PDA

Επιστροφή στο Forum : Απαράδεκτος ο ΟΤΕ - Ελλαδιστάν



kosmasgr
01-03-07, 10:27
:nono: Ζητάω απο τον ΟΤΕ (134 συγκεκριμένα) να επιστρέψω στην παλιά μου ταχύτητα αορίστου χρόνου 1024/256 απο την 2mbit που έχω εδώ και 15 μέρες και δεν είμαι ευχαριστημένος , έχοντας πρόβλημα στην γραμμή. Η προιστάμενος εκεί μου λέει δεν σας συμφέρει κύριε παρολ ' αυτά επιμένω και της λέω δεν με ενδιαφέρουν τα χρήματα θέλω πίσω την 1024. Ακομα και πακέτο Connex που έκανα στην 2mbit με 6μηνη δεσμευση της λέω σαν πελάτης δεν έχω υπογράψει κανένα συμβόλαιο και δεν είμαι ευχαριστημένος και θέλω να επιστρέψω στην παλιά. Εντάξει μου λέει η προισταμένη στην DSL. Απο της 22 Φεβρουαρίου παλεύω να την γυρίσω και ακόμα δεν είδα τίποτα. Οποτε τηλεφωνώ στο 134 δεν υπάρχει αίτημά σας για την υποβάθμιση της γραμμής σας μου λένε.

Ε τι θα γίνει ρε παιδιααααά. Σκεφτομαι να πάω να την κόψω και δεν πληρώνω φράγκο στον ΟΤΕ. Και αν απαιτήσουν τίποτα τους κάνω και μια αγωγή στα καπάκια να δούμε πόσο μάγκες ειναι

manoulamou
01-03-07, 10:36
Απο ποτε εχεις αγορασει το πακεττο Conn-x στα 2048 ?
Εφ οσον το εχεις ηδη ενεργοποιησει
ειναι σαν να εχεις υπογραψει συμβολαιο παντως...

kosmasgr
01-03-07, 10:39
απο 16 Φεβρουαρίου. Τηλεφωνικά εκανα αναβάθμιση της 1024 που είχα. Δεν έχει έρθει κάποιο συμβόλαιο να υπογράψω όπως σε παλιότερη αναβάθμιση. Φαντάσου ζητάω να γυρίσω πίσω σε 1024 αορίστου χρόνου που είχα και μου λένε τα δικά τους. Που στο κάτω κάτω θα πληρώνω πιο πολλά. Τι τους νοιάζει αυτούς εχω λεφτά και τα πετάω στον ΟΤΕ. Οχι να με δουλεύυν όμως.

kosmasgr
01-03-07, 10:45
Νομικά ναι απο την στιγμή που παρέχεται η υπηρεσία είναι σαν να την αποδέχεσαι. Αλλά δεν προσφέρουν αυτά που λένε. Εχει έρθει και συνεργείο σπίτι μου.Εκει θα στηριχτώ αν την κόψω και μου ζητήσουν χρήματα. :) Αμα είσαι λίγο έξυπνος ότι γουστάρεις τους κάνεις του βλάκες του ΟΤΕ.

manoulamou
01-03-07, 12:04
Υπηρξε συνδεση κανονικα και λειτουργησε ηδη, ασχετως προβληματων
και δεν ειναι εξασφαλισμενες οι ανωτερες ταχυτητες διεθνως, οχι μονο στην Ελλαδα, του ADSL!
Αλλο το να ζητας υποβαθμιση, δεν ξερω εαν γινεται ουτε καν διακοπη σε πακετο Conn-x
(τωρα εισαι σε conn-x ή σε αοριστου χωρις δεσμευση?)
και εντελως αλλο να λες οτι δεν θα πληρωσω τπτ, γιατι .... αυτοι ειναι βλακες:p

sexrazat
01-03-07, 12:15
απο 16 Φεβρουαρίου. Τηλεφωνικά εκανα αναβάθμιση της 1024 που είχα. Δεν έχει έρθει κάποιο συμβόλαιο να υπογράψω όπως σε παλιότερη αναβάθμιση. Φαντάσου ζητάω να γυρίσω πίσω σε 1024 αορίστου χρόνου που είχα και μου λένε τα δικά τους. Που στο κάτω κάτω θα πληρώνω πιο πολλά. Τι τους νοιάζει αυτούς εχω λεφτά και τα πετάω στον ΟΤΕ. Οχι να με δουλεύυν όμως.

Νομίζω ότι στο συμβόλαιο αναφέρει ότι δεν επιτρέπεται υποβάθμιση πριν τη λήξη της 6μηνης δέσμευσης, ενώ επιτρέπεται αναβάθμιση.

kosmasgr
01-03-07, 12:26
Ενταξει είπαμε να μην πιάνουμε 2048 αλλά όχι και στα speedtest να μας βγάζει 400kb download. Πρόβλημα δικό τους ειναι οχι δικό μου

sexrazat
01-03-07, 12:28
Νομικά ναι απο την στιγμή που παρέχεται η υπηρεσία είναι σαν να την αποδέχεσαι. Αλλά δεν προσφέρουν αυτά που λένε. Εχει έρθει και συνεργείο σπίτι μου.Εκει θα στηριχτώ αν την κόψω και μου ζητήσουν χρήματα. :) Αμα είσαι λίγο έξυπνος ότι γουστάρεις τους κάνεις του βλάκες του ΟΤΕ.

