PDA

Επιστροφή στο Forum : Νέο κόλπο με "βλάβες"



tolisp
27-02-07, 12:14
Ξύπνησα σήμερα το πρωί και διαπίστωσα ότι δεν έχω ούτε adsl ούτε τηλέφωνο (isdn)
Παίρνω βλάβες ΟΤΕ να δω τι έγινε (121) και μου απαντάνε ότι ... έχουν δώσει βλάβη από τις Αττικές (HOL) από χτες το μεσημέρι και μετά από έλεγχο που έκαναν οι τεχνικοί του ΟΤΕ "η συγκεκριμένη βλάβη είναι ΜΗΝ ΑΝΑΣΤΡΈΨΙΜΗ" (ότι και αν σημαίνει αυτό το 2007!)
Προφανώς έπεσε κάποιο φορτηγό στα dslam του ΟΤΕ :P
Τηλεφωνώ στο κινητό του τεχνικού των Αττικών που έδωσε την βλάβη 24 ώρες πριν... αυτή συμβεί (!!!) ο οποιος ευγενέστατα μου είπε ότι θα δει τι συμβαίνει και θα με ενημερώσει
5 λεπτά αργότερα η "μη αναστρέψιμη βλάβη" είχε αποκατασταθεί....
Το πιο εντυπωσιακό που έμαθα από τον πραγματικά ευγενέστατο και (όπως φάνηκε) πολύ καταρτισμένο τεχνικό των Αττικών είναι ότι... ανακάλυψε άλλες 4 βλάβες κατά τον ΟΤΕ δηλωμένες από τις Αττικές χτες το μεσημέρι την ίδια ώρα που ουδέποτε είχαν δηλωθεί !
Γενικά όπως μου είπε δεν είναι η πρώτη φορα που συμβαίνει αυτό... οι Αττικές έχουν "επιδημία βλαβών" οι περισσότερες ανύπαρκτες (τις μαθαίνουν από την... απάντηση του ΟΤΕ που ουδέποτε ζήτησαν) και σε κάθε περίπτωση καλούνται να καταβάλλουν 45 euro / έλεγχο
Το θέμα είναι ύποπτο και για αυτούς και μετά την καταγγελία της Tellas κοιτάνε και εκείνοι πως θα αντιδράσουν αφού το συνολικό ποσο όπως μου είπε "ανέρχεται σε εκατομμύρια" (προφανώς δραχμές εννοούσε)

yiapap
27-02-07, 12:20
Να μην "κοιτάνε" πως θα αντιδράσουν αλλά να αντιδράσουν εφόσον μπορούν να στοιχειοθετήσουν καταγγελία.
Όλα τα υπόλοιπα τα θεωρώ "ράδιο αρβύλλα" (δεν αναφέρομαι σε σένα προφανώς)

tolisp
27-02-07, 12:23
Εγώ απλά μετέφερα το επεισόδιο και τμήματα των διαλόγων με 121 και Αττικές...
Φυσικά δεν είμαι σε θέση να ξέρω ποιος έχει δίκιο αλλα από την άλλη η HOL δεν θα μπορούσε να κόψει την ISDN επομένως η κίνηση έχει συμμετοχη ΟΤΕ ;)
Και το extra ποσο χρέωσης που κάνει έτσι και αλλιώς ο ΟΤΕ στους παρόχους για οποιονδήποτε τεχνικό έλεγχο ειλικρινά με κάνει να σκεφτώ πονηρά...

nm96027
27-02-07, 12:36
Τί αλλο θα ακουσουμε??????:evil:
Αυτο πια δεν ευρυζωνικοτητα, ειναι η Βερα και στο δεξι και στο Αριστερο!
Ειναι προφανες οτι ο τεχνικος των Αττικων (καταλαβαίνεις tolisp οτι ο αριθμος του κινητου του ειναι πολυτιμος!) λεει την αληθεια. Αυτο αποδεικνυεται απο τα γεγονοτα. Τί να πω?
Στον ΟΤΕ τους εχω ανίκανους να σχεδιάσουν και να υλοποιησουν μια συνωμοσία...
Εκτος και αν το συστημα όντας τοσο γραφειοκρατικο υλοποιει απο μονο του πλεκτάνες.
Στο τέλος θα βγάλουμε σκοπιες στα ΚΑΦΑΟ.

tolisp
27-02-07, 12:38
Τί αλλο θα ακουσουμε??????:evil:
Αυτο πια δεν ευρυζωνικοτητα, ειναι η Βερα και στο δεξι και στο Αριστερο!
Ειναι προφανες οτι ο τεχνικος των Αττικων (καταλαβαίνεις tolisp οτι ο αριθμος του κινητου του ειναι πολυτιμος!) λεει την αληθεια. Αυτο αποδεικνυεται απο τα γεγονοτα. Τί να πω?
Στον ΟΤΕ τους εχω ανίκανους να σχεδιάσουν και να υλοποιησουν μια συνωμοσία...
Εκτος και αν το συστημα όντας τοσο γραφειοκρατικο υλοποιει απο μονο του πλεκτάνες.
Στο τέλος θα βγάλουμε σκοπιες στα ΚΑΦΑΟ.

Έχω κρατήσει φυσικά το κινητό του καθώς και το σταθερό από το οποιο με κάλεσε ;)
ΕΝΝΟΕΊΤΑΙ!

grandstyle
27-02-07, 19:37
καλα οταν δηλωνουμε βλαβη στην χολ η χολ πληρωνει 45 ευρω στον οτε??? ?εγω εχω δηλωσει πανω απο 15 φορες ..!

nm96027
27-02-07, 19:43
καλα οταν δηλωνουμε βλαβη στην χολ η χολ πληρωνει 45 ευρω στον οτε??? ?εγω εχω δηλωσει πανω απο 15 φορες ..!

Στις shared LLU, χρεώνει την βλάβη ο ΟΤΕ με 45 ευρώ. Οχι στις ΑΡΥΣ.

grandstyle
27-02-07, 19:45
ααα ειπα κ εγω :p

@ ADSLgr.com All rights reserved.