PDA

Επιστροφή στο Forum : conn-X και laptop lenovo 3000 C200 399€



Σελίδες : [1] 2

torix
04-03-07, 16:22
coon-X και laptop lenovo 3000 C200 399€ από 5-14 Μαρτίου στα καταστήματα OTESHOP
αξίζει;

Διαφήμηση σε Κυριακάτικη εφημερίδα.

Deimos
04-03-07, 18:06
Intel Centrino Duo Mobile Technology (Intel Core 2 Duo Processor T2250, 1.73GHz, Intel 3945ABG), Genuine Windows Microsoft XP
Professional, Windows Vista Capable, 512MB, 80GB, 15" XGA TFT (1024x768), Multi-Burner (DVD/RW CD/RW), Intel Graphics Media
Accelerator 950 up to 128MB, Modem, Ethernet, IEEE1394, 6 cell battery, Worry-free computing with Lenovo Care, travel weight: 2.9kg, 1 year
warranty carry-in


Αυτα ειναι τα χαρακτιριστικα μάλλον του λαπτοπ.

http://www5.pc.ibm.com/europe/me.nsf/webdocs-l/e-Content:Greece+Lenovo+Selection:English/$FILE/pricelist.pdf

Πως το βλεπετε ? αξιζει ?

Gordito
04-03-07, 18:14
Που το ειδατε αυτο ρε παιδια?

Deimos
04-03-07, 18:17
στην TV διαφημιση και εξω από καταστημα του οτε σε αφίσα.

manoulamou
04-03-07, 18:19
εδω (http://www.answers.com/topic/renan-joseph-ernst):lol:
υγ
μαλλον ειναι το laptop για τους πρωτοετεις αριστουχους:whistle:
υγ2
http://www.conn-x.gr/talkroom/all_gifts.asp:hmm:

Gordito
04-03-07, 18:21
Eχουμε περισσοτερες λεπτομερειες? Διαρκεια συνδρομης? Παραμονη στην υπηρεσια? Οταν τα δουμε αυτα τοτε θα ξερουμε αν αξιχει

nnn
05-03-07, 00:55
Είδα την διαφήμιση πριν λίγο.
Το laptop μια χαρά είναι με 400 €.

jpgr
05-03-07, 01:09
Που μπορούμε να μάθουμε παραπάνω πληροφορίες;

mariosxania
05-03-07, 02:01
Μάλλον για τους αριχστούχους μόνο 8α είναι.:cry:

manoulamou
05-03-07, 02:01
Στο 134 και στα κατ/μα ΟΤΕ, ΟΤΕshops ΙΣΩΣ... :whistle:


Μάλλον για τους αριχστούχους μόνο 8α είναι.

Παντως αυτο με τους αριστουχους, αδυνατω να το καταλαβω:hmm:

mamep
05-03-07, 04:12
Στο site πάντως δεν έχει τπτ...

mevan
05-03-07, 13:20
Πήγα σήμερα το πρωι στο oteshop της γειτονιάς μου και ρώτησα.

Απαραίτητη προυπόθεση για την απόκτηση του εν λόγω φορητού στη μειωμένη τιμή είναι η αγορά οποιουδήποτε πακέτου conn-x στο χρονικό διάστημα 5-14 Μαρτίου 2007, με εξάμηνη υποχρεωτική παραμονή στην υπηρεσία...


Χαιρετίσματα.

manoulamou
05-03-07, 13:36
Να ησουν λιγο πιο σαφης :hmm: πώς θα ηθελες να ηταν;;;

karamanis
05-03-07, 14:01
Πήγα σήμερα το πρωι στο oteshop της γειτονιάς μου και ρώτησα.

Απαραίτητη προυπόθεση για την απόκτηση του εν λόγω φορητού στη μειωμένη τιμή είναι η αγορά οποιουδήποτε πακέτου conn-x στο χρονικό διάστημα 5-14 Μαρτίου 2007, με εξάμηνη υποχρεωτική παραμονή στην υπηρεσία...


Χαιρετίσματα.

Ε και; Για κάποιον που δεν έχει σύνδεση είναι ό,τι πρέπει...ένα conn-x για αρχή και ένα laptop να το κάψει...

tren0
05-03-07, 14:43
Μόλις επέστρεψα από το κατάστημα του ΟΤΕ στο πεδίο του Άρεως που είχα πάει να πληρώσω έναν λογαριασμό και επ' ευκαιρίας ρώτησα για την προσφορά με το laptop.