Πας στον "Βλάκα" προιστάμενο του ΟΤΕ, του εξηγείς το πρόβλημα, του λες ότι είμαι πελάτης της εταιρείας σου, θέλω να παραμείνω, έκανα λάθος επιλογή αλλά υπάρχει και πρόβλημα από την πλευρά σας όπως επιβεβαιώναι και ο τεχνικός σας, μπορείτε να πάρετε την ευθύνη να ακυρώσετε το προηγούμενο συμβόλαιο και να δεσμευθώ πάλι στα 1024.

Επειδή τα λεφτά που θα σου επιστραφούν είναι του ΟΤΕ και όχι του προισταμένου δεν είναι τόσο απλό γιατί πρέπει να βάλει την τζίφρα του. Μπορεί να πάρει την ευθύνη και να στο κάνει γιατί μάλλον είναι πιο εντάξει από σένα ο άνθρωπος παρόλο που τυπικά έχει παρανομήσει.

Αλλά επειδή εσύ αύριο σαν μάγκας θα βγείς και θα πεις ο μ......ς του ΟΤΕ μου το έκανε και θα ανοίξεις και φάμπρικα να ζητάνε όλοι το ίδιο πράγμα είτε έχουν δίκιο είτε όχι και να τρέχουν τον προιστάμενο του ΟΤΕ ελπίζω να μην στο κάνει.

ΥΣ Δεν είναι προσωπικό το θέμα και μην το πάρεις έτσι. Διαφωνώ με τη λογική σου στο συγκεκριμένο θέμα

kosmasgr
01-03-07, 12:40
Φιλαράκι είπαμε νομικά είναι δέσμευση αλλα δεν παρέχουν αυτό που σου λένε. Ουτε κατα 50%. Απλα είναι τα πράγματα. Ειναι ζώα στον ΟΤΕ. Η λογική μου ειναι μια χαρά. Δεν είσαι ευχαριστημένος με το προιόν πληρώνεις αυτο που σου παρέχουν 15 μέρες και το κόβεις. Με 2mbit και κατεβάζεις με 40 απο το ftp της ΟΤΕΝΕΤ. Πρέπει να είσαι χαζός για να μην κάνεις τίποτα και να κάτσεις να φάς το 6μηνο στην μάπα

sexrazat
01-03-07, 12:58
Φιλαράκι είπαμε νομικά είναι δέσμευση αλλα δεν παρέχουν αυτό που σου λένε. Ουτε κατα 50%. Απλα είναι τα πράγματα. Ειναι ζώα στον ΟΤΕ. Η λογική μου ειναι μια χαρά. Δεν είσαι ευχαριστημένος με το προιόν πληρώνεις αυτο που σου παρέχουν 15 μέρες και το κόβεις. Με 2mbit και κατεβάζεις με 40 απο το ftp της ΟΤΕΝΕΤ. Πρέπει να είσαι χαζός για να μην κάνεις τίποτα και να κάτσεις να φάς το 6μηνο στην μάπα

Φυσικά και να κάνεις. Δεν διαφωνούμε να κάνεις, έχεις υποχρέωση να κάνεις γιατί αν δεν το κάνεις τώρα αύριο θα το βρίσκεις συνέχεια μπροστά σου. Με τον τρόπο που το κάνεις διαφωνώ και τους χαρακτηρισμούς.

Αλλά εγώ το ζώον που δουλεύω στο ΟΤΕ σου λέω πάλι. Μίλα με το προιστάμενο του 134 ή από που το αγόρασες τέλος πάντων κι αν πέσεις σ' άνθρωπο που βλέπει λίγο παραπάνω από τα τυπικά και αναλάβει την ευθύνη έχει καλώς.

Τώρα αν θες να πας σαν ταύρος σε υαλοπωλείο για ένα συμβόλαιο που νομικά είναι πολύ ισχυρό και σε δεσμεύει (πολύ δύσκολα και με πολύ κόπο θα αποδείξεις ότι δεν τηρήθηκε από τον ΟΤΕ πάντα κατά την άποψή σου) τι να σου πω.

