PDA

Επιστροφή στο Forum : Από τις 11 Απριλίου στα καταστήματα Vodafone το Samsung Galaxy S5



Σελίδες : [1] 2

nnn
26-03-14, 15:30
137155
Η Vodafone εμπλουτίζει ακόμη περισσότερο τη μεγάλη ποικιλία της σε Smartphones και παρουσιάζει το νέο Samsung Galaxy S5, το οποίο θα είναι διαθέσιμο στα καταστήματα Vodafone, αλλά και στο www.vodafone.gr/eshop, από την Παρασκευή 11 Απριλίου.

Για όποιον ενδιαφέρεται να αποκτήσει το πολυαναμενόμενο Samsung Galaxy S5 μπορεί από σήμερα να προ-εγγραφεί στη σελίδα της Vodafone www.vodafone.gr/Samsung-Galaxy-S5 και να ενημερωθεί για τη διάθεσή του.

To Samsung Galaxy S5 προσφέρει μία ξεχωριστή εμπειρία στη καθημερινή ζωή του χρήστη, μέσω του πρωτοποριακού του σχεδιασμού, της εξελιγμένης κάμερας 16 MP με δυνατότητα γρήγορης αυτόματης εστίασης και λειτουργία HDR για ακόμα πιο ζωντανές και φωτεινές λήψεις, της λειτουργίας S-Health και του ενσωματωμένου αισθητήρα μέτρησης καρδιακών παλμών.

Είναι συμβατό με την τεχνολογία 4G που προσφέρει έως και 10 φορές πιο γρήγορο mobile internet σε σχέση με άλλες τεχνολογίες, διαθέτει λειτουργικό Android OS, v4.4.2 KitKat και τετραπύρηνο επεξεργαστή 2,5 GHz. Επιπλέον, το Samsung Galaxy S5 έχει οθόνη υψηλής ευκρίνειας Super AMOLED 5,1” και είναι ανθεκτικό σε νερό και σκόνη.

Στη Vodafone θα διατίθενται επίσης τα 3 νέα προϊόντα Samsung Gear 2, Gear Neo και Gear Fit, τα οποία προσφέρουν άμεση πρόσβαση σε πολλές χρήσιμες λειτουργίες, όπως κλήσεις, μηνύματα, email και πολλά άλλα μέσα από μια Super AMOLED οθόνη αφής, ενώ παράλληλα διαθέτουν αισθητήρες για μέτρηση παλμών και βημάτων, ώστε ο χρήστης να παρακολουθεί αυτόματα τις δραστηριότητές του κατά τη διάρκεια της ημέρας.

Η Vodafone δίνει τη δυνατότητα σε όλους να αποκτήσουν το μοναδικό Samsung Galaxy S5 στην τιμή των 759€ χωρίς συμβόλαιο ή φθηνότερα με σύνδεση σε προγράμματα συμβολαίου Vodafone μέσα από τα καταστήματα Vodafone ή στο www.vodafone.gr/eshop.

Επιπλέον με τη πρωτοποριακή υπηρεσία Νέο Smartphone Κάθε Χρόνο η Vodafone, προσφέρει τη δυνατότητα στους υφιστάμενους συνδρομητές συμβολαίου και μόνο, να αποκτήσουν το Samsung Galaxy S5, καθώς και κάθε χρόνο το επόμενο μοντέλο της σειράς Galaxy S πληρώνοντας λιγότερα.

Πηγή : Vodafone

Helix
26-03-14, 15:32
759€; Και δεν αγοράζω laptop καλύτερα...

raspoutiv
26-03-14, 16:06
759€; Και δεν αγοράζω laptop καλύτερα...

laptop να πάρεις γιατί τα s5 εξαντλήθηκαν

με μόνο 759€ το τεμάχιο, δε μπορούσα να μην τα πάρω όλα. ευκαιρία

konenas
26-03-14, 16:23
Θέλω να συμμετέχω στην κλήρωαη για το Samsung Galaxy S5
Αλλά σιγά μην δώσω τόσα λεφτά για ένα κινητό. Δεν πάω κανένα ταξίδι;

psytransas
26-03-14, 16:25
Θέλω να συμμετέχω στην κλήρωαη για το Samsung Galaxy S5

