PDA

Επιστροφή στο Forum : ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΕ ΤΗΝ Otenet ΣΤΑ 2048- ΒΑΖΕΙ ΚΟΦΤΗ



Σελίδες : [1] 2

nanas
05-03-07, 00:43
παιδιά παρατήρησα το εξής, το οποίο συμβαίνει πάντα:

ξεκινάω να κατεβάσω ένα αρχείο πχ 20 ΜΒ. Μέχρι να κατεβάσει τα πρώτα 3,5 ΜΒ πάει στο maximum που μπορεί να πάει. Μετά τα 3,5 και μέχρι την ολοκλήρωση του κατεβάσματος αρχίζει τα σκαμπανεβάσματα, τελικά όμως ο μέσος όρος κατεβάσματος είναι λίγο κάτω από το 80% της ονομαστικής.
Αναριωτιόμουν λοιπόν τι φταίει για αυτή τη μόνιμη κατάσταση και για να το λύσω έκανα τεστ σε αρχείο 20 ΜΒ από το ntua με φορθνετ και οτενετ με χρονική διαφορά ελάχιστη μέχρι να κάνω το νέο log in.
Τα αποτελέσματα ήτνα ότι η φορθνετ πήγαινε σφέρα καθόλη τη διάρκεια του κατεβάσματος ενώ η ΟΤΕΝΕΤ μετά τα 3,5 ΜΒ ξανάρχισε να σκαμπανεβάσματα. Με τη φορθνετ είχα τελικά 14 KB παραπάνω (218 έναντι 204 στον τελικό μετρητή του internet explorer).
Δείτε και το πρακάτω γράφημα όπου πρώτη είναι η φορθνετ και δεύτερη η οτενετ

netrinos
05-03-07, 00:53
Σε όλες τις ταχύτητες έχει κόφτη.
Με 1024 αλτεκ κατέβαζα με 110 τώρα με οτενετ 100

No-Name
05-03-07, 01:24
Έχετε τρόπο να το αποδείξετε?

Ρωτώ διότι πιάνω μέχρι και 218kb/s

iwnas
05-03-07, 04:24
Έχετε τρόπο να το αποδείξετε?

Ρωτώ διότι πιάνω μέχρι και 218kb/s

και εγω το ιδιο μεχρι και 234kb

spirosta
05-03-07, 09:55
Και εγώ σταθερά από http με 236...
Κόφτης υπάρχει αλλά μάλλον δεν είναι εκεί το πρόβλημα σας...

nanas
05-03-07, 11:21
τι λέτε ρε παιδιά διαβάσατε το μήνυμά μου ολόκληρο?
ΑΣΑΦΑΛΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΕΔΕΙΞΑ. ME TH FORTHNET ΟΠΩΣ ΒΛΕΠΕΤΕ ΚΑΙ ΣΤΟ ΓΡΑΦΗΜΑ ΠΑΕΙ SUPER.
Είπαμε μην κοροϊδευόμαστε και μεταξύ μας τώρα!!!

nanas
05-03-07, 11:27
και συ που πιάνεις .... 234 δε μιλάμε για τις ενδείξεις του du meter αλλά τον μετρητή του internet explorer και σε αρχεία μεγάλα π.χ. 20 ΜΒ. Στα μικρά το ξεκαθάρισα ότι δεν υπάρχει κόφτης.
Το θέμα είναι να συμμετέχουμε στο forum και να είμαστε αντικειμενικοί για το καλύτερο όλων μας, όχι να χαιδεύουμε τα αυτιά του εκάστοτε παρόχου αμφισβητώντας τα αυταπόδεικτα, σαν να είμασταν ...... υπάλληλοι του εν λόγω παρόχου..... (λέω εγώ:whistle: )!

