PDA

Επιστροφή στο Forum : hol double-play με €22.....φρεσκο!



Σελίδες : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Vitruvian78
29-04-14, 23:10
hol double-play με €22/μήνα

Χαρακτηριστικά

Απεριόριστο Internet με ταχύτητα έως 24 Mbps
Δυνατότητα απόκτησης vdsl internet με ταχύτητα έως 50 Mbps
Σταθερή τηλεφωνία που σας παρέχει κάθε μήνα:
Απεριόριστες αστικές και υπεραστικές κλήσεις προς όλα τα σταθερά Ελλάδος
60’ δωρεάν κάθε μήνα προς όλα τα κινητά Ελλάδος
Επιπλέον 240’ ΔΩΡΕΑΝ προς κινητά κάθε μήνα για 12 μήνες
Απεριόριστες διεθνείς κλήσεις προς σταθερά σε 47 χώρες

http://www.hol.gr/GR/home/doubleplay/Pages/default.aspx?pf=1&m_id=6

katop56
30-04-14, 00:07
Ας ρίξουν την τιμή για την τηλεόραση γιατι είναι υπερβολικά πολλά.

john84
30-04-14, 11:59
Εγω δεν μπορω να καταλαβω την λογικη της δεσμευσης 24 μήνες... (ως καταναλωτης βεβαια) σε 24 μηνες αλλαζουν αρδειν τα πραγματα και σιγουρα θα υπαρξουν πολλες άλλες εναλλακτικες ή πιο ενδιαφερουσες προσφοράς. Οι 12 μηνες ειναι ικανο διαστημα , έστω τραβηγμενα ενα 18 μηνο , αλλα να πας και να "κλειδωθείς" σε μια κλειστη προσφορα για τοσο πολυ ,προφανως συμφερει την εταιρια αλλα οχι τον καθε καταναλωτή!!!

Vitruvian78
30-04-14, 12:25
Μίλησα με την εξυπηρέτηση πελατών και μου είπανε ότι είναι στην επιλογή του πελάτη αν θέλει να δεσμευτεί για 1 ή δύο χρόνια, με κουτάκι επιλογής μέσα από την online αίτηση στην ιστοσελίδα της εταιρείας. Θεωρώ ότι είναι άψογη προσφορά.

katop56
30-04-14, 22:19
Αυτό με το κόστος μεταβίβασης θεωρώ ότι πρέπει να καταργηθει, η αν δεν συμφέρει τις εταιρείες να υπάρχει δυνατότητα πληρωμής σε δόσεις, ενσωματωμένο στο λογαριασμό. 35€ για μεταφορά γραμμής στις μέρες μας ειναι μεγάλο ποσό.

gerasimos_1972
01-05-14, 01:07
Έκανα αίτηση και έχει επιλογή για 12μηνες ή 24 μηνες.Επέλεξα τους 12 αλλά στο συμβόλαιο εμφανίζεται 24μηνο προς 22 ευρω και αναφέρει ότι υπαρχει τέλος αποσύνδεσης για τους πρώτους 12 μήνες.

Vitruvian78
01-05-14, 13:31
Κι εγώ έκανα αίτηση για τους γονείς μου, οι οποίοι δεν χρησιμοποιούν ίντερνετ, αλλά είναι το καλύτερο και πιο πλήρες πακέτο σε τόσο καλή τιμή στην αγορά αυτή τη στιγμή. Το τι γράφει το συμβόλαιο δεν παίζει ρόλο διότι στη συγκεκριμένη χρονική στιγμή που αιτήθηκες για το πακέτο αυτό τρέχει η συγκεκριμένη προσφορά και άρα όλες οι αιτήσεις που γίνονται γι αυτό το πακέτο αυτή την εποχή πρέπει να λαμβάνουν την προσφορά αυτή. Μόλις ενεργοποιηθείς πάρε τηλέφωνο να επιβεβαιώσεις ότι έχεις κατοχυρώσει την προσφορά για να είσαι σίγουρος.

MitsosDaBest13
01-05-14, 17:30
Στο online συμβόλαιο και μένα μου είχε βγάλει ένα λάθος, που επέλεξε μόνο του Διαβατήριο αντί για Ταυτότητα! Το τύπωσα και το έσβησα με Blanco και έβαλα το Χ στο κουτάκι για Ταυτότητα, μετά το πέρασα στο Scanner και το έστειλα στο mail που μου έδωσαν...