Δεν διαβαζεις ρε φιλε πιο πανω ? Δεν εμεινε ουτε για την κληρωση. :lol:

sotisdiv
26-03-14, 17:02
Nexus 5 και τα υπόλοιπα σουβλάκια. Για να μην πω κι ενα δεύτερο Nexus για τη γυναίκα ;)

ep103855
26-03-14, 17:44
το ερώτημα είναι γιατί εν μέσω κρίσης τα μαγαζιά φέρνουν τόσο ακριβά κινητά; μήπως το ακριβό κινητό δίνει πια ενα status που κάποτε το κάλυπταν άλλα πράγματα;

vforvendetta85
26-03-14, 19:26
Πολύ πιθανόν.Κάποτε ήταν η "μπέμπα", τώρα το "μήλο, γαλαξίας" κλπ.Από την άλλη η κάθε εταιρία θέλει να έχει και αυτά τα κινητά για το φαίνεσθαι.Ακόμα και ένας να το θέλει, εμείς πρέπει να το φέρουμε.

Helix
26-03-14, 19:47
το ερώτημα είναι γιατί εν μέσω κρίσης τα μαγαζιά φέρνουν τόσο ακριβά κινητά; μήπως το ακριβό κινητό δίνει πια ενα status που κάποτε το κάλυπταν άλλα πράγματα;

Δίνει την συναρπαστική αίσθηση ότι την έχεις μεγαλύτερη :p

nikraven
26-03-14, 19:57
το ερώτημα είναι γιατί εν μέσω κρίσης τα μαγαζιά φέρνουν τόσο ακριβά κινητά; μήπως το ακριβό κινητό δίνει πια ενα status που κάποτε το κάλυπταν άλλα πράγματα;
ακριβώς αυτό γίνεται.
Να βγαίνει ο άλλος στο cafe με ένα 5ευρω στην τσέπη αλλά πάνω στο τραπέζι να μοστράρει το smartphone των 700...800..900ευρώ.
Κάποτε το ανεβασμένο status ήταν μια mercedes..μια bmw και ας είχε μέσα 2 λίτρα βενζίνη
και τώρα περάσαμε στο status των πανάκριβων κινητών αγορασμένων με 500 δόσεις και με 5 ευρώ στην τσέπη για καφέ.

DSLaManiaC
26-03-14, 20:01
Knox 2.0 will come preinstalled on the Samsung Galaxy S5

Απλώς μη το πάρει κανείς που θέλει root ή σκαλίσματα.. :p

marcus1
26-03-14, 20:13
Σκεφτήκατε ποτέ ότι μπορεί η "επίσημη διάθεση" να αφορά 100-200 κομμάτια και να μην "κάνουν ουρές κατά χιλιάδες οι κακοί έλληνες" για το ακριβό κινητό?

Όταν είχε βγει το iphone 5 πρόπερσι έπαιζαν τίτλοι "εξαντλήθηκε από την πρώτη μέρα στο golden hall" και διάφοροι κατέληγαν σε βαθυστόχαστα συμπεράσματα ότι "ο έλληνας κλαίγεται", "ποιά κρίση" και άλλα παρόμοια, μόνο που αν έκαναν τον κόπο να διαβάσουν την "είδηση" της πλάκας, θα διαπίστωναν ότι το εν λόγω κατάστημα είχε "εξαντληθεί" ΑΠΟ ΔΕΚΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ, ΣΥΝΟΛΙΚΑ.



ακριβώς αυτό γίνεται.
Να βγαίνει ο άλλος στο cafe με ένα 5ευρω στην τσέπη αλλά πάνω στο τραπέζι να μοστράρει το smartphone των 700...800..900ευρώ.
Κάποτε το ανεβασμένο status ήταν μια mercedes..μια bmw και ας είχε μέσα 2 λίτρα βενζίνη
και τώρα περάσαμε στο status των πανάκριβων κινητών αγορασμένων με 500 δόσεις και με 5 ευρώ στην τσέπη για καφέ.

nikraven
26-03-14, 20:14
Απλώς μη το πάρει κανείς που θέλει root ή σκαλίσματα.. :p
όλο και κάποιος/κάποιοι θα λυσσάξουν να το ρουτάρουν.:)
ήδη την ερώτηση την έκανε κάποιος ενδιαφερόμενος σε ξένο site (http://forums.androidcentral.com/samsung-galaxy-s5/364002-will-possible-root-verizons-samsung-galaxy-s5.html)
''Will it be possible to root the Verizon's Samsung Galaxy S5? ''
και η απάντηση είναι κατατοπιστική
''We can't usually say until the device has launched and community developers are able to get their hands on it.
However, the fact that most devices do end up with a working root method
combined with the expected scale of the S5 and its launch leave me with little doubt.''

