PDA

Επιστροφή στο Forum : Asus WL500g Premium και Download Manager



elhariz21
05-03-07, 17:56
Εδώ και κάποιον καιρό έχω αγοράσει το Asus WL500g Premium Wireless Router, το οποίο, ανάμεσα σε όλα τ'άλλα, υπόσχεται ότι μπορείς μέσω ενός Download Manager που το συνοδεύει, να κατεβάζεις σχεδόν ότι θες από το Διαδίκτυο, σε έναν attached σκληρό δίσκο, με κλειστό τον υπολογιστή σου. Το συγκεκριμένο μηχάνημα, δεν είναι ADSL Modem, αλλά μόνο Router. Κοινώς, πρέπει να συνδεθεί πάνω σε άλλο DSL Router, και από εκεί και πέρα αναλαμβάνει τον ασύρματο, ή ενσύρματο διαμοιρασμό του Internet, αρχείων, κλπ. Παρόλο που ακολούθησα όλες τις οδηγίες του manual, να συνδέσω δηλαδή το Asus πάνω στο DSL Router(είναι ένα Ethernet και USB Router, το στάνταρ που δίνει η Algonet), μέσω θύρας WAN, να βάλω obtain IP Address και DNS Server automatically, και όλες τις υπόλοιπες ρυθμίσεις, σύμφωνα με το Manual, εννοείται ότι δεν είχα με τίποτα, μα με τίποτα Internet ασύρματα-μέσω του Asus δηλαδή (μέχρι και το DHCP Server στο auto είχα βάλει, αλλά τίποτα). Με το που σύνδεσα το Αsus με το Router της Algonet, κατευθείαν είχα και ασύρματο Internet, τόσο στον Φορητό μου, όσο και στον κύριο υπολογιστή, με ασύρματη κάρτα δικτύου. Στη συνέχεια, ακολουθώντας πάλι τις οδηγίες του manual, εγκατέστησα έναν δικτυακό δίσκο με επιτυχία, και προσπάθησα ο κακομοίρης να κατεβάσω κάτι και σε HTTP,και σε FTP ,και σε Torrent, σύμφωνα με τα λεγόμενα της Asus. Με τη χαρά στα ούλα έχω μείνει από τότε...Μου κάνει τα αρχεία queued, και αυτό είναι! Μήπως κάποιος χριστιανός, βουδιστής, μουσουλμάνος, δε με απασχολεί, έχει το αντίστοιχο μηχάνημα και κατάφερε να το κάνει να λειτουργήσει με τον Download Manager και να κατεβάσει με κλειστό τον υπολογιστή; Μήπως μπορεί κάποιος να μου στείλει αναλυτικά (μία προς μία τις εντολές και τις ενέργειες) τι έκανε για να δουλέψει το μαραφέτι του διαβόλου;
ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑ!!!(Βέγγος)

wi fi thief
05-03-07, 19:07
νομιζω οτι εισαι σε λαθος κατηγορια.
Τα ...μαστορια για routers συχναζουνε εδω : http://www.adslgr.com/forum/forumdisplay.php?f=19
:)

@ ADSLgr.com All rights reserved.