PDA

Επιστροφή στο Forum : 4X 61 ΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΟΥΤΕ ΦΩΝΗ ΟΥΤΕ ΑΚΡΟΑΣΗ



kotrotsios
06-03-07, 00:56
ΕΚΑΝΑ ΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ 4Χ ΣΤΟ ΓΑΛΑΤΣΙ. ΕΙΧΑ ΓΡΑΜΜΗ 2ΜΒ ΣΤΟΝ ΟΤΕ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΚΑΝΕ 20 ΜΕΡΕΣ!! ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΨΕΙ.
ΑΜΕΣΩΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΑ ΤΗΝ HOL. 41 ΜΕΡΕΣ!! ΜΕΤΑ ΤΙΠΟΤΑ, ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ. ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΣΥΓΧΡΟΝΙΖΕΙ.

ΕΧΟΥΜΕ ΜΠΛΕΞΕΙ ΜΕ ΑΝΙΚΑΝΟΥΣ...:down:

tolisp
06-03-07, 03:04
Kαταρχήν έχεις την αμέριστη συμπάθεια μου γιατί καταλαβαίνω ΠΟΛΎ καλά πως νιώθεις... το πέρασα τον Ιανουάριο :)
Ουσιαστικά η HOL αν υποθέσουμε ότι έστειλε την αίτηση σου αμέσως όταν τους ειδοποίησες θέλει μέχρι άλλες 25 εργάσιμες για την ενεργοποίηση...
Δεν μας λες αν στις 40 μέρες υπολογίζεις ΣΚ και αργίες... όπως επίσης και αν στις 20 μέρες ακριβώς σταμάτησε ο συγχρονισμός από ΟΤΕ ... γιατί δυστυχώς από την μέρα που βλέπεις εσύ να κόβεται ο ΟΤΕ μέχρι την μέρα που φαίνεται στο σύστημα περνάνε άλλες 2-3 μέρες... (μηχανογράφηση ΟΤΕ...)

notissfak
06-03-07, 08:57
Σε καταλαβαίνω ΑΠΟΛΥΤΑ!!!!Αίτηση 21 Δεκέμβρη, την Παρασκευή που μας πέρασε άναψε μόνιμα το power και πλέον περιμένω στο... τελευταίο στάδιο ενεργοποίησης...ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΦΙΛΕ ΜΟΥ!ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ Η ΙΣΤΟΡΙΑ...

aglaisma
10-03-07, 07:56
καλησπερα. εγω εκανα αιτηση για hibox x4 στις 22 φεβρουαριου. 20 λεπτα πριν κανω την αιτηση στη hol εκανα αιτηση διακοπης στον ΟΤΕ. 10 λεπτα πριν κανω την αιτηση στη hol, δεν ειχα ιντερνετ....(η ευγενεστατη υπαλληλος μου ειπε οτι χρειαζονται 10-12 ημερες για να διακοπει η συνδεση κι επισης με ρωτησε γιατι διακοπτω. της απαντησα οτι θα παω σε αλλη εταιρια)...μεχρι σημερα δεν εχει συγχρονισει ακομη το xavi jetspeed 520+ που μου εστειλε η hol. η πλακα ειναι πως στον ΟΤΕ περασαν λαθος αιτημα για απενεργοποιηση της γραμμης και μου ζητησαν να παω στο πλησιεστερο καταστημα με ταυτοτητα για να κανω την απενεργοποιηση, τσπα εγινε ενα μπαχαλο..απο hol μου ειπαν 25 ημερες, οποτε εντος των ημερων αναμενω την 4096/512. ειδωμεν..

tolisp
10-03-07, 12:09
[quote=aglaisma;1043957]καλησπερα. εγω εκανα αιτηση για hibox x4 στις 22 φεβρουαριου. 20 λεπτα πριν κανω την αιτηση στη hol εκανα αιτηση διακοπης στον ΟΤΕ. 10 λεπτα πριν κανω την αιτηση στη hol, δεν ειχα ιντερνετ....(η ευγενεστατη υπαλληλος μου ειπε οτι χρειαζονται 10-12 ημερες για να διακοπει η συνδεση κι επισης με ρωτησε γιατι διακοπτω. της απαντησα οτι θα παω σε αλλη εταιρια)...