Nikiforos
26-03-14, 20:19
ακριβώς αυτό γίνεται.
Να βγαίνει ο άλλος στο cafe με ένα 5ευρω στην τσέπη αλλά πάνω στο τραπέζι να μοστράρει το smartphone των 700...800..900ευρώ.
Κάποτε το ανεβασμένο status ήταν μια mercedes..μια bmw και ας είχε μέσα 2 λίτρα βενζίνη
και τώρα περάσαμε στο status των πανάκριβων κινητών αγορασμένων με 500 δόσεις και με 5 ευρώ στην τσέπη για καφέ.

:worthy::worthy::worthy::respekt: συμφωνώ και επαυξάνω. Με κάλυψες απόλυτα. Ας φέρνουν τα μαγαζιά οτι θελουν με οτι τιμες θέλουν, αφού υπάρχουν κάποιοι και τα αγοράζουν! σε samsung οσα εχω δει πολυ μικρος εσωτωτερικος χωρος και ενα καρο βλακειες bloatware, root και αλλη custom rom επιβαλεται κατα την γνωμη μου και προσωπικα με τοσα χρηματα θα επαιρνα 2-3 κινητα κινεζικης μαρκας να χω...zopo, THL, lenovo κτλ. Το 1ο ηδη εχω ενα κιολας.

DSLaManiaC
26-03-14, 20:21
όλο και κάποιος/κάποιοι θα λυσσάξουν να το ρουτάρουν.:)
ήδη την ερώτηση την έκανε κάποιος ενδιαφερόμενος σε ξένο site (http://forums.androidcentral.com/samsung-galaxy-s5/364002-will-possible-root-verizons-samsung-galaxy-s5.html)
''Will it be possible to root the Verizon's Samsung Galaxy S5? ''
και η απάντηση είναι κατατοπιστική
''We can't usually say until the device has launched and community developers are able to get their hands on it.
However, the fact that most devices do end up with a working root method
combined with the expected scale of the S5 and its launch leave me with little doubt.''

Φημολογείται ότι το Flag που αλλάζει όταν σκαλίσεις το κινητό, είναι eFuse.

Καν το root και χάσε την εγγύηση μόνιμα χωρίς δυνατότητα επιστροφής.

Helix
26-03-14, 20:35
Καλύτερα root, παρά ανάπηρο κινητό

Snowpeak
26-03-14, 20:55
ακριβώς αυτό γίνεται.
Να βγαίνει ο άλλος στο cafe με ένα 5ευρω στην τσέπη αλλά πάνω στο τραπέζι να μοστράρει το smartphone των 700...800..900ευρώ.
Κάποτε το ανεβασμένο status ήταν μια mercedes..μια bmw και ας είχε μέσα 2 λίτρα βενζίνη
και τώρα περάσαμε στο status των πανάκριβων κινητών αγορασμένων με 500 δόσεις και με 5 ευρώ στην τσέπη για καφέ.

Κι αυτό γίνεται και με πολύ κόσμο. Αλλά ρε παιδιά υπάρχει και κόσμος που το φυσάει πώς να το κάνουμε. Αυτοί θα το πάρουν όπως θα το πάρουν και κάποιο μεσαίοι με 5 δόσεις παραπάνω. Και όλοι ξέρουμε ότι η εμπειρία χρήσης από ένα flagship κινητό ας πούμε είναι σαφώς ανώτερη. Η τιμή του πάντως είναι υπερβολική. Πήρα το G2 με 300€ (και όχι με 600 όταν πρωτολανσαρίστηκε ή 500 που το πουλάνε τα γνωστά μαγαζιά τώρα) και οι διαφορές μεταξύ των 2 κινητών δεν είναι ουσίας. Αν ψαχνόμαστε βρίσκουμε κινητά αστέρια με τιμές που να φθάνονται. Τα άλλα τα αφήνουμε στους έχοντες.

nikraven
26-03-14, 21:09
Φημολογείται ότι το Flag που αλλάζει όταν σκαλίσεις το κινητό, είναι eFuse.