nanas
05-03-07, 11:36
βέβαια ξέχασα να πώ ότι είμαι σε conn-x.
κρατώ λοιπόν μία επιφύλαξη μήπως τον κόφτη τον βάζουν στις συνδέσεις ΟΤΕΝΕΤ που δίνουν για conn-x και όχι στις συνδέσεις που είναι αποκλειστικά της ΟΤΕΝΕΤ. Σε αυτή την περίπτωση τα σχόλια των ανωτέρω τα αποδέχομαι στο σύνολό τους. Kαι σε κάθε περίπτωση όσο ισχυρίζονται το αντίθετο από εμένα ας το αποδείξουν αυτοί απλά με την επισύναψη ενός γραφήματος αντίστοιχου με το δικό μας.
Τονίζω και πάλι ότι σκοπός μας εδώ είναι να βοηθά ο ένας τον άλλο και να διεκδικούμε καλύτερες υπηρεσίες από τις σημερινές...

No-Name
05-03-07, 13:29
Δεν ισχύει τίποτα για κόφτες.

nanas
05-03-07, 13:44
καλά πως είσαι τόσο απόλυτος? εδώ σου δείχνω τεστ με δύο διαφορετικούς providers που φανερώνουν αν μην τι άλλο ότι δεν έχει πρόβλημα ούτε η γραμμή μου ούτε ο ΟΤΕ.
τι φταίει λοιπόν?

MirrorX
05-03-07, 13:51
γιατι δεν δοκιμαζεις να κανεις τους ιδιους ελεγχους και απο καποια αλλη γραμμη adsl αλλης περιοχης?ετσι θα ειμαστε σιγουροι αν ισχυει η οχι αυτο που λες....

No-Name
05-03-07, 18:48
Στείλτε στο ΝOC της ΟΤΕνετ κάντε καταγγελια αν θέλετε δεν πρόκειται να βρείτε δίκιο διότι δεν υπάρχει κόφτης απλά!Αν υπήρχε θα ήταν σε όλους και όχι επιλεκτικά και φυσικά δεν θα υπήρχε τώρα ΟΤΕνετ εφόσον υπήρχε κόφτης.

Γιατί επιμένω?Ε έχω τους λογους μου και επιμένω....

slipknot
05-03-07, 19:25
Δεν είναι κακό να πείς ότι εκεί δουλεύεις/ες...

nanas
05-03-07, 19:26
Στείλτε στο ΝOC της ΟΤΕνετ κάντε καταγγελια αν θέλετε δεν πρόκειται να βρείτε δίκιο διότι δεν υπάρχει κόφτης απλά!Αν υπήρχε θα ήταν σε όλους και όχι επιλεκτικά και φυσικά δεν θα υπήρχε τώρα ΟΤΕνετ εφόσον υπήρχε κόφτης.

Γιατί επιμένω?Ε έχω τους λογους μου και επιμένω....

εγώ προτείνω πάντως να μας κάνεις ένα τεστ αντίστοιχο με το δικό μου, ώστε να μας αποδείξεις αυτά για τα οποία είσαι τόσο σίγουρος. το γράφημα θα μας τα δείξει όλα (χωρίς photoshop εννοείται);)

Lord_British
05-03-07, 19:36
Με το θεμα ειχα ασχοληθει παλιοτερα και υπαρχει και αναλογο thread.

Kοφτης δυστυχως υπαρχει εδω και πολυ καιρο στην οτενετ.Τα παραπανω γραφηματα μπορω να τα επιβεβαιωσω και εγω με συνδεση 2048 οτενετ η οποια εχει ελεγχθει σε 3 διαφορετικες περιοχες της Αττικης....

Φιλικα

nanas
05-03-07, 19:41
Με το θεμα ειχα ασχοληθει παλιοτερα και υπαρχει και αναλογο thread.

Kοφτης δυστυχως υπαρχει εδω και πολυ καιρο στην οτενετ.Τα παραπανω γραφηματα μπορω να τα επιβεβαιωσω και εγω με συνδεση 2048 οτενετ η οποια εχει ελεγχθει σε 3 διαφορετικες περιοχες της Αττικης....

Φιλικα

Να αγιάσει το στόμα σου.....
Δώσε μας το link φίλε μου γιατί ο noname μας έχει τρελάνει σήμερα ....:evil: .

