PDA

Επιστροφή στο Forum : top telephony Θεσσαλονίκη?



Raiden5
25-02-14, 14:45
Καλησπερα, στην προσπάθεια μ για να βρω γρηγορο ιντερνετ στην περιοχη μ (Πολίχνη) επεσα σε αυτη την εταιρία.

Πηρα τηλ μ λεει υποστιριζετε η περιοχή σου για ιντερνετ με οπτικη ινα μεσο κεραιας.

Κοστος εξοπλησμου 130 ευρω.


Εχει δοκιμάσει κανεις την συγκεκριμένη εταιρια?

http://www.topsip.eu/home/

Λετε να αξίζει τον κοπο?

christhenis
26-02-14, 19:45
Δε μου φαίνεται σοβαρή εταιρία. Καταρχας σε αυτό το link (http://www.toptelephony.gr/page2.php) έχουν γραψει 4 γραμμες και εχουν κανει ποσα ορθογραφικά λάθη. Αν υπαρχει ομως καποιος ας μας πει αν αξιζει τον κοπο γτ και τα πακετα ειναι παρα πολυ φθηνα που δινει.. :hmm:

Pokas
27-02-14, 15:35
Πηρα τηλ μ λεει υποστιριζετε η περιοχή σου για ιντερνετ με οπτικη ινα μεσο κεραιας.


:spam:

Skyliner
28-02-14, 13:43
Οπτικη ινα μεσω κεραιας; Τι ειναι τουτο παλι;

HackFreak
28-02-14, 13:56
Οπτικη ινα μεσω κεραιας; Τι ειναι τουτο παλι;

Πως λέμε PPPOverAtm; Έτσι ισχύει και στο φυσικό επίπεδο. FiberOverWireless :rofl:

Pokas
28-02-14, 14:00
FTTA - Fiber To The Antenna πλάκα πλάκα, ψάχνοντας λίγο όντως υπάρχει!

Raiden5
01-03-14, 00:08
Χαχα, εγω σε κανα μήνα θα τους δοκιμάσω να δω κ ο Θεος βοηθός, θα γραψω εντυπώσεις....

georgios76
11-03-14, 15:19
Χαχα, εγω σε κανα μήνα θα τους δοκιμάσω να δω κ ο Θεος βοηθός, θα γραψω εντυπώσεις....

γεια σου φίλε μου,
Έχετε νέα για αυτήν την εταιρεία ? Προσπάθησε να βάλει κανείς ίντερνετ μέσω κεραία/LMDS?

ubuntubu
20-03-14, 22:30
ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΧΑΡΟΥΛΗ

http://www.adslgr.com/forum/threads/500202-Top-Telephony-Double-Play/page2

George1tsn
06-05-14, 18:43
Παδια δεν ξερω τι να πω για την εταιρια αυτη παντως δουλευουν με wimax και οι ταχυτητες που υποσχονται αν οντος δουλευουν wimax ειναι εφικτες....τωρα για το ποσο σοβαρη ειναι δεν ξερω πηρα τηλ και λεει ναι...λεω ναι.....λεω που πηρα με λεει εσυ πηρες δν ξερεις που πηρες?? :hmm: μιλησα λιγο μαζι τους λεει δεν εχει δεσμευση ταδε χρονικο διαστημα και αλλαζεις την ταχυτητα οποτε θες....αλλα 50/50 με 20 ευρω αν αληθευουν :worthy:
Εχει βαλει κανεις να μας πει γνωμη...θα παω παντως να τους δω και απο κοντα μιας και ειμαι αρκετα κοντα στο μαγαζι τους...

ubuntubu
06-05-14, 22:00
τωρα για το ποσο σοβαρη ειναι δεν ξερω πηρα τηλ και λεει ναι...λεω ναι.....λεω που πηρα με λεει εσυ πηρες δν ξερεις που πηρες?? :hmm:
Είχε ζοχάδες ο Χαρούλης :rofl:

George1tsn
06-05-14, 22:20
Είχε ζοχάδες ο Χαρούλης :rofl:

dafuq???:p

George1tsn
08-05-14, 02:58
Ρε παιδια θα μου απαντησει καποιος στην εξης ερωτηση: Για ποιο λογο λετε μακρια απο αυτους??? Στο αλλο post αναφερει καποιος οτι αν θελει καποιος παραπανω πληροφοριες ας σφυριξει του εστειλα pm αλλα δεν μου απαντησε.
Απο την εεττ εχουν αδεια παντως κοιτωντας στους αδειοδοτημενους παροχους. Εχει καποιος καποια εμπειρια????

