PDA

Επιστροφή στο Forum : Κάνουν πάντα τηλεφωνική αντιπροσφορά ?



kosmous
11-03-14, 10:13
Τον επόμενο μήνα λήγει το double play που έχω και σε τηλέφωνο που τους πήρα , μου είπαν πως το καλύτερο που μπορούν να κάνουν είναι τα 28 ευρώ τον μήνα για ανανέωση.
Σκέφτομαι λοιπόν να κάνω αίτηση στην forthnet μήπως και πιεστούν , το θέμα είναι θα δεχθώ σίγουρα αντιπροσφορά , ή θα μου έρθει μια ημέρα το ρούτερ της forthnet και θα επωμισθώ και το τέλος ενεργοποίησης ?

Nikiforos
11-03-14, 15:01
αυτό που λες δεν ειναι τοσο καλη ιδεα, γιατι μπορει να κανουν προσφορα τελευταια στιγμη οπως πχ ο ΟΤΕ, μαλιστα σε μια περιπτωση εδω μεσα καποιον τον ενεργοποιησαν! και μετα ο οτε ζητουσε τελος ενεργοποιησης ενω απο 4net ηταν οκ. Προτεινω απλα να τους απειλησεις. Ασε που θα στειλουν εξοπλισμο που θα πρεπει να επιστρεψεις κτλ. Εγω παντως παω στην 4net, μου βαλανε το nova και ακομα δεν μου εκαναν αντιπροσφορα απο οτε. Βεβαια δεν ξερω τι κανει η wind απλα το λεω για παραδειγμα.

gongisone
11-03-14, 17:40
Εγώ θα σου πρότεινα να επιλέξεις κάποιο πρόγραμμα που να σου κάνει πραγματικά, ώστε αν δεν σου κάνουν αντιπροσφορά ή αν αυτή δεν σε ικανοποιήσει να μπορείς να προχωρήσεις άφοβα στην επιλογή σου.
Δες και προς cyta μεριά που δεν έχει και τέλος ενεργοποίησης.

kosmous
12-03-14, 00:45
Ήμουν στη cyta επί 5 χρόνια περίπου , τους ξέρω καλά ώστε να μη θέλω να ξαναγυρίσω εκεί .

Μου φαίνεται κάπως , το ότι πήρα τηλέφωνο στην wind να μου κάνουν το ίδιο πρόγραμμα και για το σπίτι που ήδη είμαι συνδρομητής τους εδώ και 11 μήνες και μου είπαν 28 ευρώ τον μήνα επειδή δεν έχω έξοδα εξοπλισμού και τέλος ενεργοποίησης .

iznodur
12-03-14, 11:10
Φίλε μου τι πρόγραμμα έχεις με 28 ευρώ, αν είσαι οκ με Wind μείνε

kosmous
12-03-14, 12:52
Εδώ και 10 μήνες είμαι στην wind στο σπίτι με πρόγραμμα double play , το οποίο έκανα μέσα από το site τους με 19,90 το μήνα , για 24mbps και απεριόριστα αστικά υπεραστικά .
Τώρα που λήγει , τους πήρα τηλέφωνο για να προλάβω τα 39,90 ευρώ του παγίου (τόσο έχει το double play ) μετά την λήξη του μονοετές συμβολαίου .
Στο τηλέφωνο μου είπαν πως μπορώ να ανανεώσω με 28 ευρώ τον μήνα , αλλά χωρίς χρόνο προς κινητά καλύτερα να πάω στην forthnet .

Μόλις με πήραν τώρα από την forthnet (έχω και εκεί συμβόλαιο σε άλλο νούμερο) αφού είδαν την αίτηση για wind και μου είπαν για πάντα 22,90 τον μήνα μαζί με 720' για κινητά .

DrNo
17-03-14, 20:16
Wind με 20€ για δυο χρονια (γιαυτη την προσφορα λεω που χοροπηδας: http://www.wind.gr/gr/double-play-offer/?gclid=CInYyYCHmr0CFQkUwwodLXQASQ) με 300΄ μπονους στο σταθερο κτλ... μαλλον ειναι μονο για εντελως νεους συνδρομητες ε;
Παντως η hol σου επρηζε τα συκωτια για σωστη προσφορα...
...Αν εχεις νεα απο wind γραψε;)

(Αν και εμενα αργει να ληξει το πρωτο μου συμβολαιο μαζι τους)...

kosmous
18-03-14, 00:55
Μέχρι στιγμής ακύρωσα την αίτηση στην wind καθώς η forthnet σε νέα επικοινωνία μου έδωσε για ένα χρόνο 24mbit απεριόριστα αστικά/υπεραστικά και 300' προς κινητά με 19,90 .