Καλό θα ήταν να κάνεις κι εσύ το ίδιο και να βάλεις το Χ στους 12 μήνες, μη βρεθείς προ εκπλήξεων...

- - - Updated - - -

Τώρα πρόσεξα πως έχει και Απεριόριστες Διεθνείς κλήσεις! Φοβερό πακέτο για 22€. Νιώθω λίγο ανόητος που πληρώνω 20€ μόνο για 300 λεπτά προς κινητά και σταθερά Ελλάδας...

Θα ρωτήσω τη HOL αν γίνεται να μου δώσει κι εμένα αυτό το πακέτο με 22€ το μήνα χωρίς καμία επιπλέον χρέωση (πχ. για αλλαγή πακέτου). Αν και δύσκολο το βλέπω, καθώς υπολείπονται ακόμα περίπου 21 μήνες στο συμβόλαιό μου για το Ευέλικτο 300... Τουλάχιστον η HOL θα βγάζει παραπάνω κέρδος 2€ το μήνα! :p

vforvendetta85
01-05-14, 18:57
Δύο ερωτήσεις:
α) Νυν συνδρομητές μπορούν να εκμεταλλευτούν την προσφορά;
β) Τα επιπλέον 240 λεπτά για κινητά είναι μόνο για 24μηνο συμβόλαιο;

Vitruvian78
01-05-14, 22:04
Α) Όχι. Ωστόσο τους έστειλα αιχμηρότατα παραπονα γι αυτό το πράγμα και τους εξήγησα οτι υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές, αν δεν το έχουν παρει είδηση ακόμη (π.χ. Wind, όπου τρέχει παρομοια προσφορά αυτή τη στιγμη με €20). Σας συστήνω να επιμείνετε και να απειλήσετε, αν δεν καταλαβαίνουν διαφορετικά!! Μην τρελλαθούμε κιόλας που ο υπάρχων πελάτης είναι αναγκασμένος να πληρώνει παραπάνω για υποδέέστερη υπηρεσία!!
Β) Ναι, ΑΛΛΑ αν ζητήσεις μετά το 24μηνο να διατηρηθεί η προσφορά, πιστευεις πως θα πούνε όχι;; Αν το κάνουν, υπάρχουν κι αλλου πορτοκαλιές once again!!
Δεν καταλαβαίνω το κολλημα της hol, προτιμαει δηλαδη να της φύγεις μετά απο ένα χρόνο ή να παραμείνεις πελάτης της και να συνεχίσεις να πληρώνεις τιμές προσφοράς;

vforvendetta85
02-05-14, 00:00
Για 24μηνο δεν υπάρχει περίπτωση να υπέγραφα ποτέ!Όχι μόνο στη hol, σε καμία εταιρία.Αναφορικά με την αντιμετώπιση των νυν συνδρομητών......θα την πατήσει.

simplyme
02-05-14, 09:57
- - - Updated - - -


Δύο ερωτήσεις:

β) Τα επιπλέον 240 λεπτά για κινητά είναι μόνο για 24μηνο συμβόλαιο;

αν κατάλαβα σωστά τα 240' ισχύουν και στα 12μηνα και στα 24μηνα συμβόλαια... είναι δωρεάν στο πακέτο για 24 μήνες όποιο συμβόλαιο κι αν επιλέξεις....

Vitruvian78
02-05-14, 09:57
Σωστά...

narsis
06-05-14, 11:06
Για 24μηνο δεν υπάρχει περίπτωση να υπέγραφα ποτέ!Όχι μόνο στη hol, σε καμία εταιρία.Αναφορικά με την αντιμετώπιση των νυν συνδρομητών......θα την πατήσει.

Από τη mini εμπειρία μου με αλλαγή εταιριών (δεν έχω αλλάξει πολλές) δυστυχώς αυτό συμβαίνει παντού. Ακόμα και σε εταιρία (Wind) στην οποία ήμουν 5 χρόνια σταθερό και κινητά με αρκετά σεβαστούς λογαριασμούς δεν μου δίναν προσφορά που δίνανε σε νέους πελάτες και είχε μεγάλη διαφορά στο πάγιο. Μόνο όταν λάβανε τις αιτήσεις μεταφοράς από HOL και Vodafone μου την κάνανε αλλά ήταν πλέον αργά.