spyrosn
12-05-14, 12:15
Τι εμπειρία ρε συ george, εδώ οι άνθρωποι δείχνουν να μην έχουν βγάλει ούτε δημοτικό, θα τους δώσεις τα ωραία σου λεφτάκια για high-tech υπηρεσίες; :nono:

Κοντά στο νου και η γνώση...

glaza
28-08-14, 00:23
τον χαρούλη τον έχω δοκιμάσει. απαράδεκτος!!!
είχα νούμερο που το είχα πληρώσει για την απόκτηση τους και θα ήταν δωρεάν για πάντα στην συνέχεια.
ξαφνικά μια μέρα διακόπηκε και εν μπορούσα να το χρησιμοποιήσω. πήρα τηλέφωνο τον τοποζίδη (εξ ου και TOP tolephony).
δεν σηκώνει τηλέφωνα ο χαρούλης (είναι ένα άτομο για όλες τις δουλειές)οχι γιατί δεν προλαβαίνει αλλά γιατί απο ότι κατάλαβα χρωστάει παντού.
πήγα στο μαγαζί του στην θεσσαλονική και ήρθαν δυο κουριερ να παραδώσουν, ήταν κάτι απο cyta & hol και είπε στον μεταφορέα οτι δεν τα παραλαμβάνει.
μου είπε οτι άλλαξε server και κάτι άλλες μπούρδες κια να στείλω mail στο τμήμα πωλήσεων για να μου δώσουν νεους κωδικούς. κολοκύθια. έστειλα mail αλλά τίποτα, είπαμε ότι είναι ένα άτομο και αυτό ασυνεπές.
και τα χρήματα που είχα στο λογαριασμό 4-5 ευρώ δεν μου τα γύρισε.
τον ξαναπήρα μετά από 200 από άγνωστο νούμερο το σήκωσε του είπα ξανά την ιστορία και μου είπε οτι ξαφνικά μπήξε ετησια συνδρομή 24 ευρώ και να στείλω mail να ζητήσω πάλι κωδικούς και κτλ αλλά τίποτα . έτσι τελικά τον εγκατέλειψα

για κακή μου τύχη τον αριθμό που είχα τον είχα δώσει σε πολλά άτομα και έτσι έχασα πολλές κλήσεις και έχασα και μια δουλειά
για αυτό μακρυά

Godian
11-09-14, 17:54
εχει κανεις νεα απο εδω? εγω εστειλα email και μου απαντησε αυτο πολυ γρηγορα 144077

- - - Updated - - -

Εγω παντως νομιζω οτι ειναι σοβαρη εταιρια

dimangelid
11-09-14, 19:28
εχει κανεις νεα απο εδω? εγω εστειλα email και μου απαντησε αυτο πολυ γρηγορα 144077

- - - Updated - - -

Εγω παντως νομιζω οτι ειναι σοβαρη εταιρια

Ένα παιδί της 6ης δημοτικού, θα γράψει πολύ σωστότερο κείμενο (και συντακτικά και γραμματικά) από αυτούς. Αν θέλανε λοιπόν να παρουσιαστούν σαν σοβαρή εταιρία, θα φρόντιζαν να είναι σωστά γραμμένα τα κείμενα στην σελίδα τους. Επίσης διάβασε και εδώ, λίγο παραπάνω πως την πάτησε κάποιος. Μα είναι δυνατόν να σας παρασέρνουν κάτι τέτοιοι;;;;

Godian
11-09-14, 20:10
Έχει όμως καλές υπηρεσίες;; ο φίλος μας είπε μόνο για το τηλέφωνο.
Αυτά γίνονται στις μεγαλύτερες εταιρείες.....
Τώρα για τη σελίδα, έχεις δίκιο....
Δε την έχουν σωστά γραμμένη.
Απλά ήθελα γνώμη από κάποιον που έχει ακόμα....
Γιατί μου είπαν πως έχουν 5000 συνδρομητές, σε όλη την Ελλάδα

glaza
12-09-14, 02:06
εάν δοκιμάσεις πες μας τις εντυπώσεις σου

spyrosn
12-09-14, 09:50
κι εγό δίνο VHSDSL 150/150 με 10 ευρό το μηνα. πληρομη με western union μονο. remain bless.

