PDA

Επιστροφή στο Forum : Νεκρή γραμμή ΗΟL στη Θεσσαλονίκη



praxitelison
27-02-14, 12:15
Παιδιά όπως λέει και ο τίτλος του νήματος, πριν από λίγο άκουσα ένα περίεργο ήχο στο τηλέφωνο του σπιτιού και όλα τα τηλέφωνα δεν έχουν σήμα, είναι νεκρά. Είναι γενικό το κακό? ή μόνο σε μένα συμβαίνει, περιοχή Συνδίκα με Δελφών συγκεκριμένα.

- - - Updated - - -

Τελικά τώρα το πρωί φαίνεται να διορθώθηκαν όλα, η γραμμή επανήλθε.

solidsnake222
28-02-14, 02:44
τα ίδια και εδώ στα Γιάννενα τώρα το βράδυ νεκρή γραμμή, και σε όλα τα τα σπίτια.. γύρω μου και σε έναν φίλο το ιδιο που έμενε σε αλλη περιοχη (μέσα στα Γιάννενα και αυτός)

Περίπου για 10 λεπτα..

vaggoulas
28-02-14, 02:47
Μήπως λέω απλά κάνουν εργασίες στο δίκτυο?

matelas
28-02-14, 18:10
Αν ήταν βράδυ ίσως να ήταν λόγο εργασιών.

Κανονικά δεν θα έπρεπε όλες οι εταιρίες να ανακοινώνουν για τις εργασίες;

Achilleas
28-02-14, 23:31
Εκ πρώτης όψεως φαίνεται λογική η προειδοποίηση, αλλά πως ειδοποιείς 800.000 συνδρομητές για διακοπή που θα διαρκέσει 1 ώρα;
Και έχει νόημα τελικά;

matelas
01-03-14, 01:22
Η εύκολη απάντηση είναι μέσα απο το site τους. Υπάρχουν περιπτώσεις που η hol έχει στείλει sms σε πελάτες για εργασίες, φαίνεται πως δεν το κάνει πάντα.

Υπάρχουν αρκετοί που για να δουλέψουν χρειάζονται internet. Ακόμα και αν αυτές οι διακοπές κρατάνε ελάχιστο χρόνο νομίζω πως θα ήταν καλό να έχουν όλοι μια ενημέρωση.

MitsosDaBest13
02-03-14, 07:44
Εμένα το προηγούμενο Σάββατο 22/2 το απόγευμα, η HOL μου έστειλε SMS πως την Κυριακή 23/2 θα γίνονταν εργασίες συντήρησης και υπήρχε περίπτωση να διακοπεί η υπηρεσία μου τις ώρες 8:30 με 13:30. Πάντως εκείνες τις ώρες δεν ήμουν σπίτι, οπότε δεν ξέρω αν κόπηκε η σύνδεση η όχι... :)

Achilleas
06-03-14, 14:01
Εάν μιλάμε για προγραμματισμένες εργασίες σαφώς και είναι εύκολο και πρέπει να ειδοποιούν με mail.
Για έκτακτες βλάβες όμως (πχ. κοπή καλωδίου, βλάβες σε σέρβερ) δεν υπάρχει εύκολη λύση, πως θα σου στείλουν mail όταν δεν έχεις internet;

orestis2
06-03-14, 14:27
Για χθες το βραδυ παντως η HOL ειχε μήνυμα όταν επερνες την εξυπηρέτηση πελατων, που ελεγε ότι υπαρχει τεχνικο πρόβλημα με αποτέλεσμα να μην λειτουργουν οι τηλεφωνικες γραμμες και ότι εργάζονταν για να το φτιαξουν.

@ ADSLgr.com All rights reserved.