Αν έχεις και κάποια πρόταση για το τι μπορούμε να κάνουμε ευπρόσδεκτη.:oneup:

Lord_British
05-03-07, 19:57
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=35632

manoulamou
05-03-07, 20:26
Κοφτης κι αγιος ο θεος, να μενει λιγο bandwith
και για εμας τους μικρομεσαιους:p (πλακα κανω...).
Καποιος που ξερει με στοιχεια να μας ενημερωσει εαν και τι ακριβως συμβαινει
και σε ποιες ταχυτητες, προφανως μιλαμε για περιορισμο πακετων ετσι;;;

ownagE_
05-03-07, 20:32
προφανως μιλαμε για περιορισμο πακετων ετσι;;;

Οχι, απλα οριο στα KB/s

nanas
05-03-07, 20:37
το αρχικό μου post με τα γραφήματα περιγράφει την κατάσταση λεπτομερώς.
απ ότι είδα όμως και από τον φίλο παραπάνω το πρόβλημα υπάρχει από το 2006 και η ΟΤΕΝΕΤ συνεχίζει το χαβά της.
δεν πειράζει υπομονή μέχρι να λήξει το συμβόλαιο σε .... 6 μήνες. χαχα

ownagE_
05-03-07, 20:39
Μα το οτι η OTEnet βαζει κοφτες ειναι γνωστο, αλλα για 5-10kb/s τωρα να παραπονιεσαι δεν χρειαζεται νομιζω :p

teo_L20
05-03-07, 21:04
Σωστός. Εγω πιανω maximun 80 και μετρια αποσταση απο το dslam(3 χλμ) μια χαρα ειμαι. Τωρα ρε παιδια τι παιδευεστε δικιο δεν θα βρειτε!

manoulamou
05-03-07, 21:17
Να ρωτησω κατι χαζο η πανασχετη:
αυτο υποτιθεται οτι γινεται γιατι πλακωσανε πολλοι πελατες στον οποιον ISP κι
επειδη οι αναβαθμισεις ανανεωσεις κοστιζουν, γι αυτο κοβουν απο ταχυτητες και πακετα;;;

sdikr
05-03-07, 21:23
Εξαρτάτε με τον κάθε πάροχο το που βάζει το όριο για το πακέτο που αγοράζεις,

Πχ όταν πέρνεις 1024 μαζί με τα overheads (περι τα 10%)

spirosta
05-03-07, 21:25
Εγώ πάντως που είμαι σε "καλό" dslam έχω σχεδόν όλες τις ώρες της ημέρας 236KB/s κατεβάζοντας από ntua αρχεία μεγαλύτερα από 300-400MB... Και τα πακέτα μου είναι περίπου 200/s..

Για μένα δεν υπάρχει κόφτης... Καλύτερα να κάνετε δοκιμές σε διαφορετικές περιοχές με την ίδια σύνδεση να δείτε..

No-Name
05-03-07, 23:31
Εγώ πάντως που είμαι σε "καλό" dslam έχω σχεδόν όλες τις ώρες της ημέρας 236KB/s κατεβάζοντας από ntua αρχεία μεγαλύτερα από 300-400MB... Και τα πακέτα μου είναι περίπου 200/s..

Για μένα δεν υπάρχει κόφτης... Καλύτερα να κάνετε δοκιμές σε διαφορετικές περιοχές με την ίδια σύνδεση να δείτε..


Επίσης.Είναι που έχει κόφτες η ΟΤΕνετ γιαυτό βλεπουμε μόνο έως και 236.:rofl:

NoDsl
05-03-07, 23:41
Επίσης.Είναι που έχει κόφτες η ΟΤΕνετ γιαυτό βλεπουμε μόνο έως και 236.:rofl:

και σε siemens 1 να είσαι 236 σταθερά δεν βλέπεις. Αν εννοείς peak και με την 56κ βαράω 30κβ/ς....

