εχει την μειομενη τιμή για 12μηνες αντι 6+6 σιγα την προσφορα, σε αλλους εδω μεσα και σε αλλα forums εχω διαβασει τρελες προσφορες απο ΟΤΕ! εμας μας γραψανε...

christopheroeo
25-02-14, 15:04
Η ξαδέλφη μου πριν λίγο καιρό είχε καλέσει τον ΟΤΕ για καποια καλύτερη προσφορά, της αρνήθηκαν, απείλησε οτι θα φύγει. Της είπανε οτι αν το κάνει θα χρεωθεί προστιμο 90€. Τελικά δεν εκανε καποια κίνηση, είπε να περιμένει ως το Μάιο που θα τελειωνε η δέσμευση. Την πήρανε πρόσφατα απο τον ΟΤΕ και της κανανε προσφορά αναβάθμισης της γραμμής σε 24 Mbps, απο 4 που ήταν, με απεριόριστες κλήσεις σε σταθερά και 300 λεπτά σε κινητά με 36€ για 12 μήνες. Μου έκανε εντύπωση! Εγώ που εχω κάνει τα χίλια δύο παράπονα και για την ταχύτητα και για την τιμη που πληρώνω, δεν μου εχει γινει καμια προσφορα. Στην ξαδέλφη μου έγινε χωρίς πολλα πολλα....δεν το καταλαβαινω αυτό!

οταν ηταν να φυγω να παω στην wind απο τον οτε δεν με πηραν καν για αντιπροσφορα , οκ λεω θα τους παρω εγω (μιλαμε για χρονια πελατης) μου εκαναν μια προσφορα για 24 αρα και απεριοριστα σταθερα για 6 μηνες και μετα το 6αμηνο γυρναγε στην αρχικη του τιμη του πακετου. δεν θυμαμαι ποσο ηταν η προσφορα αλλα μου φανηκε κορο'ι'δία και εφυγα.

vforvendetta85
26-02-14, 20:36
Χωρίς ίχνος αντιπαράθεσης μαζί σου (στον ts αναφέρομαι), δεν της έκαναν καμιά τρελή προσφορά.Σύμφωνα με τον τιμοκατάλογο:

https://www.ote.gr/web/guest/sl/201376/ote_double_play_4_aperiorista?lastLayoutId=2&productId=double_play_4_pstn#_idRef_double_play_4_pstn

τους 6 πρώτους μήνες είναι στα 36.90 και μετά το εξάμηνο στα 40.90.θα γλυτώσει τον χρόνο 30 ευρώ και ως "τίμημα" νέο 12μηνο.

BARKOULETOS
04-03-14, 21:34
Ξερει κανεις ποια ειναι η τελικη τιμη για απλη συνδεση τηλεφωνου και 2mbit Ιντερνετ? Γιατι με πηραν και εμενα για μια προσφορα για νουμερο που εχω στην επαρχια και απο οτι βλεπω η τιμη προσφορας ειναι ιδια με την τιμη του τιμοκαταλογου τους! Οποτε μπηκα σε δευτερες σκεψεις κυριως για το κατοσταρικο ρητρα αποδεσμευσης... Συνηθως στις εταιριες ειναι κλιμακουμενο δηλαδη πχ στο τελευταιο μηνα ειναι το πολυ εικοσαρικο, στον ΟΤΕ και μια μερα νωριτερα να το κοψεις ειναι ολοκληρο!

nikos salonika
05-03-14, 00:12
Ξερει κανεις ποια ειναι η τελικη τιμη για απλη συνδεση τηλεφωνου και 2mbit Ιντερνετ? Γιατι με πηραν και εμενα για μια προσφορα για νουμερο που εχω στην επαρχια και απο οτι βλεπω η τιμη προσφορας ειναι ιδια με την τιμη του τιμοκαταλογου τους! Οποτε μπηκα σε δευτερες σκεψεις κυριως για το κατοσταρικο ρητρα αποδεσμευσης... Συνηθως στις εταιριες ειναι κλιμακουμενο δηλαδη πχ στο τελευταιο μηνα ειναι το πολυ εικοσαρικο, στον ΟΤΕ και μια μερα νωριτερα να το κοψεις ειναι ολοκληρο!

Για νέα Τ.Σ. αν μιλας ειναι 36 περίπου...

Vitruvian78
05-03-14, 10:13
Για νέα Τ.Σ. αν μιλας ειναι 36 περίπου...
Δεν νομίζω οτι εννοεί αυτό, μάλλον μιλάει για υπάρχουσα τηλεφωνική σύνδεση. Το πιο απλό που υπάρχει είναι 210 λεπτά σε σταθερά+20 λεπτά σε κινητά + 4Mbps adsl= €23,90 τους πρώτους 6 μήνες και μετά €27,90 τους υπόλοιπους. Κάτι οικονομικότερο δεν υπάρχει στον ΟΤΕ.

Nikiforos
05-03-14, 10:24
Ξερει κανεις ποια ειναι η τελικη τιμη για απλη συνδεση τηλεφωνου και 2mbit Ιντερνετ? Γιατι με πηραν και εμενα για μια προσφορα για νουμερο που εχω στην επαρχια και απο οτι βλεπω η τιμη προσφορας ειναι ιδια με την τιμη του τιμοκαταλογου τους! Οποτε μπηκα σε δευτερες σκεψεις κυριως για το κατοσταρικο ρητρα αποδεσμευσης... Συνηθως στις εταιριες ειναι κλιμακουμενο δηλαδη πχ στο τελευταιο μηνα ειναι το πολυ εικοσαρικο, στον ΟΤΕ και μια μερα νωριτερα να το κοψεις ειναι ολοκληρο!

έχει και κάτι πακέτα ο ΟΤΕ για εξοχικα κτλ τα εχεις κοιταξει αυτα? https://www.ote.gr/web/guest/sl/201902/double_play_gia_to_eksoxiko?lastLayoutId=18 αν στην επαρχια δεν πας συχνα ίσως σε συμφερει! τα τελη αποσυνδεσης ειναι 110 ευρω για τις εως 24mbps συνδεσεις και 95 ευρω για τις 2mbps τιμες μαζι με ΦΠΑ 23%.

