PDA

Επιστροφή στο Forum : Βοήθεια για torrents!Πρόβλημα με flashget και html αρχείο!



grsaint13
03-03-07, 14:58
Εδώ και αρκετό καιρό,από τότε που έγινα premium στο rapidshare,κατέβασα και χρησιμοποιώ το Flashget για να κατεβάζω τα αρχεία.

Το πρόβλημα,όμως,που δημιουργήθηκε είναι ότι όταν πήγαινα σε se torrent site για να κατεβάσω ένα torrent και πατώντας πάνω σε αυτό για να αρχίσει το download,μου άνοιγε το flashget και όχι το bitcomet.Αυτό φυσικά δεν μου έκανε γιατί το flashget κάνει μόνο download και όχι upload κάτι που δεν με καλύπτει αφού υπάρχει και το ratio στη μέση...Τέλος πάντων,βρήκα μια λύση και αποθήκευα με δεξί κλικ το αρχείο στο desktop και από εκεί έκανα άνοιγμα με>bitcomet.

Όμως,πλέον αυτό δεν πιάνει γιατί τώρα την αποθήκευση στο desktop το torrent το αποθηκεύει σαν html αρχείο και φυσικά δεν το ανοίγει το bitcomet.

Ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω; :( :(

no_logo
03-03-07, 15:11
Αν κλικάρεις το torrent αρχείο και εμφανιστεί το δεξί μενού του ποντικιού, επιλέξεις Open with--> Choose Program -->bitcomet να θυμηθείς να έχει τσεκαρισμένη και την επιλογή Always use the selected program to open this kind of files

λογικά δεν θα έχεις ξανά αυτό το πρόβλημα

grsaint13
03-03-07, 15:25
Το έχω ξανακάνει και το ξαναδοκίμασα τώρα άλλη μία φορά και μου βγάζει το μήνυμα "Αδύνατη η ανάγνωση του αρχείου torrent!Ξανακατεβάστε το torrent!"

Έχω τσαντιστεί και απογοητευτεί παράλληλα! :mad: :(

voger
03-03-07, 16:24
Το .torrent το κατεβάζεις από συγκεκριμένο site ή από διάφορα; Υπάρχει περίπτωση το αρχείο να είναι όντος html και όχι torrent. Δοκίμασε να κάνεις μία μετονομασία και να το αλλάξεις σε .torrent.

grsaint13
03-03-07, 18:33
Ναι, όμως είναι από torrent site.Και συγκεκριμένα από το G-T.Σημειώνω ότι από το BWGT που χρησιμοποιούσα καιρό τώρα,ακολουθώ τη διαδικασία που ανέφερα στην αρχή,χωρίς πρόβλημα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.