Ευγενέστατη αλλα... ΚΟΥΛΉ!:evil:

SpeedKiller
10-03-07, 14:41
ΕΚΑΝΑ ΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ 4Χ ΣΤΟ ΓΑΛΑΤΣΙ. ΕΙΧΑ ΓΡΑΜΜΗ 2ΜΒ ΣΤΟΝ ΟΤΕ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΚΑΝΕ 20 ΜΕΡΕΣ!! ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΨΕΙ.
ΑΜΕΣΩΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΑ ΤΗΝ HOL. 41 ΜΕΡΕΣ!! ΜΕΤΑ ΤΙΠΟΤΑ, ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ. ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΣΥΓΧΡΟΝΙΖΕΙ.

ΕΧΟΥΜΕ ΜΠΛΕΞΕΙ ΜΕ ΑΝΙΚΑΝΟΥΣ...:down:

Άρα 61 μείον 20 ίσον 41 ημέρες (ημερολογιακές όχι εργάσιμες) :whistle:

Καλά είσαι... :)

koukou
10-03-07, 16:07
Ρε παιδια αφού κάνατε αίτηση στη hol χώρίς να έχει γίνει η διακοπή της γραμμής τι περιμένατε?
Δικαιολογημένα είστε τόσο καιρό χωρίς ίντερνετ!
Εγώ περίμενα πρώτα να διακοπέι η γραμμή και μετά έκανα αίτηση στην hol!

npoulis
12-03-07, 16:53
ΕΚΑΝΑ ΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ 4Χ ΣΤΟ ΓΑΛΑΤΣΙ. ΕΙΧΑ ΓΡΑΜΜΗ 2ΜΒ ΣΤΟΝ ΟΤΕ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΚΑΝΕ 20 ΜΕΡΕΣ!! ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΨΕΙ.
ΑΜΕΣΩΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΑ ΤΗΝ HOL. 41 ΜΕΡΕΣ!! ΜΕΤΑ ΤΙΠΟΤΑ, ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ. ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΣΥΓΧΡΟΝΙΖΕΙ.

ΕΧΟΥΜΕ ΜΠΛΕΞΕΙ ΜΕ ΑΝΙΚΑΝΟΥΣ...:down:

Λοιπόν, ένα σε συμβουλέυω. Πρηξε τους Πρηξε τους Πρηξε τους. Μονο ετσι προχωράς. Αλλιως μπλέκεις σε καθεστώς δημοσίου το '80.

acidburner
13-03-07, 11:34
ΕΚΑΝΑ ΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ 4Χ ΣΤΟ ΓΑΛΑΤΣΙ. ΕΙΧΑ ΓΡΑΜΜΗ 2ΜΒ ΣΤΟΝ ΟΤΕ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΚΑΝΕ 20 ΜΕΡΕΣ!! ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΨΕΙ.
ΑΜΕΣΩΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΑ ΤΗΝ HOL. 41 ΜΕΡΕΣ!! ΜΕΤΑ ΤΙΠΟΤΑ, ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ. ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΣΥΓΧΡΟΝΙΖΕΙ.

ΕΧΟΥΜΕ ΜΠΛΕΞΕΙ ΜΕ ΑΝΙΚΑΝΟΥΣ...:down:

Ένα πράγμα θα σου πώ για να ηρεμήσεις λίγο (με τη καλή εννοια).

Κατάσταση αίτησης κυκλώματος ADSL για τον αριθμό 210722xxxx
- Έχει προωθηθεί το αίτημα ενεργοποίησης του κυκλώματός σας από τις 2 Ιανουαρίου 2007.
- Η HOL υπέβαλλε στον ΟΤΕ αίτηση ενεργοποίησης του κυκλώματός σας, στις 6 Φεβρουαρίου 2007.
- Έχει προωθηθεί το αίτημα ενεργοποίησης του κυκλώματός σας από τις 28 Φεβρουαρίου 2007.
- Η HOL υπέβαλλε στον ΟΤΕ αίτηση ενεργοποίησης του κυκλώματός σας, στις 28 Φεβρουαρίου 2007.
- Η HOL υπέβαλλε στον ΟΤΕ αίτηση ενεργοποίησης του κυκλώματός σας, στις 1 Μαρτίου 2007.
- Το κύκλωμά σας ενεργοποιήθηκε στις 9 Μαρτίου 2007.

