PDA

Επιστροφή στο Forum : Μεταφορα σε wind



apostatis
24-04-14, 11:32
Ειμαι στην vodafone στα 2 κινητα και στην forthnet στο σταθερο με το ιντερνετ
Οικονομικα αξιζει να παω στην wind.
γενικα ομως αξιζει?
Γιατι τωρα στην forthnet πιανω 20mbps στην wind θα πιανω περιπου τα ιδια;
Κι οσο αναφορα το vdsl ισχυουν οι ταχυτητες?

- - - Updated - - -

Καποια γνωμη καποιος;

MitsosDaBest13
24-04-14, 22:48
Η Forthnet σου δίνει SNR 6 οπότε πιάνεις λίγο μεγαλύτερες ταχύτητες. Όλες οι άλλες εταιρίες σου δίνουν SNR συνήθως 11 (ή και 9) και η γραμμή σου είναι μεν πιο αξιόπιστη, αλλά έχεις μικρότερη ταχύτητα. Με λίγα λόγια, όχι, δε θα πιάνεις 20 Mbps, θα πιάνεις σίγουρα κάτω από 18. Εμείς πάντως έχουμε 2 γραμμές Wind στα 16 και 13 Mbps και δεν έχουμε προβλήματα.

Για VDSL εξαρτώνται πολλά. Αν σου δώσουν από Αστικό Κέντρο, η ταχύτητα θα χάνεται σαν το ADSL. Αν υπάρχει ΚΑΦΑΟ του ΟΤΕ στην περιοχή σου, καλώς, θα πιάνεις σχεδόν όλη την ταχύτητα.

manila
25-04-14, 00:30
Μια χαρά είναι η Wind φίλε από άποψη ποιότητας και υπηρεσιών. Ποτέ μου δεν είχα πρόβλημα. Αν σε συμφέρει οικονομικά μην το σκέφτεσαι καθόλου.

iznodur
25-04-14, 08:42
Μια χαρά είναι η Wind φίλε από άποψη ποιότητας και υπηρεσιών. Ποτέ μου δεν είχα πρόβλημα. Αν σε συμφέρει οικονομικά μην το σκέφτεσαι καθόλου.

Συμφωνώ και εγώ, προχώρα άφοβα !

techgirl
28-04-14, 15:39
Καλή είναι η wind (νομίζω αδίκως της έχει μείνει η κακή φήμη) και στανταρντ πιο οικονομική

lex_luthor
29-04-14, 23:31
Ειμαι στην vodafone στα 2 κινητα και στην forthnet στο σταθερο με το ιντερνετ
Οικονομικα αξιζει να παω στην wind.
γενικα ομως αξιζει?
Γιατι τωρα στην forthnet πιανω 20mbps στην wind θα πιανω περιπου τα ιδια;
Κι οσο αναφορα το vdsl ισχυουν οι ταχυτητες?

- - - Updated - - -

Καποια γνωμη καποιος;

Προτείνω Wind λόγω οικονομίας και απουσίας προβλημάτων. Προσωπικά είναι ο μόνος πάροχος που μέχρι στιγμής με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο, οπότε και τον συστήνω σε γνωστούς και φίλους.

techgirl
05-05-14, 15:37
Προτείνω Wind λόγω οικονομίας και απουσίας προβλημάτων. Προσωπικά είναι ο μόνος πάροχος που μέχρι στιγμής με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο, οπότε και τον συστήνω σε γνωστούς και φίλους.

Μια από τα ίδια :)

@ ADSLgr.com All rights reserved.