Η οτενετ ειναι γνωστό οτι τα κόβει σε στρογγυλά νούμερα....100-200 κλπ


Εξαρτάτε με τον κάθε πάροχο το που βάζει το όριο για το πακέτο που αγοράζεις,

Πχ όταν πέρνεις 1024 μαζί με τα overheads (περι τα 10%)

ουσιαστικά 2πλά OH πληρώνουμε αλλά τεσπα....

iwnas
05-03-07, 23:55
και συ που πιάνεις .... 234 δε μιλάμε για τις ενδείξεις του du meter αλλά τον μετρητή του internet explorer και σε αρχεία μεγάλα π.χ. 20 ΜΒ. Στα μικρά το ξεκαθάρισα ότι δεν υπάρχει κόφτης.
Το θέμα είναι να συμμετέχουμε στο forum και να είμαστε αντικειμενικοί για το καλύτερο όλων μας, όχι να χαιδεύουμε τα αυτιά του εκάστοτε παρόχου αμφισβητώντας τα αυταπόδεικτα, σαν να είμασταν ...... υπάλληλοι του εν λόγω παρόχου..... (λέω εγώ:whistle: )!

Οποιος δεν εχει προβλημα ταχυτητας και το λεει ειναι υπαλληλος του ISP? ε δεν παμε καλα...:down: :down: :down:

nanas
06-03-07, 00:37
"και σε siemens 1 να είσαι 236 σταθερά δεν βλέπεις. Αν εννοείς peak και με την 56κ βαράω 30κβ/ς....

Η οτενετ ειναι γνωστό οτι τα κόβει σε στρογγυλά νούμερα....100-200 κλπ"

Αυτό είναι όλο το ζουμί....
Περαιτέρω αναλύσεις δεν έχουν νόημα. 3 χρόνια αδιάλειπτα dsl το ξέρουμε το sport πλέον, απλά προκειμένου να κρατήσω την siemens 1 γραμμή έκανα τη μ@@@@ και πήγα σε οτενετ ενώ με forthnet ήμουν super. βέβαια για να είμαστε και λίγο αντικειμενικοί πέραν του κόφτη η οτενετ δεν έχει αλλά προβλήματα και μάλιστα με εξωτερικό είναι καλύτερη ως επί το πλείστον από την forthnet.
όπως είπε και ένας φίλος παραπάνω δε θα σκάσουμε για 3-4 ΚΒ λιγότερα. :cool: ΚΑΛΟΒΡΑΔΥ

l_satsok
06-03-07, 02:08
καλο βραδυ.

nanas
12-03-07, 19:20
Παιδιά επανέρχομαι!

Πήρα τηλ στην οτενετ και ρώτησα με πόσο πρέπει να κατεβάζει μία σύνδεση 2048. και τι μου απάντησαν οι άσχετοι: 2048/8=256 ΚΒ/sec. (για τα λεγόμενα overheads ο τύπος δεν είχε ιδέα):rofl: :rofl:
Κρίμα το χρόνο που χάνω μιλώντας μαζί τους!!!!

Εν πάσει περιπτώση, απο την προσωπική σας εμπειρία (ΟΧΙ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΟ FORUM- και είναι γενικά) πόσο δείχνει τελική ταχύτητα ο internet explorer μετά την ολοκλήρωση κατεβάσματος αρχείου 20 ΜΒ περίπου από τον ftp της otenet σε γραμμή 2048 και πάρoχο otenet?

Αν είχα ένα ακριβές feedback θα μου ήταν ιδιαίτερα χρήσιμο :oneup: (παρακαλώ μην αναφερθείτε στις στιγμιαίες ενδείξεις του du meter, που φυσικά είναι μεγαλύτερες, αλλά στο τελικό του internet explorer ή του flashget)

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων


ΥΓ: εγώ π.χ. με κλείδωμα στα 2112 παίρνω ένα 200-204. αντίθετα με forthnet 216!

spirosta
12-03-07, 20:21
Εμένα το τελικό του internet explorer παίζει από 210-230 ανάλογα τις ώρες... Βέβαια τυχαίνει να έχω με όλα τα προγράμματα 236 σταθερά... Αλλά αυτό μάλλον γίνεται όταν είμαι μόνος στο dslam..

l_satsok
13-03-07, 03:22
εμενα το τελικο παιζει απο 30-50kb/sec αναλογα τις ωρες,οποτε δεν μπορω να σας απαντησω.