BARKOULETOS
05-03-14, 14:54
Επειδη δεν εγινα κατανοητος εχω απλη γραμμη τηλεφωνου χωρις πακετο χρονου και 2 ιντερνετ! Επειδη δεν ειμαι στο χωριο τωρα και οι γονεις δεν βρισκουν προχειρο λογαριασμο, αυτο ρωταω ποσο κοστιζει??? Γιατι με πηραν και μου εδωσαν την προσφορα μονο για μενα, 4ρι και απεριοριστα σταθερα με 28 τους πρωτους εξι μηνες και μετα νομιζω 32, αλλα με 12 μηνες συμβολαιο ρητρα για να φυγεις 95! Βεβαια μετα ειδα οτι η τιμη μονο για μενα ειναι η τιμη τιμοκαταλογου... Σε αυτες τις τιμες ειναι κατι επιπλεον? Οπως η αναγνωριση κλησεων?

Μπηκα σε δευτερες σκεψεις γιατι υπαρχει και η δυνατοτητα να μπει φορθενετ με μισθωση γραμμης και το 95ρι για ενα χρονο ειναι υπερβολικο αφου κανονικα επρεπε να μειωνεται οσο πλησιαζει η ληξη... Εν τελει μπορει και να ζητησω να μην γινει η προσφορα, αφου ουτως Η' αλλως δεν γινονται ιδιαιτερα τηλεφωνα και εγω δεν ειμαι συνεχεια στο χωριο...

Vitruvian78
05-03-14, 15:40
Σαφώς είναι τιμή τιμοκαταλόγου και όχι προσφορα ειδικά για εσένα. Αν δεν μιλάς στο τηλέφωνο, η οικονομικότερη λύση, στον ΟΤΕ, είναι αυτή που σου έδωσα παραπανω. Σκέτο τηλέφωνο χωρίς χρόνο ομιλίας+ ίντερνετ στα 4 mbps, δεν σε συμφέρει καθόλου διότι πληρώνεις πάγιο €15,70 (αν θυμάμαι καλά) + €17,90 adsl, οπότε σου βγαίνει €33. Εννοείται οτι στον ΟΤΕ πληρώνεις επιπλέον την αναγνώριση κλήσης. Αν δεν θέλεις να φύγεις απο το δίκτυο του ΟΤΕ, δες και το προγραμμα για το εξοχικό, αλλά έχε υπόψην οτι η γραμμή σου θα λειτουργεί μόνο τους καλοκαιρινούς μήνες, τα Χριστούγεννα, το Πασχα και ίσως και τα ΣΚ (δεν είμαι σίγουρος γί αυτό) και δεν είναι διαπραγματεύσιμες αυτές οι περιοδοι χρήσης. Διαφορετικά το κοιτάς με forthnet ή hol αν έχουν δίκτυο στην περιοχή που σε ενδιαφέρει με €15-€16, τελική τιμή το μήνα. Επίσης μπορείς να βάλεις hol πάνω στη γραμμή του ΟΤΕ, κρατώντας το τηλέφωνο ως έχει στον ΟΤΕ και λαμβάνοντας ιντερνετ μόνο απο τη hol. Αν υπάρχει κάλυψη απο hol, θα έχεις 6mbps, αν οχι τότε 2mbps και στις δύο περιπτωσεις θα πληρώνεις €12 το μήνα για το adsl (εκτός κι αν σου δώσει καλύτερη τιμή η hol) + το παγιο του ΟΤΕ.

BARKOULETOS
05-03-14, 15:46
Μα δεν μιλαω για πακετο ρε παιδια, ρωταω ποσο ειναι τωρα η απλη γραμμη τηλεφωνο + 2 ιντερνετ τα παγια ουσιαστικα και αν υπαρχουν αλλες χρεωσεις οπως παλια η αναγνωριση, θελω να δω αν συμφερει η προσφορα αυτη που μου εκαναν σε σχεση με αυτα που πληρωνω τωρα...

Vitruvian78
05-03-14, 15:55
Νομιζω σου εξηγησα ξεκαθαρα!
€15,70 παγιο ΟΤΕ
+
€17,90 adsl internet στα 4mbps (2mbps δεν προσφέρει πλέον ο ΟΤΕ ως ελάχιστη ταχύτητα)
+
€1,29 αναγνώριση κλήσης.

Αν δεν καταλαβαίνεις και πάλι τι εννοούμε, πάρε στο 13888 να στα εξηγήσουν αλλιώς αν μπορούνε. Συγγνώμη αν σε μπερδέψαμε κιόλας....

BARKOULETOS
05-03-14, 16:59
OK αυτο ηθελα, δηλαδη ουσιατικα δεν θα πληρωσω κατι παραπανω απλα θα εχω την 12μηνη δεσμευση... Ευχαριστω! Αν σκεφτειτε οτι ο ανταγωνισμος δινει 20-25 ευρω 24ρι νταμπλ πλεη καταλαβαινετε την κλοπη γινοταν εις βαρος αυτων που δεν ειχαν την δυνατοτητα εναλλακτικου παροχου...

Παντως υπαρχει δυνατοτητα να μπει φορθνετ 24ρι (πραγματικο), σταθερα και σταρτ πακ νοβα με 39,90 για αυτο σκεφτομαι... Και αν οχι τωρα η ρητρα αποδεσμευσης ειναι σημαντικο κοστος για το μελλον...

Nikiforos
05-03-14, 22:58
Forthnet nova 3play start pack, απεριοριστα, και εως 24mbps internet (οσο πιανει η καθε γραμμη) πάει 29,90 τον μηνα. http://www.forthnet.gr/Home.aspx?a_id=256 μαλιστα τωρα εχουν δωρεαν εγκατασταση και ολο τον εξοπλισμο!
Το nova 3play SAT εχει 39,90 http://www.forthnet.gr/ServicesBasketForm.aspx?a_id=6952

Vitruvian78
06-03-14, 00:14
Nikiforos, προσωπικά την είχα δοκιμάσει καποτε τη forthnet, και δεν θα την ήθελα ξανά, ό,τι προσφορές και να κάνει!

dimgavril
06-03-14, 00:47
Νομιζω σου εξηγησα ξεκαθαρα!
€15,70 παγιο ΟΤΕ
+
€17,90 adsl internet στα 4mbps (2mbps δεν προσφέρει πλέον ο ΟΤΕ ως ελάχιστη ταχύτητα)
+
€1,29 αναγνώριση κλήσης.

