PDA

Επιστροφή στο Forum : Προσθήκη καναλιου HBO στο hol tv!!



Vitruvian78
09-04-14, 00:27
Απόψε με μεγαλη εκπληξη, ανοίγωντας το hol tv, είδα οτι στα κανάλια on demand προστέθηκε το HBO!! Τελικά η hol απο σειρές εχει αρχίσει να τα καλύπτει όλα!! Τέλεια!

dimtz
09-04-14, 00:49
που βρισκετε αυτο φιλε? δε το βλεπω

Vitruvian78
09-04-14, 10:32
Στις τηλεοπτικές σειρές μαζί με το abc tv, warner tv, έχει προστεθεί και το HBO

dimtz
09-04-14, 11:03
sorry φιλε, τις τηλεοπτικες σειρες που τις βρισκουμε? παλι δε καταλαβα
edit ok το βρηκα, νομιζα ηταν live καναλι

Vitruvian78
09-04-14, 12:30
Ολα τα κανάλια με τις σειρες είναι on demand....προτιμώ να μπορώ να βλέπω κάτι όταν μπορώ. Αυτό που δεν μου αρέσει στο FOX π.χ. είναι οτι τις σειρές που θες συνήθως να δεις τις παίζει σε ώρες που δεν μπορεις να τις δεις και με τον αποκωδικοποιητη που δινει η hol δεν μπορείς να κάνεις εγγραφή

katop56
09-04-14, 12:53
προτιμώ να μπορώ να βλέπω κάτι όταν μπορώ

Ετσι ακριβώς. Γιατί ποτέ δεν έχει ροή το πρόγραμμά μου.

dimtz
09-04-14, 14:28
Εδώ που τα λέμε μια χαρά είναι , καλά θα ήταν όμως να μπορούσαμε να βάλουμε κ ρουτερ της επιλογής μας , αυτό είναι για το μόνο που προβληματιζομαι

Vitruvian78
09-04-14, 21:22
Για ταινιόφιλους και σειρόφιλους είναι πολυ καλή η πρόταση της hol. Με το θέμα ρούτερ που αναφερεις δεν μπορώ να πω πολλά, διότι παντα χρησιμοποιούσα το ρούτερ της hol, είμαι ικανοποιημένος για τη χρήση που κανω, οπότε....παντως σε όλους τους παρόχους πρεπει να χρησιμοποιείς τον εξοπλισμό που σου δίνουν όταν εχεις πρόσβαση σε IP υπηρεσίες. Εμενα με δένει το ρουτερ και με το θέμα της τηλεφωνίας, μια και εχω voip

MitsosDaBest13
10-04-14, 03:04
Εγώ γενικά δεν είμαι ευχαριστημένος με τη HOL TV. Ό,τι ταινία ή σειρά είναι δωρεάν, έχει παίξει 1000 φορές στην τηλεόραση ή δεν έχει παίξει ποτέ και είναι βλακεία. Επίσης από τα 33 ελεύθερα κανάλια μόνο 4 αξίζουν, το FOX, τα 2 Nat Geo και το 1 ελεύθερο Discovery. Πολύ ενδιαφέροντα είναι τα 4 επιπλέον κανάλια του Discovery, που όμως διατίθεται με έξτρα χρέωση 3€. O OTE προκειμένου να μη φύγω, μου είχε προτείνει OTE TV Full Pack με 11€!!! Και τώρα στη HOL πρέπει να πληρώνω 11€ για τις μούφες... :rainy: Όταν περάσει το 12μηνο, θα ζητήσω να κρατήσω τη HOL TV δωρεάν, αλλιώς θα φάει κόψιμο. Αν μου δώσουν δωρεάν και τα 4 κανάλια του Discovery, πολύ καλύτερα.

katop56
10-04-14, 13:23
Μήτσο, αν ήσουν στη Cyta τότε τι θα έκανες;
Θα έβαζες το πακέτο της Cyta ή της HOL;
Τηλεόραση δεν έβλεπα ποτέ, λόγω διαφημίσεων, οπότε το 90% των ταινιών δεν θα το έχω δει.

Vitruvian78
10-04-14, 15:19
Εγώ γενικά δεν είμαι ευχαριστημένος με τη HOL TV. Ό,τι ταινία ή σειρά είναι δωρεάν, έχει παίξει 1000 φορές στην τηλεόραση ή δεν έχει παίξει ποτέ και είναι βλακεία. Επίσης από τα 33 ελεύθερα κανάλια μόνο 4 αξίζουν, το FOX, τα 2 Nat Geo και το 1 ελεύθερο Discovery. Πολύ ενδιαφέροντα είναι τα 4 επιπλέον κανάλια του Discovery, που όμως διατίθεται με έξτρα χρέωση 3€. O OTE προκειμένου να μη φύγω, μου είχε προτείνει OTE TV Full Pack με 11€!!! Και τώρα στη HOL πρέπει να πληρώνω 11€ για τις μούφες... :rainy: Όταν περάσει το 12μηνο, θα ζητήσω να κρατήσω τη HOL TV δωρεάν, αλλιώς θα φάει κόψιμο. Αν μου δώσουν δωρεάν και τα 4 κανάλια του Discovery, πολύ καλύτερα.

