PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα σύνδεσης wireless clients στο 7390



gorath
31-03-14, 22:13
Το πρόβλημα είναι αυτό που περιγράφει ο τίτλος. Έχω δοκιμάσει διάφορες ρυθμίσεις στο setup του WLAN του 7390 αλλά το πρόβλημα παραμένει. Ενώ αρχικά συνδέονται οι συσκευές στο ασύρματο δίκτυο, αν για κάποιο λόγο αποσυνδεθούν, μετά δεν συνδέονται παρά μόνο με επανεκκίνηση στο ρούτερ ή αλλαγή ρυθμίσεων σ' αυτό. Έχω δοκιμάσει με 3 διαφορετικά PC και Windows XP, 7 και 8. Επίσης με iPhone. Σε όλα το ίδιο είτε με DHCP είτε με καρφωτές IP. Με καλώδιο δεν έχω θέμα. Σε άλλο ασύρματο δίκτυο που παίρνω από access point που έχω συνδέσει στο Fritz πάλι δεν έχω κανένα θέμα.
Στο Fritz έχω ενεργοποιημένη την επιλογή "Allow all new WLAN devices" και τους διάφορους clients στους "Known WLAN Devices". Έχω δοκιμάσει και διάφορα κανάλια αλλά πάλι τα ίδια. Έχει κανείς καμιά ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει ή έστω κάποια πρόταση να δοκιμάσω;

ΥΓ. Στο event log μου εμφανίζει το παρακάτω μήνυμα: WLAN registration failed (2,4 GHz). Maximum number of WLAN devices that can be used simultaneously has been reached. #002.

Επίσης παρατήρησα κι αυτό: No WLAN device registered any more: Reducing power consumption (5 GHz).

@ ADSLgr.com All rights reserved.