Αν δεν καταλαβαίνεις και πάλι τι εννοούμε, πάρε στο 13888 να στα εξηγήσουν αλλιώς αν μπορούνε. Συγγνώμη αν σε μπερδέψαμε κιόλας....

Αν δεν πάρεις κάποιο πακέτο οι τιμές είναι αυτές. Υπάρχει όμως το OTE DOUBLE PLAY 4 ECONOMY που έχει 23,90€ τους πρώτους 6 μήνες και 27,90€ τους επόμενους 6. Δες εδώ https://www.ote.gr/web/guest/sl/203056/double_play_economy?lastLayoutId=18

Nikiforos
06-03-14, 07:27
Nikiforos, προσωπικά την είχα δοκιμάσει καποτε τη forthnet, και δεν θα την ήθελα ξανά, ό,τι προσφορές και να κάνει!

καλημερα! αν θες πες μου και γιατι, ηδη εχω κανει αιτηση και περιμενω, εχει καλη τιμη δεν βλεπω κατι καλυτερο πουθενα! καποτε ειχα και εγω με την adsl 384kbps μια χαρα ητανε! και οσους ξερω και εχουν ευχαριστημενοι λενε, φιλοι και συγγενεις. Για να μην ειμαστε offtopic εδω αν θες με PM, thanks!

Vitruvian78
06-03-14, 09:50
Στην αρχή όλα ήταν καλά. Πολύ καλή ταχύτητα στο ιντερνετ, κτλ. Καποια στιγμή άρχισε να πέφτει δραματικά η ταχύτητα και στο τέλος άρχισε να έχει πολλά προβλήματα και το τηλέφωνο. Εκεί βρήκα ανύπαρκτη και αγενέςτατη εξυπηρέτηση. Πάνω απο μια εβδομάδα περίμενα για να επέμβει τεχνικός. Όταν το έκανε απλά δούλεψε το τηλέφωνο αλλά το ίντερνετ με τραγική απόδοση. Η αιτιολογία ήταν οτι τόσο σηκώνει η γραμμή, ενω πριν ήμουν στα 8mbps έπρεπε να δεχτώ να μείνω στο 1mbps. Επειδή περιμέναμε πολλές μέρες για να φτιάξουν το τηλέφωνο και γενικά βλέπαμε αδιαφορία και αγένεια, οι γονείς μου ήταν έξαλλοι και ζητήσαμε επιστροφή στον ΟΤΕ. Στο χώρο εργασιας έχω hol με την οποία έχουμε μείνει πολύ ευχαριστημένοι, λειτουργεί άψογα.

Nikiforos
06-03-14, 13:42
ναι τι να πω....τοτε εχεις δικιο! νομιζω σε οποιον να τυχαινε το ιδιο θα εκανε! τωρα εχει πολλες επιλογες πλεον και προσφορες οποτε παμε οπου υπαρχει το καλυτερο.

Vitruvian78
06-03-14, 14:06
Βέβαια και στον ΟΤΕ η εξυπηρέτηση έχει σημειώσει μεγάλη κατρακύλα και δεν παρέχεται πλέον η άμεση εξυπηρέτηση που υπηρχε κάποτε. Οποτε στο κομμάτι αυτό, ο ΟΤΕ πλεον δεν διαφέρει απο έναν εναλλακτικό. Γενικά ο ΟΤΕ δεν είναι πλέον αυτό που ξέραμε κάποτε, οποτε σαφώς και δεν αξίζει να πληρώνεις παραπανω...

Nikiforos
06-03-14, 14:59
Εγώ προσωπικά μια χαρα εξυπηρέτηση είχα στον οτε. Το μόνο που με χάλασε είναι οτι ζήτησα κάτι για την τιμή και το μονο που ειπαν ειναι να τελειωσει το 12μηνο να παμε σε αυτο που λεει ο τιμοκατάλογος, δλδ απο 86 το 2μηνο στα 73 μιλώντας για εως 24mbps, απεριοριστα σταθερα και double play, ουτε καν προσφορα τπτ. Και ακόμα δεν με εχουν παρει τηλ ενω φαινεται να δόθηκε το ζευγος απο τον οτε. Το θεμα ειναι οτι αυτη την στιγμη υπαρχει οικονομικο προβλημα σε ολο τον κοσμο οποτε θελουμε περισσότερα (οσο γινεται) και να δίνουμε λιγοτερα. Ο ΟΤΕ ειναι το αναποδο, εχεις λιγοτερα και δινεις περισσοτερα! απλα εκτος συναγωνισμου πλεον. Ακομα και μια καλη προσφορα να δωσουν ειναι για 12μηνο μετα παλι πρεπει να πας αλλου.

nikraven
06-03-14, 19:30
Βέβαια και στον ΟΤΕ η εξυπηρέτηση έχει σημειώσει μεγάλη κατρακύλα και δεν παρέχεται πλέον η άμεση εξυπηρέτηση που υπηρχε κάποτε. Οποτε στο κομμάτι αυτό, ο ΟΤΕ πλεον δεν διαφέρει απο έναν εναλλακτικό. Γενικά ο ΟΤΕ δεν είναι πλέον αυτό που ξέραμε κάποτε, οποτε σαφώς και δεν αξίζει να πληρώνεις παραπανω...
Δεν πρόκειται να βρείς κανέναν πάροχο που να σου έχει έναν τεχνικό έξω απο την πόρτα του σπιτιού σου 24ώρες το 24ώρο.
Και μόνο αν διαβάσεις εδώ στο φόρουμ τα διάφορα νήματα θα αντιληφθείς ότι
π.χ. το 1/3 είναι στον πάροχο τάδε και γκρινιάζει για τις υπηρεσίες του
το άλλο 1/3 είναι στον διπλανό πάροχο και αυτός γκρινιάζει για τις υπηρεσίες του
και το άλλο 1/3 είναι στον τρίτο πάροχο και θέλει να μετακομίσει για τους άλλους δύο αλλά δεν ξέρει σε ποιόν.
Το βιολί έτσι πάει.
Ολοι οι πάροχοι είναι καλοί αλλά μέχρι να προκύψει ένα πρόβλημα.

