PDA

Επιστροφή στο Forum : Έχει πέσει το evoice?



sdn
01-03-07, 00:06
Δύο ημέρες δεν μπορώ να συνδεθώ. Είναι γενικό πρόβλημα ή υπάρχει πρόβλημα με τον λογαριασμό μου?

nnn
01-03-07, 00:17
Τον proxy evoice.hol.gr τον έχεις έτσι ή με την Ip του ?
Γιατί την περασμένη βδομάδα αντιμετώπισα το ίδιο και λύθηκε βάζοντας την Ip.

Gix
01-03-07, 12:21
Παρατήρησα ότι όταν έπαιρνα 77.xx.xx.xx ip από την forthnet δεν έκανε register. Μόλις έκανα disconnect και μου έδινε ip από τα άλλα subnets της forthnet όλα μια χαρά.

sdn
02-03-07, 09:46
Το έβαλα με την IP και πάλι τίποτα.

Με δείχνει offline. Τους έστειλα email και θα τους πάρω και τηλέφωνο.

EDIT. Τελικά τα είχε παίξει το PAP και είθελε reset.

Κάποιος τεχνικός στην hol έφτιαξε ένα λογαριασμό με τα στοιχεία μου σε xlite και δούλεψε κανονικά.
Έτσι κατάλαβα ότι έφταιγε το PAP.

Έπρεπε να το έχω καταλάβει νωρίτερα :down:

bak
15-03-07, 21:22
Ενω μπορώ να κάνω εξερχόμενες κλήσεις..(κανει registration κανονικά) στις ΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΕΣ μου λέει : Ο εσωτερικός αριθμός κτλ.. δεν ειναι διαθέσιμος...

τι μπορεί να παίζει.???:whistle: :whistle:

sdn
15-03-07, 23:32
Δεν ξέρω αλλά στην περίπτωση μου ήταν ρύθμιση του router. Για κάποιο λόγο ήθελε restart. Επίσης αν βάλω PPPoA σε λίγη ώρα ξεσυνδέεται. Αν βάλω PPPoE & LLC/SNAP Bridging δουλεύει απρόσκοπτα αλλά οι σελίδες στο internet ανοίγουν λίγο πιο αργά.

DJ_TEO
25-03-07, 23:00
Εχω 2 αριθμους evoice και δεν μπορω να περασω μεταξυ τους κλησεις !! Απο τον εναν δεν μπορω να βγαλω ουτε κλησεις σε σταθερα και δεν μπορω να βγαλω ακρη με το support της hol

HarryV
26-03-07, 13:09
Για δώσε λίγο περιγραφή του h/w σου.
Από χ-lite σε αναλογικό πάνω σε Fritz! δεν αντιμετώπισα πρόβλημα, με τις ρυθμίσεις που φαίνονται εδώ :
http://support.counterpath.com/viewtopic.php?t=9276&sid=94b5fae9fce28c4ea1d7df5f68179af8

@ ADSLgr.com All rights reserved.