Oramatistis
19-03-07, 13:49
Για να πω και γω τον πόνο μου:

Αίτηση στην HOL 15 Δεκεμβριου μεσω fax για το x4 και τηλεφωνημα για να επιβεβαιωσω οτι την πήρανε. Αρχες Ιανουαρίου παιρνω τηλέφωνο να δω τι γινεται και μου λενε "Δυστυχως δεν βρισκουμε την αίτηση σας, μαλλον τη χασαμε!". Δειχνω καλη θεληση και την ξαναστελνω χωρις διαμαρτυρια επιβεβαιωνοντας οτι την πηρανε αυτη τη φορά. Μετά από αναμονή 1 1/2 μηνα ενεργοποιούμαι χωρις ειδοποίηση οχι στα 3mbps(768x4) αλλα στα 768 kbps! Τηλεφωνημα στη HOL και μου λενε οτι το κανανε χωρις να με ρωτησουν για να μη μεινω χωρις internet. Ποτε θα με πάτε στα 3mbps? Και μου λενε "Α, πρεπει να σας αποσυνδέσουμε και να σας ξανασυνδεσουμε δλδ αναμονή 1+1 μήνα στην καλύτερη". Ωραία τους λεω, ενημερώστε με για τη διαδικασια επιστροφης του προιοντος γιατι δεν ειστε σοβαρη εταιρια. Μετα απο 3 εβδομαδες με ενημερώνουν οτι οχι μονο δεν θα παρω τα λεφτα μου πισω αλλα πρέπει να πληρώσω για τους 12 μήνες το κοστος δεσμευσης (?) της γραμμης 185ευρώ + 35ευρώ το κοστος ενεργοποίησης. "Δεν θα παρετε μια" τους λεω και προχώρησα σε καταγγελια στον ΕΕΤΤ και συντομα καταθέτω και αγωγή εναντιον της "εταιριας" HOL ζητωντας τα λεφτα μου πισω + αποζημιωση (αν σκεφτειτε μονο τα τηλ που εκανα στο τηλ. κεντρο τους με χρονουσ αναμονης 45 λεπτων μινιμουμ). Μακρια απο τη HOL...

tolisp
19-03-07, 14:04
Για να πω και γω τον πόνο μου:

Αίτηση στην HOL 15 Δεκεμβριου μεσω fax για το x4 και τηλεφωνημα για να επιβεβαιωσω οτι την πήρανε. Αρχες Ιανουαρίου παιρνω τηλέφωνο να δω τι γινεται και μου λενε "Δυστυχως δεν βρισκουμε την αίτηση σας, μαλλον τη χασαμε!". Δειχνω καλη θεληση και την ξαναστελνω χωρις διαμαρτυρια επιβεβαιωνοντας οτι την πηρανε αυτη τη φορά. Μετά από αναμονή 1 1/2 μηνα ενεργοποιούμαι χωρις ειδοποίηση οχι στα 3mbps(768x4) αλλα στα 768 kbps! Τηλεφωνημα στη HOL και μου λενε οτι το κανανε χωρις να με ρωτησουν για να μη μεινω χωρις internet. Ποτε θα με πάτε στα 3mbps? Και μου λενε "Α, πρεπει να σας αποσυνδέσουμε και να σας ξανασυνδεσουμε δλδ αναμονή 1+1 μήνα στην καλύτερη". Ωραία τους λεω, ενημερώστε με για τη διαδικασια επιστροφης του προιοντος γιατι δεν ειστε σοβαρη εταιρια. Μετα απο 3 εβδομαδες με ενημερώνουν οτι οχι μονο δεν θα παρω τα λεφτα μου πισω αλλα πρέπει να πληρώσω για τους 12 μήνες το κοστος δεσμευσης (?) της γραμμης 185ευρώ + 35ευρώ το κοστος ενεργοποίησης. "Δεν θα παρετε μια" τους λεω και προχώρησα σε καταγγελια στον ΕΕΤΤ και συντομα καταθέτω και αγωγή εναντιον της "εταιριας" HOL ζητωντας τα λεφτα μου πισω + αποζημιωση (αν σκεφτειτε μονο τα τηλ που εκανα στο τηλ. κεντρο τους με χρονουσ αναμονης 45 λεπτων μινιμουμ). Μακρια απο τη HOL...