manios
06-03-14, 20:13
Το τέλος αποσύνδεσης είναι 110 ευρώ οχι 90. Και σε εμένα έκαναν τα ίδια! δλδ δεν μου έδωσαν καλύτερη προσφορά, είπαν μόνο να περιμένω την ανανέωση να παω στις νέες τιμές δλδ στο 2μηνο που πληρωνα 86 ευρω!!!! να γίνει 73 σιγα τα λάχανα....προσφορά καμία!!! τώρα που έχω κάνει αίτηση σε 4net 3play θα δούμε...αυτά με τις προσφορές από το 13888 είναι καθαρά θέμα του κάθε υπαλλήλου δεν είναι επίσημες προσφορές δλδ. Η τιμή που είπαν παντως στην ξαδερφη σου δεν ειναι προσφορα! ειναι οι τιμες που εχουν τωρα στην σελιδα τους!!! τοσο παει....πριν ειχε 86 ευρω οσο πληρωνω εγω ακομα δλδ και εχω τα ιδια οπως αυτα που ειπες αλλα δεν πιανω ουτε 10mbps. Αλλα ειναι πολυ ακριβα σε σχεση με τους εναλλακτικους και παλι.
https://www.ote.gr/web/guest/sl/201376/doubleplay/home?lastLayoutId=18 και μην μπερδευομαστε γιατι εχει 6+6 μετα απο 6μηνες ειναι η ανεβασμένη τιμή. Απλά της ειπαν οτι θα εχει την μειομενη τιμή για 12μηνες αντι 6+6 σιγα την προσφορα, σε αλλους εδω μεσα και σε αλλα forums εχω διαβασει τρελες προσφορες απο ΟΤΕ! εμας μας γραψανε...


ολη η ιστορια ειναι ποιοι αλλοι παροχοι ειναι στην περιοχη σου ( και οι τηλεφωνητες στο 13888 το ξερουν αυτο ) , αν εχεις πολλους παιρνεις καλες προσφορες αν οχι 9 (σαν και μενα ) παιρνεις απο τα τρια το μακρυτερο ....

Nikiforos
06-03-14, 20:24
Εμενα παντως κανεις δεν με πηρε απο ΟΤΕ για προσφορα....ούτε καν τωρα που ενεργοποιούμαι στην Forthnet.

blade_
07-03-14, 03:46
τελος αποσυνδεσης εχουμε μονο στην περιπτωση που φευγουμε νωριτερα απο το 12/24 μηνο συμβολαιο μας,σωστα?


Νικηφορε,ουτε εμενα..θα πληρωσω τον λογαριασμο που μολις ηρθε και λογικα τον επομενο που θα ειναι 10 ημερων και γεια σας..

Nikiforos
07-03-14, 07:32
καλημερα! ναι σωστα....παρε και ενα τηλ οταν ειναι και πες τους οτι θα πας σε αλλη εταιρια και δεν ανανεωνεις. Υποψην στην περιοδο μεταβασης απο οτε σε αλλον παροχο 12 μερες λενε κανει τα τηλεφωνα τα χρεωνεσαι μετα την ληξη 12μηνου γιατι δεν θα εχει προγραμμα τηλεφωνιας, ετσι μου ειπαν. Δλδ οταν φανει στον οτε η αιτηση φορητοτητας για αλλον παροχο μεχρι να σε συνδεσουν οι αλλοι.

Vitruvian78
07-03-14, 10:54
Δεν νομίζω οτι ισχύει αυτό που λές. Όταν κλείσεις 12 μηνο η σύνδεσή σου απλά μετατρέπεται σε αορίστου χρόνου, ως έχει, με τα προγράμματα που έχεις επιλέξει. Δεν χρειάζεται να ενημερώσεις οτι φεύγεις, απλά κάνεις αίτηση στον πάροχο της επιλογής σου και συνεχίζεις να έχεις τα προγράμματα και τις υπηρεσιες που είχες ως την ημερα ενεργοποίησης στο νέο πάροχο.

Nikiforos
07-03-14, 10:56
Δεν νομίζω οτι ισχύει αυτό που λές. Όταν κλείσεις 12 μηνο η σύνδεσή σου απλά μετατρέπεται σε αορίστου χρόνου, ως έχει, με τα προγράμματα που έχεις επιλέξει. Δεν χρειάζεται να ενημερώσεις οτι φεύγεις, απλά κάνεις αίτηση στον πάροχο της επιλογής σου και συνεχίζεις να έχεις τα προγράμματα και τις υπηρεσιες που είχες ως την ημερα ενεργοποίησης στο νέο πάροχο.

οχι δεν ισχυει αυτο που λες! εγω σου λεω τι ειπαν απο τον ΟΤΕ! πρεπει να δωσω εγκριση αυτοματα δεν αλλαζει τιποτα και φυσικα δεν υπαρχει αυτο με το αοριστου χρονου! ετσι απο την στιγμη που στον ΟΤΕ φανει η αιτηση προς αλλον παροχο τα προγραμματα τηλεφωνιας σταματανε να υπαρχουν και χρεωνονται οι κλησεις ολες μεχρι να παρει το νουμερο ο αλλος παροχος. Μαλιστα μου ειπαν οτι αυτο συμβαινει 1ον για να μην χρεωθεις τελος αποσυνδεσης 110 ευρω που θα γινοταν αν ισχυε αυτο που λες εσυ, και 2ον για να μη μεινει κανεις χωρις υπηρεσιες μεχρι να συνδεθει στον αλλον παροχο. Οτι λεω το ειπαν απο τον ΟΤΕ στο 13888 δεν το σκεφτηκα μονος μου.

