PDA

Επιστροφή στο Forum : Αλλαγή ορίου με 15 μέρες νεκρό τηλέφωνο....



jimavagianos
27-03-14, 04:56
Γεια σας,
γράφω για ένα φίλο μου που ζήτησε 3 Μαρτίου τού 2014 να αναβαθμίσει σε vdsl2. Τετάρτη 12 Μαρτίου ενεργοποιήθηκε το vdsl2 και μέχρι σήμερα 27 Μαρτίου το τηλέφωνο παραμένει "νεκρό"... Βρήκα τις τεχνικές υπηρείσες τού ΟΤΕ, μίλησα με τον τεχνήτη που έκανε τη μεικτονόμηση στον κατανεμητή που εξυπηρετεί την εν λόγω σύνδεση και συστημικά έστειλε στη Forthnet την ολοκλήρωση τής αλλαγής ορίου από την Τετάρτη 12 Μαρτίου, που η Forthnet δεν βλέπει με τη σειρά της. Καθημερινά επικοινωνεί με τη Forthnet ο κάτοχος τής γραμμής χωρίς αποτέλσμα όπως και εγώ με τη σειρά μου. Το vdsl2+ του, τις τελευταίες μέρες λειτουργεί σε ταχύτητα 14 κάτω, 5 πάνω και απόσταση 150 μέτρα από το αστικό κέντρο ενώ τηλέφωνο δεν έχει. Το λυπηρό είναι ότι η Forthnet δεν δύναται να κάνει εκτροπή κλήσεων σε άλλο αριθμό ώστε να μην χάνονται εισερχόμενες κλήσεις, έστω, από τη στιγμή που πρόκειται για επαγγελματική σύνδεση και συγκερκιμένα φροντιστήριο, με ανεπανόρθωτη ζημιά χωρίς τη λειτουργία τηλεφώνου για 15 ημερολογιακές μέρες και οδεύουμε για τη 16η... Μπορώ να διαθέσω τον αριθμό της εν λόγω σύνδεσης και ό, τι άλλο σχετικό σε προσωπικό μήνυμα αν χρειαστεί. Από τη Forthnet μάς αναφέρουν απλώς να κάνουμε υπομονή. Στη δική μου σύνδεση, Δεκέμβρη τού 2012 η αλλαγή από adsl2+ σε vdsl2 και η πλήρη λειτουργία υπηρεσιών τηλεφωνίας και διαδικτύου στο ίδιο αστικό κέντρο ολοκληρώθηκε αυθημερόν. Συγκεκριμένα σε ελάχιστα λεπτά έγινε αλλαγή από κάρτα adsl2+ σε vdsl2 και σε 6 ώρες είχα και τηλέφωνο κανονικά με ταυτόχρονη αναβάθμιση πρόσβασης σε profile 50/5.

Forthnet.Nova.Rep1
27-03-14, 09:50
Καλημέρα jimavagianos.

Λυπούμαστε για την ταλαιπωρία που έχει υποστεί ο κάτοχος της υπηρεσίας.

Όπως μας αναφέρεις, θα χρειαστούμε τα στοιχεία της σύνδεσης για να μπορέσουμε να το ελέγξουμε από την πλευρά μας.

Στείλε μας σε ένα προσωπικό μήνυμα, τον αριθμό σύνδεσης τηλεφώνου καθώς και ένα κινητό επικοινωνίας για να προχωρήσουμε στον απαραίτητο έλεγχο και να έρθουμε σε επικοινωνία.

Αλέξης, Forthnet Support

@ ADSLgr.com All rights reserved.