PDA

Επιστροφή στο Forum : Αυθαίρετη μείωση χρόνου ομιλίας



Gio Alex
11-04-14, 00:05
Καλησπέρα σας.

Πριν λίγο ενημερώθηκα τηλεφωνικά ότι η Wind μειώνει τον "απεριόριστο" χρόνο των 25 ωρών προς εξωτερικό σε 8 και κάτι ψιλά, αυθαίρετα. Το αναφέρει σε υποπαράγραφο του συμβολαίου που έχω υπογράψει. Στην ερώτησή μου πότε λήγει το συμβόλαιο μου, μου είπε ότι η ανανέωση έγινε σχετικά πρόσφατα, τον Δεκένβριο, οπότε πάμε για 12/2014. βασίστηκαν μόνο σε τηλεφωνική συναίνεση.

Δεν θυμάμαι που, όμως είχα διαβάσει ότι πλέον απαιτείται και η υπογραφή σε τυπωμένο συμβόλαιο και όχι μόνο τηλεφωνική αποδοχή. Έχει κανένας κάτι υπ' όψιν του?

2ον. Το πρόγραμμά μου ήταν απεριόριστα αστικά/υπεραστικά, 1 ώρα κινητά και "απεριόριστο" εξωτερικό, με 24αρι ιντερνετ. πλήρωνα 33€ το μήνα, αλλά αυτό βέβαια δεν αλλάζει. Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα σε αυτές τις παροχές και αυτά τα χρήματα?

Ευχαριστώ όλους εκ των προταίρων...

katop56
20-04-14, 01:58
Και η μητέρα μου ειχε κανει τηλεφωνική συναίνεση στη Cyta, και ίσως το σπάσει για να πάει σε άλλη εταιρεία...Ειδωμεν...

Netero
24-04-14, 22:47
Οτι το γραφει το γραφει στο συμβολαιο,
Αν εχεις κανει ανανεωση προσφορας η εταιρια μπορει να σου ζητησει πισω μονο την προσφορα σου αναδρομικα και οχι καποια ποινη, πιθανοτατα δεν θα σου ζητησει τιποτα ομως

Gio Alex
28-04-14, 09:26
Παράνομο και καταχρηστικό. Θα μπορούσε να γράφει πως πρέπει να σκοτώσω κάποιον. Αυτό δεν το κάνει νόμιμο. Αλλά ζούμε σε μπουρδέλο κράτος. Σε όλες τις πολιτισμένες χώρες του κόσμου δεν νοείται μονομερής αλλαγή σε όρους υπογεγραμένου συμβολαίου. Σκάνε κάτι αποζημιώσεις...

katop56
28-04-14, 12:16
Θα τους κανω καμμια ώρα αυτο που έκανε ο ξενος που αλλαξε τους ορους στο συμβολαιο, προτυπωμενο σε αλλο χαρτι και θα τρεχουν και δεν θα φτανουν. Θα την πληρωσει βεβαια το καυμενο το καταστημα μετα...

Gio Alex
03-05-14, 23:19
Το γέλιο είναι ότι έκανα αίτηση για άλλη εταιρία και με πήραν και ρώταγαν γιατί φεύγω... Τα άκουσε η κοπέλα βέβαια, αλλά κάπου έπρεπε και εγώ να τα πω...

@ ADSLgr.com All rights reserved.