Vitruvian78
07-03-14, 10:59
:down:
Πρώτη φορά το ακούω και δεν ξέρω αν ήμουν ο μόνος που δεν το γνώριζε αυτό!!
Δηλαδή αν ο άλλος μιλάει με υπεραστικές κλήσεις μόνο πρέπει να φάει χοντρή καμπάνα στο λογαριασμό του, επειδή ο ΟΤΕ αποφασίζει να σου διακόψει το πρόγραμμα απο μόνος του επειδή σε λίγες μέρες δεν θα σε έχει πελάτη;; Δεν μου ακούγεται λογικό πάντως....για ρώτησε το ξανά. Νομίζω ο κάθε τηλεφωνητής μπορεί να σου πει τα δικά του μερικές φορές, αν και σ´ αυτό μου φαινεται παραξενο να λεει ο καθένας ο,τι θέλει!

Nikiforos
07-03-14, 11:01
Άρα σου κόβουν και την adsl τότε;

Τι δεν καταλαβες? ξαναλεω παλι για να μην χρεωθεις τελος αποσυνδεσης 110 ευρω ΔΕΝ γινεται σε αοριστου χρονου μετα το 12μηνο, πρεπει να ρωτησουν, εξαλου εχουν αλλαξει προγραμματα με λιγο φτηνοτερες τιμες. Μου ειπαν οτι για να μη μεινει κανεις χωρις υπηρεσιες εχεις internet κανονικα αλλα ΔΕΝ ισχυουν προγραμματα τηλεφωνιας εφοσον δεν κανεις ανανεωση, ετσι ΟΛΑ τα τηλεφωνα χρεωνονται με τον υπαρχοντα τιμοκαταλογο που εχουν! δωρεαν δεν εχω τπτ δλδ. Ειπαν οτι κανει 12 εργασιμες μεχρι την γραμμη (το νουμερο) να το παρει ο αλλος παροχος. Αφου προπληρωνουμε το παγιο κτλ μετα βγαινει λογαριασμος και πας σε καταστημα ΟΤΕ και πληρωνεις τις διαφορες που υπαρχουν. Δεν κοβουν τηλεφωνο και Internet, προγραμματα τηλεφωνιας μονο δεν ισχυουν στο μεταβατικο αυτο σταδιο και ετσι χρεωνονται τα τηλεφωνα, γιαυτο μου συνεστησαν να ειμαι πολυ προσεκτικος στις κλησεις που θα κανω. Ολα αυτα τα ειπαν 2 υπαλληλοι διαφορετικοι στο 13888.
Το να σε ανανεωσουν αυτοματα η να σε κανουν αοριστου χρονου ειναι ΠΑΡΑΝΟΜΟ, δεν επιτρεπεται! πρεπει να σε ρωτησουν και να δωσεις εγκριση και αυτο οι ιδιοι το ειπαν! και εγω γιαυτο τους πηρα αρχικα επειδη φοβηθηκα τελη αποσυνδεσης απο αοριστου χρονου και μου ειπαν ολα τα παραπανω.
γιαυτο ρωτησα 2 φορες, ετσι ειναι και ειναι λογικο απο την στιγμη που ΔΕΝ ανανεωνεις. Ετσι κι αλλιως θα επαιρναν τηλεφωνο οταν εληγε γιατι πρεπει να παρουν εγκριση για να ανανεωσουν ξανα. Και εγω δεν το γνωριζα γιαυτο και ρωτησα.

Dr_power
07-03-14, 22:09
Να σε ανανεώσουν αυτόματα οντως ειναι παράνομο, ομως μετά τους 12 μηνες αυτοματα γινεται αορίστου και ειναι κατι που αναφερεται στου ορους του πακετου. Επισης μετά την ληξη της δεσμευσης κανεις οτι θελεις χωρις να δωσεις ρεπορτο σε κανεναν για το που θα πας

Nikiforos
07-03-14, 23:17
δεν ισχυει αυτο ρωτησα στο 13888 αοριστου ξερεις τι θα πει φανταζομαι ετσι? απο την μια λες οτι γινεται αοριστου και απο την αλλη λες μετα την ληξη της δεσμευσης κανεις οτι θες? τοτε πως ειναι αοριστου???? επισης εμενα στην συμβαση μου δεν λεει τπτ τετοιο λεει 12μηνη συμβαση. Για διευκρινησεις μιλα με το 13888 να στο πουν και εσενα οπως μου ειπαν και εμενα...

Vitruvian78
07-03-14, 23:31
Να σε ανανεώσουν αυτόματα οντως ειναι παράνομο, ομως μετά τους 12 μηνες αυτοματα γινεται αορίστου και ειναι κατι που αναφερεται στου ορους του πακετου. Επισης μετά την ληξη της δεσμευσης κανεις οτι θελεις χωρις να δωσεις ρεπορτο σε κανεναν για το που θα πας
Κι εγώ αυτό πίστευα, διαφορετικά θα μας σταμάταγαν τα προγράμματα με τη συμπλήρωση του 12μήνου έτσι....

Dr_power
07-03-14, 23:34
Αοριστου= κανεις οτι θες. Δεσμευση= ποινη. Κοιτα την συμβαση του Double Play. Ισως ενημερωθηκες λαθος..

