PDA

Επιστροφή στο Forum : Hol Λογαριασμός ενώ έχει γίνει διακοπή;



ogenikos
27-02-07, 16:28
Τον Δεκέμβριο έληγε το 12μηνο broadband pack μου και έστειλα fax αλλα και e-mail 50-55 ημέρες πρίν(την 1 Νοεμβρίου), για να διακόψω άμμεσα με την λήξη της συνδρομής μου.
Δύο ημέρες μετά τους πήρα τηλέφωνο για να επιβεβαιώσω ότι λάβαν την αίτηση διακοπής και με διαβεβαίωσαν ότι θα γίνει η διακοπή.
Την τελευταία ημέρα (περι τα μέσα Δεκέμβρη) με πήραν τηλέφωνο για να με ειδοποιήσουν ότι θα διακοπεί η σύνδεση και να μου πουλήσουν κάποιο άλλο πρόγραμμα π.χ hibox και άλλες τέτοιες αηδίες, όπου και αρνήθηκα, και μου είπαν ότι την επόμενη ημέρα θα μου διακόψουν την σύνδεση όπως και έγινε.
Τα τέλη Ιανουαρίου μου στείλαν έναν λογαριασμό χρεώνοντάς με για έναν μήνα hibox, και αφού τους πήρα τηλέφωνο και τους είπα ότι έχει γίνει διακοπή και έχω εδώ και έναν μήνα forthnet (από αρχές Ιανουαρίου), μου είπαν ότι έχει γίνει λάθος που θα διορθωθεί και δεν πρέπει να ανησυχώ για τι έχουν κρατήσει το e-mail διακοπής που είχα στείλει..
Σήμερα λοιπόν μετά δύο μήνες από την διακοπή, μου ξαναστέλνουν πάλι λογ/μό που με χρεώνουν για δεύτερο μήνα (τον Φεβρουάριο) για hibox.
Φυσικά και δεν θα τους πληρώσω τίποτε αλλά ρε γμτ. πρέπει να μας φύγει η ψυχή για να κάνουμε διακοπή από έναν ISP;; ήμαρτον ρε γμτ
Τους έχω πεί τηλεφωνικά ότι θα τους κάνω μηνύσεις γιατί αλλιώς δεν γίνεται να συνενοηθούμε αλλά και πώς επίσης όλοι οι άνθρωποι που μιλάς μέσω τηλεφώνου είναι αναξιόπιστοι γιατί ενώ τον Ιανουάριο με διαβεβαίωναν ότι θα λυθεί το πρόβλημα τελικά τον Φεβρουάριο μου ξαναστείλαν λογαριασμό που με ξαναχρεώνουν για την υπηρεσία.
Αυτά λοιπόν προς ενημέρωση όλων όσων θέλουν να μπλεχτούν με HOL η οποία νομίζει ότι είμαστε εντελώς ζώα και μπορούν να μας χρεώνουν όποτε και όπως θέλουν,
Επίσης προσοχή, μην εμπιστεύεστε ποτέ ότι σας λένε από την υποστήριξη/τμήμα πωλήσεων γιατί οι άνθρωποι εκτός του ότι δεν ξέρουν τι τους γίνεται, είναι επίσης και αναξιόπιστοι.

SouthDog
27-02-07, 16:34
Φαίνεται ότι στο λογιστήριο της χολ υπάρχουν τζιμάνια
σαν αυτά της βιβόντι... αλλά όχι του ίδιου βεληνεκούς.

Να προσθέσω ότι εκτός από x είναι και τενεκέδες ξεγάνωτοι
αλλά και σουρουκλεμέδες :lol: to hell ρεεε :twisted:

kerkiss
27-02-07, 16:45
φίλε το ίδιο περίπου πρόβλημα είχα (και έχω) με ΟΤΕ και Οtenet και τα έχω καταγγείλει στην ΕΕΤΤ

συμβαίνει γιατί τα συστήματά τους και η ενημέρωσή τους είναι για τα θηρία (δεν δικαιολογώ κανένα)

άλλαξε όμως τον τίτλο του μηνύματος σου και αφαίρεσε τον όρο "απατεώνες" για να μην εισπράξεις καμιά μήνυση για συκοφαντική δυσφήμιση γιατί θα κληθείς να αποδείξεις την "απάτη"

φιλικά
kerkiss

ogenikos
27-02-07, 23:09
φίλε το ίδιο περίπου πρόβλημα είχα (και έχω) με ΟΤΕ και Οtenet και τα έχω καταγγείλει στην ΕΕΤΤ

συμβαίνει γιατί τα συστήματά τους και η ενημέρωσή τους είναι για τα θηρία (δεν δικαιολογώ κανένα)

άλλαξε όμως τον τίτλο του μηνύματος σου και αφαίρεσε τον όρο "απατεώνες" για να μην εισπράξεις καμιά μήνυση για συκοφαντική δυσφήμιση γιατί θα κληθείς να αποδείξεις την "απάτη"