Καν το root και χάσε την εγγύηση μόνιμα χωρίς δυνατότητα επιστροφής.
Πάντως εγώ δεν πρόκειται να πάρω κινητό σε τέτοια εξωφρενική τιμή
οπότε δεν θα στενοχωριέμαι και για το root και για την εγγύηση.:)
Να δούμε πότε θα ανοίξει νήμα εδώ στο φόρουμ με τίτλο:
''βοήθεια παιδιά δεν μπορώ να ρουτάρω το S5'':)

psytransas
26-03-14, 21:10
Φημολογείται ότι το Flag που αλλάζει όταν σκαλίσεις το κινητό, είναι eFuse.

Καν το root και χάσε την εγγύηση μόνιμα χωρίς δυνατότητα επιστροφής.
Και για το Κnox 1.0 νομιζω ισχυει αυτο.

DSLaManiaC
26-03-14, 21:12
Και για το Κnox 1.0 νομιζω ισχυει αυτο.

Ναι το '2.0' το έβαλα για να τονίσω πως "knox is back with improvements".

nnn
26-03-14, 21:18
Υπάρχει κόσμος που μπορεί να το αγοράσει παιδιά, μην κρίνετε από τα δικά μας εισοδήματα, άλλωστε παίζουν και εταιρικές συνδέσεις, 24μηνα συμβόλαια κλπ.

nikraven
26-03-14, 21:29
Υπάρχει κόσμος που μπορεί να το αγοράσει παιδιά, μην κρίνετε από τα δικά μας εισοδήματα, άλλωστε παίζουν και εταιρικές συνδέσεις, 24μηνα συμβόλαια κλπ.
Συμφωνούμε απολύτως.:oneup:
Πάντα και σε όλα τα πράγματα θα υπάρχουν αυτοί που μπορούν να αγοράζουν άνετα ότι θέλουν
και θα υπάρχουν και αυτοί που απλά δεν μπορούν.
Τουλάχιστον απο δικής μου πλευράς τα σχόλια τα γράφω γιατί θεωρώ ανόητο να δώσω τόσα χρήματα για ένα κινητό και ας έχει δυνατότητα και να μαγειρεύει και να πλένει και να συνδέεται με τον πλανήτη Δία.
Μπορεί να ακουστώ γραφικός αλλά πιστεύω θα ήταν πιο λογικό να δώσω το 1/3 του ποσού (που κοστίζει το S5) για να πάρω ένα άλλο πιο απλό κινητό που θα κάνει την δουλειά μου και να πάρω και 10 σακούλες με τρόφιμα να τα μοιράσω ανώνυμα σε οικογένειες με παιδάκια που πεινάνε.

Gordito
26-03-14, 21:34
Δεν μπορω να καταλαβω τα σχολια για την τιμη.

Bleeding edge ειναι, πληρωνεται. Εξαλλου, δεν παιρνουν ολοι τον βασικό.

blade_
26-03-14, 22:23
παιρνεις ενα Ν5,μια ταμπλετουμπα και σου μενουν για σουβλακια..και εννοω τα σαλονικιοτικα...

EnDLess
26-03-14, 23:35
Καλύτερα root, παρά ανάπηρο κινητό

lol καλύτερα μιας ώρας ελεύθερα με CM, παρά 40 χρόνια με samsung full στο bloat. lol

Dark Demis
27-03-14, 04:27
lol καλύτερα μιας ώρας ελεύθερα με CM, παρά 40 χρόνια με samsung full στο bloat. lol

+1 το αγοράζεις κρατάς κάνα μήνα βλέπεις ότι δεν έχει κάνα πρόβλημα εξαρχής και βάζεις cm και ας μην εχεις εγγύηση πάρα με το τερατούργημα της samsung μέσα