Η προσφορά ισχύει για όλους του νέους πελάτες conn-x αλλά δυστυχώς απ' ότι κατάλαβα δε πρόκειται να ισχύσει μέχρι 14 Μαρτίου αλλά λογικά μέχρι εξαντλήσεως αποθεμάτων πράγμα το οποίο είχε γίνει ήδη στο εν λόγω κατάστημα.

Απ ότι μου είπε η πωλήτρια είχαν 7 (ολογράφως επτά) laptop στο κατάστημα τα οποία έφυγαν όλα σήμερα μιας και έγινε χαμός απ' το πρωί.

Crosstalk
05-03-07, 14:48
Super προσφορα παιδες!Αν δεν ειχα σπιτι συνδεση και ψαχνομουνα τωρα, θα το τσιμπαγα!:oneup:

koprodogis
05-03-07, 15:28
η προσφορα ειναι τελεια,απλα αποτι καταλαβα απλα ο οτε προσπαθει να αυξησει τις συνδεσεις ιντερνετ του.
απλα πραγματα ο οτε ΔΕΝ πουλαει υπολογιστες οποτε τι κανει τραβαει μια μαζικη αγορα κατευθειαν απο lenovo και πουλαει με μηδαμηνο ας πουμε κοστος(στανταρ κονομαει καμια 100 ευρο ανα φορητο) και πουλαει ταυτοχρονα και πακετα adsl.
λαμβανοντας υποψην οτι εχει μονο εναν ενδεχομενο αγοραστη προσπαθει να βελετιωσει την εικονα του για να προσελκησει αγοραστες
εμενα στο υποκαταστημα βεροιας μου ειπαν οτι τελειωσαν και δεχονται παραγκελειες.
μακαρι να ειχα τα λεφτα και θα το χτυπαγα αμεσως.τσαμπα ειναι οποιος ενδιαφερεται ας το παρει,σαν πελατες κερδιζουμε απο κει και περα τπτ δεν μετραει

Deimos
05-03-07, 15:58
Λοιπον μολις επεστρεψα από οτε. ολα τα λαπτοπ που θα διατεθουν στην επικρατεια ειναι 1000. αυτο γινεται για να αυξησει την πελατειακη βαση ο οτε.
Αντικειμενικός στόχος είναι να έχουν πουληθεί όλα τα λάπτοπ σε 3-4 μερες. Οταν τελειώνουν από 1 κατάστημα τα λαπτοπ μπορούν να πάρουν από άλλο που έχει περίσευμα.

Θέλει 6μηνη σύνδεση σε κονεξ (οποιασδηποτε ταχύτητας) και να ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΣΥΝΔΕΣΗ.
Δεν δίνουν λάπτοπ σε ήδη υπάρχοντες συνδρομητές ΟΠΟΙΑΣΔΗΠΟΤΕ εταιριας (διοτι όσπου να κάνεις κατάργηση της ήδη υπάρχουσας ΑΔΣΛ και καινουρια συνδρομή κονεξ θα έχουν τελιωσει τα λαπτοπ.)
Η λύση (για αυτούς που ηδη έχουν αδσλ) είναι αιτηση καινούριας γραμμής και κατάργηση της υπάρχων (αυτό έκανα εγώ) με επιβάρυνση 35 ευρώ για την νέα γραμμή.
Το λαπτοπ


Ιntel Centrino Duo Mobile Technology (Intel Core 2 Duo Processor T2250, 1.73GHz, Intel 3945ABG), Genuine Windows Microsoft XP Home Windows Vista Ready 512MB, 80GB, 15" XGA TFT (1024x768), Multi-Burner (DVD/RW CD/RW), Intel Graphics Media
Accelerator 950 up to 128MB, Modem, Ethernet, IEEE1394, 6 cell battery, Worry-free computing with Lenovo Care, travel weight: 2.9kg, 1 year
warranty carry-in
multicard reader 5+1
a/b/g wirelles network
και άλλα χαρακτηριστηκά που δεν θυμάμαι.

