PDA

Επιστροφή στο Forum : Συγχρονισμός modem?



disordEr
02-03-07, 18:52
εχω συνδεση connx 1024 usb modem sagem fast800 kai grammi pstn.υπαρχει καποιο προβλημα συμβατοτητας;το μοντεμ κανει κανονικα connect δλδ το πρασινο τριγωνακι κατω δεξια γινεται πρασινο αλλα μεσα σε 5 δευτερολεπτα μου κανει disconnect.στο κεντρο εξυπηρετησης μου ειπαν οτι ειναι προβλημα συγχρονισμου και να περιμενω τηλεφωνο απο τους τεχνικους..το μονο που μπορω να κανω ειναι να περιμενω;εχει σημασια αν το μοντεμ το εχω συνδεσει σε usb1 ή usb2 ?

anyidea
02-03-07, 19:24
1) Γράφουμε μόνο Ελληνικά εδώ στο forum. (Οχι greeklish). Κάνε edit το μύνημα και άλλαξέ το σε ελληνικούς χαρακτήρες. (κινδυνεύει να σβηστεί).
2) Έλεγξες ΕΣΥ αν συγχρονίζεται το modem σου. (Ανάβει κάποιο led κλπ.);

3) α. Αν έχεις κάνει σωστά τα πάντα (συνδέσεις, ρυθμίσεις, +drivers αν έχεις USB modem) και συγχρονίζεσαι τότε περίμενε λίγο ακόμα (1 ημέρα για να κάνουν τελικές ρυθμίσεις και να μπορείς να παίρνεις WAN IP) και μετά ξαναπάρε τηλέφωνο.

3) β. Δεν έχεις κάνει τίποτα από ρυθμίσεις αλλά δεν μας λες τι εξοπλισμό έχεις (router, USB modem), αν συγχρονίζεις και σε τι ταχύτητα, κλπ.

disordEr
05-03-07, 05:38
καμια βοηθεια;

papdoux
05-03-07, 08:50
εχεις συνδεσει το modem με τη γραμμη τηλεφωνου κατευθειαν και μονο του; δηλαδη κατευθειαν πανω στην πριζα του τηλεφωνου που καταληγει απο εξω η γραμμη. Αν οχι τοτε βαλε συνδεσε το modem με την πριζα κατευθειαν, χωρις να υπαρχει κατι αλλο οπως τηλεφωνο, φιλτρο. Δες αμα συνεχιζεται το προβλημα. Αμα ναι τοτε δε μπορεις να κανεις κατι αλλο και θα περιμενεις τους τεχνικους.
Για το USB, δεν εχει σημασια που το εχεις συνδεσει.

@ ADSLgr.com All rights reserved.