MitsosDaBest13
06-05-14, 12:57
Μόλις με πήρε η HOL, για την αλλαγή πακέτου που είχα ζητήσει, από το Ευέλικτο 300' με 20€ σε αυτό το Double Play με 22€ . Μου είπαν πως γενικά δε μπορώ να κάνω καμία αλλαγή πακέτου μέχρι το Γενάρη του '15! Βέβαια δεν τον ρώτησα αν είδε πως έχω δεσμευτεί για 2 χρόνια (ως το Γενάρη του '16), το οποίο ήταν και μεγάλη βλακεία από μέρους μου... Εγώ με 20€ θα έχω το τζουφιο Double Play κι ένας άλλος με 22 θα μιλάει απεριόριστα με Αμερική κλπ! Επίσης μου είπε πως και να έκανα την αλλαγή, το πάγιο δε θα ήταν 22, αλλά λίγο παραπάνω! Απ' ό,τι βλέπω στον τιμοκατάλογο είναι 41€!!!

Vitruvian78
06-05-14, 13:20
Υπάρχει παρόμοιο πακετο με €20 χωρίς κλησεις στο εξωτερικό στη Wind

a.libe
06-05-14, 13:25
ναι , αλλα για μη συνδρομητες wind paei 25 ενώ αυτό αν εχεισ και vf παει πιο κατω νομιζω
....εγω ανανεωσα το ευελικτο 300 προ μηνος στην τελικη τιμη των 15,10 ευρω

..26 αρχικη με 15% εκπτωση πηγε 22,1 μετα -3 συνδυαστικη προσφορα λογω vf meta -3 εκπτωση για παντα και -1 πληρωμη μεσω σαιτ με πιστωτικη....βεβαια με το τριτι τηλ πηρα την προσφορα αυτή και μια ημερα πριν εκπνευσει το 12μηνο

Vitruvian78
06-05-14, 13:28
Αυτό δεν το ήξερα με τη wind. Ναι, σωστά, με vf έχει άλλα €4-€5 έκπτωση η hol.

MitsosDaBest13
06-05-14, 15:40
Έχουμε Double Play με 20€ από τη Wind στην επαρχία και το δεύτερο χρόνο πάει όντως στα 25€, αν δεν το συνδυάσεις με σύνδεση κινητού Wind.

Πάντως έχω εκνευριστεί λίγο με τη HOL, που ήρθα πριν μόλις 3,5 μήνες και νιώθω βλάκας να πληρώνω 20€ για το Ευέλικτο 300', ενώ αυτός που θα έρθει τώρα με 22€ θα είναι πιο έξυπνος... :angryr:

Vitruvian78
06-05-14, 17:48
Ναι, είναι αδικη αντιμετώπιση. Απο την άλλη αυτές ειναι προσφορες που απλα στοχευουν να ψαρεψουν πελάτες και μετα την εκπνοή του χρονικού οριου που βαζουν, επιστρεφουν στην κανονική τιμή. Βεβαια με τον ανταγωνισμό που υπαρχει εκει εξω, με λιγη απειλή, ενδεχωμενως να καταφέρει κάποιος να διατηρησει την τιμη παραπάνω απο το χρονικο όριο που οριζουν

vforvendetta85
06-05-14, 19:01
Από τη mini εμπειρία μου με αλλαγή εταιριών (δεν έχω αλλάξει πολλές) δυστυχώς αυτό συμβαίνει παντού. Ακόμα και σε εταιρία (Wind) στην οποία ήμουν 5 χρόνια σταθερό και κινητά με αρκετά σεβαστούς λογαριασμούς δεν μου δίναν προσφορά που δίνανε σε νέους πελάτες και είχε μεγάλη διαφορά στο πάγιο. Μόνο όταν λάβανε τις αιτήσεις μεταφοράς από HOL και Vodafone μου την κάνανε αλλά ήταν πλέον αργά.