madmetal
05-03-07, 16:22
μπορουμε να το αγορασουμε απο τον οτε και τα oteshop μονο?
ή και απο γερμανο κλπ?
(το μονο που με χαλαει ειναι οτι το c200 εχει μικρο προβληματα σε ubuntu :hmm: αν και σε γενικες γραμμες καλα τα παει.. :oneup: )
φιλε Deimos το φθηνοτερο πακετο conn-x για την προσφορα ποιο ειναι?

koprodogis
05-03-07, 16:37
6 μηνες 768 δλδ 6*18,5=111 ευρο

madmetal
05-03-07, 16:41
6 μηνες 768 δλδ 6*18,5=111 ευρο

111 ευρω +35 για την διακοπη απο το πακετακι που ετσι και αλλιως τελειωνει σε λιγες μερες.. + 400 ευρω = 546 ευρω για 6 μηνες 1024 adsl και ενα latptop..
καλα δεν ειναι? :p

JoeBar
05-03-07, 17:27
Μια χαρούλα είναι η προσφορά για όσους την πρόλαβαν... :)

greatst
05-03-07, 17:30
111 ευρω +35 για την διακοπη απο το πακετακι που ετσι και αλλιως τελειωνει σε λιγες μερες.. + 400 ευρω = 546 ευρω για 6 μηνες 1024 adsl και ενα latptop..
καλα δεν ειναι? :p

καλά όλα αυτά, αλλά (εάν κατάλαβα καλά) δεν σε χαλάει που θα πρέπει να αλλάξεις αριθμό τηλεφώνου? :hmm:

nrg_polini
05-03-07, 17:38
Τρομερη προσφορα, ευγε :up:

flyer
05-03-07, 17:50
Μια χαρούλα είναι η προσφορά για όσους την πρόλαβαν... :)

Εξαντλήθηκαν κιόλας τα διαθέσιμα κομμάτια?:hmm:

manoulamou
05-03-07, 17:56
Δεν υπαρχει ακομα υπευθυνη επισημη πληροφορηση.
Λεγεται πως υπαρχουν περιορισμενα τεμαχια
και οποιος προλαβει το laptop ειδε:p

gtl
05-03-07, 18:06
Για προσφορά 'κράχτης' με μηδαμινή πραγματική διαθεσιμότητα. Όχι ότι δεν είναι ελκυστική, αλλά με ελάχιστα κομμάτια προσφέρουμε και αυτοκίνητο προς 800€ 'όσο διαρκούν τα αποθέματα' αν θέλουμε στοχεύοντας στην τζάμπα διαφήμιση. :-)

koprodogis
05-03-07, 18:50
δεν νομιζω οτι παει ετσι,ποτε πουλαγε ρε παιδια υπολογιστες ο οτε????ΠΟΤΕ
αφου δεχονται παραγκελιες,απλα πραμματα θα παραγκειλουν μεγαλη παρτιδα
και μεις αμα μαζευομασταν και παιρναμε 2000 κομματια απο εργοστασια με 300 ευρο θα τον περναμε αυτον τον φορητο

thomaseap
05-03-07, 18:58
Τρομερη προσφορα εγινε της πουτ....ς στα oteshop 1000 connx μεσα σε 1ωρα!!!!!!

Deimos
05-03-07, 19:45
καλά όλα αυτά, αλλά (εάν κατάλαβα καλά) δεν σε χαλάει που θα πρέπει να αλλάξεις αριθμό τηλεφώνου? :hmm:


εμενα οχι . ουτος η αλλος τον οτε τον εχω αναγκαστικα λογο αδσλ. αλλιώς ουτε σταθερο τηλ δεν θα ειχα.

Επίσης από αδσλ μεσο ισδν, την εκανα αδσλ μεσο πστν. αρα τα 35 ευρω τα εξηκονομω από την διαφορα της πστν με την ισδν.

Deimos
05-03-07, 19:51
Δεν υπαρχει ακομα υπευθυνη επισημη πληροφορηση.
Λεγεται πως υπαρχουν περιορισμενα τεμαχια
και οποιος προλαβει το laptop ειδε:p

μανουλα μου : ειδα το χαρτί που απέστηλαν τα κεντρικα του οτε στο υποκαταστημα του οτε. ελεγε αυτα που ειπα ποιο πάνω. στο υποκαταστημα του οτε που εκανα την αιτηση ειχε 5 κομματια και στις 13:30 που εκανα εγω την δικια μου ειχαν απομινει 2.

