PDA

Επιστροφή στο Forum : w8961ND παραδοξο και συμπτοση μαζι!



404 ERROR
05-03-14, 00:57
ειχα το ρουτερ να δουλευει για 2 χρονια 365 24/7 κατεβασμα ανεβασμα κλπ κλπ

χθες Δευτερα συνδεομαι με το κινητο μου xperia SP με 4,3 android (δε ξερω αν παιζει καποιο λογο που το αναφερω αυτο αλλα ποτε δε ξερεις...)
το κινητο στελνει αιτηση να ανοιχθει μια σελιδα αλλα ελεγε error name not resolved και πιο πανω ελεγε προβλημα με το dns μεχρι και σημερα στις 6 ο σταθερος μου υπολογιστης ελεγε στο chrome error bad configuration
τα λαμπακια του ρουτερ ολα σβηστα εκτος του power (ΛΟΛ)
λετε να πεθανε
στις 6 σημερα που λεω πιο πανω βρηκα ενα παλιο ρουτερ του οτε και το εβαλα πηρα τηλ την wind μου εδωσε username & pswd vci/vpi αλλα τπτ
ξαναπηρα και μου ειπαν να βαλω συγκεκριμενο dns νουμερο (προτιμωμενο και εφεδρικο) στην Τοπικη Συνδεση και τωρα μπαινω μονο απο το σταθερο μου στο ιντερνετ αλλα απο το κινητο τπτ

anyone ?

babis3g
05-03-14, 19:56
λιγο πολυπλοκο

για το w8961ND κανε μια επανφορα στις εργστασιακες ρυθμισεις απο το κουμπακι και ξαναπερνα τις ρυθμισεις του παροχου (ιδια με το username, password, vip/vci κλπ ποθυ σου εδωσε ο παροχος) ... μπορει να επαθε καμια εμπλοκη μετα απο τοσα χρονια

για το αλλο μοντεμ του οτε δοκιμασε dns 8.8.8.8 και 8.8.4.4

404 ERROR
05-03-14, 21:53
λιγο πολυπλοκο

για το w8961ND κανε μια επανφορα στις εργστασιακες ρυθμισεις απο το κουμπακι και ξαναπερνα τις ρυθμισεις του παροχου (ιδια με το username, password, vip/vci κλπ ποθυ σου εδωσε ο παροχος) ... μπορει να επαθε καμια εμπλοκη μετα απο τοσα χρονια

για το αλλο μοντεμ του οτε δοκιμασε dns 8.8.8.8 και 8.8.4.4

για το τπ λινκ δεν εβλεπε ουτε τον σταθερο που ηταν συνδεδεμενος
το setup δεν εβλεπε το ρουτερ και δεν μπορουσα να μπω στο interface

@ ADSLgr.com All rights reserved.