PDA

Επιστροφή στο Forum : HOL + USR9108



a5m5g
01-03-07, 16:02
Δε συγχρονίζει.. Ενώ το fritz που μου δώσανε από τη hol συγχρονίζει. Ξέρει κανείς τις ρυθμίσεις? Είμαι μέσω αττικών γραμμών με το hibox 4000/512.

kostthem
01-03-07, 19:35
Χμ... είμαι σε αναμονή του ίδιου πακέτου με το ίδιο ρούτερ. Με έβαλες σε σκέψεις τώρα....

a5m5g
01-03-07, 19:50
Βέβαια στο Fritz μόνο η γραμμή συγχρονίζει, internet γιόκ , οπότε ευελπιστώ νάναι δικό τους πρόβλημα και να λυθεί και να συγχρονιστεί και το usr...

Mits
01-03-07, 20:11
Εμένα λειτουργεί άψογα το 9108 με γραμμή 4mbps HOL.
Δε θέλει κάποια ιδιαίτερη ρύθμιση, PPPoE σιγουρέψου ότι έχεις βάλει, στα adsl settings ότι είναι τσεκαρισμένο το adsl2+, vpi 8 - vci 35 (όπως ΟΤΕ), αυτά μου έρχονται στο μυαλό.
Μπορείς να κάνεις κι ένα restore defaults ώστε να τα ξανασετάρεις από την αρχή αν δεις ότι δεν συγχρονίζει. (εμένα πάντως δεν χρειάστηκε, όπως το είχα από ΟΤΕ το είχα αφήσει κι όταν με συνδέσανε, άρχισε να συγχρονίζει χωρίς να κάνω κάτι και μετά πέρασα username κλπ)

a5m5g
01-03-07, 20:47
Οκ, ευχαριστώ πολύ Mits. Δεν ήταν ενεργοποιημένο το adsl2+ γιαυτό μάλλον δε συγχρόνιζε. Μήπως μπορείς να μου πεις και τις παρακάτω ρυθμίσεις μήπως φτιάξει και η σύνδεση..? Το upload μου είναι 291.. :down:

IGMP multicast
PPP IP extension
Allow "Reaim" proxy

Tem
01-03-07, 20:58
Οκ, ευχαριστώ πολύ Mits. Δεν ήταν ενεργοποιημένο το adsl2+ γιαυτό μάλλον δε συγχρόνιζε. Μήπως μπορείς να μου πεις και τις παρακάτω ρυθμίσεις μήπως φτιάξει και η σύνδεση..? Το upload μου είναι 291.. :down:

IGMP multicast
PPP IP extension
Allow "Reaim" proxy
δεν χρεάζεται να τσεκάρεις κάποιο απο αυτά :oneup:

Mits
02-03-07, 02:37
δεν χρεάζεται να τσεκάρεις κάποιο απο αυτά :oneup:

Όντως! ;)

Όσον αφορά το κλείδωμα του upload τσέκαρε τα στατιστικά της γραμμής σου να δεις πόση εξασθένιση (attenuation) έχεις. Ίσως όταν σε ενεργοποιήσουν πλήρως να ανέβει το upload.

a5m5g
02-03-07, 15:27
Πως το τσεκάρω αυτό..?

@ ADSLgr.com All rights reserved.