PDA

Επιστροφή στο Forum : Μετακόμιση = ανανέωση συμβολαίου??



Gabriel
05-03-14, 10:53
Καλησπέρα,
Θα ήθελα τη γνώμη σας για το θέμα που αντιμετωπίζω.
Έκανα νεα σύνδεση στη Wind τον Νοέμβρη του 2012 (πληρώνοντας φυσικά όλα τα ζητούμενα 75άρια) . Τον Ιούλιο του 2013 μετακόμισα σε άλλο σπίτι μεταφέροντας γραμμή με τον ίδιο αριθμό (άλλα 75 ευρώ). Το Νοέμβρη μου αυξήθηκε η τιμή από 15 στα 24 (λήξη προσφοράς).
Χθές όντας μή ικανοποιημένος γενικά από τις υπηρεσίες που μου παρέχουν (ούτε router δε μου έστειλαν μεταξύ άλλων) θέλησα να κάνω διακοπή της γραμμής και μου ζήτησαν 66 ευρώ...
Θεωρούν την έναρξη υπηρεσίας τον Ιούλιο του 13.
Δε ξέρω κατά πόσο είναι νόμιμο κάτι τέτοιο ή αν μπορώ να κάνω κάτι άλλο για να αποδεσμευτώ πρίν τον Ιούλιο του 2014.
Πάντως γενικά είναι μια εντελώς ασόβαρη εταιρεία...

3llinas
07-03-14, 20:39
Καλησπέρα,
Θα ήθελα τη γνώμη σας για το θέμα που αντιμετωπίζω.
Έκανα νεα σύνδεση στη Wind τον Νοέμβρη του 2012 (πληρώνοντας φυσικά όλα τα ζητούμενα 75άρια) . Τον Ιούλιο του 2013 μετακόμισα σε άλλο σπίτι μεταφέροντας γραμμή με τον ίδιο αριθμό (άλλα 75 ευρώ). Το Νοέμβρη μου αυξήθηκε η τιμή από 15 στα 24 (λήξη προσφοράς).
Χθές όντας μή ικανοποιημένος γενικά από τις υπηρεσίες που μου παρέχουν (ούτε router δε μου έστειλαν μεταξύ άλλων) θέλησα να κάνω διακοπή της γραμμής και μου ζήτησαν 66 ευρώ...
Θεωρούν την έναρξη υπηρεσίας τον Ιούλιο του 13.
Δε ξέρω κατά πόσο είναι νόμιμο κάτι τέτοιο ή αν μπορώ να κάνω κάτι άλλο για να αποδεσμευτώ πρίν τον Ιούλιο του 2014.
Πάντως γενικά είναι μια εντελώς ασόβαρη εταιρεία...

Καλησπερα,

δεν θα πληρώσεις τπτ είναι λάθος στο σύστημα το οποίο εμφανίζει την ημερομηνία έναρξης συμβολαίου από την μετακόμιση. Αν θα καλέσεις και στο 13800 θα στο επιβεβαιώσουνε. Αν πηγές στο Κατάστημα προφανώς δεν είδαν ότι είναι από μετακόμιση η ο πωλητης/τρια δεν ήξερε.

Gabriel
12-03-14, 11:17
Ευχαριστώ για την απάντηση.
Κάλεσα στο 13800 όντας μέσα στο κατάστημα και μου είπαν τα ίδια κολοκύθια.
Τουλάχιστον μέχρι τον Ιούλιο του 14 μου κατέβασαν τη τιμή στα 20 ευρώ.
Κάτι είναι και αυτό.

@ ADSLgr.com All rights reserved.