PDA

Επιστροφή στο Forum : ΕΠΙΛΟΓΗ ΠΑΡΟΧΟΥ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ



artisan3
07-04-14, 11:24
Καλημέρα σε όλους,
Έφτασε η ώρα να ανοίξω και εγώ το δικό μου γραφείο στο κέντρο της Αθήνας (www.truly.gr) και θα ήθελα τις πολύτιμες συμβουλές της κοινότητας όσον αφορά την σωστή επιλογή παρόχου internet -τηλεφωνίας. Με ενδιαφέρει η ποιότητα της γραμμής, σαφώς το οικονομικό θέμα αλλά και η εξυπηρέτηση που θα έχω. Εγώ χρόνια είμαι πελάτης του ΟΤΕ (και γενικά δεν έχω πολλές κακές εντυπώσεις πλην των τιμών του), και μια φορά που πήγα σε forthnet ούτε μήνα δεν έκατσα και μου βγήκε το λάδι. Κυρίως βλέπω μεταξύ OTE και HOL αλλά είμαι όλος αυτιά και ακούω προτάσεις. Το γραφείο βρίσκεται Έρμου και Φωκίωνος στην περιοχή του Συντάγματος. Δεν με ενδιαφέρει VDSL αρκεί η ADSL να μην σέρνεται (σταθερά πάνω από 10Mbps).

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων,
Δημήτρης

mpizolakias
07-04-14, 12:03
σίγουρα με οτε θα έχεις πολύ καλό δίκτυο αλλά θα πληρώσεις σίγουρα κάτι παραπάνω από τους άλλους παρόχους . όσο για τη forthnet έχουν φτιάξει πολύ τα πράματα αφού έχει και εδώ forthnet support που βοηθάει πολλούς

BillyVan
08-04-14, 12:34
Οταν τα πραγματα εχουν να κανουν με επαγγελμα (γραφειο, καταστημα κλπ) μην υπολογιζεις την οικονομια των 5 ή 10 ευρω και κατα τη γνωμη μου πας ΟΤΕ.

Επειδη η εποχη που ζουμε ειναι ομως περιεργη και τα 5 ευρω ειναι θεμα για καποιους , τοτε να κανεις μια ερευνα αγορας σε επιπεδο γειτονιας τι εχουν ? ειναι

ευχαριστημενοι ? ποσο πληρωνουν?

MitsosDaBest13
08-04-14, 16:38
Οι γραμμές είναι στο περίπου ίδιες, οπότε σε όποια εταιρία και να πας μικρές διαφορές θα δεις. Πιο πολύ σε εξυπηρέτηση διαφέρουν, αλλά μέχρι στιγμής είμαι ευχαριστημένος από την εξυπηρέτηση της HOL.

Αν σε ενδιαφέρει πολύ το οικονομικό κομμάτι, δοκίμασε τη HOL. Απ' ό,τι βλέπω το πιο κοντινό Αστικό Κέντρο είναι μεταξύ των Οδών Σίνα και Σόλωνος, οπότε πιστεύω 10 Mbps θα τα πιάνεις άνετα (αν δεν έχεις προβλήματα)... Πάντως έχε υπόψιν πως στη HOL κάνουν και πιο εύκολα μειώσεις στο λογαριασμό, σε σχέση με τον ΟΤΕ, για να σε πείσουν να παραμείνεις όταν περάσουν οι 12 μήνες (πρέπει να το ζητήσεις εσύ όμως).

Αλλά αν δε θες να το ρισκάρεις, πας ΟΤΕ κι έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. Η επιλογή δική σου. :bless:

blibliki
20-04-14, 23:18
Αν είναι εμπορική χρήση, νομίζω οτι ο ΟΤΕ είναι η καλύτερη λύση. Τα έξοδα γραμμής εξ άλλου μπαίνουν στα έξοδα του γραφείου. Η φορτηνετ είναι αξιόπιστη ΑΝ η γραμμή σου είναι καλή. Αν εμφανιστεί πρόβλημα τότε θα τραβήξεις τα πάθη του Χριστού! Σε επαγγελματικές χρήσεις μην θυσιάζεις την ποιότητα για 10 € τον μήνα.

dipas
22-04-14, 02:33
Μην τρελενεστε με την εξυπηρετηση του ΟΤΕ πλεον ειναι σαφως χαμηλοτερη η ποιοτητα των υπηρεσιων του και απο προσφατη εμπειρια μου με βλαβη στο ρουτερ η χολ μου εστειλε πραγματικα την επομενη μερα ενω ο ΟΤΕ "βρηκε" μετα απο 8 μερες, 4 επισκεψεις σε καταστηματα καμια 10αρια τηλεφωνα και ενα τονο καντηλια.

@ ADSLgr.com All rights reserved.