PDA

Επιστροφή στο Forum : ΚΟΜΜΕΝΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΚΑΙ ΙΝΤΕΡΝΕΤ



kostasyf
03-03-14, 13:46
ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ ΕΧΕΙ ΚΟΠΕΙ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΣΤΟ ΚΑΜΑΤΕΡΟ
ΧΤΕΣ ΚΟΠΗΚΕ ΚΑΙ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ.
ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ?

emeliss
03-03-14, 13:51
Έχεις ΟΤΕ;

Nikiforos
04-03-14, 18:16
Κατι ξαδερφια μου που μενουν Καματερο και επαθαν το ιδιο, για εβδομαδες δεν ειχαν τπτ....τελικα εκλεψαν τα καλωδια χιλιομετρα καλωδιων οι γυφτοι!!!!! εναερια ειναι τα καλωδια σε κολονες?

AssVas
06-03-14, 13:05
Ξέρει κανένας πόσο κερδίζει ένας αθίγγανος εάν πουλήσει / λιώσει ένα καλώδιο μήκους π.χ 20 μέτρων ;

Nikiforos
06-03-14, 13:44
εχω ακουσει κατι τιμες πχ πανω απο 3-3,5 ευρω το κιλο χαλκου, αν τα καλωδια ειναι χοντρα ειναι αρκετα κιλα οποτε αρκετα ευρω. Μερικα απο εδω μερικα απο εκει βγαζουν παρα πολυ καλα λεφτα γιαυτο και κλεβουν. Αν και ειναι εκτος θεματος ακομα και χαλκους φυσικου αεριου κλεβουν, αλλους με νερο μεσα κτλ ενας χαμος! στα καλωδια θα κολλησουν? σε γειτονα μου στο εξοχικο εκλεψαν το καλωδιο ρευματος απο κολονα σε ρολοι ΔΕΗ!!!!! τι να λεμε...

manios
06-03-14, 20:15
Νομιζω οτι κανει 6000 ευρω ο τονος ο χαλκος , και πανω απο 1000 ευρω το μαντεμι .... κανουν καλη μπαζα ....

maik
08-03-14, 17:21
Τα εναερια καλωδια του ΟΤΕ δεν συμφερει να τα κλεψεις. Εχουν παρα πολυ πλαστικο σε σχεση με τον χαλκο. Ατζαμης ο γυφτος.

DSLaManiaC
08-03-14, 17:27
Οι γύφτοι είναι πολλοί, οι έλληναραδες με τις μάντρες κλεπταποδοχής είναι αρκετά λιγότεροι.

Να πω εγώ τώρα ότι κάποιοι παίρνουν το κατιτίς τους απ το κάθε λιώσιμο και δεν ασχολούνται ή θα φανώ κακός? :rolleyes:

neon2k8
08-03-14, 18:44
Απο την Παρασκευή το πρωί το ίδιο συμβαίνει και Δυτική Κρήτη. Απο περιοχή Κισσάμου εώς και Χανιά / Ρέθυμνο το τηλέφωνο και το ίντερνετ του ΟΤΕ είναι εκτός λειτουργίας εώς και αυτή την ώρα σήμερα. Όλοι οι εναλλακτικοί στις περιοχές αυτές λειτουργούν κανονικότατα χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα.

giorgosk
08-03-14, 18:54
Κοντά στα 6 ευρώ το κιλό κοστίζει ο χαλκός.

maik
08-03-14, 19:13
Απο την Παρασκευή το πρωί το ίδιο συμβαίνει και Δυτική Κρήτη. Απο περιοχή Κισσάμου εώς και Χανιά / Ρέθυμνο το τηλέφωνο και το ίντερνετ του ΟΤΕ είναι εκτός λειτουργίας εώς και αυτή την ώρα σήμερα. Όλοι οι εναλλακτικοί στις περιοχές αυτές λειτουργούν κανονικότατα χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα.

Αυτο δεν εχει να κανει με τον χαλκο. Εκτος αν εχεις φαει το παραμυθι οτι οι παροχοι εχουν δικες τους γραμμες.

neon2k8
08-03-14, 20:45
Εγώ δεν είμαι απο αυτούς που "τρώνε παραμύθια" κι έτσι... το ανέφερα σαν "παρόμοιο" ας πούμε συμβάν, μπας και ξέρει κανείς να μας πεί τι συμβαίνει 3 μέρες τώρα. Δεν λέω οτι έχει σχέση με καλώδια κλπ. αλλά μιας και συμβαίνει που συμβαίνει..

AssVas
08-03-14, 20:59
εχω ακουσει κατι τιμες πχ πανω απο 3-3,5 ευρω το κιλο χαλκου, αν τα καλωδια ειναι χοντρα ειναι αρκετα κιλα οποτε αρκετα ευρω. Μερικα απο εδω μερικα απο εκει βγαζουν παρα πολυ καλα λεφτα γιαυτο και κλεβουν. Αν και ειναι εκτος θεματος ακομα και χαλκους φυσικου αεριου κλεβουν, αλλους με νερο μεσα κτλ ενας χαμος! στα καλωδια θα κολλησουν? σε γειτονα μου στο εξοχικο εκλεψαν το καλωδιο ρευματος απο κολονα σε ρολοι ΔΕΗ!!!!! τι να λεμε...

Ξάδερφε ? εσύ είσαι ; χαχαχα
Το ίδιο έγινε στο εξοχικό μας στην Αρτέμιδα, το καλώδιο από την κολόνα στο ρολόι της ΔΕΗ ...

Aris1
09-03-14, 10:06
Αν είσαι πάνω απο την φυλής τότε είσαι μέσα στα 3.500 τηλέφωνα που είναι εκτός, ο εργολάβος που έχει αναλάβει τα σκεπάσει το ρέμα έχει κόψει τα καλώδια του ΟΤΕ . Αυτό μετά από ερώτηση σε Οτετζη αν εισαι κάτω απο την φυλής που είμαι και εγώ τότε είναι γενικό το φαινόμενο και υπολειτουργεί το δίκτυο είχαμε 400 τηλεφωνά εκτός και σταδιακά επανέρχονται

@ ADSLgr.com All rights reserved.