PDA

Επιστροφή στο Forum : DSLAM στην Ανάβυσσο από 19-feb-2004!



Deadmeat
07-08-04, 01:26
Ψάχνοντας... (αρκετά!)
ανακαλυψα ότι υπαρχει DSLAM στην αναβυσσο απο τον φεβρουαριο.
Η έκπληξη :?: είναι οτι η κοπέλα που έχουν στις αιτήσεις δεν είχε ιδέα! σαν να λεμε, εγώ την πληροφόρισα.

Πέτυχα έναν team τεχνικών στον δρόμο και άρχισα τις ερωτήσεις. Κατα λάθος έτυχα σε γνώστες του προβλήμτος. (άρχισε μετέπιτα και το μπλα μπλα περι διαδικαστικών , σουξου μουξου και κάτι περι 30 εξτρα ευρω προς τους adsl-akides τεχνικους... but anyways..).

"Εχετε DSLAM αλλά δεν το χρησιμοποιουνε" ηταν τελικά ^&*^%*$% η απάντηση, ο πρώτος άνθρωπος που επιτέλους δεν με έβγαλε τρελό!

Κατι είχαν πάρει τα αυτιά μου περι του θέματος απο τον μάρτιο, αλλά 134 και το κεντρο του ΟΤΕ δεν ειχε ιδεα... και ούτε έχουν ακόμα και σήμερα αν τους καλέσετε.

λεπτομέρειες:
08/09/2003 ο προιστάμενος του κέντρου αναβύσσου ζητάει να μεταφερθεί το dslam από το Λαγωνήσι στην ανάβυσσο. ( παρεπιπτόντως, βρησκοταν εκει για αρκετους μήνες, σε αχρειστεία )

19/02/2004 Με εντολή του Κ. Κουτουλάκη απο λαγωνήσι μεταφέρεται το dslam, στην ανάβυσσο.

... πλήρης αχρειστεία, και άγνεια εκτοτε...

06/08/2004 πάω με ανανεομένη τόλμη να ματα-ξανα-ρωτήσω περί του θέματος DSL.
Η κοπέλα εκει (βλακεία μου, δεν ρώτησα όνομα :/ ), για άλλη μια φορά μου λέει οτι δεν υπάρχει τίποτα (καμία εξέληξη, κανουμε έργα ακόμα, <βάλε όποιον λόγο εχετε συνηθήσει να ακούτε εδώ> ).

Επιμένοντας οτι 'έχει αλλα δεν το ξέρει', κατέληξε να πάρει τηλέφωνο (no ξέρει ποιον/που), την παρέπεμψαν στο κέντρο λαγωνησίου ( αντωνιάδης, αντωνίου, κάτι τέτοιο όνομα ψέλισε ).

Απο εκεί πληροφορειται :!: οτι το κέντρο αναβύσσου έχει dslam, απο τον φεβρουάριο!

sorry λαγωνησιώτες, αλλά σας το κλέψαμε :P

....

επίλογος,
Οι τεχνικοί που συνάντησα λοιπόν στον δρόμο ( νά 'ναι καλά :P ) είπαν κθαρά και ξάστερα πως εάν δεν αρχίσουμε να παραπονοιόμαστε δεν γίνεται τιποτα. Και οι ίδιοι που θέλουν dsl σπίτια τους, τους γράφουν στα *%^&%&(*^ οι από πάνω.

Καταγκελία(-ες), επίσημη, στον ΟΤΕ περι του θέματος μου πρωτείνουν. και να ψάξω και άλλους με την ίδια όρεξη, για να ξυπνίσουν τελικα απο την νάρκη οι τύποι και να δοθεί εντολή να εκκινήσει διαδικασία, ΔΗΛΑΔΗ, να δωθεί εντολή στους ΙΔΙΟΥΣ ανθρώπους με τους οποίους μιλουσα, έτσι; :shock: ..

σημειώνω οτι στο 134 ακόμα σου λενε οτι δεν υπάρχει τιποτα, και στις online βασεις δεν υπάρχει τιποτα, ούτε άλλοι providers βρίσκουν τίποτα...

Αν μαντέυω σωστά η συσκευή δεν είναι καν στο ρεύμα... :?

αρχίστε την βαβούρα στα κεφάλια τους μέχρι να μας βαρεθουν :twisted: :twisted: !

το τηλ. του γραφείου στο κέντρο αναβύσσου είναι 40999 ( είναι η κοπέλα που... την κατάφερα να μάθει.. )
αν σας τα αναμασησει, μην πτωήστε, πηγαίντε απο κοντά

έχουν τον εξοπλισμό, η θέληση απαιτήται. ( την είχαν και την έχασαν? )

'απαιτήστε' ημερομηνία σύνδεσης.
...καντε το και γραπτώς.
...και με fax.
...και τηλεγράφημα αμα λάχει!

όσο ποιό πολυ πίεση πέφτει τόσο ποιό πολές πιθανότητες έχουμε να ... το βαλλουν το DSLAΜ και στο ρεύμα!!

BTW.. το όλο θέμα ξεκινάει απο όταν μαθαίνω από άτομο στο ξενοδοχείο που ανασκευάζεται στην παραλία πως θα έχουν DSL όταν ανοίξουν. ( υποτίθεται οτι ανοίγουν άυριο .. υπολειτουργώντας, εννοείτε, για την ώρα. όπως και όλοκληρο το κράτος δηλαδη.. )

Μακης Π.

Τρελό εμένα δεν με ξαναβγάζουν!!!

bs00944
25-08-04, 00:22
Αγαπητέ Μάκη Π.
Μένω και εγώ στην Ανάβυσσο τυγχάνει να θέλω και εγώ το ADSL το πολυπόθητο και να έχω ήδη κάνει αίτηση από την άνοιξη. Αλλά άνοιξη ακόμα δεν έχω δει.
Από ότι μου είπαν οι καρά-γνώστες τους ΟΤΕ Αναβύσσου, ότι θα έχουμε από Σεπτέμβριο. Αλλά μάλλον για πατάτα το βλέπω.. :cry:
Για το ξενοδοχείο που λες, πράγματι άνοιξε στις 8 Αυγούστου υπολειτουργώντας με πολλά προβλήματα, αλλά συνεχίζει απτόητο και τώρα λειτουργεί κανονικά. Τυχαίνει να εργάζομαι σε αυτό από την αρχή του.
Αλήθεια ποιον γνωστό έχεις μέσα στο ξενοδοχείο? (Στείλε pm αν θες)
Ελπίζω οι φωνές μας :twisted: να ακουστούν για ADSL στην Ανάβυσσο γιατί από ότι ξέρω, είναι αρκετές!! :!:

Φιλικά..
Λευτέρης Σ.

@ ADSLgr.com All rights reserved.