βρε δε παμε να γ$#$@$#%$^

stelpas
13-03-07, 10:16
Εμενα αλλος ειναι ο πονος μου.Για 2η φορα μεσα σε 30 μερες κοπηκε η συνδεση στο internet.Μιλαμε για 12ωρες διακοπες.Το θεμα ειναι πως δεν το ξερουν κιολας.Δεν ξερω αν εχουν δικιο να μην ξερουν ομως ξερω πολυ καλα ποσο ειναι το παγιο που πληρωνω....

Μου ειπαν πως μπορει να φταιει ο τοπικος ΟΤΕ.Ειμαι υπερ του δημοσιου χαρακτηρα υπηρεσιων μεταξυ αυτων και του ΟΤΕ ομως οσο φανταζομαι την αντιμετωπιση που θα εχω απο τον υπαλληλο του τοπικου ΟΤΕ οταν θα του πω για το συγκεκριμενο προβλημα.... μου μπαινει ο διαολος.

nanas
13-03-07, 23:32
παιδι΄αη ξεφτίλα της ΟΤΕΝΕΤ συνεχίζεται!!!!
με αλτεκ (άκουσον άκουσον) 225 και με οτενετ την ίδια ώρα, στο ίδιο αρχείο, στον ίδιο σερβερ 202 και φουλ αστάθεια!!!:down:
ΤΙ ΣΚΑΤ..... ΚΑΝΟΥΝ ΣΤΗΝ ΟΤΕΝΕΤ?????:evil:

sdikr
13-03-07, 23:37
παιδι΄αη ξεφτίλα της ΟΤΕΝΕΤ συνεχίζεται!!!!
με αλτεκ (άκουσον άκουσον) 225 και με οτενετ την ίδια ώρα, στο ίδιο αρχείο, στον ίδιο σερβερ 202 και φουλ αστάθεια!!!:down:
ΤΙ ΣΚΑΤ..... ΚΑΝΟΥΝ ΣΤΗΝ ΟΤΕΝΕΤ?????:evil:

έχουν βάλει κόφτη, ως γνωστό (αν διάβαζες όλα τα μηνύματα)

nanas
13-03-07, 23:52
έχουν βάλει κόφτη, ως γνωστό (αν διάβαζες όλα τα μηνύματα)

καλά μη βαράς ....:) :) :)

Σε κάθε περίπτωση θα μου συνηστούσατε να το θέσω στην ΟΤΕνετ ή δεν έχει νόημα, διότι απλά και τρελό σε βγάζουν και δε διορθώνουν την κατάσταση συνήθως.:hmm:

Dimis
14-03-07, 00:15
που να δείτε σε κανα χρόνο και το ΟΡΙΟ στην κίνηση των GB ειδικά όσοι έχουν 4άρες και επάνω συνδέσεις... τι κόφτες και @@... πάμε για ΟΡΙΟ ανα μήνα και μετά χρεώση ανα kilobyte...
κάτι που ισχύει σε όλη την Ευρώπη ...
μερικά ενδεικτικά links:
1.BT, UK
http://www.bt.com/broadband/bb_info.jsp?BV_EngineID=ccceaddkgkjkmffcflgcefkdffndfkl.0&BV_SessionID=%40%40%40%401227060302.1173819786%40%40%40%40&s_intcid=con_intban_btcom_con_PNS_INB_Hub_bbofferbanner&BV_UseBVCookie=yes&BV_SessionID=@@@@1227060302.1173819786@@@@&BV_EngineID=ccceaddkgkjkmffcflgcefkdffndfkl.0
Προσέξτε πόσο κάνει η UNLIMITED... 22 UK GBP=44 ευρω το μήνα για 8Mbps Και δείτε η απλή 8Μbps τι όριο έχει και πόσο κάνει... εχει διαφορά!!
2.Belgacom, Belgium
http://www.belgacom.be/private/hbsres/jsp/dynamic/product.jsp?dcrName=hbs_adsl_res_light&detailPage=hbs_adsl_res_price (πατήστε στο prices and options)
3.Tiscali, UK
http://www.tiscali.co.uk/products/broadband/package-comparison.html?code=ZZ-NL-11XY Λεει unlimited αλλα με μικρά γράμματα κάτω FAIR USAGE POLICY APPLIES δηλαδή πάρε 8MBit αλλά άν θέλουν στην λένε αν κατεβάζεις 5Terrabyte τον μήνα... και οι αγγλοι είναι άγγλοι σε αυτά...
υπάρχουν κι άλλα θα ψάξω να βρώ περισσότερα...

