PDA

Επιστροφή στο Forum : Προβλημα skype



kostikas21
01-05-14, 19:01
Καλο μηνα σε ολους... Εχει αγορασει ο ξαδερφος μου ενα λαπτοπ το μοντελο ειναι ASUS Χ5-1ΜΑ-SX020D τωρα δεν ξερω αν εχει καμια σημασια .
Το προβλημα απο τοτε που αγορασε το λαπτοπ ειναι οτι δεν μπορουμε να δουμε αυτον που μιλαμε ενω στην αρχη φορτωνει κολλαει και δειχνει απλα το μπλε φοντο .Δοκιμασα reinstall και κατι απο το φορουμ του skype αλλα δεν λειτουργησε...Ευχαριστω εκ των προτερων !!

sweet dreams
01-05-14, 20:03
Τι Windows έχεις;;;

cranky
01-05-14, 20:13
... δεν μπορουμε να δουμε αυτον που μιλαμε ενω στην αρχη φορτωνει κολλαει και δειχνει απλα το μπλε φοντο .
Το κάνει μόνο σε έναν, ή σε όλη την λίστα επαφών ;


Δοκιμασα reinstall και κατι απο το φορουμ του skype αλλα δεν λειτουργησε...
Απεγκατάστησέ το με το revo uninstaller (http://www.revouninstaller.com/revo_uninstaller_free_download.html).
Xρησιμοποίησε το τέταρτο επίπεδο που καθαρίζει την registry και διαγράφει τους φακέλους.

kostikas21
03-05-14, 22:10
Εχει τα windows 8 .
Το κανει με ολους στην λιστα επαφων ,θα δοκιμασω αυο που ειπες αυριο θα παω απο τον ξαδερφο.
Εχω κανει αυτο σορρυ για το μηκος του μυνηματος
μηπως εννοεις αυτα ποιο 4 ?safe moderate andvance αυτα τα τρια βλεπω εγω
Try to reset all Skype settings.

Quit Skype or use Windows Task Manager to kill any Skype.exe process. Go to Windows Start and in the Search/Run box type %appdata% and then press Enter or click the OK button. The Windows File Explorer will pop up. There locate a folder named “Skype”. Rename this folder to something different, e.g. Skype_old.

If you are on the latest Skype 6.5/6.6 version, then do also this:

Go to Windows Start and in the Search/Run box type %temp%\skype and then press Enter or click the OK button. Delete the DbTemp folder.

Restart Skype.

N.B. If needed, you will still be able to re-establish your call and chat history. All data is still saved in the Skype_old folder.


Try to reset all Skype settings.
Quit Skype or use Windows Task Manager to kill any Skype.exe process. Go to Windows Start and in the Search/Run box type %appdata% and then press Enter or click the OK button. The Windows File Explorer will pop up. There locate a folder named “Skype”. Rename this folder to something different, e.g. Skype_old.

If you are on the latest Skype 6.5/6.6 version, then do also this:

Go to Windows Start and in the Search/Run box type %temp%\skype and then press Enter or click the OK button. Delete the DbTemp folder.

Restart Skype.

N.B. If needed, you will still be able to re-establish your call and chat history. All data is still saved in the Skype_old folder.

stelios4711
06-05-14, 09:35
Αν κατάλαβα σωστά και το πρόβλημα είναι μόνο στην εικόνα πιθανόν να μην φταίει το skype αλλά τα windows 8. Εμφανίζουν συχνά προβλήματα με drivers για webcameras

kostikas21
06-05-14, 21:36
Τι προτειενεις δηλαδη φιλε να αλλαξω windows ?

stelios4711
07-05-14, 01:19
Τι προτειενεις δηλαδη φιλε να αλλαξω windows ?

Προτείνω να ψάξεις αν η κάμερα έχει drivers windows 8 από τον κατασκευαστή και να μην βασιστείς στον generic των windows
Το πιθανότερο όμως είναι ότι δεν θα βρεις καθώς πρόσεξα ότι το laptop σου ήρθε με freedos
Το αν αλλάξεις windows ή όχι εσύ αποφασίζεις
Εγώ παρόλο που βρίζω συνεχώς τα 8 δεν άλλαξα τα windows αλλά την camera, προτίμησα να αγοράσω με 15 € μια εξωτερική που υποστηρίζει τα 8

kostikas21
23-05-14, 20:48
Φιλε το προβλημα δεν ειναι οτι η καμερα η δικια μας αλλα δεν βλεπω τον συνομιλητη φιλε cranky εκανα αυτο που μου ειπες το εκανα με το uninstaller και διεγραψα αλλα δεν κανει τιποτα

kostikas21
25-07-14, 23:15
Οκ φιλε ευχαριστω πολυ τελικα ειχε προβλημα το λαπτοπ !

@ ADSLgr.com All rights reserved.