PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με αλλαγή pstn σε adsl



AggelosVas
05-03-07, 20:09
Γεια χαρά,

Η γραμμή pstn που έχω στο διαμέρισμά μου είναι μοιρασμένη και σε άλλα διαμερίσματα από ότι με πληροφόρησαν οι τεχνικοί του ΟΤE και για αυτόν τον λόγο δεν μπορώ να βάλω adsl!!!:nono: Είχε κανείς παρόμοιο πρόβλημα? Υπάρχει κάποια λύση?

Κάποιος μου είπε ότι αν βάλω πρώτα isdn θα τους αναγκάσω να μου αλλάξουν την γραμμή και μετά να βάλω adsl. Ισχύει????

ownagE_
05-03-07, 20:24
Κάποιος μου είπε ότι αν βάλω πρώτα isdn θα τους αναγκάσω να μου αλλάξουν την γραμμή και μετά να βάλω adsl. Ισχύει????

Ναι. Κανε μια αναζητηση στο forum με τον ορο PCM και θα βρεις πολλες παρομοιες περιπτωσεις :)

Koala_
05-03-07, 20:48
ΜΗΝ την κάνεις ISDN, δεν σε συμφέρει αν είσαι οικιακός χρήστης. Πρότεινε τους να αλλάξουν την γραμμή σου που είναι PCM με μία άλλη απο την περιοχή που δεν χρησιμοποιεί DSL.

manoulamou
05-03-07, 20:58
Ασε που υπαρχει κινδυνος καπου να εχουν καταχωνιασει την κοκκαλο-πατεντα
που επιτρεπει να συνυπαρχουν ISDN με PCM:down: οποτε καηκες!
Ευθειες απαιτησεις για να ξεμπερδευεις μια κι εξω, ηρεμα ομως και ψυχραιμα...

k_koulos
05-03-07, 21:15
και θύμισε τους οτι "δεν χρειάζεται να μετακομίσεις", απο διαφήμιση con-x :lol:

AggelosVas
06-03-07, 13:44
Σας ευχαριστώ πολύ όλους.

Πάντως πριν καιρό είχα πάει στους τεχνικούς και μου είπαν ότι δεν γίνεται τίποτα.... Θα ξαναπάω:rtfm:

Koala_
07-03-07, 11:54
Ότι γίνεται, γίνεται, αρκεί να υπάρχει όρεξη από τούς τεχνικούς, και τούς υπεύθυνους στον κατανεμητή, και όλα θα είναι ΟΚ! αν έχεις και κανα βυσματάκι καλό είναι...

AggelosVas
08-03-07, 17:38
Πήγα και ρώτησα τεχνικό του ΟΤΕ και μου είπε ότι δεν γίνεται τίποτα! Πρέπει να μετακομίσω δηλαδή?
Σε περίπτωση που διακόψω την σύνδεσή μου στον ΟΤΕ και ξανασυνδεθώ με αίτηση για adsl θα αλλάξει η μοίρα μου ή αρ....α?

manoulamou
08-03-07, 21:32
Κανονικα πρεπει να πας στον διευθυντη/προϊσταμενο του τοπικου ΟΤΕ
και χωρις κορωνες, ηρεμα αλλα πιεστικα να ζητησεις αλλαγη / ανταλλαγη
γιατι το χρειαζεσαι οπωσδηποτε αμεσα για επαγγελματικους λογους (λεμε τωρα πχ)!

ownagE_
09-03-07, 15:20
Κανε και μια καταγγελια στην ΕΕΤΤ (http://www.eett.gr)

@ ADSLgr.com All rights reserved.