sdikr
14-03-07, 00:21
που να δείτε σε κανα χρόνο και το ΟΡΙΟ στην κίνηση των GB ειδικά όσοι έχουν 4άρες και επάνω συνδέσεις... τι κόφτες και @@... πάμε για ΟΡΙΟ ανα μήνα και μετά χρεώση ανα kilobyte...
κάτι που ισχύει σε όλη την Ευρώπη ...
μερικά ενδεικτικά links:
1.BT, UK
http://www.bt.com/broadband/bb_info.jsp?BV_EngineID=ccceaddkgkjkmffcflgcefkdffndfkl.0&BV_SessionID=%40%40%40%401227060302.1173819786%40%40%40%40&s_intcid=con_intban_btcom_con_PNS_INB_Hub_bbofferbanner&BV_UseBVCookie=yes&BV_SessionID=@@@@1227060302.1173819786@@@@&BV_EngineID=ccceaddkgkjkmffcflgcefkdffndfkl.0 Προσέξτε πόσο κάνει η UNLIMITED... 22 UK GBP=44 ευρω το μήνα για 8Mbps Και δείτε η απλή 8Μbps τι όριο έχει και πόσο κάνει... εχει διαφορά!!
2.Belgacom, Belgium
http://www.belgacom.be/private/hbsres/jsp/dynamic/product.jsp?dcrName=hbs_adsl_res_light&detailPage=hbs_adsl_res_price (πατήστε στο prices and options)
3.Tiscali, UK
http://www.tiscali.co.uk/products/broadband/package-comparison.html?code=ZZ-NL-11XY Λεει unlimited αλλα με μικρά γράμματα κάτω FAIR USAGE POLICY APPLIES δηλαδή πάρε 8MBit αλλά άν θέλουν στην λένε αν κατεβάζεις 5Terrabyte τον μήνα... και οι αγγλοι είναι άγγλοι σε αυτά...
υπάρχουν κι άλλα θα ψάξω να βρώ περισσότερα...

Αλλό πράγμα το trafic shapping αλλό το cap

kolis
02-04-07, 12:46
Να ρωτήσω κάτι κ γω..?
Έχω σύνδεση στα 2048 με την ΟΤΕΝΕΤ (αρχικά είχα το πακέτο 1024 για 1χρόνο κ έγινε 2048 μετά την αναβάθμιση) αλλά οι ταχύτητες που κατεβάζω είναι... τουλάχιστον απογοητευτικές σύμφωνα με τα λεγόμενά σας.
Κατεβάζω π.χ. από servers του RapidShare με 120-130 το ΠΟΛΥ!
Έχω καλέσει τον Οτε κ την ΟΤΕΝΕΤ αλλά όπως μαντεύετε, ήταν σαν να μην τους μίλησα ποτε...
Είναι φυσιολογικές τέτοιες ταχύτητες? Μένω στο Γαλάτσι,κ μάλιστα το σπίτι μου είναι ακριβώς δίπλα(στην κυριολεξία) με το κτίριο με τις εγκαταστάσεις του ΟΤΕ στην περιοχή.
Help..!!!

tsaros
02-04-07, 13:49
Καποιο προβλημα εχει παθει η γραμμη μου απο χθες κατεβαζω σταθερα απο 180+
απο εκει που συνηθως ειμουν γυρω στο 70-100
θα τους παρω τηλεφωνο να το φτιαξουν

gatoulas
02-04-07, 13:57
Αλλό πράγμα το trafic shapping αλλό το cap

[PANKAKISTOS mode ON :twisted:]

Μήπως εννοείς car (commited access rate)?