Ας το λήξουμε εδώ. Νάσαι καλά. Πάω για καφέ μιας κι έχει ωραία μέρα και δεν δουλεύω σήμερα.

kosmasgr
01-03-07, 13:05
Πρέπει να πέσουμε σε ευαίσθητο υπάλληλο. Ναι τους είδα που δεν ξέρουν την τύφλα τους απο ιντερνετ. "Διηλαδή μου λέτε κύριε οτι ειναι πρόβλημα δικτύου ???" "Δεν σας συμφέρει να την υποβαθμίσουμε" Ενδιαφέρθηκε και για την τσέπη μου. Το άλλο το κορυφαίο ?? Να παραμείνετε στην ταχύτητά σας κύριε αυτα τα προβλήματα διορθώνονται. Χααχαχαχαχαχαχ Αυτοι είναι οι υπάλληλοι του ΟΤΕ. Να τους χαιρόμαστε. Πες μου ξεκάθαρα οτι δεν γίνεται υποβάθμιση. Ο ένας λέει γίνεται , ο άλλος γίνεται αν αποδείξετε οτι έχετε πρόβλημα στην γραμμή σας .................. κοριφαίο support. Με 2 προιστάμενους μίλησα. Οι τηλεφωνητές δεν μπορούν να κάνουν κάτι.

click START to begin
01/03/2007 12:09:47
Checking for Middleboxes . . . . . . . . . . . . . . . . . . Done
running 10s outbound test (client to server) . . . . . 224.46Kb/s
running 10s inbound test (server to client) . . . . . . 1.76Mb/s
Your PC is connected to a Cable/DSL modem

Χμμμμμμ κάποιος με άκουσε φαίνεται :)

yiapap
01-03-07, 13:33
Το άλλο το κορυφαίο ?? Να παραμείνετε στην ταχύτητά σας κύριε αυτα τα προβλήματα διορθώνονται.

....
click START to begin
01/03/2007 12:09:47
Checking for Middleboxes . . . . . . . . . . . . . . . . . . Done
running 10s outbound test (client to server) . . . . . 224.46Kb/s
running 10s inbound test (server to client) . . . . . . 1.76Mb/s
Your PC is connected to a Cable/DSL modem

Χμμμμμμ κάποιος με άκουσε φαίνεται :)
Οπότε μια χαρά σου απάντησε. Άλλωστε και να πήγαινες στα 1024 δε σου λέει ΚΑΝΕΝΑΣ ότι δε θα έπεφτες από τα 400Kbps στα 200Kbps!!!
Τέλος, καλό θα ήταν να αποφεύγουμε τους χαρακτηρισμούς, όσο εκνευρισμένοι κι αν είμαστε, όσο δίκιο κι αν έχουμε. Δεν κερδίζουμε κάτι ;)

ownagE_
11-03-07, 13:16
Το τεστ αυτο και ιδιαιτερα ο server του Ηρακλειου δεν ειναι και τοσο αξιοπιστος.

l_satsok
11-03-07, 13:16
δεν μας ειπες πως πηγαινες πριν με τη 1024
γιατι κι εγω θελεω να πεσω σε 1024,εμενα μου το προτειναν κιολας.

l_satsok
11-03-07, 13:20
ουφφφφ επιτελους
αφηστε αυτα τα περι μη αξιοπιστων τεστ κλπ
για να φτασει καποιος στο σημειο να γκρινιαζει σημαινει οτι εχει εξαντλησει επι πολυ καιρο ολες τις
δυνατες δοκιμες και ειναι 100% σιγουρος γι αυτα που λεει.
δεν ειναι τρελλοι οι 75% των χρηστων.

ownagE_
11-03-07, 13:22
ουφφφφ επιτελους
αφηστε αυτα τα περι μη αξιοπιστων τεστ κλπ
για να φτασει καποιος στο σημειο να γκρινιαζει σημαινει οτι εχει εξαντλησει επι πολυ καιρο ολες τις
δυνατες δοκιμες και ειναι 100% σιγουρος γι αυτα που λεει.
δεν ειναι τρελλοι οι 75% των χρηστων.

Μαζι σου εγω, αφου κι εγω εχω προβληματα ταχυτητας αλλα αυτο το τεστ δεν ειναι αξιοπιστο :p :p

manoulamou
11-03-07, 21:35
ουφφφφ επιτελους
αφηστε αυτα τα περι μη αξιοπιστων τεστ κλπ
για να φτασει καποιος στο σημειο να γκρινιαζει σημαινει οτι εχει εξαντλησει επι πολυ καιρο ολες τις
δυνατες δοκιμες και ειναι 100% σιγουρος γι αυτα που λεει.
δεν ειναι τρελλοι οι 75% των χρηστων.

Μιλαμε για τρια διαφορετικα πραγματα:
αξιοπιστα τεστ, γνωσεις χρηστων και προβληματα ταχυτητων!:whistle:
Οι περισσοτεροι εχουν καταληξει να κανουν οτι τεστ βρουν
ελπιζοντας τι αραγε; Οτι κανουν λαθος και δεν εχουν χαμηλες ταχυτητες;;;
Η οποια ετυμηγορια πρεπει να περιλαμβανει παραγοντες,
που τους πιο πολλους ουτε τους ξερουμε καν η πλειοψηφια των χρηστων!!!

kosmasgr
12-03-07, 00:59
ε ναι λες να τα λέω έτσι χύμα ? με 1024 ήμουν τέλεια :) τι να πείς όμως περιμένουμε

@ ADSLgr.com All rights reserved.