το 1 το καβατζοσα και έμεινε 1:p. Παντος είχε πολυ κινηση διότι υπηρχαν 4 ήδη άτομα που ρωταγανε για να πάρουν και αυτοί την προσφορα αλλά είχαν ήδη κονεξ και δεν γινόταν.

jpgr
05-03-07, 21:44
Παρατηρώντας λίγο παραπάνω τα χαρακτηρίστηκα του και συγκρίνοντας με το lenovo N series που είναι καλύτερο το οποίο κάνει από το eshop 770€ υποθέτω ότι το συγκεκριμένο πρέπει να κάνει γύρο στα 600€

Σε ένα site βρήκα αυτό:
Buy direct from
Lenovo
$699.00

Βεβαία και πάλι γλυτώνεις 200€ αλλά ξέρω γω....

sgiak
05-03-07, 22:22
Ωραία η προσφορά ρε παιδιά αλλά για ρίξτε μια ματιά κι εδώ: http://www.pc.ibm.com/europe/catalogs/gr/cseries.html
Απ’ ότι φαίνεται δεν γλιτώνεις 200 ευρώ.
Έχω την εντύπωση ότι ο ΟΤΕ δίνει το μηχάνημα μόλις 40 ευρώ φθηνότερα από την τιμή λιανικής που δίνει η κατασκευάστρια εταιρία και επιπλέον σου φορτώνει και μία σύνδεση με άλλα 111 ευρώ (το λιγότερο). Συνεπώς μπορούμε να πούμε ότι το αγοράζουν χονδρική, βγάζουν ένα μικρό κέδρος και ρίχνουν λίγο την τιμή της σύνδεσης που πουλάνε.
Ή μπορεί να πουλάνε το PC στην τιμή που το αγοράζουν και να βγάζουν κέρδος από τις συνδέσεις
Κάνω λάθως?

PS: σημερινή ισοτιμία ευρώ/δολαρίου ΗΠΑ = 1,30

Deimos
05-03-07, 23:11
Ωραία η προσφορά ρε παιδιά αλλά για ρίξτε μια ματιά κι εδώ: http://www.pc.ibm.com/europe/catalogs/gr/cseries.html
Απ’ ότι φαίνεται δεν γλιτώνεις 200 ευρώ.
Έχω την εντύπωση ότι ο ΟΤΕ δίνει το μηχάνημα μόλις 40 ευρώ φθηνότερα από την τιμή λιανικής που δίνει η κατασκευάστρια εταιρία και επιπλέον σου φορτώνει και μία σύνδεση με άλλα 111 ευρώ (το λιγότερο). Συνεπώς μπορούμε να πούμε ότι το αγοράζουν χονδρική, βγάζουν ένα μικρό κέδρος και ρίχνουν λίγο την τιμή της σύνδεσης που πουλάνε.
Ή μπορεί να πουλάνε το PC στην τιμή που το αγοράζουν και να βγάζουν κέρδος από τις συνδέσεις
Κάνω λάθως?

PS: σημερινή ισοτιμία ευρώ/δολαρίου ΗΠΑ = 1,30

Με την ιδια λογική γιατί αγόρασαν ΜΟΝΟ 1000 κομάτια και δεν αγόρασαν 10.000 κομάτια ? ίσος έτσι τους έβγαινε και ποιό φτηνά και να κονομαγαν περισσότερα. :whistle:

mamep
05-03-07, 23:30
Δωρεάν διαφήμιση για τον OTE απλά...

nrg_polini
05-03-07, 23:44
Ωραία η προσφορά ρε παιδιά αλλά για ρίξτε μια ματιά κι εδώ: http://www.pc.ibm.com/europe/catalogs/gr/cseries.html
Απ’ ότι φαίνεται δεν γλιτώνεις 200 ευρώ.
Έχω την εντύπωση ότι ο ΟΤΕ δίνει το μηχάνημα μόλις 40 ευρώ φθηνότερα από την τιμή λιανικής που δίνει η κατασκευάστρια εταιρία και επιπλέον σου φορτώνει και μία σύνδεση με άλλα 111 ευρώ (το λιγότερο). Συνεπώς μπορούμε να πούμε ότι το αγοράζουν χονδρική, βγάζουν ένα μικρό κέδρος και ρίχνουν λίγο την τιμή της σύνδεσης που πουλάνε.
Ή μπορεί να πουλάνε το PC στην τιμή που το αγοράζουν και να βγάζουν κέρδος από τις συνδέσεις
Κάνω λάθως?