Συμφωνώ.Κι εγώ τις ίδιες εμπειρίες έχω με σένα.Το θέμα μου είναι πως αυτή τη στιγμή είμαι πελάτης της hol και με αυτή έχω το πρόβλημα για τη στάση της.

bromiaris1gr
06-05-14, 19:42
Πάντως έχω εκνευριστεί λίγο με τη HOL, που ήρθα πριν μόλις 3,5 μήνες και νιώθω βλάκας να πληρώνω 20€ για το Ευέλικτο 300', ενώ αυτός που θα έρθει τώρα με 22€ θα είναι πιο έξυπνος... :angryr:

Συγγνώμη αλλά είσαι λάθος φίλε μου
Δηλαδή επειδή εσύ πήγες στην Χ εταιρεία και αγόρασες το συγκεκριμένο πρόγραμμα με συγκεκριμένα χρήματα ανά μήνα για 24 μήνες σημαίνει ότι για 24 μήνες δεν θα πρέπει να βγάλει καμία νέα πρόσφορα?
Μου θυμίζεις δεκάδες κατόχους πολύ ακριβών κινητών που για να ικανοποιήσουν λίγο την ματαιοδοξία τους σκάνε 800αρια και σε κανένα τρίμηνο που θα πέσει η συσκευή στο μισό κατηγορούν την εταιρεία… μη θέλοντας να καταλάβουν ότι είναι ελεύθερο εμπόριο και η κάθε εταιρία μπορεί να καθορήσει όπια τιμή θέλει για να προσελκύσει πελάτες..
Αν εσύ βιάστηκες να πάρεις το ακριβό πακέτο με 24μινη δέσμευση δεν σου φταίει η κάθε HOL.

vforvendetta85
06-05-14, 21:33
Θα πρέπει να βγάλουν νέα προσφορά αλλά να δίνει δικαίωμα και στους νυν πελάτες να την εκμεταλλευτούν.Αυτό είναι που συζητάμε.

jkoukos
06-05-14, 22:01
Θα συμφωνούσα, αν έδιναν την προσφορά σε χρήστες που πληρώνουν κανονική τιμή (χωρίς έκπτωση) ανεξάρτητα ποιο πακέτο έχουν.
Δεν μπορώ όμως να συμφωνήσω (αν και είναι επιθυμητό) να δίνεται και σε όσους ήδη είναι σε προσφορά, διότι αλλοιώνεται η έννοια της προσφοράς και η εταιρεία πάντα θα βγαίνει χαμένη.
Υπάρχουν πολλά παραδείγματα που στο εμπόριο, κερδίζεται ή χάνεται για λίγο μια προσφορά.

narsis
06-05-14, 22:07
Μα κι εγώ δεν μιλάω να μου την δώσουν όσο είμαι εντός άλλης προσφοράς. Έχω εξαντλήσει προ πολλού το 12μηνο της υποχρεωτικής παραμονής μου. Αλλά τι να λέμε, δικαίωμά τους είναι να καθορίζουν σε ποιον δίνουν ποια προσφορά και δικαίωμά μας αν δεν βαριόμαστε τη διαδικασία να αλλάξουμε πάροχο (εγώ προσωπικά το βαριέμαι + το κόστος μεταφοράς δεν ξέρω αν τελικά αξίζει).

MitsosDaBest13
06-05-14, 23:11
@bromiaris1gr

Και που να ήξερα εγώ πως 3 μήνες μετά η HOL θα έβγαζε με 2€ παραπάνω ένα πακέτο που είναι 10 φορές καλύτερο;;; Συμφωνώ πως όλες οι εταιρίες βγάζουν συχνά προσφορές για να προσελκύσουν νέους πελάτες, αλλά είναι απατεωνιά αν θέλω εγώ το ίδιο πακέτο, να το πληρώσω 41,20€, ενώ ο νέος πελάτης μόνο 22!!!

Άργησε πολύ η HOL, γιατί η Wind από τότε είχε Double Play με 25€ και δώρο τάμπλετ και μετά το έκανε 20 χωρίς τάμπλετ. Αλλά επειδή χρησιμοποιώ πολύ το ίντερνετ, δεν ήθελα με τίποτα Wind, γιατί φοβόμουν τυχόν προβλήματα.

