PDA

Επιστροφή στο Forum : Υπαρχει κανεις εδω που να χρησιμοποιει OTENET??



Mazinga_GR
26-04-03, 03:03
Αν ναι κοψτε την αμεσως! :P
Οχι παιζουμε, για να δουμε σιγα-σιγα ποιος εχει την δυναμη...

Anonymous
26-04-03, 10:06
eixa otenet prin ena mina , kai opws les kai esy den adeksa kai tin ekopsa, 8 mines tin eixa tin gam........
twra exw hol kai ta pramata einai polu kalitera gia 64k isdn
afou na fadasteis sinexeia nekrwne i sindesw kai ksana kai ksana connect kai disconnext ekana
ase kai to alo, otan ekana aitisi gia diakopi mou lene"apo aftin tin wra to polu se kamia 2 writses internet telos"
ksereis pote mou to kopsane?meta apo 22 meres"

imarton

jimsliakas
26-04-03, 15:00
File ki ego otenet exo aoristou ISDN 64k.Tha tin kopso kai tha valo WINWEB.me 50 euro trimini sindesi ISDN!

Anonymous
26-04-03, 15:59
xa ,mia proeidopoiisi , otan tha pas sta grafeia tou ote gia na kaneis aitisi na diakopei i sindesei (giati aliws den ginete prepei na pas me aftous pou bleksame) kai otan sou poune internet telos pes tous" apo twra i se 2 aiwnes? etsi gia spasimo giati polu mas tin "lene" twra teleftea
theloune ena ksexesma kai mia eirwnia ta mirka kathikakia tou ote!!!

kostthem
26-04-03, 17:50
Εδώ και 15 περίπου ημέρες έκοψα την Otenet (η αλήθεια είναι ότι εκτός από τις τιμές δεν είχα κάποιο παράπονο) και έβαλα Winweb. Παιδιά πετάει! Και είναι στην μισή τιμή!

Anonymous
26-04-03, 19:17
winweb?poso kali einai?kaliteri kai apo tin hol?exei polous users?texniki ipostiriksi einai amesi?provlimata me tin sindesi den sou parousiastika?
kai otan les tin misi timi ti enoeis?apo 21.000 trimini tou ote 11.000 trimini tis winweb?eksigisou twra!!!!!

kostthem
27-04-03, 01:58
Δεν ξέρω αν είναι καλύτερη από την HOL, γιατί απλά δεν είχα ποτέ μου HOL. Πλήρωσα (μαζί με προσφορά που λήγει 4/5) για τέσσερις μήνες ISDN 64K, τελικό ποσό 54 Euro. Δηλαδή, 18.400 Δρχ / 4 μήνες = 4.600 δρχ. τον μήνα τελική τιμή. Αν φυσικά μπορείς να αγοράσεις 12 μήνες + 4 = 16, τότε το κόστος πέφτει περίπου στις 3.600. Θα μου πεις, ρε φίλε την προσφορά μου συγκρίνεις? Συγκρίνω την προσφορά με την προσφορά της Otenet. Και την κανονική περίοδο των 2 εταιρειών. Όπως και να το δεις, από θέμα κόστους... καμμία σχέση! Για να σου δώσω να καταλάβεις, τόσο καιρό πλήρωνα στην otenet με συμβόλαιο επ'αορίστου 22 + ΦΠΑ τον μήνα! Γιατί δεν είχα να τους σκάσω cash για τρίμηνο. Αλλά 54 euros για τέσσερις μήνες τα έχω!

Λοιπόν, πόσους users έχει δεν ξέρω. Να υπολογίσεις ότι είναι με το δίκτυο της ACN (αλλά φθηνότερα!). Κανένα πρόβλημα δεν είχα με την σύνδεση έως τώρα. Οσο για ταχύτητα, λιγάκι ΚΑΛΥΤΕΡΑ από την Otenet.
Τεχνική υποστήριξη (αν και δεν είχα απαιτήσεις, όχι τουλάχιστον όσες είχα από otenet με τα λεφτά που πλήρωνα). Πρώτα από όλα, δεν χρεώνεσαι ούτε μία μονάδα! 800-11-20000! 24 ώρες. Και εντάξει, δεν τους έχω τσεκάρει κιόλας πόσο καλοί είναι στα δύσκολα, αλλά είναι ευγενικοί.

Αγαπητέ φίλε, εξηγήθηκα γρήγορα. Δεν έχεις παράπονο?
Σίγουρα η Winweb δεν είναι Otenet σε οργάνωση κτλ, αλλά είναι πολύ φθηνότερη και πιο γρήγορη! Με τα λεφτά που πλήρωνα στην Otenet για 64, σχεδόν μπορώ τώρα να έχω 128!



Α και κάτι άλλο. Το μέγεθος του κάθε mail που μπορείς να στείλεις και να πάρεις είναι 10ΜΒ. Μια χαρα! και δίνει και webmail για να το τσεκάρεις από παντού!

Ελπίζω να σε κάλυψα, έγραψα μόνο όμως για ότι ήξερα. Για τα υπόλοιπα (αριθμός χρηστών και λοιπά) ίσως σε βοηθήσουν τα παιδιά. Α... συνδέομαι πάντα με την πρώτη! Download (netmod to crypto ISDN modem) 7,8-και βάλε/sec.


Παιδιά...
ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!

aguila21
27-04-03, 14:27
winweb?poso kali einai?kaliteri kai apo tin hol?exei polous users?texniki ipostiriksi einai amesi?provlimata me tin sindesi den sou parousiastika?
kai otan les tin misi timi ti enoeis?apo 21.000 trimini tou ote 11.000 trimini tis winweb?eksigisou twra!!!!!

Αγόρασα και εγώ winweb ως αντικατάσταση της hol και λιγες μέρες που την έχω είμαι ευχαριστημένος.Πάει καλυτερα απο την hol και οταν χρειαστηκα να τηλ/σω στην τεχν.υποστήριξη με εξηπηρέτησαν αμέσως και δωρεάν αφου ειναι 800 11 20000.Στην hol τηλεφωνούσα σε αστικο τηλέφωνο και χρεονόμουν ανάλογα.Αξίζει να πάρεις winweb.Η μόνη παραφωνία σε μένα ήταν οτι στο κατάστημα της ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ που πήγα καθυστέρησα αρκετά να αγοράσω τη σύνδεση.Ίσως η κατα τα άλλα ευγενέστατη υπάλληλος να μην είχε εμπειρίες απο συνδέσεις.Κατα τα αλλα πολύ καλά

kostthem
27-04-03, 14:38
O φίλος aguila21 τα λέει πολύ σωστά. Απλά να αναφέρω ότι αν κάνεις την σύνδεση από το site μέσω πιστωτικής κάρτας, έχεις συνδεθεί σε 2 λεπτά διαλέγοντας επι τόπου username & password. Και εγώ δεν ήθελα να χρεώσω την πιστωτική, αλλά ... κάποια μέρα μου ήρθε και σε 2 λεπτά είχα νέα σύνδεση. Φυσικά η επόμενη κίνηση ήταν να πάω στο oteshop και να κόψω την otenet.

apolos
13-09-03, 22:58
Αν ναι κοψτε την αμεσως! :P
Οχι παιζουμε, για να δουμε σιγα-σιγα ποιος εχει την δυναμη...

Ο κόσμος δε θα είναι πάντα στην άγνοια.Και τότε θα δουν ποιος την έχει μια χαρά :twisted:

@ ADSLgr.com All rights reserved.