Στο άλλο νούμερο που έχω wind και λήγει τέλη Απρίλη , θα κάνω σε λίγες μέρες αίτηση στην forthnet και εάν μου κάνουν αντιπροσφορά από την wind μένω εκεί και ενημερώνω .

theopan
26-03-14, 15:54
Μετά από αίτημα ακύρωσης (μετατροπής σε f2g) του συμβολαίου μου "To All" στη Wind (έχω και συνδυαστικό με double play πληρώνω χονδρικά 50€/μήνα για όλα), με πήραν σήμερα τηλέφωνο για διαπραγμάτευση. Μου πρότειναν πακέτο (στο κινητό) με 9,60€, 500 λεπτά το μήνα προς όλους με 3λεπτη ελάχιστη χρέωση, 30SMS, 100ΜΒ Internet από το κινητό και πίστωση 10€/μήνα για "να τα κάνω ό,τι θέλω". Δε μου ονομάτισε το πακέτο ο πωλητής, αλλά από αυτό το τελευταίο κατάλαβα ότι πρόκειται για "καρτοσύνδεση". Επιπλέον αυτών, διατήρηση του double play μου με 20€/μήνα (απεριόριστα αστικά-υπεραστικά και 24Mbps adsl). 18μηνη δέσμευση στο κινητό και 12μηνη στο σταθερό. Επειδή φυσικά το 18μηνο με αποθαρρύνει, ρώτησα τι συνέπειες έχω για πρόωρη διακοπή του και με διαβεβαίωσε ότι μετά την ελάχιστη αρχική περίοδο 2μηνου, μπορώ να διακόψω την καρτοσύνδεση με ένα "πέναλτυ" 15€. Έχει πάρει κανείς αντίστοιχη προσφορά και αν ναι τι ισχύει τελικά σε περίπτωση πρόωρης διακοπής; Γιατί δεν πείστηκα πολύ από το οξύμωρο της "18μηνης δέσμευσης" μεν αλλά "κόβεις μετά 2 μήνες".

thodoris85
10-04-14, 22:52
Καρτοσυμβόλαιο είναι, αν θυμάμαι καλά είναι το 25 (ή 28 ή κάτι τέτοιο). Βασικά μπορεί και να έχει αλλάξει μέχρι τώρα γιατί το είχα πολύ παλιά.
Για το πρόωρο, δε γνωρίζω.

Τώρα, όσον αφορά το double-play, μπορούν και καλύτερα!! Από όσο έχω καταλάβει, το double play με δωρεάν σταθερά, το κοστολογούν στα 15 ευρώ. Πέρυσι μου έκαναν αντιπροσφορά double-play απεριόριστα σταθερά στα 17 ευρώ, και μπορώ να αλλάζω πακέτο μια φορά το μήνα (20 ευρώ με απεριόριστα εξωτερικό, και κάπου στα 12 χωρίς δωρεάν τηλέφωνα). Νομίζω για να κατέβω πακέτο κάτι χρεώνουν όμως....

theopan
10-04-14, 23:16
"Καρτοσύνδεση 28" λέγεται το πρόγραμμα ("καρτοσυμβόλαιο" λέγεται το αντίστοιχο της cosmote) και το έχω κάνει ήδη εδώ και μέρες. 20,40€ το double play και 9,72€ (με το τέλος κινητής) το κινητό ήταν η προσφορά. Η διακοπή του κινητού μπορεί να γίνει οποτεδήποτε, αλλά πληρώνω την μέχρι τότε επιδότηση που έχω πάρει. Καλή προσφορά ήταν αλλά μένει να δω αν μου κάνει. Αν και τα 500 λεπτά είναι πάρα πολλά (για τη δική μου χρήση), η 3λεπτη ελάχιστη χρέωση είναι μεγάλο μειονέκτημα και μπορεί να το καταστήσει τελικά όχι ιδιαίτερα συμφέρον.

Dimeos
12-04-14, 10:16
θα ήθελα να ρωτήσω κάτι. επειδή η vodafone μου κάνει μια πολύ καλή προσφορά μόνο αν κάνω αίτηση σε κατάστημα τους, σε περίπτωση που η wind μου κάνει αντιπροσφορά μπορώ να υπαναχωρήσω ή θα είναι αργά;

kosmous
12-04-14, 18:42
Θα πας στο ίδιο κατάστημα που έκανες την αίτηση και θα ζητήσεις να στην ακυρώσουν , το αργότερο μέσα σε 14 ημέρες αλλά οπωσδήποτε 5 ημέρες πριν την ημερομηνία ενεργοποίησης διότι μετά δεν προλαβαίνουν να επέμβουν .
Βασικά η wind 3-4 ημέρες αφού κάνεις την αίτηση θα επικοινωνήσει μαζί σου , οπότε προλαβαίνεις να ακυρώσεις .

Dimeos
12-04-14, 22:38
Θα πας στο ίδιο κατάστημα που έκανες την αίτηση και θα ζητήσεις να στην ακυρώσουν , το αργότερο μέσα σε 14 ημέρες αλλά οπωσδήποτε 5 ημέρες πριν την ημερομηνία ενεργοποίησης διότι μετά δεν προλαβαίνουν να επέμβουν .
Βασικά η wind 3-4 ημέρες αφού κάνεις την αίτηση θα επικοινωνήσει μαζί σου , οπότε προλαβαίνεις να ακυρώσεις .

