PDA

Επιστροφή στο Forum : hol - modem router



Raze
25-04-14, 01:27
Καλησπέρα! Αυτή τη περίοδο τι modem router δίνει η hol στο πακέτο double play; Το zte ή το cellpipe;
Ευχαριστώ.

Vitruvian78
25-04-14, 03:57
ZTE απ' όσο ξέρω....βέβαια παίζει ρόλο και τι αποθέματα υπάρχουν στις αποθήκες της

katop56
25-04-14, 12:46
Στο ZTE ποιο δίνουν; Αυτό που δίνει και η Cyta;

ZXV10 H201L

Raze
25-04-14, 15:00
Για καλό και για κακό έδωσα μια παραγγελία το TP-LINK TD-W8968

MitsosDaBest13
25-04-14, 18:25
H ΗΟL αυτή την εποχή δίνει ΖΤΕ ZXHN Η108Ν το οποίο το έχω εγώ και είναι τραγικό. Καλά έκανες και παρήγγειλες άλλο, αλλά δε θα παίζει η HOL TV, αν θες να τη βάλεις στην πορεία...

katop56
25-04-14, 22:19
Με HOL TV ποιο δίνουν;

Vitruvian78
26-04-14, 10:21
To ZTE είπαμε!! Όλα τα ρούτερ της hol είναι συμβατά με το hol tv

x_undefined
26-04-14, 11:18
Από περιέργεια, γιατί βλέπω αρκετούς να το θεωρούν τραγικό; Είχα το Cellpipe (αυτό ήταν τραγικό) και το αντικατέστησα με ZTE. Από τότε δεν έχω προβλήματα ούτε από σταθερότητα γραμμής ούτε με αποσυνδέσεις.

Vitruvian78
26-04-14, 11:33
Κι εγώ θεωρώ οτι είναι μια χαρά ρούτερ. Το έχουμε στο γραφείο και δεν έχουμε διαπιστώσει διαφορά απο το netfaster που είχαμε πριν. Το cellpipe δεν το γνωρίζω σαν ρούτερ, αλλά γενικά έχω ακούσει πολύ κόσμο να παραπωνιέται για χαμηλώτερους συγχρονισμούς και αδύναμο wifi

x_undefined
26-04-14, 11:44
Το cellpipe δεν το γνωρίζω σαν ρούτερ, αλλά γενικά έχω ακούσει πολύ κόσμο να παραπωνιέται για χαμηλώτερους συγχρονισμούς και αδύναμο wifi

Δεν ξέρω αν έπεσα σε ελαττωματικό Cellpipe αλλά είχε θέμα με P2P connections. Torrent δεν κατέβαζες, έκανε επανεκκίνηση κάθε 1.5 λεπτό. Το WiFi σε άκυρες στιγμές σταματούσε να δέχεται clients και ήθελε restart. Από συγχρονισμό όσο έχω και τώρα με το ZTE είχα (το NetFaster σε συγχρονισμό δεν το φτάνει κανένα απ' τα δύο πάντως :P)

MitsosDaBest13
26-04-14, 12:05
To ZTE εμένα μου έκοβε 3 Mbps download, αύξανε το θόρυβο στο Attenuation κατά 2 db και είχε τραγικό Wi-Fi. Μιλάμε έχω διαμέρισμα 86 τμ. και σε μερικά σημεία το κινητό μου δεν έπιανε καθόλου Wi-Fi από το ΖΤΕ! Είχα ζητήσει και δεύτερο ΖΤΕ μήπως το πρώτο είχε πρόβλημα, αλλά ήταν ακριβώς ίδιο. Πάντως η γραμμή μου ήταν πολύ σταθερή.

Ζήτησα ένα Netfaster από τη HOL και είναι πολύ καλύτερο σε ταχύτητα, κάλυψη Wi-Fi και το Attenuation το δείχνει πιο σωστά (έχω λίγο θόρυβο στη γραμμή, θα πέσει κι άλλο αν τη φτιάξω). Μιλάμε η μέρα με τη νύχτα σε σχέση με το ΖΤΕ...

Επίσης η HOL TV στο NetFaster, είναι σχεδόν plug n' play! Ακόμα και αν κάνω Reset, σε 1-2 λεπτά το πολύ παίζει μια χαρά! Ενώ στο ΖΤΕ αν κάνω Reset τη HOL TV, θέλει 20 λεπτά εγκατάσταση!!

dimtz
26-04-14, 14:55
και εγω μονο για το netfaster εχω να πω καλα λογια, 3mbps πιο πανω απο zte, πολυ σταθερο, ουτε μια αποσυνδεση, ανοιχτο το holtv , παιζω pro online και δεν εχω το παραμικρο προβλημα,καλα ειναι ο ενδιαφερομενος να παρει ενα netfaster (10 γιουρο απο αγγελιες)για μελλοντικη λυση με holtv

@ ADSLgr.com All rights reserved.