:p

Pokas
12-09-14, 09:58
:respekt:

Mathunt_gr
24-01-15, 19:09
Λοιπον παιδιά να γραψω και γω την δικη μου τρομερη εμπειρια που ειχα.
Οντας κατοικος της περιοχης και πλησιαζοντας προς το τελος της συνδρομης ιντερνετ που ειχα στην 4ρθνετ ειπα να δω για κατι ποιο φτηνο (μιση τιμη) οποτε επισκεφτηκα το καταστημα του φιλτατου και παντα ευγενικου Μπαμπη.
Μετα απο τοσες ερωτησεις που του εκανα (σχετικες και ασχετες) και μπορεσε να μου απαντησει αλλα εχοντας την δυσπιστια μεσα μου καθως δεν βρηκα κατι θετικο στο ιντερνετ (τα κακα λογια τα γραφουν παπαγαλακια αλλων ανταγωνιστικων εταιριων μου χε πει) θελησα και εγω να δοκιμασω την υπηρεσια του (24/2mbps μονο με 8€) ξεκαθαριζοντας του οτι δεν θα πληρωσω απο πριν αλλα μονο οταν το συνδεσει (κεραια στη ταρατσα-καλωδιο-ρουτερ σπιτι) ωστε να δοκιμασω κιολλας οτι υποσχεται.
Περιμενα στοικα για καποιο τηλ. αλλα τιποτα, τον πηρα τηλ. μου ειπε ειχε δουλεια θα με παρει αυτος μετα.
Την αλλη μερα παω απο εκει μου λεει τελειωσα 12 το βραδυ δεν μπορουσα να σε παρω, θα περασω σημερα-αυριο να το εγκαταστησω.
Τιποτα παλι, περνω τηλ. την μια δε το σηκωνει την αλλη παω απο εκει έλειπε απο το μαγαζι (δεν εχει 2ο ατομο να μενει στο καταστημα), αλλη στιγμη τον πετυχαίνω μου λεει θα περασω, δεν εμφανιζεται ουτε παίρνει τηλ.
Αυτη η κατασταση συνεχιστηκε για σχεδον εναμιση μηνα, την μια δε το σηκωνει γιατι βλεπει τον αριθμο μου, την αλλη δεν εχει σημα το κιν. του, την αλλη δε μπορει να μιλησει διοτι εχει δουλεια, την αλλη θα με παρει αυτος και δε με καλει, την αλλη δεν ειναι στο καταστημα γιατι λειπει για τεχνικες εργασιες... ε στο τελος βαρεθηκα, τον πηρα τηλ. απο κινητο φιλου (άλλαξες νουμερο; δεν σε καταλαβα μου λεει οταν το σηκωσε...)
και τον ρωταω ευγενικα, περιμενω εναμιση μηνα να περασεις να το εγκαταστησεις και δεν ενδιαφερθηκες, τι γινεται;
Μου απανταει οτι ειχε πολλες νεες συνδεσεις και αναβαθμισεις και οτι προτεραιοτητα εχουν οι πελατες που εχουνε προπληρωσει, οποτε αν θελω να προπληρωσω και εγω... Οποτε και εγω ζηταω να το ακυρωσουμε (καθως δεν γινεται επι εναμιση μηνα να μην μπορεις να βρεις ενα τριωρο το πολυ να ερθεις να εγκαταστησεις τον εξοπλισμο)...και ας μην εχω πληρωσει απο πριν (στο συμβολαιο γραφει οτι η προπληρωμη του εξοπλισμου δεν επιστρεφεται στον πελατη σε περιπτωση ακυρωσης ενω ο εξοπλισμος τεχνικα παραμενει στην εταιρεια).
Να σημειώσω οτι ο Μπαμπης ηταν παντα ευγενικος, τον βοηθησα να διορθωσει το μεγαλυτερο μερος του συμβολαιου απο τα ορθογραφικα λαθη (σχεδον σε καθε σειρα ειχε απο κατι) και επισης μου ειχε πει οτι η εταιρεια του εχει περιπου 2.500 συνδρομητες..!
Θα ηθελα πολυ καποιος απο αυτους να ειχε γραψει κατι θετικο για την εταιρεια του και να μας εδειχνε και καποιο speed test.