Επειδή δεν γραφεις περιοχή θα υποθέσω ότι είσαι κάπου που δεν έχει δίκτυο η HOL οποτε (πολύ σωστά) σε βάλανε σε AΡYΣ (όπως λέει και το συμβόλαιο του HiBox) που υπέγραψες!
Το 4x ισχύει ΜΟΝΟ όπου έχει δίκτυο η εταιρία... όπως ρητά αναφέρεται παντού ;)
Το μονο κακό που βλέπω είναι στην κακή ενημέρωση της πωλήτριας στο τηλέφωνο (δυστυχώς εκεί δημιουργούνται και τα πιο πολλά προβλήματα) φαινόμενο συχνό δυστυχώς στο customer support όλων των εταιριών (έχεις μιλήσει ποτε με 134 πχ?)

no_logo
19-03-07, 14:05
Oramatistis κόβω διάφορα μέρη του σώματος μου :p είμαι σίγουρος δεν μπορούσαν να σε βάλουν σε δικό τους dslam. Μπορεί να μην είχαν πόρτες διαθέσιμες κοκ και επομένως δεν μπορούσαν να σου δώσουν adsl * 4. Σκέφτηκαν λοιπόν πως για να μην σε χάσουν να σε περάσουν σε DSLAM του ΟΤΕ.

Χτύπα τους κάτω σαν χταπόδια :oneup:

Oramatistis
19-03-07, 14:15
Oramatistis κόβω διάφορα μέρη του σώματος μου :p είμαι σίγουρος δεν μπορούσαν να σε βάλουν σε δικό τους dslam. Μπορεί να μην είχαν πόρτες διαθέσιμες κοκ και επομένως δεν μπορούσαν να σου δώσουν adsl * 4. Σκέφτηκαν λοιπόν πως για να μην σε χάσουν να σε περάσουν σε DSLAM του ΟΤΕ.

Χτύπα τους κάτω σαν χταπόδια :oneup:

Ετσι ακριβως μου ειπαν. Εχει κερδισει ποτε κανεις με καταγγελιες και τετοια ρε παιδια? Με τα λεφτα που μου ζητανε (215 ευρω) για τη διακοπη, στεκει αυτο το πραγμα? Γι αυτο θα τους κυνηγησω μεχρι τερμα και οτι κατσει..πρεπει καποτε να κανουμε κατι.οχι να μας δουλευουνε...σκεφτηκα να παω και απ εκει μια βολτα..θελει κανεις να ερθει? ;)

no_logo
19-03-07, 14:32
Ετσι ακριβως μου ειπαν. Εχει κερδισει ποτε κανεις με καταγγελιες και τετοια ρε παιδια?
Από την στιγμή που αυτές οι διαδικασίες είναι ατομικές, ανά ενδιαφερόμενο δεν μπορούμε να ξέρουμε την κατάληξη τους. Πάντως πέρα από την ΕΕΤΤ που ουσιαστικά είναι παραμάγαζο των εναλλακτικών να έχεις στο νου σου και τον συνήγορο του καταναλωτή http://www.synigoroskatanaloti.gr/ Στείλε καταγγελία σε όλους αυτούς τους φορείς επισυνάπτοντας και τα συμβόλαια/αιτήσεις για την *4 υπηρεσία που ζήτησες. Πλέον με την hol να μην έρχεσαι σε τηλεφωνική επαφή (μια και μπορούν να σου πουν ότι κατεβάσει το κεφάλι τους, χωρίς να μπορείς εσύ να το αποδείξεις), οποιαδήποτε επικοινωνία μόνο με συστημένες επιστολές/ φαξ από την δικιά σου μεριά και οι απαντήσεις τους μόνο γραπτώς



Με τα λεφτά που μου ζητάνε (215 ευρώ) για τη διακοπή, στέκει αυτό το πράγμα?

Εσύ στις καταγγελίες σου θα διεκδικήσεις την ακύρωση του συμβολαίου με υπαιτιότητα της hol

Oramatistis
19-03-07, 16:53
Από την στιγμή που αυτές οι διαδικασίες είναι ατομικές, ανά ενδιαφερόμενο δεν μπορούμε να ξέρουμε την κατάληξη τους. Πάντως πέρα από την ΕΕΤΤ που ουσιαστικά είναι παραμάγαζο των εναλλακτικών να έχεις στο νου σου και τον συνήγορο του καταναλωτή http://www.synigoroskatanaloti.gr/ Στείλε καταγγελία σε όλους αυτούς τους φορείς επισυνάπτοντας και τα συμβόλαια/αιτήσεις για την *4 υπηρεσία που ζήτησες. Πλέον με την hol να μην έρχεσαι σε τηλεφωνική επαφή (μια και μπορούν να σου πουν ότι κατεβάσει το κεφάλι τους, χωρίς να μπορείς εσύ να το αποδείξεις), οποιαδήποτε επικοινωνία μόνο με συστημένες επιστολές/ φαξ από την δικιά σου μεριά και οι απαντήσεις τους μόνο γραπτώς