Collective_Soul
27-03-14, 06:57
Δεν εχει σημασια ποιοι θα το παρουν...παντα υπαρχουν κοροιδα
Σημασια εχει οτι δεν υπαρχει κανενας λογος να μην παρεις το S3/S4 και να παρεις το S5....αφηστε την samsung να κανει οτι θελει στα χναρια της "αγαπητης" apple βαδιζει

nikraven
27-03-14, 08:53
Δεν εχει σημασια ποιοι θα το παρουν...παντα υπαρχουν κοροιδα
Σημασια εχει οτι δεν υπαρχει κανενας λογος να μην παρεις το S3/S4 και να παρεις το S5....αφηστε την samsung να κανει οτι θελει στα χναρια της "αγαπητης" apple βαδιζει
Ο σωστός δερβίσης που θέλει να κάνει μόστρα με το samsung S5
θα πρέπει στο πεζοδρόμιο να έχει παρκαρισμένο και ένα audi S5
και να μην πηγαινοέρχεται με το λεωφορείο ή με το παπί.

konenas
27-03-14, 09:05
Ο σωστός δερβίσης που θέλει να κάνει μόστρα με το samsung S5
θα πρέπει στο πεζοδρόμιο να έχει παρκαρισμένο και ένα audi S5
και να μην πηγαινοέρχεται με το λεωφορείο ή με το παπί.

Μετά λέμε που πάνε τα λεφτά οι πλούσιοι ... Όξω τα πάνε ρεεεεε - και "συ" περιμένεις να σε προσλάβουν; :lol:
http://konenas.blogspot.gr/2013/09/blog-post.html

Gordito
27-03-14, 10:22
Δε χρειαζεται ρε παιδια να βγαζετε χολη.

Αν καποιος βγαζει 2-3-4-5 χιλιαρικα το μηνα, δεν τον χαλαει και 800 να δωσει.

konenas
27-03-14, 14:16
Διαβάζω πως έχει 100 "επιπλέον παροχές" ( πχ box 50GB / 6 μήνες ) και για αυτό έχει αυξημένη τιμή

- - - Updated - - -

Αναλυτικά, αυτές οι δωρεάν παροχές είναι οι εξής:

Run Keeper - Ένας χρόνος premium υπηρεσίες (αξία 20 δολάρια)

Skimble Workout Trainer - Έξι μήνες premium υπηρεσίες (αξία 42 δολάρια)

Wall Street Journal - Έξι μήνες συνδρομή (αξία 160 δολάρια)

PayPal - Ειδικές προσφορές σε μια σειρά από καταστήματα που συνεργάζονται με την υπηρεσία (σύνολο 50 δολάρια ή και παραπάνω)

EasilyDo Pro - Αγορά εφαρμογής (αξία 5 δολάρια)

Cut the Rope 2 - Credits στο παιχνίδι αξίας 10 δολαρίων

Box.net - 50GB για έξι μήνες (αξία 60 δολάρια)

Evernote - Premium υπηρεσίες για έξι μήνες (αξία 15 δολάρια)

Lark Personal Wellness Assistant - Ένας χρόνος premium υπηρεσίες (αξία 36 δολάρια)

Map My Fitness - Έξι μήνες premium υπηρεσίες (αξία 36 δολάρια)

Bloomberg Businessweek+ - Ένας χρόνος συνδρομή (αξία 30 δολάρια)

LinkedIn - Premium λογαριασμός για τρεις μήνες (αξία 75 δολάρια)

Blurb - Κουπόνι πέντε δολαρίων

Flick Dat - Δωρεάν κατέβασμα αξίας δυο δολαρίων

Bitcasa - 1TB αποθηκευτικού χώρου για τρεις μήνες (αξία 30 δολάρια)


Εσείς, θα χρησιμοποιήσετε αυτές τις υπηρεσίες;

psytransas
27-03-14, 15:24
Εσείς, θα χρησιμοποιήσετε αυτές τις υπηρεσίες;

Oχι μονο θα μου ηταν αχρηστες, αλλα επιπλεον δεν θα μπορουσα, να τις ξηλωσω κιολας γιατι μπορει να ηταν και system apps.