σε ευχαριστώ πολύ

kosmous
12-04-14, 23:44
Ετοιμάσου για 15αρι και 300 σε κινητά !!!

Dimeos
13-04-14, 16:51
Ετοιμάσου για 15αρι και 300 σε κινητά !!!

στο σταθερό είμαι forthnet.....στο κινητό είμαι wind....οπότε δε ξέρω καν αν μου κάνουν αντιπροσφορά.....αν και μου το είχαν κάνει πριν 2 χρόνια όταν πήγα να φύγω για τον ίδιο λόγο.
θα ενημερώσω μόλις έχω νέα

theopan
13-04-14, 18:52
Dimeos βρίσκεσαι σε λάθος forum. Για σταθερή-adsl μιλάμε εδώ ή το πολύ πολύ συνδυαστικό με κινητή στη Wind... Όχι τίποτα άλλο, αλλά γράφοντας σε λάθος forum, θα πάρεις λάθος απάντηση και ενδέχεται να την πατήσεις. Δεν ισχύουν τα ίδια πράγματα στην κινητή. Εκεί παίζει ρόλο και το ύψος των λογαριασμών που κάνεις και είναι και πολύ πιο γρήγορες οι διαδικασίες όποτε δεν είναι σίγουρο ότι προλαβαίνει να γίνει αντιπροσφορά πάντα.

Dimeos
13-04-14, 21:18
Dimeos βρίσκεσαι σε λάθος forum. Για σταθερή-adsl μιλάμε εδώ ή το πολύ πολύ συνδυαστικό με κινητή στη Wind... Όχι τίποτα άλλο, αλλά γράφοντας σε λάθος forum, θα πάρεις λάθος απάντηση και ενδέχεται να την πατήσεις. Δεν ισχύουν τα ίδια πράγματα στην κινητή. Εκεί παίζει ρόλο και το ύψος των λογαριασμών που κάνεις και είναι και πολύ πιο γρήγορες οι διαδικασίες όποτε δεν είναι σίγουρο ότι προλαβαίνει να γίνει αντιπροσφορά πάντα.
έχεις δίκιο και σε ευχαριστώ πολύ για την διευκρίνιση. μπορείς να μου πεις που ακριβώς να το ποστάρω ώστε να μην τη πατήσω;

theopan
13-04-14, 21:41
Έχει έναν τομέα εδώ το adslgr http://www.adslgr.com/forum/forums/15-Σταθερή-Κινητή-Τηλεφωνία αλλά υπάρχουν και άλλα εξειδικευμένα fora για την κινητή πλην adslgr.
Σου είπα κι εδώ όμως ότι επειδή οι διαδικασίες φορητότητας της κινητής είναι πολύ πιο γρήγορες συνήθως (σε 3 μέρες ολοκληρώνονται), ενδέχεται να μην προλάβεις. Αν σε πάρουν και για κάποιο λόγο δεν απαντήσεις π.χ. μάλλον δε γλυτώνεις τη μετάβαση στο νέο πάροχο.

Dimeos
13-04-14, 22:07
Έχει έναν τομέα εδώ το adslgr http://www.adslgr.com/forum/forums/15-Σταθερή-Κινητή-Τηλεφωνία αλλά υπάρχουν και άλλα εξειδικευμένα fora για την κινητή πλην adslgr.
Σου είπα κι εδώ όμως ότι επειδή οι διαδικασίες φορητότητας της κινητής είναι πολύ πιο γρήγορες συνήθως (σε 3 μέρες ολοκληρώνονται), ενδέχεται να μην προλάβεις. Αν σε πάρουν και για κάποιο λόγο δεν απαντήσεις π.χ. μάλλον δε γλυτώνεις τη μετάβαση στο νέο πάροχο.
σε ευχαριστώ πολύ....έχω επιλέξει μια προσφορά η οποία με ικναοποιεί και δε μπλοφάρω προς τη wind.....βεβαία θα προτιμούσα να έμενα wind...αλλά δε πειράζει

Dimeos
18-04-14, 00:01
τελικά έκαναν τη αντιπροσφορά τους και παρέμεινα wind.

christakoss
18-04-14, 02:28
τελικά έκαναν τη αντιπροσφορά τους και παρέμεινα wind.

Πες μας τι σου έδωσαν και σε ποιά τιμή :)

Dimeos
18-04-14, 13:37
Πες μας τι σου έδωσαν και σε ποιά τιμή :)
το είπα μόνο για ενημέρωση....θεωρώ ότι δεν είμαι στο σωστό φορουμ.....μιλάω μόνο για κινητή. αν παρά ταύτα θες να ενημερώσω μπορώ να το πω

@ ADSLgr.com All rights reserved.