Επίσης βιαζόμουν να φύγω, γιατί οι αποσυνδέσεις με τον ΟΤΕ που είχα τότε, γίνονταν όλο και πιο συχνές! Πολλά προβλήματα και πλήρωνα 86€ το δίμηνο! Ακόμα και να μου έφτιαχναν τη γραμμή, εγώ ήθελα να φύγω, γιατί τα λεφτά ήταν πάρα πολλά. Ξαφνικά μόλις ενεργοποιήθηκα στη HOL, τα προβλήματα και οι αποσυνδέσεις αποτέλεσαν παρελθόν! Επίσης είδα μεγάλη βελτίωση στα online games με πολύ μικρότερα ping και μηδενικά κολλήματα! Με τις υπηρεσίες της HOL γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος, απλά όπως είπα και πριν (sorry αν κούρασα) πως νιώθω χαζός να πληρώνω 20€ γι' αυτό το πρόγραμμα...

Υ.Γ. Ποτέ δε θα πετούσα 800€ για κινητό, ειδικά για iPhone! Μέχρι 300 το πολύ να έδινα για κάποιο Android! :)

Vitruvian78
06-05-14, 23:33
@MitsosDaBest
Μην στενοχωριέσαι, θα σου δώσουν καλη προσφορά και πάλι, όταν εκπνεύσει αυτη που έχεις. Γενικά κάνει πολυ ικανοποιητικές προσφορές η hol στους πελάτες της. Εμενα ο ΟΤΕ έκανε αντιπροσφορά με 24αρι ιντερνετ, απεριοριστα σταθερά, 300 σε κινητά με €29,90 + €10 εκπτωση στο κινητό Cosmote το μήνα. Η προσφορά σε κινητό και σταθερο ειναι 12μηνη. Εσεις τι θα κανατε;;

dimtz
07-05-14, 01:28
@vitruvian78 εγω δε θα την επερνα την προσφορα που αναφερεις γιατι πριν τρεις εβδομαδες μου κανανε και εμενα μια προσφορα, φουλ πακετο οτεtv + απεριοριστα σταθερα + 24αρι internet + 1 ωρα κινητα στην τιμη 35.90 ευρω, δεν την δεχτηκα διοτι τωρα στη hol ειμαι με 17 ευρω και εχω hol tv + 24αρι ιντερνετ + απεριοριστα σταθερα + 3 ωρες κινητα, αν αυτα τα ειχα 25 ευρω τοτε θα πηγαινα οτε, τωρα ομως ποιος κανει την κινηση? τωρα φιλε δε ξερω εσυ τι πληρωνεις στη hol?

orestis2
07-05-14, 11:10
Παιδια καντε ένα τηλ. στη εξηπηρετηση της hol και με ευγενικο τροπο ρωτήστε αν μπορειτε να περασετε σε αυτό το πακετο. Εμενα ποτε δεν μου εχουν αρνηθεί όταν ζηταω κατι. Πριν λιγο καιρο εληγε το συμβολαιο μου, πηρα και ζητησα εκπτωση, στο συμβολαιο που ειχα μου ειχαν δωσει 20% εκπτωση, στο νέο μου εδωσαν 25%.(ηταν το light με 6αρα συνδεση και πηγαινε καπου στα 18 ευρω). Ένα μηνα μετα βλεπω το Ευελικτο 300. Τους περνω και τους ρωταω αν μπορω να παω σε αυτό, διατηρώντας την εκπτωση 25% που μου ειχαν δωσει. Μου το εδωσαν αμεσως με 18,50.

Vitruvian78
07-05-14, 14:17
Δεν μπορείς να πάρεις την προσφορά αν είσαι υπάρχων πελάτης. Έχουμε ρωτήσει. Είναι αυστηρά για νέους πελάτες

orestis2
08-05-14, 11:23
και το ευελικτο ηταν προσφορα για νεους πελατες , αλλα μου το εδωσαν. Μου ειπαν βεβαια ότι δεν μπορουν να μου το δωσουν στην τιμη που το δεινουν στους νεους πελατες, αλλα με την εκπτωση του 25% που μου ειχαν κανει , εμενα μου βγηκε πιο φθηνο.