Εσύ στις καταγγελίες σου θα διεκδικήσεις την ακύρωση του συμβολαίου με υπαιτιότητα της hol

Ευχαριστω για τις πληροφοριες. Θα το παλέψω!

Oramatistis
22-03-07, 11:43
Για να πω και γω τον πόνο μου:

Αίτηση στην HOL 15 Δεκεμβριου μεσω fax για το x4 και τηλεφωνημα για να επιβεβαιωσω οτι την πήρανε. Αρχες Ιανουαρίου παιρνω τηλέφωνο να δω τι γινεται και μου λενε "Δυστυχως δεν βρισκουμε την αίτηση σας, μαλλον τη χασαμε!". Δειχνω καλη θεληση και την ξαναστελνω χωρις διαμαρτυρια επιβεβαιωνοντας οτι την πηρανε αυτη τη φορά. Μετά από αναμονή 1 1/2 μηνα ενεργοποιούμαι χωρις ειδοποίηση οχι στα 3mbps(768x4) αλλα στα 768 kbps! Τηλεφωνημα στη HOL και μου λενε οτι το κανανε χωρις να με ρωτησουν για να μη μεινω χωρις internet. Ποτε θα με πάτε στα 3mbps? Και μου λενε "Α, πρεπει να σας αποσυνδέσουμε και να σας ξανασυνδεσουμε δλδ αναμονή 1+1 μήνα στην καλύτερη". Ωραία τους λεω, ενημερώστε με για τη διαδικασια επιστροφης του προιοντος γιατι δεν ειστε σοβαρη εταιρια. Μετα απο 3 εβδομαδες με ενημερώνουν οτι οχι μονο δεν θα παρω τα λεφτα μου πισω αλλα πρέπει να πληρώσω για τους 12 μήνες το κοστος δεσμευσης (?) της γραμμης 185ευρώ + 35ευρώ το κοστος ενεργοποίησης. "Δεν θα παρετε μια" τους λεω και προχώρησα σε καταγγελια στον ΕΕΤΤ και συντομα καταθέτω και αγωγή εναντιον της "εταιριας" HOL ζητωντας τα λεφτα μου πισω + αποζημιωση (αν σκεφτειτε μονο τα τηλ που εκανα στο τηλ. κεντρο τους με χρονουσ αναμονης 45 λεπτων μινιμουμ). Μακρια απο τη HOL...


Update: Ενω λοιπον εστειλα καταγγελια στην ΕΕΤΤ πριν 4 μερες και περιμεναμε απαντηση απο HOL με πηραν ξαφνικα στο κινητο απο HOL και μου ειπαν οτι συντομα θα ερθει ενα χαρτι με το οποιο θα παρω τα λεφτα μου πισω και θα επιστρέψω το πακέτο οπότε μάλλον ΝΕΝΙΚΗΚΑΜΕΝ!!! Ενα εχω να πω..: μην τους αφηνετε να παρουν ανασα, χτυπηστε τους σαν τα χταπόδια όπως είπε και ο φίλος no_logo παραπάνω! :oneup:

kotrotsios
26-03-07, 23:20
ΘΑΥΜΑ!!! ΔΕΥΤΕΡΑ 26 ΜΑΡΤΙΟΥ ΣΥΝΔΕΘΗΚΑ!!!!!

nm96027
27-03-07, 00:27
ΘΑΥΜΑ!!! ΔΕΥΤΕΡΑ 26 ΜΑΡΤΙΟΥ ΣΥΝΔΕΘΗΚΑ!!!!!

Bοηθησε ο Ευαγγελισμός!
Καλορίζίκη η γραμμή!:oneup:
Μήπως χρειάζετε και ενα update το προφιλ σου?:whistle:

YiannisP
27-03-07, 00:31
Χαχα, με γεια φιλε μου.

dpapai
27-03-07, 01:13
ζηλευω!!:oneup:

@ ADSLgr.com All rights reserved.