Δωρεάν θα σου το αφήσουν να το έχεις, αλλά τα κανάλια δεν νομίζω να στα δώσουν δωρεαν...μια χαρά είναι η υπηρεσία, μην τα παραλέμε....ουτε κι εγω έχω δει τα περισσότερα πράγματα που προσφερονται μεσω του πακετου.

Papados
10-04-14, 15:32
Αντιμετώπισε κανεις τις τελευταίες μέρες πρόβλημα με τις λειτουργίες γονικου ελέγχου στο tv box?
Ρωτάω γιατί δεν μπορώ να κλειδώσω αυτά που θέλω και από το support δεν βοηθάνε και πολύ.

Vitruvian78
10-04-14, 15:44
;;;;
Εμένα το ακατάλληλο περιεχώμενο είναι κλειδωμένο, εκτός και αν βαλω τετραψήφιο κωδικό.
Για ποιό tv box μιλάς;;;

Papados
10-04-14, 16:03
την motorola. μετα την προσθήκη του HBO έχασε όλα τα κλειδώματα. Τα ξαναπέρασα μολις το πήρα χαμπάρι (Εβαλα Pin και κλείδωσα ότι ήθελα) αλλά το ακατάλληλο περιεχόμενο μου βγάζει ένα μήνυμα του στυλ "Δεν έχετε Pin επικοινωνήστε με το 13844 να σας δώσουν ενα".

Το αποτέλεσμα είναι ότι το ακαταλληλο περιεχόμενο είναι ξεκλείδωτο, από εκει που ήταν τελευταία επιλογη στις ταινίες, τωρα είναι φατσα κάρτα πανω πανω (από κει που ήταν τελευταία επιλογή) και από το support μου λένε ότι αυτό που τους λέω δεν υπάρχει.

Εκανα hard reset της motorolας αλλα πάλι τα ίδια.

dimtz
10-04-14, 16:20
εγω απο την στιγμη που παρελαβα το motorola (εδω και δυο μηνες) το ακαταλληλο περιεχομενο το εχει πανω πανω, δε ξερω, μεταφερετε κατω? υπαρχει τροπος?

Papados
10-04-14, 16:22
οχι δεν μπορεις να το μεταφέρεις. Παλια ήταν κάτω, δηλαδή επρεπε να το "ψαξεις"λιγο για να το βρεις.

Τωρα είναι πανω πανω μπας και δεν το βρίσκαμε

dimtz
10-04-14, 16:24
χαχαχαχα , αφου ειναι ολα με πληρωμη, σιγα μη δωσουμε λεφτα για να δουμε xxxx

Papados
10-04-14, 16:25
ελα ντε.
Το θεμα είναι ότι με τα πιτσιρίκια στο σπίτι είναι θέμα η συγκεκριμένη διάταξη του μενού.

dimtz
10-04-14, 16:38
ειναι δυσκολα με τα πιτσιρικια, δε βλεπω να υπαρχει ομως λυση

Vitruvian78
10-04-14, 16:43
Εμενα δεν μου δημιουργήθηκε κανενα θέμα με την προσθήκη του HBO. Μήπως ο αποκωδικοποιητης έχει πάθει βλαβη;
Θα το κοιτάξω το βραδυ και θα σας πω, γιατί τωρα που το σκεφτομαι, καποια στιγμη μου εβγαλε να βαλω κωδικό για το κλειδωμένο περιεχώμενο, τον εβαλα αλλα δεν θυμαμαι μετά τι εγινε. Αλλά με παραξένεψε, γιατι ποτε δεν μου ζηταει κωδικό, εκτός κι αν θέλω να δω θριλερ! Το ακατάλληλο περιεχωμενο ωστόσο ειμαι σιγουρος οτι δεν μεταφέρθηκε στην αρχή της λιστας.... Θα σας προτεινα τις ωρες που λειπετε απο το σπιτι, αφαιρεστε τον αποκωδικοποιητη και κρυψτε τον μεχρι να δούμε τι παιζει.....

dimtz
10-04-14, 16:48
δε νομιζω να ειναι προβλημα διοτι εμενα απο την πρωτη μερα ετσι ειναι, να πηρα ελατωματικο δεκτη? ποιος ξερει, μπορει

MitsosDaBest13
10-04-14, 18:08
Εμένα κωδικό PIN μου ζητάει μόνο αν εκείνη τη στιγμή στα κανάλια μόδας έχει γυναίκες με σέξι εσώρουχα... :blink:

Papados
11-04-14, 08:42
Λοιπόν, το πρόβλημα του κλειδώματος λύθηκε όχι με reset του tv box που μου λέγανε τις προάλλες, αλλά με ένα καλό reset από την μεριά της hol.
Το παλικάρι που με εξυπηρέτησε εχτές, ψαγμένο και ορεξάτο, αμέσως κατάλαβε τι παίζει και έπραξε τα δέοντα.

Τσάμπα τα 30+ λεπτά που είχα φάει με τους άλλους συναδέλφους του και τα reset που έφαγε το box.

Τα αισθησιακά παραμένουν στη κορυφή του μενού ταινίες, αλλά τουλάχιστον είναι κλειδωμένα και δεν εμφανίζονται εικόνες. :rolleyes:

@ ADSLgr.com All rights reserved.