a.libe
08-05-14, 18:44
λοιπον για να πω και εγω την εμπειρια μου, αν παρεις τηλ 1 μηνα πριν τελειωσει το 12μηνο δεν σου δινουν μεγαλη εκπτωση,αν παρεις τηλ 2-3 μερες προ του 12μηνου τοτε κερδιζεις εκπτωση αντιστοιχη με τους νεους πελατες ..απλα την παιρνανε εκπτωση για 12 μηνες,εγω εχω το 300 ευελικτο με vf στα 15,1 τελικη τιμη....τηλ στο τμημα προσφορων

body125z
09-05-14, 20:52
τηλεφωνικές προσφορές Hol double play

300' ευέλικτο 17,8Ε
700΄ ευέλικτο 21,25Ε
GR + 240' σε κινητά 23,8Ε
όλα με 12 μηνο συμβόλαιο..
για νυν συνδρομητές

vforvendetta85
09-05-14, 22:20
Αν πάρουμε δηλαδή τηλέφωνο θα μας δώσουν αυτές τις προσφορές ή παίρνουν επιλεκτικά αυτοί;Ισχύει και για όσους δεσμεύονται ήδη με 12μηνο;

katop56
10-05-14, 02:14
Μόλις ενεργοποιήθηκα στη HOL.
Bye - bye CYTA

MitsosDaBest13
10-05-14, 02:40
@katop56

Ποιο πρόγραμμα πήρες, αυτό με τα 22€? Δώσε στατιστικά αν θες. Καλύτερα είναι από Cyta? Σε 2-3 μέρες θα είναι πιο σίγουρα τα στατιστικά, γιατί η HOL θα παρακολουθεί τη γραμμή σου και ίσως τη βελτιώσει περαιτέρω.

spyrosn
10-05-14, 09:44
τηλεφωνικές προσφορές Hol double play

300' ευέλικτο 17,8Ε
700΄ ευέλικτο 21,25Ε
GR + 240' σε κινητά 23,8Ε
όλα με 12 μηνο συμβόλαιο..
για νυν συνδρομητές

Επιβεβαιώνω τις παραπάνω προσφορές. :oneup:

katop56
10-05-14, 13:52
Πήρα την απλή 24άρα με τηλεόραση, μου το δώσανε στα 20€ με δωρεάν ενεργοποίηση.
Η γραμμή είναι σε ποιλοτικό στάδιο, και έχω το ZTE ZXHN H108N.

Πρώτη μερα αρνητική εμπειρία, δεν είχα internet όλο το πρωί...

MitsosDaBest13
10-05-14, 17:42
Πήρες σκέτο ίντερνετ με τηλεόραση ή το απλό Double Play με τηλεόραση?

Αν έχεις ξανά πρόβλημα με το ίντερνετ αύριο το πρωί, πάρε το 13844 και δήλωσε βλάβη... :bless:

katop56
10-05-14, 18:05
Πήγα να πάρω τηλ και έλεγε ο αυτόματος οτι έχει θέμα στην περιοχη της Τερψιθεάς.
Πήρα το double play χωρίς χρόνο ομιλίας με tv

Vitruvian78
10-05-14, 19:23
Τότε είναι γενικό το πρόβλημα στην περιοχή. Δήλωσε εσύ τη βλάβη σου όμως και βλέπεις.

katop56
11-05-14, 17:15
Μα δεν μένω στην Τερψιθέα...

MitsosDaBest13
11-05-14, 17:21
@katop56

Για ποια Τερψιθέα σου είπε ο τηλεφωνητής, στη Γλυφάδα? Ίσως αν μένεις κοντά στην περιοχή να επηρεάζεσαι κι εσύ.

Τεσπά, από χθες το πρωί έχει ξαναπέσει καθόλου το ίντερνετ?

body125z
11-05-14, 17:28
Αν πάρουμε δηλαδή τηλέφωνο θα μας δώσουν αυτές τις προσφορές ή παίρνουν επιλεκτικά αυτοί;Ισχύει και για όσους δεσμεύονται ήδη με 12μηνο;

Αναφέρομαι σε τηλέφωνο που παίρνει ο ίδιος ο συνδρομητής όταν έχει τελειώσει το 12μηνο (δικιά μου περίπτωση).
Φυσικά ο καθένας μπορεί να πάρει τηλ και να κάνει τα παζάρια του..

katop56
11-05-14, 21:51
Δεν έχει πέσει, απλά πάει πολύ αργά. Δεν μιλάω για downloads αλλά για στατικές σελίδες.