Nikiforos
08-03-14, 07:34
Ξανακοιταξα την συμβαση μου (ειναι απο Φεβρουαριο 2012) δεν υπαρχει κατι να λεει για αοριστου, ρωτησα ΤΡΕΙΣ υπαλληλους στο 13888 και ειπαν ολοι οτι δεν υπαρχει αοριστου, πρεπει να ρωτησουν για ανανεωση...εσας δλδ οταν κλεινετε 12μηνο δεν σας περνει τηλ κανεις? εμενα με ειχαν παρει μια φορα (οταν εκλεισε το πρωτο μου 12μηνο που ειχα 2mbps και το εκανα εως 24) και τωρα πηρα εγω πρωτος φοβουμενος μην γινει αυτοματα ανανεωση επειδη παω στην 4net μην πληρωσω τελος αποσυνδεσης 110 ευρω και με διαβεβαιωσαν οτι ΠΟΤΕ δεν γινεται αυτο, πρεπει να ρωτησουν, εξαλου αναγκαστικα πρεπει να το κανουν γιατι αλλαζουν προγραμματα και εχουν αλλες τιμες! αν ηταν αοριστου θα συνεχιζατε να πληρωνετε τα ΙΔΙΑ ενω οι τιμες εχουν πεσει!!!! πχ στο δικο μου προγραμμα εδινα 86 το 2μηνο και τωρα τα ιδια πανε 73. Και οντως μου ειπαν οτι θα με επαιρναν τηλ να μου το πουν για ανανεωση αλλα πηρα πρωτος εγω. Παρτε στο 13888 να ενημερωθειτε...αν ειναι οπως τα λετε τοτε 3 υπαλληλοι κατι δεν ξερουν...οπως και να εχει ομως εμενα ουτε προσφορα μου εκανε κανεις, και περασε το 12μηνο και ηδη εχω nova και περιμενω την γραμμη. Ο οτε μου παρεχει ακομα υπηρεσιες αλλα δεν εχω τηλεφωνικο προγραμμα πλεον και οτι κλησεις κανω θα χρεωνονται. Αυτο δεν το παρεχει στο ενδιαμεσο μεταβατικο σταδιο στον αλλον παροχο.

baskon
08-03-14, 08:39
Τόση ωρα συζητατε κάτι που δεν ισχυει και είναι ακριβως όπως το λέει ο vitruvian. Όλα τα προγράμματα γίνονται αορίστου μετα το 12 μηνο αυτόματα. Καταρχάς σου ειπαν και αυτοι το ίδιο συμφωνα με αυτά που γραφεις: `με διαβεβαιωσαν οτι ΠΟΤΕ δεν γινεται αυτο, πρεπει να ρωτησουν, εξαλου αναγκαστικα πρεπει να το κανουν γιατι αλλαζουν προγραμματα και εχουν αλλες τιμες! αν ηταν αοριστου θα συνεχιζατε να πληρωνετε τα ΙΔΙΑ ενω οι τιμες εχουν πεσει!`

Με αλλα λογια μετα το δωδεκαμηνο αν θες κανεις ανανεωση δωδεκαμηνου και εχεις δέσμευση κ κάπως καλύτερη τιμή. Η ανανεωση δε γινεται αυτοματα. Αν δε θες ανανέωση μένεις στη τιμή που πληρωνεις με το ίδιο προγραμμα και είσαι χωρίς δέσμευση και αυτό για τον ΟΤΕ ονομαζεται αορίστου.
Αυτό το ξέρουν ΟΛΑ τα παιδια του 13888. Και φυσικά αν κανεις φορητότητα δε μένεις χωρίς πρόγραμμα ομιλίας..

Και για να σε προλαβω,ξερω τι λεω ,δούλευα στο 13888 μέχρι πριν πολύ λίγο καιρο, οποτε και την εκανα με ελαφρά πηδηματακια για κάτι καλυτερο.

Nikiforos
08-03-14, 08:52
Ενταξει δεν κολαμε στις λεξεις. Το θεμα ειναι οτι 3 ατομα μου ειπαν οτι στο μεταβατικο σταδιο σε αλλον παροχο δεν θα εχω προγραμμα ομιλιας και ΟΛΕΣ οι κλησεις ΧΡΕΩΝΟΝΤΑΙ!!!! αν το σκισουμε το σταθερο και ερθει ο λογαριασμος παραφουσκωμενος θα τον πληρωσεις εσυ? 3 ατομα στο 13888 δεν ξερουν? καποιος κανει λαθος λοιπον ή εσυ ή αυτοι οι 3. Στην 4net λενε πιθανη ημερομηνια ενεργοποιησης 18 Μαρτιου, μεχρι τοτε δεν μπορω να παιρνω τηλέφωνα απο το σταθερο καθως ολα χρεωνονται, δλδ τι να κανω να το ρισκαρω και να ακουσω εσενα και να παιρνουμε? ή να πιστεψω 3 υπαλληλους στο 13888 που ειπαν το ιδιο πραγμα? εχω ακομα και το wind παγιο και εχω 1500' σε σταθερα και υπεραστικα, οποτε δεν το ρισκαρω.

baskon
08-03-14, 09:33
Καταρχας οι λεξεις παιζουν ρολο. Μεταβατικο σταδιο....τι εννοουσαν; το διευκρινισαν; Υπάρχει οντως ενα μεταβατικό στάδιο που κανονικά διαρκεί λιγες ώρες, και στο οποίο δεν εχεις πρόγραμμα και σταδιακά ουτε κ ιντερνέτ.

Αν σου ειπαν απο την αρχή της αίτησης οτι δεν εχεις κλήσεις πάντως τοτε...
Δε ξέρω τι έχει παίξει με την περιπτωση σου, καθώς υπαρχουν και διάφορα που μπορεί να έχουν γίνει. Κανονικά πάντως κλήσεις εχεις αν εχεις ακολουθήσει τι κανονική διαδικασία απλως φορητοτητας χωρίς να ζητησεις διακοπή υπηρεσιας . Αν τώρα πάρεις τηλ κ ρωτήσεις αν εχεις προγραμμα θα το δουν στο συστημα και θα σου πουν παντως.

Εγώ μίλησα γενικά και κυρίως για τα αόριστου και όχι συγκεκριμενα για σένα που δε ξέρω τι έχει παίξει και τι εχετε συζητήσει.
Η κανονικη διαδικασια ειναι.Ληγει ενα προγραμμα,γινεται αοριστου χωρις δεσμευση και αν κανεις φορητοτητα τοτε εχεις κλησεις τουλαχιστον μεχρι την ημερα που αρχιζει η ολοκληρωση της μεταβασης(μεταβατικό στάδιο) , και συνήθως η μετάβαση γίνεται την ιδία μερα .....συνήθως ξαναλεω..
Επίσης αορίστου γίνονται κανονικά όλα τα προγράμματα.
Α και κάτι άλλο..πήρες τηλ στο 13888 η σε πήραν αυτοι οταν ρωτησες;