φιλικά
kerkiss

Την πρώτη φορά που μίλησα με τις πωλήσεις με ενημέρωσαν ότι το πρόβλημά μου έχει λυθεί και αρνηθήκαν να μου κόψουν πιστωτικό τιμολόγιο αλλά με διαβεβαίωσαν ότι το πρόβλημα λύθηκε
Τώρα που για δεύτερο μήνα μου στείλαν λογ/μό κάνουν πώς δεν ξέρουν τίποτε και πώς όλα αυτά τα τηλέφωνα μεταξύ μας τον προηγούμενο μήνα δεν γίναν.
Επαναλαμβάνω λοιπόν ότι είναι μεγάλη απάτη/αφερέγγυοι οι τύποι.
Υ.Γ. Τον τίτλο δεν τον άλαξα εγώ και ούτε είχα σκοπό να τον αλλάξω, αλλά οι modarators.
Επιμένω όμως στους χαρακτηρισμούς μου.

Alex1001
28-02-07, 00:44
το ίδιο πιστεύω και εγώ φιλαράκι.. και δυστυχώς επειδή εδώ είναι ελλάδα κάτι τέτοιοι αφερέγγυοι τύποι τα κονομάνε...
ένα φιλαράκι που έφυγε από χολ μου είπε τι μπoυ...λo είναι εκεί μέσα..
τους υπαλληλους τους βάζουν να τρώνε τα κύματα των (συνήθως δικαιολογημένα) αγανακτισμένων πελατών με εντολή να μην δίνουν ποτε τον υπεύθυνο στο τηλέφωνο ότι και να γίνετε..

nm96027
28-02-07, 00:57
τους υπαλληλους τους βάζουν να τρώνε τα κύματα των (συνήθως δικαιολογημένα) αγανακτισμένων πελατών με εντολή να μην δίνουν ποτε τον υπεύθυνο στο τηλέφωνο ότι και να γίνετε..

Περσυ που ειχα τις τσαντίλες μου με την ΑΡΥΣ σύνδεση και τους ειχα ζαλήσει τον έρωτα, μια χαρα με συνδεσαν με τον διευθυντη πωλησεων ( το ονομα του υπαρχει στο site) εναν ευγενεστατο ανθρωπο. Και δεν περιορίστηκε στην ευγενεια, αλλα με αποζημιωσαν κιόλας.

Alex1001
28-02-07, 01:10
έτυχες.. εδώ μέσα οι περισσότεροι που γραφουν σπάζουν τα νεύρα τους μέχρι να φτάσουν στον ευγενέστατο.. αν φτάσουν.. και ο φίλος που δούλευε εκεί ξέρει από πρώτο χέρι τι γινόταν από σεπτέμβριο και μετά...

akis1973
28-02-07, 01:17
Περσυ που ειχα τις τσαντίλες μου με την ΑΡΥΣ σύνδεση και τους ειχα ζαλήσει τον έρωτα, μια χαρα με συνδεσαν με τον διευθυντη πωλησεων ( το ονομα του υπαρχει στο site) εναν ευγενεστατο ανθρωπο. Και δεν περιορίστηκε στην ευγενεια, αλλα με αποζημιωσαν κιόλας.

Καλησπέρα, που ακριβώς βρίσκεται στο site το όνομα του διευθυντή πωλήσεων γιατί και εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα με χρεώνουν ακόμα για συνδρομή την οποία έχω ακυρώσει και τη προηγουμένη εβδομάδα που επέμενα να με συνδέσουν με τον διευθυντή αρνούνταν πεισματικά.

nm96027
28-02-07, 01:22
Καλησπέρα, που ακριβώς βρίσκεται στο site το όνομα του διευθυντή πωλήσεων γιατί και εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα με χρεώνουν ακόμα για συνδρομή την οποία έχω ακυρώσει και τη προηγουμένη εβδομάδα που επέμενα να με συνδέσουν με τον διευθυντή αρνούνταν πεισματικά.

Eδω (http://web.hol.gr/online/HOL/index.aspx?mid=1985) θα το βρεις!

akis1973
28-02-07, 01:26
Ωραίος, ευχαριστώ πολύ! :)

Alex1001
01-03-07, 23:36
πες μας και τι έγινε..? αν δόθηκε λύση... για να μην λέμε μονο τα αρνητικά...;)

panama
02-03-07, 18:08
Ιδια περιπτωση. Μια εβδομαδα πριν, μιλησα με το τμημα πωλησεων. Με διαβεβαιωσαν οτι θα ληθει, και εστειλαν το αιτημα στο λογιστηριο. Χτες που τους "ενοχλησα ξανα", μου ειπαν οτι δεν εχουν λαβει ακομα απαντηση, και ξαναεστειλαν αιτηση στο λογιστηριο. Δεν ξαναασχολουμαι μαζι τους γιατι νομιζω οτι το εχουν συστημα για να χρεωνεσαι στην αναμονη στο τηλεφωνο, προκειμενου να λυσεις το προβλημα που σου δημιουργουν. ευτυχως που διεκοψα.

furious99
02-03-07, 20:08
Εν τω μεταξύ το λογιστήριο είναι ένα γραφείο παραδίπλα...

@ ADSLgr.com All rights reserved.