PS: σημερινή ισοτιμία ευρώ/δολαρίου ΗΠΑ = 1,30

Ο καταλογος της εταιριας αναφερει ως τιμη 520 Ευρω. Δεν σημαινει ομως οτι ενα laptop με τοσο καλα χαρακτηριστικα θα κανει 520 Ευρω στην Ελλαδα. Δες εδω http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=4_196_197&manufacturers_id=&products_id=5313 ιδιος υπολογιστης με μικροτερo επεξεργαστη 840 Ευρω. Αρα μιλαμε για πολυ μεγαλη εκπτωση -> μεγαλη προσφορα.

edit: 800 Ευρω στο eshop http://www.eshop.gr/show_per.phtml?id=PER.907107 .

sgiak
05-03-07, 23:52
Με την ιδια λογική γιατί αγόρασαν ΜΟΝΟ 1000 κομάτια και δεν αγόρασαν 10.000 κομάτια ? ίσος έτσι τους έβγαινε και ποιό φτηνά και να κονομαγαν περισσότερα.

Δεν ξέρω γιατί αγόρασαν 1.000 κι όχι 10.000 ή γιατί δεν αγόρασαν και καμιά δεκαριά τόνους αγγούρια για να δίνουν ένα κομμάτι προσφορά με κάθε σύνδεση. Αυτό που βλέπω εγώ είναι ότι η τιμή της προσφοράς είναι μειωμένη κατά 40 ευρώ σε σχέση με την αγορά του ίδιου υπολογιστή απευθείας από την εταιρία.
Συνεπώς αν θέλω τον συγκεκριμένο υπολογιστή, αντί να δώσω 399 + 111 (την σύνδεση) = 510 ευρώ για να πάρω την προσφορά του ΟΤΕ μπορώ κάλλιστα να δώσω μόνο 450 και να πάρω τον υπολογιστή χωρίς σύνδεση. Πουλάνε δηλαδή την σύνδεση 60 ευρώ αντί για 110.
Εμένα που με ενδιαφέρει το PC αλλά όχι η σύνδεση, δεν θα πάρω τη συγκεκριμένη προσφορά.

nrg_polini
05-03-07, 23:56
Δεν ξέρω γιατί αγόρασαν 1.000 κι όχι 10.000 ή γιατί δεν αγόρασαν και καμιά δεκαριά τόνους αγγούρια για να δίνουν ένα κομμάτι προσφορά με κάθε σύνδεση. Αυτό που βλέπω εγώ είναι ότι η τιμή της προσφοράς είναι μειωμένη κατά 40 ευρώ σε σχέση με την αγορά του ίδιου υπολογιστή απευθείας από την εταιρία.
Συνεπώς αν θέλω τον συγκεκριμένο υπολογιστή, αντί να δώσω 399 + 111 (την σύνδεση) = 510 ευρώ για να πάρω την προσφορά του ΟΤΕ μπορώ κάλλιστα να δώσω μόνο 450 και να πάρω τον υπολογιστή χωρίς σύνδεση. Πουλάνε δηλαδή την σύνδεση 60 ευρώ αντί για 110.
Εμένα που με ενδιαφέρει το PC αλλά όχι η σύνδεση, δεν θα πάρω τη συγκεκριμένη προσφορά.

Πεσμου ενα ελληνικο (ή ξενο που να στελνει Ελλαδα) μαγαζι που να τον εχει 440 Ευρω να παω να παρω 5-6.

jpgr
06-03-07, 00:04
Η αλήθεια είναι κάπου στη μέση. Σίγουρα δε κάνει ούτε 800 ούτε 500.

Άλλο Ν series άλλο C series. Στο site λέει ότι η N series έχει κάποια πράγματα παραπάνω και το Ν series lenovo του eshop έχει 770€. Για παραπάνω λεπτομέρειες: http://www.pc.ibm.com/europe/notebook/3000.html?gr&cc=gr


Στην χειρότερη κερδίζεις 200€, ακόμα και έτσι συμφέρει.

nnn
06-03-07, 01:06
Έχω μια απορία,κάποιος που δεν έχει Adsl και πάρει connx και το laptop τόσο φτηνά θα τον χαλάσει ?