Helix
27-03-14, 15:27
Το bloat καλά κρατεί. Σε αυτό το θέμα, και όχι μόνο, η Σάμμυ και η Μηλιώ κονταροχτυπιούνται για την πρωτειά.

amoyda
27-03-14, 16:26
γιατι ειναι κοροιδα αυτοι που θα το παρουν?επειδη εσεις ειστε φτωχοι στην τσεπη η μηπως επειδη γουσταρετε να τα σκορπατε αλλου που θεωρειτε οτι ειναι πιο σημαντικα για εσας,οπως κανω εγω π.χ
απο ποτε οι πλαστικουρες ολων των ειδων ειναι status,μηπως και παλι των φτωχων στην τσεπη? ισως και αλλου,παλι σεβαστο και ετσι ναναι!
γιατι δεν μπορω να φανταστω οτι θα κανω μπιζνες με το Λατση επειδη θα μπω στο γραφειο του με s5
λετε να ειναι τοσο ευκολο?
οσα δεν φτανει η αλεπου .......τα θεωρει status!αλλαξαν οι καιροι αλλαξαν και οι παροιμιες!

nikraven
27-03-14, 19:24
Δε χρειαζεται ρε παιδια να βγαζετε χολη.

Αν καποιος βγαζει 2-3-4-5 χιλιαρικα το μηνα, δεν τον χαλαει και 800 να δωσει.
αδερφε καμμία αντίρρηση σε αυτό.
Αν βγάζει τέτοια φράγκα χαλάλι του.
Εγω τρελλαίνομαι με την νηστική μόστρα που ο κάθε τυχαίος Μήτσος ή Θόδωρας δεν έχει φράγκο να ξυθεί
και σε παλαβώνει στην τράκα για τσιγάρα αλλά απο την άλλη ένα s4 ή ένα s5 θα πρέπει να το έχει να το μοστράρει.

lsavvaid
27-03-14, 20:06
Ο καθένας ξοδεύει τα χρήματα του όπως θέλει φυσικά

προσωπικά στην επαρχιακή πόλη που μένω όσα iphone-galaxy έχω δει κατά 90% οι κάτοχοι τους μόνο οικονομικά ευκατάστατοι δεν είναι.

Τους περισσότερους θα τους χαρακτήριζα επιδειξίες μάλιστα (συγκεκριμένα ρούχα,τηλέφωνα και πάει λέγοντας)

Ακόμη στα Λύκεια γίνεται ανταγωνισμός ποιος ή ποια θα πάρει ακριβότερο κινητό.


Οπότε δε νομίζω ότι περισσότερο πουλάνε στους έχοντες

Αντίθετα θα έλεγα

Collective_Soul
27-03-14, 20:25
Μα το εξηγησα ...ειτε φτωχος εισαι και το παρεις ειτε πλουσιος παλι κοροιδο εισαι...μην το πατε το θεμα παλι στα πολιτικα...δεν με ενδιαφερει αν καποιος ειναι φτωχος η πλουσιος

konenas
27-03-14, 20:27
Έτσι.

Παίζουν στην ανάγκη των πολλών για να γίνουν αποδεκτοί από το περιβάλλον τους και αυτοεκτίμηση

Το ίδιο και ο καπιταλισμός.

Όλα έχουν την πολιτική τους σημασία, ο άνθρωπος είναι πολιτικό ον.

manila
27-03-14, 20:50
759? Ευκαιρία! Εγώ πάντως τσίμπησα το moto G στα 189 και είμαι υπερευχαριστημένος

Helix
27-03-14, 20:53
Δες το από την θετική πλευρά... Αν δώσεις 760€ θα πάρεις και 1€ ρέστα...

Nikiforos
27-03-14, 21:02
αμα εχει καποιος να το παρει με γεια του με χαρα του! και εμεις μαζι....ομως να το παρει ενας με δοσεις για να σου πουλησει εσενα μοστρα που εχεις ενα φτηνο ή κινεζικης μαρκας και αυτος μετα να κανει ερανο για να παει για καφε εκει θελει τα ΑΠΕΙΡΑ μπινελικια....και ναι ξερω και τετοιους και μου την σπανε οσο δεν παει!!! δλδ ενταξει ελεος. Τωρα ολα τα πραγματα εχουν ακριβα και φτηνα και δεν ειναι για ολους. Γιαυτο λενε οπου φτανει η χερα σου κρέμα την καλάθα σου.....:worthy::worthy::worthy:

konenas
27-03-14, 21:21
γιατί σου τη σπάνε; Τα "δικά τους" λεφτά χαλάνε, όχι τα δικά σου

lex_luthor
27-03-14, 21:24
759? Ευκαιρία! Εγώ πάντως τσίμπησα το moto G στα 189 και είμαι υπερευχαριστημένος

Το Moto G είναι το μόνο κινητό που αξίζει αυτή τη στιγμή πραγματικά τα λεφτά του. Όσο για το S5, για 400 κατοστάρικα είναι μια χαρά πρόταση. Δηλαδή όσο θα φτάσει σε ένα χρόνο από τώρα...

