PDA

Επιστροφή στο Forum : Πήραν πισω την προσφορά που μου έκαναν!



schufu
17-04-14, 19:36
Έχω το συνδυαστικό πακέτο του Wind One που λήγει το 12μηνο συμβόλαιο στις 24/4 με κόστος στα 41€.
Τη Μεγάλη Τρίτη 15/4 με παίρνουν τηλέφωνο και μου δίνουν δύο προσφορές.α) Να παραμείνω στο υπάρχον πρόγραμμα με έπιπλέον έκπτωση δηλ. στα 34,9 + τέλη κινητης τηλεφωνίας (δηλ. γύρω στα 37€) ή β) να πάω σε καινούριο πρόγραμμα όπου τα δωρεαν κινητής αυξάνονται στα 600 λεπτά (αντί στα 300 που είναι σήμερα) και με τελική τιμή στα 39,90 + τελη κινητης τηλεφωνίας (δηλ. γύρω στα 43).
Ζήτησα δύο μερες προθεσμία για να απαντήσω στο αίτημα τους για να μελετήσω τη χρήση του περασμένου χρόνου ώστε να δω αν θα επιλέξω την έκπτωση ή την αναβάθμιση.
Και χθες Τετάρτη και σήμερα Πέμπτη το πρωι με έπαιρναν τηλέφωνο για να τους δώσω απάντηση, αλλά επειδή είχα πρόβλημα με το login στο myWind μέχρι το μεσημέρι της Πέμπτης δεν ήμουν έτοιμος να απαντήσω.
Σήμερα το μέσημερι που λύθηκε το πρόβλημα και ανέλυσα τους λογαριασμούς, πήρα πίσω τηλ αλλά... φευ!
Δεν ήξερε κανείς τίποτα!
Δεν υπήρχε καμιά προσφορά!
....
Βγαζει κανείς ακρή;
....πέρα από το ατέλειωτο μπάχαλο;

kosmous
24-04-14, 08:27
Όταν κάνουν κάποια προσφορά , την καταχωρούν στον αριθμό στον οποίο έγινε για να έχουν πλήρες ιστορικό επικοινωνίας . Παράξενο που δεν την βλέπουν .

jkoukos
24-04-14, 10:37
Υπάρχει πιθανότητα η προσφορά μα έγινε από εξωτερική εταιρεία συνεργαζόμενη με την Wind. Θα σε πάρουν πάλι τηλέφωνο.
Στην περίπτωση αυτή η Wind δεν γνωρίζει τις τυχόν προσφορές και απλά προχωρά στην εφαρμογή τους, όταν της κοινοποιηθεί.

theopan
24-04-14, 11:48
Οι προσφορές βγαίνουν αυτόματα και κάποια στιγμή λήγουν επίσης αυτόματα από όσο ξέρω.

djpar
27-04-14, 10:05
ειναι ενα μπαχαλο δυστηχως η wind και ειναι ο μονος λογος που δεν θα περασει ποτε τον ανταγωνισμο

nikraven
27-04-14, 12:14
Υπάρχει πιθανότητα η προσφορά μα έγινε από εξωτερική εταιρεία συνεργαζόμενη με την Wind. Θα σε πάρουν πάλι τηλέφωνο.
Στην περίπτωση αυτή η Wind δεν γνωρίζει τις τυχόν προσφορές και απλά προχωρά στην εφαρμογή τους, όταν της κοινοποιηθεί.
Και στις άλλες εταιρίες συνήθως αυτό γίνεται.
Εξωτερικές συνεργαζόμενες εταιρίες κάνουν τις προσφορές και όταν ολοκληρωθεί το πάρε-δώσε με τον πελάτη
τότε στέλνουν ενημέρωση στον εκάστοτε πάροχο.

jkoukos
27-04-14, 13:17
Το γνωρίζω και γι' αυτό το έγραψα.

FuS
27-04-14, 19:51
Σου έγινε προσφορά από το retention desk της wind ενώ εσύ κάλεσες πίσω στο front desk γι' αυτό δεν ξέρανε τίποτα για το save offer που σου κάνανε από το retention.
(με επιφύλαξη τα παραπάνω)

@ ADSLgr.com All rights reserved.