[PANKAKISTOS mode OFF :p]

Desosav
24-04-07, 15:59
εγώ από την άλλη με 2mbps otenet, κατεβάζω με 215-220 απο newzgroups και όσον αφορά τον internet explorer με 210 κατα μέσο όρο...

jlian
05-05-07, 00:29
Να επιβεβαιώσω κι εγω πως με conn-x 1024 πάνω απο 100 kb/s δεν εχω δει. Στην ίδια γραμμη με forthnet το ιδιο αρχειο από τη pub του ntua 110~112 kb/s.
Ρε noname22, εδώ μας τρωνε το 10%, δεν είναι και λίγο. Τόσοι που σου το λένε στο όνειρο τους το βλέπουν; :hmm:

No-Name
05-05-07, 00:31
Να επιβεβαιώσω κι εγω πως με conn-x 1024 πάνω απο 100 kb/s δεν εχω δει. Στην ίδια γραμμη με forthnet το ιδιο αρχειο από τη pub του ntua 110~112 kb/s.
Ρε noname22, εδώ μας τρωνε το 10%, δεν είναι και λίγο. Τόσοι που σου το λένε στο όνειρο τους το βλέπουν; :hmm:

Παρακαλώ?

Βλέπεις να έχω ΟΤΕνετ?

όσο είχα βαρούσα 235.....πλέον δεν πά να βάλουν ότι κόφτη θέλουν(χιούμορ)

nanas
05-05-07, 00:32
Να επιβεβαιώσω κι εγω πως με conn-x 1024 πάνω απο 100 kb/s δεν εχω δει. Στην ίδια γραμμη με forthnet το ιδιο αρχειο από τη pub του ntua 110~112 kb/s.
Ρε noname22, εδώ μας τρωνε το 10%, δεν είναι και λίγο. Τόσοι που σου το λένε στο όνειρο τους το βλέπουν; :hmm:

πες τα μεγάλε.:oneup:
κρατώ όμως μία επιφύλαξη μήπως το πρόβλημα παρουσιάζεται μόνο σε dslam siemens 1.
σε άλλα δεν έχω δοκιμάσει την ταχύτητα

No-Name
05-05-07, 00:33
Γιατί δεν αλλάζετε πάροχο?Αφού σας χαλαει?

nanas
05-05-07, 00:38
ρε μεγάλε δε μένουμε όλοι Γαλάτσι Χαλάνδρι κλπ για να έχουμε επιλογές.
τι να κάνουμε περιμένουμε σα μαμακες τον πΟΤΕ, παρ' όλα αυτά δικαιούμαστε νμομίζω να λέμε τη γνώμη μας και κυρίως τον πόνο μας....
το πρωί το 121, το βράδυ το forum
xaxaxaxaxa

No-Name
05-05-07, 00:45
Δεν μένω εκεί που λές
...εαν έβλεπες τα adsl infos θα ήξερες.

Αποφάσιε ο ΟΤΕ ή η ΟΤΕΝΕΤ σου φταίει?

nanas
05-05-07, 01:19
δεν ανέφερα την περιοχή σου γιατί μιλούσα γεμικότερα...
ο ΟΤΕ φταίει όταν πιτάρει το dslam που είναι και το σοβαρό (κάποιο κ...ο έχει μπέι την τελευταία βδομάδα και έχει κατεβάσει όλο το ιντερνετ ο π...):down:
όταν δεν κατεβάζει αυτός και το κέντρο είναι ξεμπουκομένο η οτενετ βάζει κόφτη στα 200 σε αντιθεση με τις άλλες.
σου λεώ όμως παίζει και να συμβάινει αυτό μόνο σε simemens 1 dslam που συγχρονίζουν παραπάνω....

@ ADSLgr.com All rights reserved.