PDA

Επιστροφή στο Forum : Διαθεσιμότητα VSDL από Forthnet και κανέναν άλλο πάροχο



armadinho
05-03-14, 02:37
Καλησπέρα σε όλους,

Εδώ και 10 μέρες έχω κάνει αίτηση αλλαγής παρόχου από HOL σε Forthnet, λόγω του ότι έβαλα Nova και το συνδυαστικό πακέτο. Αύριο μου είπαν ότι θα ενεργοποιηθεί.

Θέλω να ρωτήσω σχετικά με τη διαθεσιμότητα VDSL στη Forthnet. Τόσο στο site της Forthnet όσο και όταν μίλησα με την εξυπηρέτηση, φαίνεται ότι έχω διαθεσιμότητα για VDSL. Όταν όμως πάω σε άλλους παρόχους να δω την διαθεσιμότητα, κανένας δεν μου δείχνει ότι είμαι διαθέσιμος για VDSL. Έχω ελεγξει τους: OTE, Hol, Cyta και WIND.

Αναρωτιέμαι αν αυτό είναι δυνατό (να έχει δλδ μόνο η Forthnet διαθεσιμότητα) ή υπάρχει κάτι που δεν είναι ... ξεκάθαρο όταν η Forthnet λέει ότι υπάρχει διαθεσιμότητα, δηλαδή φοβάμαι μην βάλω VSDL και δεν δω καμία διαφορά σε σχέση με τα 12Mbps που συγχρονίζω τώρα.

Ευχαριστώ,
Δημήτρης

GSF
05-03-14, 04:23
και σε μένα μόνο η Forthnet δίνει (λογικά και ο ΟΤΕ αλλα η σχέση μας εχει χαλάσει εδώ και χρόνια οποτε δεν ασχολήθηκα καν να κοιτάξω) και πιάνω κοντά στα 50... ούτε cyta ούτε wind ούτε hol έδινε όταν κοίταξα / πήρα τηλέφωνο. έχει να κάνει με τον αριθμό του κόμβου κάπως έτσι το λένε δεν μου ερχεται τώρα η ονομασία :p περίεργο όμως να μην σου δινει ο ΟΤΕ αλλα να δίνει η Forthnet.

vaporana
05-03-14, 11:12
για να σου λένε ότι δίνουν vdsl λογικά έτσι είναι . Στείλε τους και ένα mail στη forthnet με το θέμα σου ώστε να είσαι και εσυ σίγουρος 100% και να μην έχεις αμφιβολία με την απάντηση που θα πάρεις

@ ADSLgr.com All rights reserved.