Aloyminas
06-02-15, 17:40
Τώρα τους πήρα και εγώ τηλέφωνο από την Λάρισα και μου είπε θα με καλέσει σε μία ώρα περίπου να τα πούμε αναλυτικά.Είμαι σε χωριό έξω από την Λάρισα έχει μπει οπτική ίνα εδώ και δύο χρόνια αλλά για καμπίνα μάλλον του αγίου ποτέ καθώς στο χωριό υπάρχουν μόνο 30 συνδέσεις και δεν μας δίνουν προτεραιότητα.Όταν του ανέφερα ότι είμαι πάνω στον δρόμο Λάρισας-Φαρσάλων μου επιβεβαίωσε και αυτός ότι υπάρχει οπτική σε όλο το μήκος του δρόμου εδώ και δύο χρόνια οπότε από αυτό το θέμα δεν υπάρχει πρόβλημα καθώς το χωριό κόβεται από τον δρόμο στην μέση.Λέω να τους δοκιμάσω δεν έχω να χάσω κάτι καθώς έτσι και αλλιώς η ταχύτητα που έχω τώρα είναι 1024 kbps.Τα 100/100 στην ιστοσελίδα τους έχουν πάγιο 25 ευρώ τον μήνα και το κόστος εγκατάστασης είναι στα 75 ευρώ.Θα κάνω λοιπόν την δοκιμή και ο θεός βοηθός άλλωστε πραγματικά δεν έχω να χάσω κάτι.

spyrosn
06-02-15, 18:29
Μη σε νοιάζει, δε χρειάζεται καμπίνα. Θα κόψει στα δύο την οπτική για να σε συνδέσει, και μετά θα την ξανακολλήσει με σελοτέι.

(Κατά το ντιμπέι.)

Πέραν της πλάκας, προφανώς μη δώσεις φράγκο αν δε δεις την υπηρεσία να δουλεύει στο σπίτι σου.

Godian
07-02-15, 18:46
Φίλε μη δίνεις λεφτά σε κάθε τυχαρπαστο που πουλάει κάτι.
Πρώτα την υπηρεσία,και μετά τα λεφτά

Aloyminas
07-02-15, 19:33
Καλά αυτό εννοείται και για αυτό έφαγε και πόρτα.Για αρχή ποτέ δεν με πήρε πίσω τηλέφωνο όπως είχαμε συμφωνήσει δεύτερον ενώ στην ιστοσελίδα του γράφει ότι το κόστος εγκατάστασης είναι 75 ευρώ στην κατ'ιδίαν συνομιλία που είχαμε μου είπε 150.Τον σούταρα απευθείας και τώρα περιμένουμε αν ποτέ φιλοτιμηθεί ο ΟΤΕ να μας βάλει καμπίνα καθώς είμαστε το μόνο χωριό πάνω στον άξονα Λάρισας-Φαρσάλων με δύο mbps σύνδεση και από αυτά πιάνουμε τα μισά.Βέβαια για να είμαι δίκαιος στα άλλα χωριά υπάρχουν αστικά κέντρα εδώ και δεκαετίες οπότε ήταν αυτονόητο ότι θα είχαν καλές συνδέσεις έτσι και αλλιώς.Πάντως αν βάλουν ποτέ καμπίνα εδώ με 42 συνδέσεις θα έχουμε άπειρο banduiths...

salonica
04-07-19, 09:10
Καλημέρα σας.
Προχώρησα σε μήνυση κατά του κυρίου.
Χρειάζομαι και τους υπόλοιπους παθόντες και θύματα του, ως μάρτυρες.
Αναλαμβάνω τα έξοδα δικαστηρίου.
Παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μου.
oforotexnis@gmail.com

geo9419
28-08-19, 01:02
Καλημέρα σας.
Προχώρησα σε μήνυση κατά του κυρίου.
Χρειάζομαι και τους υπόλοιπους παθόντες και θύματα του, ως μάρτυρες.
Αναλαμβάνω τα έξοδα δικαστηρίου.
Παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μου.
oforotexnis@gmail.com

Εγώ απορώ γιατί δεν υπάρχει κάποια αρχή να το σταματησει γιατί αυτό που κάνει ειναι απάτη.

spsomas
03-09-19, 15:01
Πάντως στο site με τα italics είναι χάλια. Κουράστηκα να διαβάζω και το παράτησα χωρίς να το διαβάσω απλά. Δεν μου φαίνεται σοβαρή εταιρία.

@ ADSLgr.com All rights reserved.