MitsosDaBest13
11-05-14, 22:15
@katop56

Δώσε μας τα στατιστικά της γραμμής σου από το μενού του ρούτερ.

Αν δεν ξέρεις, μπες στο 192.168.2.1 (από browser) με username/password: admin και στα δύο, πήγαινε εκεί που λέει Network Interface > ADSL και κάνε Copy & Paste τα στατιστικά εδώ, διαφορετικά βγάλε τα μια φωτό.
Θα φαίνονται κάπως έτσι:

Link Status Connected
Modulation Type ADSL_2plus
Actual Rate (Up/Down) 948/14734 kbps
Attainable Rate (Up/Down) 1112/16256 kbps
Noise Margin (Up/Down) 9.5/9 dB
Line Attenuation (Up/Down) 6/15.7 dB
Output Power (Up/Down) 12.5/12.5 dBm
Data Path (Up/Down) Interleaved/Interleaved
Interleave Depth (Up/Down) 8/64
Interleave Delay (Up/Down) 782/797 ms
INP (Up/Down) 1.8/0.5 symbols
LinkEncap G.992.3_Annex_K_ATM
CRC Errors (Up/Down) 0/0
Annex Type AnnexA

katop56
11-05-14, 22:49
Χρησιμοποιώ ακόμα το router της Cyta, ZXV10 H201L, μιας και είναι πιο καλό από της HOL (ελπίζω να ξεχάσουν να το ζητήσουν)


Link Status Connected
Rate (Up/Down) 728/6964 kbps
Noise Margin (Up/Down) 10.5/8.6 dB
Modulation Type ADSL_2plus
Line Attenuation (Up/Down) 19.3/27.7 dB
Output Power (Up/Down) 12.4/20.9 dBm
Data Path (Up/Down) Interleaved/Interleaved
Max Rate(Up/Down) 828/6740 kbps
Interleave depth 4
Annex Type AnnexA
CRC errors 0


Συγχρονίζω πιο ψηλά από τη Cyta, πάντως, αλλά βλέπω ότι οι σελίδες ανοίγουν πιο αργά.
Χρησιμοποιώ open dns

vforvendetta85
11-05-14, 23:19
Δοκίμασε το ρούτερ της hol.Κι εγώ στη μετάβαση από ΟΤΕ σε hol, είχα αφήσει το ΖΤΕ του ΟΤΕ και είχα προβληματάκια.Μόλις έβαλα αυτό της hol, όλα πήγαν και πηγαίνουν καλά.

MitsosDaBest13
11-05-14, 23:51
Έχεις άσχημα στατιστικά. Με το ζόρι θα παίζει η HOL TV. Ανέβασε στατιστικά και με το ρούτερ της HOL να δούμε πόσο θα πάει. Θεωρητικά με 27,7 Attenuation θα έπρεπε να κλειδώνεις στα 17 Mbps! Καλά, επειδή τα ΖΤΕ είναι βλακείες θα κλειδώνουν στα 14...

Αν είναι και με αυτό τόσο χάλια, πάρε τη HOL στο 13844 και δήλωσε βλάβη.

Όσο για το ρούτερ μάλλον δε θα στο ζητήσουν. Ευχαρίστως θα στο χρεώσουν στον τελευταίο λογαριασμό από τη Cyta! Άσε που μ' εκείνο δε θα παίζει η HOL TV. :p

body125z
21-05-14, 12:32
το αναφέρω και εδώ με νέα προσφορά μετά από αίτηση φορητότητας

24αρι νετ, σταθερά απεριόριστα εθνικά, 240 σε κινητά με 12μηνη παραμονή 18,7Ε (δλδ -45% από την εμπορική τιμή των 34Ε).


τηλεφωνικές προσφορές Hol double play

300' ευέλικτο 17,8Ε
700΄ ευέλικτο 21,25Ε
GR + 240' σε κινητά 23,8Ε
όλα με 12 μηνο συμβόλαιο..
για νυν συνδρομητές

@ ADSLgr.com All rights reserved.