Nikiforos
27-03-14, 21:37
γιατί σου τη σπάνε; Τα "δικά τους" λεφτά χαλάνε, όχι τα δικά σου

αμα με κοροιδευουν επειδη πηρα κινητο απο κινα ενω αυτοι πουλανε μουρη με τετοια κινητα γιατι να μην μου την σπανε? και μετα αμα σου ζητανε και δανικα να δεις γελια!!!! δεν μιλαω για ατομα που δεν ξερω, αλλα για ατομα που ξερω. Αμα δεν ασχολουνται μαζι μου ουτε και εγω ασχολουμε, και εγω μπορουσα να παρω και μετρητοις και τι εγινε? δεν πιστευω οτι αξιζουν τα λεφτα τους, μια χαρα κανω την δουλεια μου με κινεζικης μαρκας κινητο που κανει 200 ευρω το πολυ. Προτιμω να τα δινω αλλου τα χρηματα που δεν πανε χαμενα.
Το Πλαισιο εβγαλε προσφορα 400 ευρω το S4 παντως σημερα μου εσκασε email και παλι προτιμω να παρω 2 κινεζικης μαρκας. Γουστα ειναι αυτα και οπως το δει κανεις και φυσικα θεμα προτεραιοτητων ξοδεματος χρηματων.

vforvendetta85
27-03-14, 22:14
γιατί σου τη σπάνε; Τα "δικά τους" λεφτά χαλάνε, όχι τα δικά σου

Όταν αγοράζουν τέτοια κινητά (από άποψη τιμής) με 12 και περισσότερες δόσεις, με καπέλο 200 και 300 ευρώ για να έχουν αμέτρητες δόσεις και βλέπεις μηνύματα "μπορείς να με πάρεις τηλέφωνο γιατί δεν έχω κάρτα" ή να κάνουν αναπάντητες για να τους πάρεις, αναρωτιέμαι ποια λεφτά χαλάνε;Αυτά που δεν έχουν;

DSLaManiaC
27-03-14, 22:21
Παιδιά, προσωπικά με ενοχλεί ιδιαιτέρα η αγορά ενός smartphone (οποιουδήποτε) για να το έχεις να το δείχνεις στο τραπέζι χωρίς να έχεις ιδέα γιατί το πήρες.

Άλλο αυτό όμως κι άλλο αυτό που συζητάτε.
Πρώτα απ όλα αυτά τα κινητά δεν έχουν στόχο την Ελλάδα καθώς η τιμή δε διαμορφώνεται με βάση μια χώρα που διαθέτει αγορά μεγέθους κάποιων χιλιάδων, αλλά πανευρωπαϊκά και -όπως ίσως γνωρίζετε- στα πιο βόρεια δεν είναι ο μέσος μισθός 500 ή 600 ευρώ και τα 800 δεν είναι κάτι ιδιαίτερο για αγορά ενός flagship.

Δε καταλαβαίνω γιατί βγαίνει τόσο άπειρο κόμπλεξ και χολή. Ο μόνος τρόπος για να το ερμηνεύσω όλο αυτό είναι "δε μπορώ να το πάρω εγώ και νιώθοντας άσχημα μου βγαίνει σε κράξιμο" ή με μια λέξη "φθόνος".

nikraven
27-03-14, 22:33
Παιδιά, προσωπικά με ενοχλεί ιδιαιτέρα η αγορά ενός smartphone (οποιουδήποτε) για να το έχεις να το δείχνεις στο τραπέζι χωρίς να έχεις ιδέα γιατί το πήρες.