Ας μην γκρινιάζουμε για όλα.

euri
06-03-07, 01:36
Έχω μια απορία,κάποιος που δεν έχει Adsl και πάρει connx και το laptop τόσο φτηνά θα τον χαλάσει ?

Ας μην γκρινιάζουμε για όλα.

Και μετά, αν δε θέλει την aDSL, πουλά και το πακέτο, οπότε ο λάπτοπας έρχεται ακόμα πιο φθηνός ;)

Deimos
06-03-07, 07:27
Ο καταλογος της εταιριας αναφερει ως τιμη 520 Ευρω. Δεν σημαινει ομως οτι ενα laptop με τοσο καλα χαρακτηριστικα θα κανει 520 Ευρω στην Ελλαδα. Δες εδω http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=4_196_197&manufacturers_id=&products_id=5313 ιδιος υπολογιστης με μικροτερo επεξεργαστη 840 Ευρω. Αρα μιλαμε για πολυ μεγαλη εκπτωση -> μεγαλη προσφορα.

edit: 800 Ευρω στο eshop http://www.eshop.gr/show_per.phtml?id=PER.907107 .

Στο χαρτι που διαβασα του ΟΤΕ , εγραφε οτι η σειρα ν100 καταργηθηκε. Τωρα γιατι υπαρχουν στο site της lenovo δεν ξερω. Ισως κανει λαθος ο ΟΤΕ , ισως και να ξεστοκαρει η lenovo.

koprodogis
06-03-07, 10:40
Ωραία η προσφορά ρε παιδιά αλλά για ρίξτε μια ματιά κι εδώ: http://www.pc.ibm.com/europe/catalogs/gr/cseries.html
Απ’ ότι φαίνεται δεν γλιτώνεις 200 ευρώ.
Έχω την εντύπωση ότι ο ΟΤΕ δίνει το μηχάνημα μόλις 40 ευρώ φθηνότερα από την τιμή λιανικής που δίνει η κατασκευάστρια εταιρία και επιπλέον σου φορτώνει και μία σύνδεση με άλλα 111 ευρώ (το λιγότερο). Συνεπώς μπορούμε να πούμε ότι το αγοράζουν χονδρική, βγάζουν ένα μικρό κέδρος και ρίχνουν λίγο την τιμή της σύνδεσης που πουλάνε.
Ή μπορεί να πουλάνε το PC στην τιμή που το αγοράζουν και να βγάζουν κέρδος από τις συνδέσεις
Κάνω λάθως?

PS: σημερινή ισοτιμία ευρώ/δολαρίου ΗΠΑ = 1,30

Δεν διαβασες καλα τον καταλογο που μας εδειξες.
The price displayed applies only to LENOVO Business Partners who are approved to acquire the product directly from LENOVO. LENOVO Business Partners that source from a LENOVO Distributor do so at prices and on terms that are established by the LENOVO Distributor, not by LENOVO
με δυο λογια ειναι μονο τιμες "εμπορων" αμα παραγκειλεις μονος σου και αλλη τιμη θα ειναι και φυσικα θα πληρωσεις και τελωνιο και μεταφορα.χωρις να ξερω φανταζομαι μια κατοσταρα στο νερο,μονο η ασφαλεια της μεταφορας με courier θα ειναι τοσα(δεν φανταζομαι να παραγκειλεις απο αμερικη ανασφαλιστο φορητο,πολλα γινονται στα τελωνεια,και επισης μολις το δουν θα το ανοιξουν αμεσως και θα σε χρεωσουν ακομα και με ενδειξει δωρου)
οποτε τι ερχεσαι στα 850 που λενε
επιπλεον αν το βαλεις στο skroutz θα σου υο βγαλει στο γερμανικο καταστημα σε αυτα τα λεφτα
ειναι ευκαιρια παιδια το ειπαμε,και το κανουν γιατι θα παραγκειλουν μεγαλη ποσοτητα σχετικα παλιου μοντελου και μεις αμα μαζευομασταν καμια 500 ατομα θα πετυχαιναμε 500 ευρο να μας τα δοσουν:twisted: :twisted:

frap
06-03-07, 13:24
Επειδή δεν βλέπω να το διόρθωσε κανένας, ο T2250 είναι Core DUO και όχι Core 2 DUO.

