PDA

Επιστροφή στο Forum : vdsl Κοζανη απορια



dimtz
11-04-14, 22:59
Καλησπερα, βρισκομαι Κοζανη και εχω adsl hol, (επειδη εχω απελπιστει με τις ταχυτητες που εχω) πως μπορω να μαθω αν στην οικοδομη μου μπορουμε να βαλουμε vdsl? αν μπορουμε τι ταχυτητες θα εχω? απο το αστικο κεντρο του ΟΤΕ θα συνδεθω ? επισης επειδη ενδιαφερομαι και για cytavision παιζει με vdsl? ευχαριστω εκ των προτερων!!

CytaRep
14-04-14, 13:43
Καλησπερα, βρισκομαι Κοζανη και εχω adsl hol, (επειδη εχω απελπιστει με τις ταχυτητες που εχω) πως μπορω να μαθω αν στην οικοδομη μου μπορουμε να βαλουμε vdsl? αν μπορουμε τι ταχυτητες θα εχω? απο το αστικο κεντρο του ΟΤΕ θα συνδεθω ? επισης επειδη ενδιαφερομαι και για cytavision παιζει με vdsl? ευχαριστω εκ των προτερων!!

Αγαπητέ κύριε,

Αρχικά θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι στην πόλη της Κοζάνης είναι διαθέσιμες οι υπηρεσίες VDSL και Cytavision, οι οποίες παρέχονται και συνδυαστικά.
Σε κάθε περίπτωση όμως μπορείτε να προβείτε σε έλεγχο διαθεσιμότητας με βάση την διεύθυνσή σας, μέσω της επίσημης ιστοσελίδας μας (http://www.cyta.gr/el/ForHome/3Play ), προκειμένου να ενημερωθείτε εάν μπορείτε να λάβετε την συγκεκριμένη συνδυαστική υπηρεσία.

Παραμένουμε στη διάθεσή σας

dimtz
14-04-14, 14:24
Καλημερα, βλεπω με βαση το link που αναφερατε οτι υπαρχει διαθεσιμοτητα, βρισκομαι 421 μετρα απο το πλησιεστερο αστικο κεντρο, εχω δυο αποριες, οταν λεει αστικο κεντρο εννοει του οτε? επισης αν επιλεξω 35 mbps θα εχω 35 η για τον α-β λογο ισως να εχω 20? ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας.

CytaRep
14-04-14, 15:51
Καλημερα, βλεπω με βαση το link που αναφερατε οτι υπαρχει διαθεσιμοτητα, βρισκομαι 421 μετρα απο το πλησιεστερο αστικο κεντρο, εχω δυο αποριες, οταν λεει αστικο κεντρο εννοει του οτε? επισης αν επιλεξω 35 mbps θα εχω 35 η για τον α-β λογο ισως να εχω 20? ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας.

Αγαπητέ κύριε,

Το πλησιέστερο Αστικό Κέντρο, είναι ο χώρος από τον οποίο παρέχονται οι υπηρεσίες στον τελικό χρήστη. Συνήθως συμπίπτει με το Αστικό Κέντρο του ΟΤΕ, μέσω υπηρεσιών συνεγκατάστασης.

Όπως και στην περίπτωση της τεχνολογίας ADSL, έτσι και με την τεχνολογία VDSL η πραγματική ταχύτητα (ρυθμός μετάδοσης) συγχρονισμού δεν είναι απόλυτα εγγυημένη, καθώς εξαρτάται από:
• την απόσταση του Πελάτη από το αστικό κέντρο που εξυπηρετείται,
• την ποιότητα του δικτύου διανομής (χάλκινων αγωγών) της περιοχής,
• τις παρεμβολές από άλλα δίκτυα,
• την ποιότητα της εσωτερικής καλωδίωσης του Πελάτη.

Ωστόσο, κατά κανόνα, οι Πελάτες που βρίσκονται σε απόσταση μικρότερη των 1000μ από το οικείο αστικό κέντρο, απολαμβάνουν αρκετά υψηλότερες ταχύτητες με την τεχνολογία VDSL, ειδικά κατά την ανερχόμενη ζεύξη (upstream), όπου το όφελος είναι πολύ σημαντικό.

Βρισκόμαστε στη διάθεσή σας

dimtz
14-04-14, 16:06
Οκ, θ απευθυνθώ στο πλησιέστερο κατάστημά σας για τις λεπτομέρειες , ευχαριστώ πολύ :)

@ ADSLgr.com All rights reserved.