Nikiforos
08-03-14, 09:54
Λοιπόν το μεταβατικό σταδιο οπως το ονομαζουν στον ΟΤΕ, είναι απο την στιγμη που φανει στο συστημα τους η αιτηση φορητοτητας αριθμου σε αλλον παροχο μεχρι να παρει τελικα το νουμερο ο αλλος παροχος, ειπαν οτι κραταει 12 εργασιμες μερες αλλα εξαρταται και απο τον αλλον παροχο τυχον καθυστερηση. Μεχρι τοτε για να μη μεινει κανεις χωρις υπηρεσιες δεν κοβουν την γραμμη, εχεις κανονικα internet και τηλεφωνο αλλα δεν υπαρχει προγραμμα ομιλιας και ολες οι κλησεις χρεωνονται. Ρωτησα στο 13888 ποσες φορες 3 ατομα ειπαν το ιδιο πραγμα....
εγω πηρα γιατι ηθελα να τους πω οτι θα παω σε αλλον παροχο για να μην κανουν ανανεωση 12μηνου και ειπαν οτι ειπα παραπανω και στα αλλα posts. Eγω δηλαδη τωρα τι ακριβως πρεπει να πιστεψω??? εχω ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ αστικα/υπεραστικα μεχρι να παω στην FORTHNET ναι ή όχι??? χτες μου βαλανε το nova και περιμενω να στειλουν το ADSL router και να ενεργοποιηθει η γραμμη, στο κινητο με sms μου εστειλαν και τους κωδικους, φυσικα απο ΟΤΕ καμια προσφορα....καποια αλλη στιγμη ειχα ρωτησει ειπαν οτι γραφει στην σελιδα δλδ ειχα 86 ευρω το 2μηνο double play απεριοριστα Και τωρα εχει 73 οποτε γεια σας...

Απο την σελίδα της FORTHNET
25/02/2014 12:16:25 Βρίσκεστε σε αναμονή δέσμευσης καλωδίωσης
05/03/2014 12:17:05 Ολοκληρώθηκε η διαδικασία δέσμευσης καλωδίωσης
05/03/2014 12:17:06 To αίτημά σας προωθήθηκε για υλοποίηση
06/03/2014 16:12:53 Η γραμμή σας βρίσκεται στη διαδικασία κατασκευής. Εκτιμώμενη ημερομηνία ενεργοποίησης: 18/03/2014 00:00:00
06/03/2014 19:20:26 Προωθήθηκε το αίτημα φορητότητας του τηλεφωνικού σας αριθμού

baskon
08-03-14, 10:02
Αν θες πάντως απλως πάρε ενα τηλ στο εμπορικό Τμήμα- επιλογή 1 και ρώτα αν αυτή τη στιγμη μπορείς να παίρνεις τηλέφωνα. Να το δουν στο συστημα.όχι να το πουν έτσι. Έχω την εντύπωση οτι θα σου πουν αλλά. Αφού σου απαντήσουν μπορείς να τους πεις τι σου είχαν πει τις αλλες φορες. Τώρα αν κάνω κάτι λάθος και έχουν γίνει τέτοιες αλλαγές τους τελευταίους 1-2 μηνες που δε μαθαινω νεοτερα, ζήτω συγγνωμη. Θα το διευκρίνισω απο γνωστούς μεσά στην ημερα κ θα επανερθω πάντως αν έχει υπάρξει αλλαγή..

Nikiforos
08-03-14, 10:04
Αν θες πάντως απλως πάρε ενα τηλ στο εμπορικό Τμήμα- επιλογή 1 και ρώτα αν αυτή τη στιγμη μπορείς να παίρνεις τηλέφωνα. Να το δουν στο συστημα.όχι να το πουν έτσι. Έχω την εντύπωση οτι θα σου πουν αλλά. Αφού σου απαντήσουν μπορείς να τους πεις τι σου είχαν πει τις αλλες φορες. Τώρα αν κάνω κάτι λάθος και έχουν γίνει τέτοιες αλλαγές τους τελευταίους 1-2 μηνες που δε μαθαινω νεοτερα, ζήτω συγγνωμη.

δεν χρειαζεται να ζητας συγνωμη σιγα. Θα ξαναρωτησω γιατι οι δικοι μου μιλανε συχνα με επαρχια και αν χρεωνονται την βαψαμε κοινως. Εγω δεν ειμαι σπιτι ολη μερα να παιρνουν απο το κινητο μου. Θα ξαναπαρω παλι γιατι πριν στο συστημα τους δεν εβλεπαν καμια αιτηση φορητοτητας μηπως αλλαξε και κατι τωρα, thanks. Θα ενημερωσω εδω μολις μαθω νεοτερα.

baskon
08-03-14, 13:18
Επανέρχομαι. Επιβεβαιωσα αυτά που σου είπα.Δεν εχει αλλαξει κατι..
Οπότε ξαναρώτα το και ρώτα όπως σου ειπα...Εχω ακόμα απεριοριστα παρόλο που εχει ερθει η φορητοτητα..;Να το δουν στο συστημα..Οχι οτι του ρθει του αλλου .. Ίσως έχεις πεσει σε κάποια ειδική περίπτωση αν επιμένουν...; τι να πω..αν δε δεις το ιστορικό στο συστημα δε μπορώ να είμαι απόλυτος..
Δεν ισχυει γενικά πάντως :)

Nikiforos
08-03-14, 13:27
Μακάρι γιατί δεν το βλέπω και σωστό άλλωστε. Τώρα μπορεί να είπαν έτσι αυτοι επειδη τους κατεβηκε, παντως στο συστημα δεν ειδαν κατι γιατι τοτε δεν φαινοταν καν και οτι εχω κανει αιτηση φορητοτητας! λες να το εκαναν για να με αποτρεψουν? :P

Nikiforos
10-03-14, 18:34
Καλησπέρα! τελικά πήρα 13888 και μου είπαν οτι το πρόγραμμα μου δειχνει στο σύστημα οτι ισχυει κανονικά. Αν γινουν τυχον χρεωσεις να αιτηθω να γινει αφαιρεση μου ειπαν των κλησεων κατι τετοιο. Να κανονισουν να με χρεωσουν και μετα δεν πληρωνω τιποτα....