Όχι ότι αυτό χαλά ιδιαίτερα την προσφορά, αλλά ας το έχουν στο μυαλό τους όσοι θα το αποκτήσουν.

giannos1
06-03-07, 13:25
ΜΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΠΟΥ ΕΜΑΘΑ ΣΗΜΕΡΑ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΠΩΛΙΤΗ ΣΕ ΕΝΑ ΚΑΤΑΣΤΙΜΑ ΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΑΝ ΤΟ ΛΑΠΤΟΠ ΑΥΤΟ ΕΧΕΙ ΕΠΕΚΤΑΣΙΜΗ ΜΝΗΜΗ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΑ 512.. ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΠΙΤΡΕΠΟΥΝ ΛΕΕΙ ΝΑ ΞΕΣΦΡΑΓΙΣΟΥΝ ΚΑΝΕΝΑ Κ ΟΥΤΕ ΣΤΑ ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΙΡΙΣΤΙΚΑ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΗ..... ΑΠΟ ΠΕΜΤΗ ΠΑΝΤΟΣ ΘΑ ΕΧΟΥΝ Κ ΑΛΛΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ......:hmm:

Xguru
06-03-07, 13:34
Και μετά, αν δε θέλει την aDSL, πουλά και το πακέτο, οπότε ο λάπτοπας έρχεται ακόμα πιο φθηνός ;)

Μα αν δεν ενεργοποιήσεις adsl πώς θα πάρεις το laptop; Επίσης αν πουλιούταν γιατί να το αγοράσει κάποιος από εσένα που δεν θα του δώσεις δωράκι -ούτε vista ούτε router ούτε ασύρματο τηλέφωνο.
Μπορείς λίγο να εξηγήσεις γιατί δεν κατάλαβα τι ακριβώς θα πουλήσει για να του μείνει το laptop;

euri
06-03-07, 13:36
Μα αν δεν ενεργοποιήσεις adsl πώς θα πάρεις το laptop; Επίσης αν πουλιούταν γιατί να το αγοράσει κάποιος από εσένα που δεν θα του δώσεις δωράκι -ούτε vista ούτε router ούτε ασύρματο τηλέφωνο.
Μπορείς λίγο να εξηγήσεις γιατί δεν κατάλαβα τι ακριβώς θα πουλήσει για να του μείνει το laptop;

Όλο το πακέτο Conn-X.

BlindG
06-03-07, 13:38
H μνήμη είναι επεκτάσιμη.
Περισσότερα, αργοτερα :)

Για να δικαιούται κάποιος το laptop, η γραμμή του ΔΕΝ πρέπει να είναι σε κύκλωμα adsl και ΔΕΝ πρέπει να είναι σε άλλο πάροχο (γιατί μετά θέλει "απεξάρτηση" και αν δεν είναι στο όνομά σας η γραμμή, θέλετε εξουσιοδότηση).

Επίσης, να σας ενημερώσω οτι έρχεται ΧΩΡΙΣ cd (recovery κτλ) γιατί -λέει- οποιαδήποτε πληροφορία/εργαλείο χρειάζεται, το έχει μέσα στο δίσκο. Αν κάποιος θέλει να βάλει κάτι άλλο και βαρέσει format, μετά????:what: :what: :what:

manoulamou
06-03-07, 16:21
Καλα το να μην δινουν recovery cd/dvd δεν ειναι κατι πρωτοφανες,
το ανεφερε και αλλος φιλος (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=81335)ασχετως conn-x, σε laptop ACER
όπου χρειαστηκε να κανει format και εμεινε με την αδεια χρησης στο χερι:p
αν ειναι τυχερος θα του δωσουν καινουργιο cd...

alexnts
06-03-07, 16:42
Κάποιοι κατασκευαστές έχουν ένα 2ο partition που βρίσκεται το image και είναι προσβάσιμο μονό κατά το boot.

από Πέμπτη θα έχουν σίγουρα; Τι σου είπε; Σε ποιο κατάστημα;

@ ADSLgr.com All rights reserved.