PDA

Επιστροφή στο Forum : φραγή σε νέα σύνδεση



haris_216
05-03-14, 16:26
Καλημέρα.

Πριν λίγες μέρες έκανα σύνδεση 3ple play. Η παλιά μου σύνδεση από την οποία μεταφέρθηκα είναι η on.
Παρακολουθώντας την πορεία της αίτησης είδα ότι στις 5/3 (σήμερα) ήταν η πιθανή μέρα ενεργοποίησης.
Σήμερα παρατήρησα ένα κενό επικοινωνίας (τηλέφωνο, ιντερνετ) για μερικές ώρες για το οποίο βέβαια με είχαν προειδοποίησει στο κατάστημα.
Τώρα το ιντερεντ "ήρθε" και λογικά και το τηλέφωνο, αφού δίνει σήμα όταν παίρνω το ακουστικό.
Δυστυχώς όμως προσπαθώντας να καλέσω από το σταθερό μου βγάζει μήνυμα ότι "έχω ενεργοποιήσει την φραγή εξερχομένων κλήσεων".
Από την άλλη, όταν καλώ το σταθερό, αυτό δείχνει στον καλούντα ότι χτυπάει αλλά το τηλέφωνο δεν χτυπάει.

Είναι κάτι για το οποίο πρέπει να κάνω κάτι ή ακόμα δεν έχει ολοκληρωθεί η ενεργοποίηση;

Να θεωρήσω ότι πια είμαι στην forthnet και μπορώ πια να επιστρέψω τον εξοπλισμό στην on ή είμαι σε κάποιο μεταβατικό στάδιο;

Φιλικά

Χάρης

Forthnet.Nova.Rep1
05-03-14, 16:47
Καλημέρα haris_216.

Τα παραπάνω που μας αναφέρεις συμβαίνουν λόγω της διαδικασίας ολοκλήρωσης της φορητότητας.
Επομένως σωστά υποθέτεις οτι έχεις μεταφερθεί στην εταιρία μας.

Σύντομα η τηλεφωνική σου γραμμή θα λειτουργεί κανονικά, επιτρέποντας σου να πραγματοποιείς κλήσεις προς όλους τους προορισμούς
και να δέχεσαι κανονικά εισερχόμενες.

Λογικά η κλήση που δοκίμασες ήταν προς κινητό τηλέφωνο και γι αυτό είχες μήνυμα φραγής.
Σε σταθερό εντός του εθνικού δικτύου, μπορείς να καλείς κανονικά.

Είμαστε στη διάθεση σου για οποιαδήποτε άλλη διευκρίνηση.

Αλέξης, Forthnet Support

@ ADSLgr.com All rights reserved.