PDA

Επιστροφή στο Forum : ΝΕΑ σύνδεση ΝΕΑ γραμμή πληροφορίες χρέωσης



mib
07-03-14, 10:58
Καλημέρα.
Xθες υπέγραψα στο κούριερ την σύμβαση για νέα σύνδεση ιντερνετ και γραμμή τηλεφώνου (δεν είχα τηλεφωνικό νούμερο στο σπίτι) Η χρέώση θα ξεκινήσει απο χθες; ή απο την ημέρα που θα έχω τις υπιρεσίες ιντερνετ κανονικά στο σπίτι μου...
Θέλω να πω ότι , αν κάνει 1 μήνα να μου έρθει η υπιρεσία στο σπίτι μου, θα πληρώσω 1 μήνα χωρίς να έχω λάβει υπηρεσία απο εσάς; Φαντάζομαι και ελπίζω , ότι οι χρεώσεις θα ξεκινάν απο την μέρα που θα έχω ιντερνετ σπίτι μου.
Συνήθως πόσο καιρό κάνει για ένα σπίτι χωρίς τηλεφωνική γραμμη να ενεργοποιήθει καινούρια ; Στον ΟΤΕ μέσα σε μια βδομάδα ερχεται νέα γραμμη, στην Forthnet φαντάζομαι θα αργεί παραπάνω γιατί θα πρέπει να έχετε επικοινονία-συνενόηση με ΟΤΕ για το ΚΑΦΑΟ.
Η περιοχή μου είναι Αμπελόκηποι Θεσσαλονίκης.

Ευχαριστώ

Forthnet.Nova.Rep1
07-03-14, 11:20
Καλημέρα mib.

Η χρέωση, όπως είναι φυσιολογικό, ξεκινάει από την ημέρα που θα ενεργοποιηθεί η υπηρεσία σου.
Συνήθως για νέα γραμμή το διάστημα που χρειάζεται ώστε να ολοκληρωθεί η διαδικασία, είναι 15-20 μέρες(σωστά αναφέρεις:''επικοινωνία-συνεννόηση με ΟΤΕ'') από την ημερομηνία καταχώρησης της αίτησης.
Με την καταχώρηση της αίτησης και εκκίνηση της διαδικασίας, θα σου έρθει ενημερωτικό sms στο κινητό που έχεις δηλώσει.
Από εκεί και πέρα μπορείς να ενημερώνεσαι για την πορεία της αίτησης και από εμάς φυσικά αλλά και από εδώ (http://www.forthnet.gr/BroadbandStatus.aspx?a_id=4357).

Στη διάθεση σου για οτιδήποτε χρειαστείς.

Δημήτρης, Forthnet Support

@ ADSLgr.com All rights reserved.