Vitruvian78
10-03-14, 23:41
Ε μα! Είπα κι εγώ!! :-)

baskon
10-03-14, 23:58
Γενικα το ξερουν ολα τα παιδια στο 13888 οτι το προγραμμα ισχυει μεχρι τη μερα που γινεται η αλλαγη. Ειτε επεσες σε λαθος τμημα παντως πχ λογαριασμοι, ειτε δεν καταλαβαν τι τους ρωταγες... η πολυ απλα ψιλοβαριοταν αυτος που στο ειπε.. Αλλα να στο πουν 3 ατομα; Μαλλον δε καταλαβαν τι ρωταγες...
Να σε αποτρεψουν; Μπα ουτε καν ...Ισως αν σε παιρναν τηλ απο το ειδικο τμημα να ισχυε..

Nikiforos
11-03-14, 07:27
καλημερα! χτες με πηραν τηλ απο 13888 οταν μιλαγα στον σταθερο με νοβα και μετα δεν ξαναπηραν! τωρα τι ηθελαν....δεν ξερω.
edit : Με πήραν σπιτι και ελειπα και μετα πήρε στο κινητό μια κοπέλα απο το 13888 και ακουστε προσφορά. 12μηνες ΟΤΕ TV FULL πακέτο δορυφορικό + 24mbps internet + αστικά υπεραστικά απεριόριστα + 5 ευρώ τον μήνα κάρτα για το whats up αν ειχαμε και αλλα στην οικογενεια θα εδινε για κανα 2 ακομα γιατι με ρωτησε. Αυτα με 40 ευρω το μηνα για 12 μηνες. Δωρεαν εξοπλισμος και εγκατασταση,το δωρεαν ειναι με χρησιδανεισμο δεν ειπε δωρο. Της είπα αν με ειχαν παρει μερικες μερες νωριτερα....τωρα την Παρασκευη μου εβαλαν το nova. Επισης ειπε οτι μπορεις να αποριψεις την αιτηση αν δεν εχουν περασει 14μερες, εμενα ομως ειναι απο τις 31 Ιανουαριου! οποτε λογικα αν ηθελα θα πληρωνα τελος αποσυνδεσης 4net + nova, του nova ειναι 130 ευρω δεν ξερω αν περιλαμβανει τα αλλα μαζι μαλλον ναι http://www.forthnet.gr/media/3play/nova_3play_price-list-2013.pdf Η συμβαση μου παντως ειναι 12μηνη. Και ειπα στον ΟΤΕ αμα δεν ειναι καλη η forthnet και μου κανετε καλη προσφορα τα λεμε σε 1 χρονο! :worthy::worthy::worthy::respekt:

dionisis1925
11-03-14, 18:43
Μπορείς να ακυρώσεις την συνεργασία σου με την Forthnet μέσα σε 14 ημέρες από την ημέρα που έχει ενεργοποιηθεί η σύνδεση και όχι από την ημέρα που έχεις κάνει αίτηση.

http://www.adslgr.com/forum/threads/623879-%CE%A5%CF%80%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CF%87%CF%89%CF%81%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CE%B5%CE%BD%CF%84%CE%BF%CF%82-14-%CE%B7%CE%BC%CE%B5%CF%81%CF%89%CE%BD

daywalker06
11-03-14, 18:52
Μια χαρά θα είναι στη Forthnet, ακόμα ενα σήριαλ με το εγώ πάω ΟΤΕ δεν θα το αντέξω :)

Nikiforos
11-03-14, 19:10
Μπορείς να ακυρώσεις την συνεργασία σου με την Forthnet μέσα σε 14 ημέρες από την ημέρα που έχει ενεργοποιηθεί η σύνδεση και όχι από την ημέρα που έχεις κάνει αίτηση.

http://www.adslgr.com/forum/threads/623879-%CE%A5%CF%80%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CF%87%CF%89%CF%81%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CE%B5%CE%BD%CF%84%CE%BF%CF%82-14-%CE%B7%CE%BC%CE%B5%CF%81%CF%89%CE%BD

εμενα μου ειπε η κοπελα απο το 13888 14μερες απο οταν υπογραψεις την συμβαση για να μην εχεις πεναλτι. Αν ειναι δυνατον να ενεργοποιηθεις κανονικα και ΜΕΤΑ να την κοψεις ? δεν ειναι λογικο αυτο....ακομα και ετσι ειναι εγω ζητησα απο πριν προσφορα και ΔΕΝ πηρα....επειδη τον καραγκιοζη δεν θα τον παιζω αποριψη και τελος, μου βγηκε η πιστη να παω στην 4net δεν θα κανω τα αναποδα τωρα. Μετα το 12μηνο ΑΝ εχω προβληματα με την 4net θα παρω τηλ τον ΟΤΕ και θα ζητησω παρομοια προσφορα και αν παρω καλη βλεπουμε, αλλιως βαριεμαι να ασχολουμε και ουτε και προκειτε, ας προσεχαν. Ξερω αλλες περιπτωσεις σε αλλους παροχους ειδικα με την WIND οταν ζητας κατι στο δινουν απο ΠΡΙΝ να φυγεις για αλλη εταιρια. Το εχει κανει και ο γαμπρος μου με wind σταθερο, ιντερνετ, κινητο σε τρελη τιμη για παντα, αμα δεν μας τα εκανε σκατα η wind με το σημα σε δουλεια και σπιτι αυτο θα εκανα.


Μια χαρά θα είναι στη Forthnet, ακόμα ενα σήριαλ με το εγώ πάω ΟΤΕ δεν θα το αντέξω :)

Σηριαλ σαν το Τολμη και γοητεια δεν θα το ξαναδω.... αν ειμαι μια χαρα δεν θα αλλαξω παροχο για χρονια. Πραγματικα σπαστικα παρα πολυ που δινουν προσφορα εκ των υστερων ενω ειχα ζητησει απο πριν λεγοντας οτι θα αλλαξω παροχο γιατι εχουν πολυ ψηλα τις τιμες!!! περαστικα τους τωρα.....εξαλου για 12μηνες ειναι η προσφορα μετα στο ιδιο εργο θεατες και κατανταει παρα πολυ βαρετο.

@ ADSLgr.com All rights reserved.