Άλλο αυτό όμως κι άλλο αυτό που συζητάτε.
Πρώτα απ όλα αυτά τα κινητά δεν έχουν στόχο την Ελλάδα καθώς η τιμή δε διαμορφώνεται με βάση μια χώρα που διαθέτει αγορά μεγέθους κάποιων χιλιάδων, αλλά πανευρωπαϊκά και -όπως ίσως γνωρίζετε- στα πιο βόρεια δεν είναι ο μέσος μισθός 500 ή 600 ευρώ και τα 800 δεν είναι κάτι ιδιαίτερο για αγορά ενός flagship.

Δε καταλαβαίνω γιατί βγαίνει τόσο άπειρο κόμπλεξ και χολή. Ο μόνος τρόπος για να το ερμηνεύσω όλο αυτό είναι "δε μπορώ να το πάρω εγώ και νιώθοντας άσχημα μου βγαίνει σε κράξιμο" ή με μια λέξη "φθόνος".
Σύντεκνε δεν υπάρχει ούτε θέμα κόμπλεξ αλλά και ούτε θέμα χολής.(μιλάω για μένα)
Είναι καθαρά θέμα το πως το βλέπει ο καθένας μας.
Εχεις φράγκα στην τσέπη??
Χαλάλι τα γούστα και οι μόστρες και ας έχει το κινητό και 1500ευρά.
Αλλά όχι να είναι ο άλλος τσιπλάκης και ξυπόλυτος και να μου πουλάει μούρη π.χ. με ένα s5
Για μένα παραμένει ο κανόνας στην ζωή μου που λέει:
''τα μεταξωτά βρακιά θέλουν και επιδέξιους κ@λους''

DSLaManiaC
27-03-14, 22:38
Σύντεκνε δεν υπάρχει ούτε θέμα κόμπλεξ αλλά και ούτε θέμα χολής.(μιλάω για μένα)
Είναι καθαρά θέμα το πως το βλέπει ο καθένας μας.
Εχεις φράγκα στην τσέπη??
Χαλάλι τα γούστα και οι μόστρες και ας έχει το κινητό και 1500ευρά.
Αλλά όχι να είναι ο άλλος τσιπλάκης και ξυπόλυτος και να μου πουλάει μούρη π.χ. με ένα s5
Για μένα παραμένει ο κανόνας στην ζωή μου που λέει:
''τα μεταξωτά βρακιά θέλουν και επιδέξιους κ@λους''

Είναι όλα θέμα προτεραιότητας.

Γιατί αυτός που δίνει χρήματα που δε διαθέτει για μια συσκευή διαφοροποιείται απ αυτον που ξημεροβραδιαζεται παίζοντας στοίχημα ή τον άλλον που δίνει κάθε μέρα 50ρια στο βενζινάδικο ενώ έχει μετρό?

Αυτο που ενοχλει εμένα (που κι αυτό υποκειμενικό είναι) είναι η αγορά να μη γίνεται για λόγους "μόδας" χωρίς να υπάρχει κρίση κι αιτιολόγηση, από κει και πέρα ο καθένας ας κάνει τις επιλογές του.

Collective_Soul
27-03-14, 23:22
O καθενας μπορει να αγοραζει οτι θελει φυσικα και θα υποστει τις συνεπεις των επιλογων του.....εμεις απλα σχολιαζουμε την τιμη του κινητου οπως και εχουμε δικαιωμα.
Εγω προσωπικα σε καμια περιπτωση δεν βγαζω χολη....θα μπορουσα να αγορασω κινητο και με 1000 ευρω αν ηθελα αλλα δεν το κανω για προφανεις λογους που εχουν εξηγηθει εδω απειρες φορες σε αντιστοιχα μοντελα με τιμες βλεπε iphone...θα ηταν σαν να κοροιδευω τον εαυτου μου.
Φυσικα και καποιοι βγαζουν χολη ειναι αναμενομενο ισως....για τον εαυτο μου μιλαω παντα και δεν παιρνω τπτ πισω απο αυτα που ειπα.

konenas
27-03-14, 23:35
Οι τιμές είναι υψηλές.
Τα κινητά είναι μόδα.
Οι εταιρίες εκμεταλλεύονται
Οι "μάγκες" πληρώνουν

@ ADSLgr.com All rights reserved.